Jump to content

Moto Zajednica

zašto sam ovde

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova

Zovem se Bata, živim i radim u BG, imam 31 godinu i već godinama se nosim sa mišlju da kupim dvotočkaš.

 

Prvo sam nameravao da uzmem 50ccm skuter, da bi bilo što jednostavnije, ali onda sam ipak zaključio

da mi je za moje potrebe praktičnije da imam nešto sa (malo) više snage, i malo više centimetara u prečniku točka.

 

Juče sam napisao svoje predstavljanje koje mi je admin obrisao, a koje sam naslovio "Mrzim javni prevoz i smr*ljive ljude u njemu!"

i to je jedan od većih razloga zašto se svakog leta vratim "ozbiljnom" planiranju kupovine dvotočkaša, već nekoliko leta unazad.

 

Drugi jak i srodan prvom razlog su saobraćajne gužve i parking mesta, koji često čine korišćenje automobila veoma stresnim, i besmislenim.

 

Kao mlađi nisam imao ni para ni muda da se počnem voziti motorom, pa evo sada bih da vidim malo...

 

Imam mnogo nedoumica praktične, tehničke, proceduralne itd. prirode koje se nadam da ću koliko je moguće razjasniti čitanjem ovog foruma

i postavljanjem svojih pitanja na odgovarajućim temama, zato bolje Vas našao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Pozdrav Bato.

 

PS:

...

Juče sam napisao svoje predstavljanje koje mi je admin obrisao, a koje sam naslovio "Mrzim javni prevoz i smr*ljive ljude u njemu!"

...

 

Lepo te krenulo  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Ovih dana sam uglavnom čitao o uslovima polaganja za A kategoriju, i tu je puno napisano.

 

Ono što nisam našao kao konkretnu temu je neko nezvanično i iskustveno rangiranje modela prema proizvođaču.

Voleo bih da mi neko da link na temu koja se bavi time, ako ima.

 

Zatim, obzirom na malu količinu novca ja mogu da računam samo na polovni motor, pa odatle pod-pitanje

ima li među markama motora onih koji su kvalitetniji po nekim parametrima izrade

pa je bolje uzeti takvog polovnjaka nego neke druge koji možda brže propadnu.

(ovde zaboravite na onu istinu da očuvanost zavisi od vozača, pričajmo samo o motoru)

 

Ono što sam uspeo da primetim kroz mnoge poruke je da Honde važe za najpouzdanije mašine,

koje retko traže popravke i obnove delova.   Da li to stvarno važi ?

 

 

Još nešto bih da kažem u ovom svojem predstavljanju, a to je na kakvom motoru ja sebe vidim.

 

To su tzv. naked bike (standard bike)  i  enduro (dual purpose, on-off road, motard) 

Iz razloga što mi se dopada njihova forma (estetski) i što ih vidim kao praktične za ono kako mislim da bi ih koristio.

 

A kako zamišljam da koristim motor,

pa uglavnom po putu, a ako bi i bilo skretanja sa asfalta, to bi bilo na opet neki put ali možda makadam ili seoski kolotražni,

ili neku utabanu stazicu, dakle sve ono što se može naći po neurbanizovanim ili seoskim naseljima.

Ali kažem, 90% bi bilo po asfaltu, gradska vožnja od semafora do semafora, i putem izlazak iz grada do prigradskih naselja.

 

Obzirom da sam ne početnik, nego budući početnik, budući-možda-početnik...mislim da bi mi bio dovoljan motor do 500ccm.

ma bio bi mi dovoljan i od 125ccm samo da se malo odmorim od autobusa, ali ipak kada jednom kupim da kupim nešto što mi neće

brzo "omanjati". Ali preko 500ccm ne bih išao iz razloga svoje bezbednosti i iz razloga plaćanja registracije( koliko sam uspeo da

povatam, na 500ccm je neka cenovna granica ? )

Trenutno razmišljam o nečemu što bi ličilo na model Kawasaki KLX250SF , Honda CRF230M ili Yamaha WR250X , liči na off-road

ali ima točkove za asfalt i kubikažu koja valjda ne troši mnogo goriva. Pretpostavljam da ta forma motora omogućava lagano

provlačenje kroz saobraćaj, jedino me brine, ovako odoka, udobnost sedišta.

Modeli koje sam naveo su samo primer, obzirom da su novijeg datuma mislim da ih ne mogu naći za pare koje imam.

 

Da li postoje naked bike modeli sa manje od 500ccm motorom , a da se mogu naći na našem tržištu polovnih ?

 

Uglavnom, rekao sam kakvi mi se motori dopadaju, i na kakvu snagu motora računam, pa ako ima predloga, biću zahvalan.

 

Evo sličica motora koji mi se dopadaju po formi/izgledu:

post-7491-12879039268183_thumb.jpg

post-7491-12879039268846_thumb.jpg

post-7491-12879039269084_thumb.jpg

post-7491-12879039269367_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5516 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Cao!

Ovo ti je tema za predstavljanje...

Sve ostalo, kako bi dobio vise i pravih odgovora, terbao bi pitati na pravom mestu, jer dosta ljudi koji bi ti potencijalno odgovorili, ovde ne vide tvoje pitanje.

Otvori temu u motorima...

Pozdrav!

 

PS. po ovome sto trazis za tebe je Honda CB 500, Kawasaki ER-5 ili GPZ 500, Suzuki GS 500. I po formi i po kubikazi. Mogu da se nadju u dobrom stanju za pristojnu cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja