Jump to content

Moto Zajednica

I pored Japanca,Kinez

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Kako se sada stvari odvijaju,jos ce dosta vremena proci dok se ne omasovi uvoz Kineskih motora vecih kubikaza.

Pokusavao sam na skoro sve nacine da nabavim jacu masinu za moj ZXMCO,ali ispostavilo se da je to jako tesko izvodljivo.A smucilo mi se da non stop prilagodjavam saobracaj sebi,umesto da se ja njemu prilagodim.Mislim na otvoreni put,gde mnogi voze kao manijaci,i sa sleperima me obilaze a ja vozim skoro 100km/h.Razmisljao sam,kako da ostanem Kinez,i vozim nesto mlado,da ostanem sa VAMA u kontaktu,a da pri tom imam jacu masinu,koja nije Kineska(jer ovih Kineskih i nema),i kao i obicno,pronasao sam solomonsko resenje.Kupio sam jedan motor koji sam imao prilike da vozim devedesetih,Kawasaki gpz 500,s tim sto sam kupio EX 500,slican ali nije isti.Zatim sam dogovorio sa jednim poznanikom da menjam 2 Tomosa kaisara (plus delovi za iste)za jedan Kineski skuter.

Kada se budem vidjao sa vama na nasim okupljanjima.dolazicu skuterom(Black,ovo ti je verujem poznato ;)),tako da verujem da sam ostao Kinez u ovom prelaznom periodu dok ne padne nesto Kinesko,novo,ali jako.ZXMCO ide u oglase,o njemu ne bih da komentarisem jer ga prodajem,izgledalo bi kao reklama.

Pisite,pljujte,a mozete i da mi cestitate...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: KULA
  • Motocikl: Kinroad 250

Pa, Ivane nek ti je sa srecom sa novom mashinom i da te sluzi koliko god to ti hocesh i naravno ochekujemo neku sliku  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

cestitam i ja... :)

ljudi kada cete nauciti, kada kupiti nov motor obavezno slike, slike i slike... ;D ;D ;D ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Dobri moj i posteni prijatelju (ovo posteni je cisto radi reda) sada cu ti ispricati jednu pricu koju sam i ja cuo davnih dana kada sam se

provozao sa nekim ljudima. Tom prilikom sam vozio skuter (naravno Kineski) dok su oni przili sa BMW GS650, TDM, Afrika... i tom prilikom mi jedan

dobri covek rece : " MI SE DRUZIMO SA LJUDIMA KOJI VOZE MOTORE, NIJE BITNO KOJE , BITNO JE DA IMA MOTOR IZMEDJU NOGU I DA SE SEDI IZMEDJU DVA TOCKA." Tu recenicu sam zapamtio i posle sebi ponovio X puta gledejuci koreance, japance, nas kineze....

Znaj da si uvek dobrodosao u nas mali tabor, sa svojim pozitivnim idejama....UVEK .

 

P.S. Veruj mi da ce ti skuter biti mali za nase sledece podvige...

 

 

VELIKI POZDREAV I SA SRECOM DA TERAS SOKOCALO....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Idajice, seronjo. ;D

 

Hehe, ma jebes motor, bitan je duh. :)

 

Znam da te je mucio nedostatak snage, ako Kawa resava problem, samo napred i neka je sa srecom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Ljudi,hvala!

Ipak smo mi ozbiljnija druzina nego sto to neki misle.Slike cu okaciti ovih dana.Taj Kawasaki cu da vozim do proleca,a onda cu valjda da ostvarim jedan i jedini krajnji cilj,novu Daytonu od 350 kubika.

I onako ovih 500 mi sluze do 100 km/h,vise ga i nisam vozio!!

Skuter,BAOTIAN ,cim sredim Tomose.

 

..Kubikazu sam konacno dobio,stabilan je,ali polozaj vozaca,sa buljom na izvolte ;D mislim da mi i ne cuci bas..

 

..O potrosnji da i ne pricam,a posebno me nerviraju retrovizori koji su jako losi,a nema ni pokazivac nivoa goriva koji su na prvom mestu trebali da mu ugrade,ili bar lampicu za rezervu..

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

Cestitke imenjace! da te lepo sluzi gpz... i nemoj mu zameriti, nije bas idealan motor, ali ces ga ubrzo zavoleti  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

e Ivane,Ivane...

eto ja sam poslednja  tri vikenda isao stalno u Krnjacu. i bas me je bilo briga sto me na zrenjaninskom putu obilaze sleperi.obilazio sam i ja poneki.narocito u povratku sa vetrom u ledja.moj kinez me ni na trenutak nije izneverio.tamo i nazad 300 km puta 4 bez da se zakaslje.jedino danas.vozio sam od skretanja za Perlez do kuce po kisi.dva puta mi se gasio zbog vode.malo sam cekao da se ocedi i opet dalje.i sta da kazem.ne bih ga menjao nizasta.sipam goriva za 600 din odem vratim se i jos mi ostane.a ti za kavu moras obavezno da kupis japanke i sorc od opreme.tako to ide.

ali ipak ti ostajes i daslje nas veliki brat kinez ma sta da vozis.i da,cestitam na kupovini.a za guzu ne brini.nismo mi kinezi takvi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Sutra kacim slike,Kinez i Japanac,jedan pored drugog!

A vec ih uporedjujem kroz voznju,pisacu,objektivno,pa koga zanima imace prilicno realnu sliku.To su dva potpuno razlicita motora,koncepcijski,proizvodjaci jedan omalovazavan,drugi svetski priznat,koga zanima bice interesantno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

Ivane ti i dalje ostajes mag kineskih motora.da se ne zaboravi da si ipak ti PRVI ORGANIZATOR prvog zvanicnog okupljanja kineskih motocikala na ovim prostorima.sve ostalo je doslo samo po sebi,ali kasnije posle tvog prvog koraka na tom polju.i sta god da vozis ti si ipak nas brat kinez.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

Prva zapazanja uporednih voznji su sledeca:

-Kad vozite Kineza,polozaj tela je toliko opustajuci,da prosto mozete da se uspavate za volanom

-Kad vozite Japanca,polozaj tela je takav da ste stalno potpuno ukljuceni u saobracaj

 

-na pravcu su oba motora potpuno stabilna,(oko 100km/h),bas nikakvu razliku nisam primetio,s tim sto sam na Kineskom dotegao amortizere

 

 

-Kad pustite volan,na trenutak,Japanac ce duze drzati pravac

 

-potrosnja je kod Kineza manja,sa 1 litrom benzina predjete oko 35km,a sa Japancem oko 24 km.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Japanski motor ce vam pruziti vecu sigurnost tokom voznje,jer uvek ima viska snage,odjednom ce vam ostala vozila delovati "manja"

 

Kineski motor ce vam pruziti jasniji osecaj da vozite motor,sami cete sebi delovati "mocnije",i uzivacete vise u samom cinu voznje

 

Kada hocete da krenete na dalji put,krenucete Japancem,zbog ostalih ucesnika u saobracaju,da na putevima nema nikog,krenuli bi Kinezom

Za mladju populaciju :

-Kad vozite Kineza,primeticete da svi gledaju u vas,bicete svesni toga i prijace vam

-Kad vozite Japanca,vi ce te se okretati da vidite da li neko gleda u vas ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Uh, lep GPZ!  :) :)  Jes' da vozim kineza ali ja bi radije ovako nesto japansko  ;D ;D Bar sam iskren ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

-Kad pustite volan,na trenutak,Japanac ce duze drzati pravac

Е, ...еба га ти! Значи да ниси неки "балансеро". ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja