Jump to content

Moto Zajednica

KDM Systems, Kymco predstavnistvo

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12097 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Koliko sam ja video stendera nema. Ulja i filteri, sprejevi, disk plocice, gume za skutere, akumulatore, nesto odela M i S velicine i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
Ja vec 3 nedelje cekam plocice za Afriku. Juce sam ponovo zvao' date=' i posto nisu stigle ([b']u stvari jesu, ali su na homologaciji[/b]) gazda mi je rekao da u znak izvinjenja dobijam popust za gel akumulator sa 3900 Din na 3300Din.

 

Svaka im cast!

 

Ja moram da iznesem i negativnu krutiku. Lalajko je postovao 28.02. a ovo nije bitno uopshte da su momci zaposleni u KDMu malo originalniji pa da kazzu neki drugi razlog nego gorezacrnjeni..

Naime,04.04. sam u dotichnoj firmi naruchio odredjene potrebshtine,vezane za moj motor, sa dogovorom da ce stici roba do 20tog u istom mesecu.. Nije stigla..a ni do dan danas. Kako je moj uslov za kupovinu bio iskljuchivo datum(iz lichnih razloga), a vrednost trgovine nije uopshte mala, smatram da me nisu isposhtovali kao mushteriju.

Chinjenica je ,to je kao olakshavajuca okolnost, da su mi ponudili novac nazad(kapara) kao i 10%manje zbog maltreta(na moje insistiranje)..ali je takodje chinjenica da robu do dana danashnjeg nisam dobio..

Opet izgovori...opet homologacija! Nije valjda! :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Citat:

Taèka 2, podtaèka 5 - Odluke o odreðivanju roba za èiji su izvoz, uvoz, odnosno stavljanje u promet propisani posebni uslovi - "Službeni glasnik RS", br 114/2005:

koène disk ploèice i koène obloge NE PODLEŽU obaveznoj homologaciji.

 

Samo toliko o KDM-ovom alibiju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12097 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Tu nije bio kraj mojim mukama, ali nisam hteo da smaram dalje. Taj akumulator nikad nisam ni kupio, pisao sam na drugom mestu o tome, ali nisam pominjao ime firme. Ipak se ne ljutim na njih jer su drugi jos GORI!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)
Tu nije bio kraj mojim mukama' date=' ali nisam hteo da smaram dalje. Taj akumulator nikad nisam ni kupio, pisao sam na drugom mestu o tome, ali nisam pominjao ime firme. Ipak se ne ljutim na njih jer su drugi jos GORI![/quote']

 

Od ovakvih komentara se najezim... nazalost, zato sto su istiniti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio MP3 300

nisam sve citao od pocetka ali LJUDI :) to sto pise da nepodleze obaveznoj homologaciji mozete da ,,okacite macku o rep"

 

Meni svaki put traze kad uvozim nesto novo :gumu, akumulator ,plocice,migavce ,retrovizore da radim Homologaciju !!!

 

PROBLEM je sto ti ili mozes da se zalis i posle duuugo vremena kad dokazes da si u pravu , dodjes do zakljucka da si izgubio Zivce, Vreme i naravno Kupca i neko ime firme ako ga imas .I DOBIO moralnu kao satisfakciju i POVELIKI RACUN na konto Lezarine na Carinskom skladistu koja je po danu min 1000din i koju moras da platis. E onda shvatis da opet si ti u pravu i opet to dokazujes i na kraju ZAVRSIS ili U LUDNICI ili pred medjunarodnim sudom !

 

na kraju saznas da si izgubio Mnogo a dobio nista, zato mozda nisu ni oni toliko krivi koliko ti mislis. Zarada na kocionim plocicama je 5eu a troskovi su previsoki da se neisplati vuci robu ispod 1000eu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS
Tu nije bio kraj mojim mukama' date=' ali nisam hteo da smaram dalje. Taj akumulator nikad nisam ni kupio, pisao sam na drugom mestu o tome, ali nisam pominjao ime firme. Ipak se ne ljutim na njih jer su drugi jos GORI![/quote']

Tako je ima i mnogo gorih, ali nije vazno, dobro je da ih ima, pa setite se do pre godinu ili dve, kakav auspuh,plocice itd, naruèiš od nekog ko ide preko pa kad ti donese, pa po katalogu uz samo 10% preko itd...

Dobro je da se poèelo nesto desavati, podrzimo ih, biæe bolje, pa ja zadnjih niz godina maštam da uðem u jedan LUIS ili GERICKE, pa da se izgubim od sreæe, polako, biæe i toga kod nas, nemože preko noæi...pa voleo bi Deki iz KDM da mu je sve to stiglo na vreme, kako je i naruèio, ali još se to kod nas uhodava, strpimo se, biæe bolje !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd

Kao sto je vec Bojan.P rekao disk plocice ne podlezu homologaci! Sto se guma, zmigavaca,retrovizora tice za njih treba jos uvek homologacija. Da ne idemo mnogo u aut, dali za nesto treba homologacija ili ne nije vazno vec je stvar u tome sto nisu ispostovali obecan rok isporuke. Nije im prvi put da uvoze disk plocice pa da neznaju sta im sve treba za uvoz i koliko ce to dugo da potraje. 8)

 

 

nisam sve citao od pocetka ali LJUDI :) to sto pise da nepodleze obaveznoj homologaciji mozete da ' date=',okacite macku o rep"

 

Meni svaki put traze kad uvozim nesto novo :gumu, akumulator ,plocice,migavce ,retrovizore da radim Homologaciju !!!

 

PROBLEM je sto ti ili mozes da se zalis i posle duuugo vremena kad dokazes da si u pravu , dodjes do zakljucka da si izgubio Zivce, Vreme i naravno Kupca i neko ime firme ako ga imas .I DOBIO moralnu kao satisfakciju i POVELIKI RACUN na konto Lezarine na Carinskom skladistu koja je po danu min 1000din i koju moras da platis. E onda shvatis da opet si ti u pravu i opet to dokazujes i na kraju ZAVRSIS ili U LUDNICI ili pred medjunarodnim sudom !

 

na kraju saznas da si izgubio Mnogo a dobio nista, zato mozda nisu ni oni toliko krivi koliko ti mislis. Zarada na kocionim plocicama je 5eu a troskovi su previsoki da se neisplati vuci robu ispod 1000eu[/quote']

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio MP3 300

ok da mnogo ne idemo u off ali za Disk plocice TREBA homologacija.

 

ako ima mnogo delova i na carini ne vide plocice super , ali ako uvozis vise komada 100% . Mada homologacija se radi SAMO kad nesto uvozis PRVI put.

 

Sve u svemu dobra stvar je da ljudi sve vise kupuju motore i da je ponuda svake godine bolja.

 

evo malo i ja da se izreklamiram www.skuter-centar.co.yu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12097 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Eto citao sam dosta o homologaciji na Sezampro forumu gde je detaljno objasnjen proces. Po secanju, homologaciju radi samo _jedna_ firma u Srbiji kojoj je drzava dolelila monopolisticki status. Posto je ovo lopovska drzava u kojoj je sve naopako, homologacija se radi svaki put kad uvezes proizvod, bez obzira sto je on prosao ranije taj proces. Takodje lopovima nije bitno ni da li je neko drugi vec uradio homologaciju za odredjeni proizvod. Bilo je jos lopovskih caka, za uzimanje para, ali sam zaboravio detalje. Normalno, sve se ovo radi zbog puke brige za potrosace.

 

I da ne off-ujemo vise ovde, ako ima replika hajmo u novi topic.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
homologacija se radi svaki put kad uvezes proizvod' date=' bez obzira sto je on prosao ranije taj proces.[/quote']

 

Ovo nije tachno!

 

 

Takodje lopovima nije bitno ni da li je neko drugi vec uradio homologaciju za odredjeni proizvod.

 

Ovo je savrsheno tachno! :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

UPDATE

 

Danas sam pozvao Dekija(glavni i odgovorni) i chovek,na moje veeeliko iznenadjenje, mi je saopshtio da roba koju sam poruchio nije ni stigla! Ja shokiran pitram "Kako? A zashto ste mi rekli da je roba stigla,ali da se nalazi na homologaciji" :roll: ...a chovek,mrtav 'ladan reche kako nije ni znao shta je stiglo u isporuci. Momentalni shok! :shock:

E sad moje pitanje forumskom auditorijumu glasi: Da li je ovo moguce??

 

Sve mi se chini da znam odgovor! :idea:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

MOzda nije losa ideja da svi kupujemo samo ono sto vidimo u radnji i odmah ponesemo sa sobom, onda ce se verovatno oni pitati svasta nesto

Da li je ovo moguce??
Nije lako ali se isplati na duge staze!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

E neznam za vas ali moja iskustva sa KDM-om su super!

Pre dve-tri godine sam radio u global expresu,inace oni voze kymcove skutere,i svaki seris je bio gotov u roku od najvise jednog dana!!!

Sto se tice radnje kao radnji ja sam bio blago odusevljen svim stvarima koje imaju,ali kad uporedite cene npr.lanca i lancanika u KDm-u i u Guevari cena je drasticna(U KDM-u Lanac 3500 dinara,u guevari 2500.Lancanici u KDM-u komplet 45 eura a u guevari 20,naravno pricam za moju Yamahu Tzr)!!

Sto se tice poslovodje i radnika tu svaka cast,ja kad bi imao zivce ko oni gde bi mi kraj bio. . . . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
Sto se tice poslovodje i radnika tu svaka cast' date='ja kad bi imao zivce ko oni . . . . . .[/quote']

Da zzivce imaju..IMAJU!

A gde su moji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Kupio sam zadnje lančanike i lanac za EN500C kod njih , po katalogu , kad ono nije taj zadnji lančanik.Ajd nema veze vratiću , međutim u katalogu uopšte ne postoji takav lančanik .

Pošto nisam imao  fiskalni račun, koji mi oni verovatno nisu dali(pošto nisam nigde mogao da ga nađem, a smatrao sam da mi neće trebati), nisu hteli da mi vrate novac već sam morao zadržati taj neodgovarajući.

Odem odatle pravo u GUEVARU  i naravno nađem lančanik.

Možda sam ja pogrešio , ali sam morao ovo izneti na forum da se ne bi neko drugi zeznuo.To je moje loše iskustvo sa njima.

Znači od sada samo GUEVARA, sve što sam u G kupio bilo je extra iz bez ikakvog problema

PRODAJEM ZADNJI LANČANIK ZA KLE500, GPZ500, ER5 !!!!!!!!!!!!!1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: XL 1000 V

Misliim da KDM nemoze svima da ispuni zelje ,moja licna iskustva sa dekijem su odlicna cisto ne mogu da poverujem u ovu pricu sa lancanikom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja