Jump to content

Moto Zajednica

I pored Japanca,Kinez

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Gorivo izadje skuplje jer Japanac vise trosi.Ulje u Kinezu ide 1 litar,a u Japancu 3,4lit,ako se ne varam.Filter ulja za Japanca je 400 din,a kod Kineza se samo ispere benzinom.

Za troskove servisa neznam,jer sam stelujem ventile,menjam ulje,tako da me to mnogo ne brine.Sa Japancem sam vec presao 480 km i bukvalno ga nisam ni pipnuo,osim sto sam ga oprao dva puta.Nesto nemam vise volje da cackam oko motora,cele prosle zime sam nesto radio,doradjivao,prepravljao i zasitio sam se grunfovanja.Inace,gume za Japanca su jeftinije jer imaju standardnije dimenzije,mislim vise se uvoze 17-ice,pa su neretko jeftinije od 15-ica koje je nekad umetnost naci.Primeti sam da Japanci uglavnom koriste imbus zavrtnje,ali sve je standardno,a sama masina mi deluje jako jednostavno i prakticno.Isto kao i Kineska,bas sam ih zagledao,jedino kubikaza i 4 ventila po cilindru je razlika.I Japanac ima dve bobine,kao recimo DZoksov Kinroad,karburatori su slicni,anaser skoro pa isti,kociona kljesta..

Sve je to jako slicno,a slicno se i ponasa na putu.

Kinezi bi morali da prave jace motore,a da zadrze nize cene,ostalo im je do sada uspelo samo tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

Sezona se zavrsila,pa da sumiram.Presao sam sa Kawasakijem 5500 km.

Sto se tice ulaganja,samo sam mu zamenio ulje i filter i to je bilo sve. Imao sam jedan peh sa njim,koji smo Dzoks i ja sanirali,i od tada nisam na motoru nista radio.

Prosle nedelje sam ga ofarbao,to nije bilo potrebno ali je stari "grunfer" u meni rekao drugacije.

Sto se tice Kineskih motora,misljenje sam zadrzao da su dobri motori,redovno ih hvalim kad se o njima potegne prica,jer sam imao dobro iskustvo sa Kinezima.Nije mi bas najjasnija odluka nekih prodavaca da uz njih nude i kosacice za travu,to degradira i umanjuje rejting masina sa istoka.Ako nastave taj trend,na kraju ce uz kosacicu da nude i motor,od recimo 125 ccm,i sta ostaje? Generalno losa slika tih motora,koja opet ima za posledicu pad interesovanja potencijalnih kupaca.

Neko vuce lose poteze,to ne mogu a da ne primetim.Ne bi mi to bilo toliko vazno,da nisam sa mnogima od vas gradio drugaciju i realniju sliku masina sa istoka dok sam bio vlasnik jednog od njih.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja