Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

da li postojo sansa da prebacimo dva motora do bara auto vozom? zvao sam zeleznicu i rekose mi da moze, a drugarica koja je isla do zeleznice mi je rekla da ne moze..

 

?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Ne treba auto voz, motori se smestaju u postanski vagon, negde postoji rampa, a negde se na ruke popne / skine iz vagona!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Mislim da to nije pametno iz cisto prakticnih razloga, naime nisam siguran da ce ti motor stici u Bar ne ostecen a Zeleznice NE SNOSE odgovornost za ostecenja nastala u putu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

      Za auto je 30 evra i uz to moras da kupis obicnu kartu od 2.550,00 dinara. Ako hoces ''kuset'' kola, doplata je 700 dinara, odnosno za spavaca kola je 1900 din.......motor ti tu nece primiti. Ostaje ti postanski vagon, i tu se naplacuje po kilogramu, jer se tretira kao postanska posiljka. Bolje da odes direktno kod onih ljudi u tom vagonu, i castis ih kintu, i oni ce motor da stave negde u cosak. Ti vagoni su ili na pocetku, ili na kraju kompozicije, i tu nema kontrole....sa srecom!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Prosle godine sam se interesovao za isto, ima tema negde na forumu, pokusaj da je nadjes.

 

P.S. Kada se sve sabere i oduzme, nikako se ne isplati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

nas dvojica bismo isli, ja vozim sachsa x raod a drugar sprinta,( Qingqi 125ccm).. da li je to pouzdano za put od 600km? mada me plasi i to sto cu morati da nabavim jos mesta za prtljag zbog toplih stvari koje ne planiram da nosim kad bih isao vozom.. jel ok varijanta da castim tamo ljude, stavim ga u postanski paket i molim se Bogu da ce sve biti ok do bara? koliko je otprilike kg u postanskom prevozu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Mislim da ce motor bez problema izdrzati, cak i ja planiram jednu takvu turu naj verovatnije ovog leta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Mislim da to nije pametno iz cisto prakticnih razloga, naime nisam siguran da ce ti motor stici u Bar ne ostecen a Zeleznice NE SNOSE odgovornost za ostecenja nastala u putu!

+1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

Moj drugar se raspitivao oko toga. Motor ne moze da ide na auto vagon nego kao posiljka. Vozi Hondu XL 600 i njemu bi prevoz bio oko 200 e! ???

 

Dobro se naoruzajte i put pod tocak... Bice lepse nego ceo provod na moru... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Mislim da se placa 1kg=1eur, pa ti racunaj. Stim sto su meni rekli da tako moram da platim kroz Srbiju, pa kada udjem u CG da platim opet. WTF

 

Sedaj na motor i lagano... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Slazem se. Pa ljudi biciklom obidju celu evropu a da ne moze da se do mora stigne 125-icom. Samo treba da covek resi. Ja sam sinoc provozao drugov bicikl i kao pokusavali smo da postignemo sto vecu brzinu. Posle kilometra su me noge zabolele. Kako li je tek njima koji danima skoro neprekidno vrte. Da ne pricam tek kakvo je sediste na biciklu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Slazem se. Pa ljudi biciklom obidju celu evropu a da ne moze da se do mora stigne 125-icom. Samo treba da covek resi. Ja sam sinoc provozao drugov bicikl i kao pokusavali smo da postignemo sto vecu brzinu. Posle kilometra su me noge zabolele. Kako li je tek njima koji danima skoro neprekidno vrte. Da ne pricam tek kakvo je sediste na biciklu.

Stvar je u kadenci koja treba da je konstantna. Mi amateri ne obracamo paznju na te stvari a brzine saltamo kako nam dodje. Ja, pogotovo kad vozim uzbrdo, vise volim da zapnem stojeci nego da brzo vrtim pedale, pa je normalno da noge zabole jer vozimo nepravilno.  ::) Ali to je vec neka druga tema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Oduvek me zanimila ova tema... Postoji pravilo da ne moze ne ispravan auto da se posalje auto vozom, pa sam ga ja ipak poslao.  Jel ima jos neko iskustva sa slanjem motora vozom ? mozda ima neka fora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Ja cu samo da se slozim sa kolezom:

 

SARMOTA JE STAVITI MOTOR NA VOZ NA TOJ RELACIJI!!! Pa najlepsa voznja je kroz kanjon, jooooj. A i pre toga Ibarskom, joooooj.  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam pre desetak (ili malo vise) godina motor (bmw r 50) ubacio u postanski vagon u Pozegi i uz pomoc 5 ljudi ga izvukao u Baru iz tog vagona (nema rampe). Razlog je bio cisto fizioloski. Drugar dobio proliv i kod desetog trcanja u zbunje smo odlucili da je bolje da presedi u wc-u u vozu nego da putujemo tri dana...

Elem - mozes prevesti motor i obicnim vozom. Cak ne moras ni nesto posebno placati. Das kondukterima neku kintu i presedis u postanskom vagonu do dole. E, al to je bilo dok smo bili jedna drzava. Sad moze biti da je nesto drugacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja