Jump to content

Moto Zajednica

Zona sumraka...

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

sa 5 grama rolnicama dodje do 6.000 obrtaja i brzine 55 (po satu)...uzbrdo 5000 obrtaja i brzine 40 km/h......

i sta mu dodje zadnja viljuska?

Trebalo bi da bude oko 8 000 obrtaja da bi izvukao maksimalnu snagu.

 

Zadnja viljuska, pa.. ne znam kako bi se to zvalo na skuteru, uglavnom osovina koja drzi zadnji tocak i masinu na ostatku sasije i omogucava njihovo pomeranje uz amortizer, kada ides po neravninama i tako to. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

8000 obrtaja sam imao pre nego sto je pukao kais,posle menjanja nece iznad 7000...kais je bio fabricki ZIJINGANG 729x17.7x30-a ja sam uspeo da nabavim ATENA 729x17.7x8.5,...znaci razlika je u zadnjem broju-vizuelno su potpuno identicni...

Mislim da je ipak do stelovanja karburatora ...videcu...

hvala za objasnjenje-sutra zavrcem sve srafove........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Samo slusaj blackbite-a i neces pogresiti,svi sto smo bili na okupljanju u fg znamo kako je on sredio svoj skuter pa smo ga jurili da ga stignemo po krivinama.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Bio je negde u oglasima Fvision 125ccm udaren za nekih 150e(ako se nevaram) kupis lepo njega, prepakujes masinu

i miran si  ;D (nije da te ja na zlo navracam ali....) ako zelis imam ja jednog dobrog majistora koji ti moze resiti probleme (pitaj

markadjurovica) ali je u temerinu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

posle svog eksperimentisanja-odlucih da je ovakav kakav je bio-najsigurniji...polako ali sigurno...zna li neko gde mogu sediste da kupim(ovo je puklo,zena i ja....)"C:\Documents and Settings\ivakic\Desktop\Picture 069.jpg"

post-7357-12879038296749_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Meni je puklo sediste ali vrlo malo. Naj veci problem mi je bila ona plastika ispod sedista tj prtljaznik, on je skroz pukao i sediste je pocelo da tone. Porucio sam iz Massetehnica pouzecem. Prtljaznik me je iskostao 900din + postarina. Sediste i ostale plastike su same "legle" kako treba. Par onih kopci na sedistu su mi se odheptale. To sam zaheptao obicnom heptalicom a ostale rasklimane resio cekicem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

evo...nisam ga vozio 2 dana i ispod bloka primetim malu fleku od ulja,ispregledam sve ali ne vidim odakle curi....sta da preduzimam?

i da....presao sam 3000km a nisam menjao ulje u menjacu(tek sam sad vidieo da i to ima)-koje se ulje tu sipa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

U menjacu ide oko 170 ml ulja. Ima da se uzme motul za skuter transmisiju u nekim tubicama ali je po meni mnogo skupo. Ne znam tacnu cenu ali je preko 200-300 dinara. Mozes da sipas sae90 i cepace bez problema. Ja sam stavio motorno  ;D i nisam imao problema. Prvo ispustis staro na doljnjem cepu, posle ga zasrafis i pumpicom nasipas ulje dok ne pocne da se preliva na gornjem srafu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ma nema nikakvih posledica. Ja sam ga promenio samo jednom i plus sam sipao neodgovarajuce ulje pa evo cetvrta sezona a nema nikakvih posledica. Jeste da skutere ima CVT prenos i nazovi menjac on ima u njegovom prenosu par zupcanika kako bi brzinu varijatora tj kvacila prilagodili brzini kojom treba da se okrece tocak. Vrlo jednostavan sklop ali mora da se podmazuje. Sama kolicina ulja govori o jednostavnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

hvala....

a sta da radim sovim sto mi kapa ulje...a ne provaljujem odakle....sve je suvo osim donjeg bloka motora...tu je malo vlazan...bude na novinama koje postavim ispod 3-4 kapi na 2-3 dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ma samo teraj i povremeno proveri kolicinu ulja u motoru. I meni je motor sav prljav od ulja, mada ja nisam primetio i da kaple, samo je prljav. Pokusaj da nadjes odakle kaplje ako ne nadjes ne sekiraj se, samo voziiiiiiiii!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

http:posle duzeg vremena srecne voznje...prinudjen sam da opet pisem...

Evo ovako....matori je ddanas presao oko 70 km i parkirao skuter ispred kuce....posle 2 sata ja sedam i on nece da upali,ni na dugme ni na kurblu...mrtav...znam da je sipao gorivo ali nista.Primetim da je i stender,izgleda,sheban,jer se motor jako tesko dize na nogare i zadnji tocak je mnogo vise podignut nego sto je bio.Matori se kune da nije pao i da nije naleteo na rupu,ali ne vidim kako moze da se shebe nogara drugacije...Elem,skinemo svecicu,ocistimo ubrizgam direktno spricem benzin ali nista,...skinemo filter za gorivo,ocistimo-opet nista...Primetio sam da kad rucicu za gas drukam par puta,on upali ali se posle par sekundi ugasi...nece ni na kurblu....sta dalje da gledam i sta sa nogarama,plasim se da to sa nogarama nije negde prekinulo  ili shebalo paljenje....

Motor je YIYING ili Fantom ili kako vec....4taktni"C:\Documents and Settings\ivakic\Desktop\50qt-10.jpg"

post-7357-1287904564731_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Kreni redom. Prvo proveri da li svecica baca varnicu. Posto pripali na kratko onda je pretpostavljam struja ok. naj verovatnije dovod goriva. Proveri da li dobro stoji crevo za dovod goriva u krabrator i crevo koje pravi vakum i otvara slavinicu. Proveri da li mozda ima i previse goriva pa presisa. Proveri gumu od karba do motora. Cudi me zasto ne upali i kad direktno stavis malo goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

evo probao sam i produvao sve sto je moglo....i dalje isto....jedino kada rukom prekrijem one tri rupe na crevu koje ide u kutiju sa filterom za vazduh,uspem da ga upalim da radi malo duze ali sa dosta izmenjenim zvukom motora(ili sam ja uobrazio)da li je to otisao automatski sauh ili sta?

I zna li neko gde u Bgd da ga nabavim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CF Moto V5

A da nije matori malo pobrljavio na benzinskoj od vrućine,pa ga častio s dizelom  ???

Izvini,jbg...Moro sam malo  ;D ;D ;D

Masivni pozdrav  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja