Jump to content

Moto Zajednica

slovacka viza

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

evo teksta preuzetog sa foruma serbiatravelersa:

 

amo da vam priopicim, poshto je bilo rechi o nekoj tranzitnoj preko slovachke pre

par strana, bila ja danas u svk ambasadi

i kazhu da od 1. decembra ne treba aposlutno nikakva tranzitna viza ako imate

vizu bilo koje zemlje EU

dakle, definitivno..

dolaze ljudi po tranzite, a ovi iz ambasade ih vracaju.. kazhu ne treba..

 

 

elem, moram da pohvalim slovachku ambasadu.. tako su fini

i dokumentacija je p**** dim u odnosu na shengen zemlje

pozivno, (koje chak i ne treba da je overeno kod notara).. par kopijica (index, pasosh)

potvrda s faxa, fotka i amin..

pride je i free..

 

nadamo se da je tacno to sto je napisano, i da nam se neka od kapija evrope bar malo lakse otvaraju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

skoro nijedna zemlja na ulazu u EU ne trazi tranzitne ako imash shengen , eto ni madjraska i mnoshtvo drugih, do 5 dana ja mislim imash pavo ostanka u svim tim zemljama sa shengen vizom ;) dobro je dobro je za 10 godina mozda budemo putovali kao ljudi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
skoro nijedna zemlja na ulazu u EU ne trazi tranzitne ako imash shengen ' date='[/quote']

 

sada vise ne, ali su sve zemlje van sengenskog sporazuma (osim madjarske) trazile da imas njihovu nacionalnu vizu. I Ceska i Poljska i Slovacka...

Mog vozaca su pre par meseci vratili sa rumunske granice jer nije imao tranzitnu a imao sengen na godinu dana (a pametnjakovici iz naseg MIP-a mu rekli da ne treba)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
(a pametnjakovici iz naseg MIP-a mu rekli da ne treba)

 

Jel ti to nesto na ''konto'' narodne vlasti? :lol:

 

Pricao mi je jednom tako....jedan moj prijatelj...da kad putujes po Jevropi privatnim avionom, niko ti ni pasos ne trazi.... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
(a pametnjakovici iz naseg MIP-a mu rekli da ne treba)

 

Jel ti to nesto na ''konto'' narodne vlasti? :lol:

 

Pricao mi je jednom tako....jedan moj prijatelj...da kad putujes po Jevropi privatnim avionom' date=' niko ti ni pasos ne trazi.... 8)[/quote']

 

Osim ako ti javion nije registrovan na CG table :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
(a pametnjakovici iz naseg MIP-a mu rekli da ne treba)

 

Jel ti to nesto na ''konto'' narodne vlasti? :lol:

 

Pricao mi je jednom tako....jedan moj prijatelj...da kad putujes po Jevropi privatnim avionom' date=' niko ti ni pasos ne trazi.... 8)[/quote']

 

A jel ti pricao taj tvoj prijatelj kako se upisao mile high club? 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
A jel ti pricao taj tvoj prijatelj kako se upisao mile high club?

 

Taj nije' date=' ali zato ovaj drugi jeste... se upisao u doticni klub 8)[/quote']

 

ne znam da li ti je neko rekao da se bacanje drkice u klonji ne racuna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija

Malo informacija od nas iz MSP,cisto za informaciju-slovacku tranzitnu viza 1000000% nije potrebna ako imate sengen vizu na duzi vremenski period sa vise ulazaka-izlazaka(citaj multiple) ili vizu sa NAJMANJE 2 ulaza-izlaza zemalja koje se granice sa Slovackom R(Ceska,Poljska...)U svim ostalim slucajevima potrebna vam je viza Slovacke R. jer Slovaci "cudno" tumace 1 ulaz-izlaz i kazu da je npr.onaj koji ima,recimo,Cesku vizu(1 ulaz-izlaz)istu potpuno iskoristio izlazeci iz Ceske tako da ulazkom u njihovu zemlju nema nikakvu vizu i tranzitna je neophodna.Zbog takvog tumacenja smo u poslednjih nekoliko nedelja imali vise slucajeva zaustavljanja nasih drzavljanja na Cesko-Slovackoj granici i intervencije da se tranzitna viza izda na granici(sto oni inace ne rade)a papreno je skupo-oko 100 jevreja.

P.S.ne znam kome se neciji vozac u MSP obratio,ali ocigledno na pogresnom mestu-prava adresa Direkcija za konzularne poslove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

P.S.ne znam kome se neciji vozac u MSP obratio' date='ali ocigledno na pogresnom mestu-prava adresa Direkcija za konzularne poslove[/quote']

 

Meni je bio dodeljen vozac Uprave za zajednicke poslove. Covek radi 300 godina u Upravi i zna kome treba da se obrati. U pitanju je bio put u Bukurest a on me vozio do aerodroma u Temisvaru. Receno mu je da (doduse ima tome godinu dana) da mu za Rumuniju ne treba viza jer ima sengen na godinu dana. Rumuni ga nisu pustili da udeje u zemlju (cak i ako bi izasao na drugom granicnom prelazu). Problem smo resili tako sto su dosla kola iz konzulata u Temisvaru i odvezla me na aerodrom a ovaj se vratio u Beograd.

Sada to vise nije tako. Ne treba ti nacionalna viza ako imas sengen, ni za Rum, Bug, Cesku, Slovacku, Poljsku, Sloveniju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja