Jump to content

Moto Zajednica

motociklista poginuo na gazeli (27.07.2009)

Recommended Posts

  • U prolazu, 73 postova

Nije mara na kamicku nego ljudi koji se bave procenom takvih stvari..

 

Savremena tehnologija košta...

- Svaki dinar uložen u bezbednost smanjuje štetu koja nastaje kao posledica nesreća za najmanje deset puta. Šteta koju Srbija ima godišnje od saobraćajnih nesreća procenjuje se na 2,3 odsto BDP. izvor: NOVOSTI

 

Prema podacima Ministarstva finansija Srbije, BDP je u 2008. godini iznosio 34,26 milijardi evra, odnosno 2.791 milijardu dinara, što je 4.651 evro po stanovniku. izvor: BIZNIS NOVINE

 

Beograd -- Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je u saobraćajnim nesrećama u 2008. poginulo 800 ljudi. izvor: B92

 

Ako se upustimo u prostu matematiku imajuci sve cinjenice u vidu, dolazimo do ovakve cifre 787980000 je 2.3% BDP pa podelimo sa brojem poginulih od 800 te godine i dodje 984975 hiljada evra po poginulom coveku. Nesto nije jasno? Pa naravno, sve su to radno sposobni ljudi koji su velikom vecinom izdrzavali sebe i svoju porodicu, placali porez za plate i doprinose i na njih se racunalo da to rade jos sledecih 40 godina.. Posle se zapitaj zasto te neko kaznjava ako nemas kacigu ili pojas u automobilu, jednostavno drzavi vise vredi radno sposoban covek, skolovan na drzavnoj kasi, vakcinisan i lecen o drzavnom trosku..

 

A maru na kamicku mozes da uvatis za neku drugu pricu, ona se verovatno ne interesuje za ovakve stvari.

 

@mrvatreci

po novom zakonu, kaciga na glavi ce MORATI da ima homologaciju, jet kacige ce morati da budu preko usiju i nece se priznavati nikakvi rudarski slemovi sa JUS sertifikatom jer nisu pravljeni za zastitu na motoru.

Sve znam iz prve ruke jer imam neke veze sa bezbednoscu saobracaja u Beogradu.

 

prosto obozavam vas pametnjakovice koji znate samo da pricate u brojkama, ali nikako da shvatite da necete nikada uspeti da naterate nekoga da nosi kacigu, bar ne normalnim nacinima kao sto je prica ili pokazivanja statistika, ovo je srbija, ozezi po dzepu sa kaznom od 500e pa da vidis kako ce da se nosi kaciga stalno, napisi u zakonu da mora da se nosi jakna i lupi opet kaznu od 500e i nosice se jakna, mozda nece nositi svih 100% vozaca ali ce trecina onih koji nisu nosili poceti da nose.

 

a ne zaboravite, prosle godine decko je poginuo kod SIV-a a imao je svu opremu, ali bas svu opremu

tako da ako nekome nije sudjeno onda mu nije sudjeno

 

i umesto da pricate onre price kad bi baba imala tuki ....

dajte bre cinjenice pa da onda polemisemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nije mara na kamicku nego ljudi koji se bave procenom takvih stvari..

 

po novom zakonu, kaciga na glavi ce MORATI da ima homologaciju, jet kacige ce morati da budu preko usiju i nece se priznavati nikakvi rudarski slemovi sa JUS sertifikatom jer nisu pravljeni za zastitu na motoru.

Sve znam iz prve ruke jer imam neke veze sa bezbednoscu saobracaja u Beogradu.

 

@ japanx  - A da li ti ljudi koji procenjuju te stvari, i koji donose te zakone , istim tim zakonom i obavezuju nekog da uvozi kacige sa homologacijom, i da li obavezuju uvoznike i prodavce da moraju imati kacige SVIH velicina ?

  Ja kad kupujem kacigu , kad udjem u prodavnicu , ne pitam ni za marku, ni za homologaciju - jednostavno kazem " dajte mi najvecu koju imate " , pa eto jos nisam uspeo ovde da kupim sebi kacigu.  A u Nemackoj, Italiji i Grckoj sam uvek u prodavnicama nalazio bar po pet sest kaciga koje mi odgovaraju !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne znam koliko ste upoznati sa uvozom robe ali kod nas se pre par godina nije moglo uvesti dosta stvari(plocice, farovi, ogibljenja itd..) dok se to odjednom nije ukinulo i na trzistu je zavladao apsolutni haos.. plocice i dihtunzi puni azbesta, tajvanski farovi koje ne mozes nastelovati a poneki i sa americkim socivom koje nema _/ liniju nego zaslepljuje vozace, retrovizori sa obicnim a ne konveksnim staklima i tako dalje

 

Jednostavno, takve su nam institucije ali kad budu uveli kaznjavanje za kacigu bez homologacije, kome ce oni prodavati to? Samo trziste ce ih izbaciti kao sto i uvek na kraju pobedi bolji kvalitet.

 

Sto se tice velicina, hvala bogu pa su nam granice otvorene od nove godine, skoci do Grcke i kupi sta hoces a usput i skini porez ;)

 

@dzimika

 

Imaju i mnogi u automobilima full osiguranje, 16 airbegova, abs, kontrole proklizavanja i kocenja, celicne kaveze..Ako jurcas, ispravljas krivine i vozis pijan sve pada u vodu!  Kod SIV-a je dozvoljeno 60km/h a bas me zanima sa koliko je taj poginuo sa full opremom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

......kaznu kolka god bila opet neko preko veze neće plaćati ,proganjaće se samo sirotinja kao što je bilo oduvek (otkad pamtim)...nikad *guzonjin sin* nije platio kaznu ,pa jel vi ne vidite da ulicama šetaju ljudi koji imaju i ubistvo uz razna druga dela pa nikom ništa.....kad čujem reč zakon dobijam koprivnjaču-nemamo mi to od 1945-e godine odkad smo pod okupacijom....ako se unesrećim padom sa motora zajebo sam državu jer ona računa da ja treba da radim doprinosim plaćam poreze itd .a ako stradam onda ne mogu...pa ljudi moji ja sedim besposlen tolike godine a država uvodi robovlasnički društveni poredak a kao šatro koštaću je ako ne nosim kacigu...neki dan sam provozo GSX R 1000 jednog prijatelja bez kacige i u majici,prošo sam pored dve patrole mislite da su pogledali na mene...sigurno sam neko *mnogo jak* čim vozim takvu zver...šta mislite da bi bilo da sam prošo s Jawom???

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

@ japanx jel ti je lancia88 mozda neki rodjak?

ako nije odmah da se upoznate i odete na pivo  ;)

 

ma jok, pismenost kao uslov tumacenja kojecega, ukljuciv i statistike se stice obrazovanjem i voljom a ne krvnim srodstvom, nista nisi razumeo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Mnogo je ovde komentara napisano i vecina je manje ili vise u pravu, zavisi iz kog ugla se gleda.

Meni licno, sve prisutnije divljanje na ulicama smeta samo zato sto ugrozava druge ucesnike u saobracaju (medju kojima sam i sam).

Tacno je da price i razne vrste edukacija nemaju veliki efekat, jer je vecina onih o kojima pricamo, odrastala i formirala se kao licnost sredinom 90-ih, u potpuno iscasenom sistemu merila vrednosti, turbo-folk "zvezde" su bile njihovi idoli, talog drustva je nametnut kao elita u svim oblastima, nije se znalo ni novcanice kako izgledaju, tj. trajale su po par nedelja, itd.

Na neke je to ostavilo trajni trag u nacinu razmisljanja.

Trebace dosta vremena da se u glavama ljudi stvari ponovo vrate na svoje mesto, pri cemu se drzava bas i ne trudi da to malo ubrza.

I zato, da bi ostali bili zasticeni od "nasilnicke voznje" pojedinih vozaca i automobila i motora, neophodne su drasticne kazne za TU VRSTU prekrsaja.

Svojevremeno sam bio u Singapuru, i tacne su one price da je grad cist, da moze, maltene, da se jede sa trotoara. Pri tome, zuti uopste nisu neki cistunci, njihove higijenske navike su mnogima poznate, sto se vidi odmah cim se izidje iz grada, ali grad SIJA. Samo zahvaljujuci visokim kaznama i njihovom beskompromisnom primenom. Znaci moze i na taj nacin, ako drugo ne pomaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Tacno je da price i razne vrste edukacija nemaju veliki efekat, jer je vecina onih o kojima pricamo, odrastala i formirala se kao licnost sredinom 90-ih, u potpuno iscasenom sistemu merila vrednosti, turbo-folk "zvezde" su bile njihovi idoli, talog drustva je nametnut kao elita u svim oblastima,

 

A sta su ti sad merila vrednosti?????

I ko nam je sada elita????????

 

...itd....itd....itd.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Pa dobro, nije to sustina, rekao sam da se ni sad drzava ne trudi mnogo da stvari u toj oblasti popravi.

Ali ipak,nije bas isto, seti se da je Zorica Brunclik (kao kadar JUL-a) bila ozbiljan kandidat za ministra kulture i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Ona vremena su bila grozna ali su ova sadasnja jos groznije.......ali o tome bi se moglo polemisati i polemisati....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

@japanx

Sto se tice kaciga i ostalog,slazem se,kao sto sam vec i pisao. I sam nosim ful face sa homologacijom,ne divljam i postujem propise.

E sad...statistika... Osamdesetih je bila popularna pesma,stih,kako god hoces i pokusacu da ga parafraziram-neko jede meso,neko kupus , a u proseku... SVI jedemo sarmu.

Neki je ministar pre par dana izjavio na B92 da smo najjeftinija zemlja u okruzenju,statisticki!!!

??? ??? ???

I da ne offujem vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Lazarevac/Beograd

Vozac i putnik motocikla, mopeda, tricikla i cetvorocikla moraju za vreme voznje nositi na glavi zakopcanu homologovanu zastitnu kacigu, na nacin propisan deklaracijom proizvodjaca kacige. Oni koji to ne budu cinili bice kaznjeni sa 5000 dinara, a blizi propisi o uslovima koje moraju da ispunjavaju zastitne kacige naknadno ce biti regulisani podzakonskim aktima.

 

tako pishe u novom zakonu..mrtvo slovo na papiru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: NBGD

Moje ucesce na ovom forumu se u glavnom svodi na citanje i razgledanje,ali ovom prilikom sam se morao ukljuciti sa jednom digresijom.Pre dva dana sam se vratio sa Sicilije. Tamo sam vozio i automobil i motor iz rent-a-car  i primetio da su Itilijani Sicilijanci jako brzi vozaci, gde je meni tako dinamican saobracaj negde i odgovarao,ali glavna poenta je sledeca : nema "forsiranja" do fatalnih granica, nema paradiranja i bezobrazluka.Prilicno su strpljivi i iskulirani...Ipak se jos neki faktori moraju uzeti u obzir - Italija je zemlja motora tj. kod njih su momci u dvadesetim godinama u glavnom hard veterani bajkeri,dok smo mi jos uvek jako "mlada" moto zemlja - sto vecina nece da prizna (svi voze do j..a), a dobro znamo da je vecina srpskih bajkera dozivelo moto inicijaciju prilicno pozno.U toj grupi sam i ja. A,da jos jedna zanimljivost : kada te na Siciliji policija zaustavi ,a ti nemas kacigu - motor se bez ikakve price,intervencije ili dogovora pleni na licu mesta na 30 dana !!! Razmislite o takvom nacinu sankcionisanja.Pa ,izvolite - dva puta bez kacige - ode leto :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

@japanx

Sto se tice kaciga i ostalog,slazem se,kao sto sam vec i pisao. I sam nosim ful face sa homologacijom,ne divljam i postujem propise.

E sad...statistika... Osamdesetih je bila popularna pesma,stih,kako god hoces i pokusacu da ga parafraziram-neko jede meso,neko kupus , a u proseku... SVI jedemo sarmu.

Neki je ministar pre par dana izjavio na B92 da smo najjeftinija zemlja u okruzenju,statisticki!!!

??? ??? ???

I da ne offujem vise.

 

tacno je, mnogo se gresi i manipulise statistikama

 

ja nisam izneo statistike nego izvestaje resornih ministarstava saobracaja, finansija i unutrasnjih poslova.. Podaci su javni, transparentni i svima dostupni pa ko voli da cita..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

tacno je, mnogo se gresi i manipulise statistikama

 

ja nisam izneo statistike nego izvestaje resornih ministarstava saobracaja, finansija i unutrasnjih poslova.. Podaci su javni, transparentni i svima dostupni pa ko voli da cita..

 

Statistika je tacan zbir, netacnih podataka. >:( Sorry za Off

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Sva sreća da se vladajuća BAGRA uvek okomi na sirotinju i samo bi da rigorozno kažnjava i pravi otimačine u vidu raznih poreza (kojih nema nigde u svetu-npr.korišćenje mob.tel.) a nikako da se sete da olakšaju ljudima koji već toliko ginu/povređuju da kupe tu smrdljivu opremu bez xy+n4 akciza, poreza na luksuz i vazduh, poreza na budale + idiJote itd-itt. Isti tj. sličan primer je sa dečijom robom-pelenama, garderobi, obući itd, a zemlja pati od bele kuge, ali, naravno, ti svi treba da CRKNU više puta samo da bi se debelguze što više ugruvale. Da Bog da im doktori vadili sve što su prožderali u životu !!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1831 postova
  • Lokacija: Beograd

E odoste malo sa teme.

 

Svaki narod ima vlast kakvu zasluzuje, a buduci da  ovaj deluje kao stoka i kao male ovcice slusaju i sto je najgore veruju sta im se prica mesec dana pre izbora, a onda napakuju neogranicen broj dazbina, pa jos nam samo kuluk fali.

Ali ni porezi od 300% ne mogu spreciti nekog ko ima svest o svojoj bezbednosti da kupi bar kacigu a kamoli neko sa takvim motorom.

Ova tema je odavno iscrpljena stvarno nema vise svrhe pricati o njoj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Ae ljudi odoste sad u pricu o vlasti i porezu... sve je to tacno ali je ovde off.

Cinjenica... ovo dvoje ni oprema ne bi spasila.

Cinjenica... jurcao je vise nego sto je mogao.

Cinjenica... taj deo pored sajma je prav i mami da zvrnes ali...je sav u rupama.

Cinjenica... alkohol u krvi (ne benzin).

Decko povezao gologuzu devojcicu u nadi da ce da se "omasti", zavrnuo gas, precenio svoje mogucnosti i... omastio beton. Ovde je samo mogla da pomogne kocnica u glavi ali... nije. I da, koliko god da oboje nisu razmisljali... iskreno mi je zao sto je ovakav eplog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

ex sta sam sad cuo...

 

 

decko je uzeo motor pre mesec dana, pre toga nije vozio.

 

isplacen do pola, uzeo ga je od nekog druga

 

a posle dva dana je zaribao motor jer je terao u blokadu na hladno...

 

 

 

devojka ce biti ok samo je skroz izlomnjena...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

 

decko je uzeo motor pre mesec dana, pre toga nije vozio.

 

 

ni 5 ni 6 nego 7 i 8 i R1, cudi me da nije uzeo avion, isto bi zavrsio. ni vise ni manje pa odma u najjacu klasu.

 

 

isplacen do pola, uzeo ga je od nekog druga

 

 

najgluplja kombinacija sam je sebe izbaksuzirao u startu. marfijev zakon.

 

 

a posle dva dana je zaribao motor jer je terao u blokadu na hladno...

 

 

tada je neko trebao da mu kaze da motor nije za njega i da pojma nema. ne treba biti vidovit da bi na osnovu ovih podataka naslutio kraj.

 

 

devojka ce biti ok samo je skroz izlomnjena...

 

 

na zalost, posle takvih povreda niko ne moze biti "ok", sretna je da je ziva i to je sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

ex sta sam sad cuo...

 

 

decko je uzeo motor pre mesec dana, pre toga nije vozio.

 

isplacen do pola, uzeo ga je od nekog druga

 

a posle dva dana je zaribao motor jer je terao u blokadu na hladno...

 

 

 

devojka ce biti ok samo je skroz izlomnjena...

 

 

:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6913 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Neko je napisao da ovo ne utice niti da mladji citaju - pogresno. Ja sam upravo jedan od mladjih (20) i vec sledece sezone bicu skuteras. Citajuci kako su nastradali i ljude koji su iznosili svoja misljenja navelo me ja na razmisljanje. Dakle, ovaj forum utice i edukuju mladje vozace. Bar mene jeste. Hvala, samo pisite. Neki cene  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja