Jump to content

Moto Zajednica

Izbor

Recommended Posts

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka

Koji je po vama najbolji motor po kvalitetu i tehnickim karakteristikama od ovde ponudjenih

Aprilia RS125

Honda NSR 125R

Yamaha TZR 125

Cagiva Mito 125

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

nsr od 1998 pa nadalje nikako a ovi matoriji jesu dobri....

od 1998 kad se uveo onaj euro standard za katalizatore uglavnom su svi maximalno prigusheni i ushtroeni npr serijski nsr proizveden 2004 je imao 14 konja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9

NSR i MITO su svakako najbolji po kvalitetu. NSR ide slbije, a MITO ide dosta dobro ali i poprilicno trosi... Za MITO imas slabo delova, ali ni nekvari se. Moja preporuka Cagiva ili eventualno Honda, TZR nikako!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Aprilia RS najbrza,delova ima,a i na oko deluje kao dosta veci motor!Odrzavanje=kao i svaka visokoturazna masina..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd
Aprilia RS najbrza' date='delova ima,a i na oko deluje kao dosta veci motor!Odrzavanje=kao i svaka visokoturazna masina..[/quote']

sa ovim se nikako ne bi slozzio pogledaj malo po netu i po drugim forumima ko je brzzi.... rs je bolji za krivine ali je na pravcu mito zakon.... shto je za nekog malo boljeg vozacha sitnica... pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08
Aprilia RS najbrza' date='delova ima,a i na oko deluje kao dosta veci motor!Odrzavanje=kao i svaka visokoturazna masina..[/quote']

sa ovim se nikako ne bi slozzio pogledaj malo po netu i po drugim forumima ko je brzzi.... rs je bolji za krivine ali je na pravcu mito zakon.... shto je za nekog malo boljeg vozacha sitnica... pozz

 

Oko konacne su tu negde,al je RS par km/h brzi,pa RS ima 112 kg,a mito 130..

I to sve zavisi od stanja konkretnog primerka,dal je ociscen Powervalve,itd..

A za krivine se slazem... RS mi nekako vise lezi nego Mito celokupno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: KIKINDA

Nsr ide malo slabije od rs-a, razlika je zanemarljiva, ali zato je mnogo kvalitetniji,i ne kvari se tako za razliku od rs-a... Rs ima jako dobar ram ali se zato jako kvari... NSR trosi duplo manje od rs-a, trosi oko 4l/100km...

Mito ide ubedljivo najbolje u toj klasi,ali zato je malo teze naci delove za njega i trosi kao nenormalan, i do 10l/100km... rs ti je nekako sredina...

Ako ti potrosnja nije problem definitivno mito... u drugom slucaju nsr bez razmisljanja...

Ovo je moje misljenje, i ovo ne pricam napamet, sva 4 motora sam vozio,nsr-a sam imao... tako da...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9
Aprilia RS najbrza' date='delova ima,a i na oko deluje kao dosta veci motor!Odrzavanje=kao i svaka visokoturazna masina..[/quote']

sa ovim se nikako ne bi slozzio pogledaj malo po netu i po drugim forumima ko je brzzi.... rs je bolji za krivine ali je na pravcu mito zakon.... shto je za nekog malo boljeg vozacha sitnica... pozz

 

Oko konacne su tu negde,al je RS par km/h brzi,pa RS ima 112 kg,a mito 130..

I to sve zavisi od stanja konkretnog primerka,dal je ociscen Powervalve,itd..

A za krivine se slazem... RS mi nekako vise lezi nego Mito celokupno..

Hvalis rs-a jer hoces da ga kupis (to je ok), ali realno gledano MITO je klasa iznad nsr-a, tzr-a i rs-a. Sve motore sam vozio od ta 4 i znam sta pricam. Sto Triva kaze da mito trosi 10l na 100km/h nije tacno, trosi malo vise ali ne toliko... RS-a mi je imao kum i vozio sam ga toliko mnogo kao da je bio moj... Ako bas hoces da ti pricam i o max brizinama pricacu ti... Kumov rs kad ga je kupio imao je blokade na 125km/h i kad ih je poskidao isao je oko 165km/h, a moj mito standard (bez kit-a) isao je 185-190km/h sve zavisi od uslova (vetra..), imam video klip kad sam vozio mita 190, jer dosta njih nije verovalo pa sam morao da snimim (proverio sam kilometrazu na par motora i par kola i radila je TACNO)... Mislim da imam negde u kompu i video klipove kad samo kum i ja spustali rs-a i mita na koleno i mogu ti reci da podjednako dobro lezu u krivine, mito ima mortizer volana (ili kako se vec zove)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

jednako dobro ulaze ali mito ima problema sa izlazzenjem.... generalno gledano... mito jeste klasa iznad ovih... pa sama chinjenica govori, od pochetka devedesetih na trzzishtu bez ikakvih dizajnerskih izmena i minimalnih izmena shto se agregata tiche, ja sam se raspitivao za ove motore vozio sam sve osim TZR-a... i jeste mito za nijansu loshiji od rs-a za stazu ali je azzdaja i nikako ne bi uzeo rs-a ili bilo koi drugi navedeni pored mit-a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
mito ima MORTIZER volana (ili kako se vec zove)...

 

:fcab: :fcab: :fcab: :fcab: :fcab: :moli: :misli: :kul: :boca: :paper: LEGENDO!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 659 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
Ljudi pricajte vi sta hocete HONDA JE hondaa ! :twisted:

... rece on vozeci hyosunga sa kawasakijevi avatarom :twisted:

 

uzi TeZeeRku i przi :wink:

 

Jbg Kawasaki u srcu,honda u glavi a Hyosung pod dupetom :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9
mito ima MORTIZER volana (ili kako se vec zove)...

:fcab: :fcab: :fcab: :fcab: :fcab: :moli: :misli: :kul: :boca: :paper: LEGENDO!!!

 

 

 

Stamparska greska :D , amortizer volana...

:oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 374 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Moja preporuka takodje:NSR.

Mito je po meni najlepsi,a i ja sam cuo od ljudi koji su voyili da ume da potrosi blizu 10l/100km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Beograd

ja sam definitivno za nsr-a, nije zato sto ga ja vozim, vec zato sto je mnogo kvalitetniji od italijana i manje trosi, mnogo vise ces preci sa nsr-om, a da ga cak i ne karicis. Po meni nsr je lepsi od rs-a ( ne mislim od ovog novog). A to ko je brzi, ne znam bas. Moj nsr ide 160 km/h ali do 100 km/h je brzi od rs-a ( naravno sportski auspuh, posto ga fabricki gusi). Posecivao sam i neke strane forume i ostali ljudi su imali slicna iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja