Jump to content

Moto Zajednica

Izem ti oranje

Recommended Posts

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Ljudi nigde niste bezbedni

Ja danas pobegao od saobracaja i otisao na njivu da orem ko covek i gledam svoja posla kad se lik zaleteo kolima ibarskom, sleteo sa puta, preskocio jarak i pravo na mene, cak i na njivi da hoce da me zgazi :)

 

Neznam da li mu je pukla guma kao sto on tvrdi ili je samo isao prebrzo ali znam da im je to resenje (nadam se privremeno) jako lose odradjeno i da on nije prvi a verovatno ni poslednji koji je tu izleteo.

Radi se o iskljucenju sa ibarske za zeleznik - mesto gde treba da prodje obilaznica za auto put.

 

Elem dok sam ja orao njivu i gledao svoja posla cujem bum,kras,tras i vidim oblak dima iz kojeg izlece auto koji je uprvo preskocio kanal,okrece se,prevrce i opet zabada u kanal.

 

Mislim da sam toliko brzo reagovao (ima neceg u onoj prici o bikerskim refleksima) da sam vec bio kod kola pre nego sto je se auto skroz zaustavio.Bodem zadnju zanosim svog konja koji proklizava na meku zemlju dok ja skacem sa njega i bez zaustavljanja nastavam da trcim ka kolima (bas ko tom kruz u mission inpossible) da otvorim vrata i pomognem mu da izadje napolje.

 

Nije bio onesvescen samo mu se vrtelo, u autu dim od ispaljenih bagova,skoro se nista ne vidi (gledam da li ima jos nekog) a on se za to vreme teturajuci krece ka ulici ! , sustignem ga i kazem da sedne malo.

 

Ispostavi se da je sam bio u kolima, da su bagovi odradili posao i da mu nije nista, cak je i auto dobro prosao kako je moglo da bude. (branik,hladnjak,karter,soferka,felne..)

 

Sacekao sam sa njim slep sluzbu i pozdravio se sa covekom koji se zahvaljuje

 

Za svo vreme dok smo cekali slep sluzbu, nekih dobrih 2 sata stao je samo jedan taxista koji mu je dao flasicu sa vodom i cokoladicu da pojede (sto je oteo od svoje zene koja je nameravala to da smaze) ostali samo uspore, pogledaju sta se desava i produze a bilo je dosta i vozaca motra  :(

 

Eto to je bio moj prvi pad sa XL500 tako da sam ga JA spustio umesto da me je NEKO zbacio

Najlepsi „pad“ do sad  ;D

post-1479-12879036590604_thumb.jpg

post-1479-12879036591147_thumb.jpg

post-1479-12879036591806_thumb.jpg

post-1479-12879036592317_thumb.jpg

post-1479-12879036592856_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1437 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Ovo nije ni prvi ni poslednji auto koji se tu prevrnuo ili odleteo u jarak

Čim je projekatant isprojektovao suženje puta i malu petlju i majstori na osnovu projekta postavili asfalt već sutra je prvi izleteo na istu foru.

Gledano iz pravca Rušnja prema Petlovom brdu kada se prođe groblje Orlovača ide jedan jako čudan zavoj pre petlje za odvajanje prema Rakovici ili Železniku da jednostavno ako ideš malo opuštenije jer je put pre toga širok lako možeš da previdiš duplu krivinu.

Policija najbolje zna koliko je tu bilo nabijanja u jarak i prevrtanja, skoro svaki dan ih vade pogotovo noću.

Ovo je definitivno odgovornost onoga što je projektovao put jer projekat nije prilagodio uslovima kojima vozila mogu da se kreću  :D

Šalu na stranu krivina je katastrofa, klasična nameštaljka na drumu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ovo nije ni prvi ni poslednji auto koji se tu prevrnuo ili odleteo u jarak

Čim je projekatant isprojektovao suženje puta i malu petlju i majstori na osnovu projekta postavili asfalt već sutra je prvi izleteo na istu foru.

Gledano iz pravca Rušnja prema Petlovom brdu kada se prođe groblje Orlovača ide jedan jako čudan zavoj pre petlje za odvajanje prema Rakovici ili Železniku da jednostavno ako ideš malo opuštenije jer je put pre toga širok lako možeš da previdiš duplu krivinu.

Policija najbolje zna koliko je tu bilo nabijanja u jarak i prevrtanja, skoro svaki dan ih vade pogotovo noću.

Ovo je definitivno odgovornost onoga što je projektovao put jer projekat nije prilagodio uslovima kojima vozila mogu da se kreću  :D

Šalu na stranu krivina je katastrofa, klasična nameštaljka na drumu

 

Nije njemu kriva krivina, njemu je prava krivina. Ne izgleda kao da je baš pratio znakove ograničenja brzine, ali je imao sreću da je uff dežurao u njivi.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1437 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Ako nedeljno izlete 3 vozila u isti jarak, neko treba da stavi prst na čelo i da kaže zašto je to tako

Krivina je katastrofalno isprojektovana kao i cela petlja za uključenje i isključenje sa magistrale malo ispred toga, kao da su se deca igrala, zna se koji radijus tu mora da bude kada se radi petlja, kakav treba da bude ulaz na magistralu i traka za ubrzavanje i uključenje...to ovde ne postoji

Kako god da okreneš ovaj trend će se nastaviti dok se nešto ne izmeni na samoj duploj krivini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

Iskljucenje za Zeleznik iz pravca Zarkova na Ibarskoj je nesto najgore sto sam video u svojoj vozackoj karijeri. Brzina mora da sidje na ispod 30kmh, pazite se tu posebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ETV1000 Capo di tutti capi

Cela petlja je potpuno kretenska!  >:( >:(

Budalu koja je to projektovala treba uhapsiti, a sa njim i drugu budalu koja nikako da osvetli jbnu petlju vec 7 meseci!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Auuuu majku muuu .... cuti . dobro si pros'o, a i ovaj u kolima ...!

 

Sledeci put ori njivu negde daleeeeko od ibarske i asfaltiranih puteva :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovde je posebno zeznuto i jer je tako nelogicno suzenje i jos ako je hteo da skrene ka obilaznom putu(Zeleznik) mozda se uspanicio posto je lako da promasis jer se skretanje naprosto NE VIDI i da bi se bezbedno skrenulo moras da ised ispod 40 na sat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo ga naslon za glavu i poklopac motora koji je ujedno i filter vazduha sa neke nove sportske mecke koja je tu zavrsila karijeru

ima jos gomila delova sa raznih vozila razbacanih okolo..

post-1479-12879036750471_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Uf bre uff-e  ;D ti stalno na neka sranja naleces  :o

Ovde ce izgleda da nikne uskoro neki auto otpad . Mesto je perspektivno .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Svaka čast na prisebnosti. Meni i dalje nije jasno šta je tamo opasno i koliko treba brzo da se vozi da bi se krivina ''ispravila'' u kontra stranu?????????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

a, otpadi već postoje, nekoliko komada .

cela raskrsnica, tj petlja je urađena idiotski i kao što biva kada je sve zbrzano,  vozači naebu.

otkad je puštena nema osvetljenja i baš tu malo bliže pevcu od mesta izletanja ovog lika je na

dvajanju famozno plastično bure sa strelicama bilo bukvalno svako veče drmnuto. sad ga ni nema

(bude do prvog udaranja). prilazi mostovima ka železniku su već potonuli i nasuti asfaltom da se poravna

(i opet to tone polako). ovde gde je lik izleteo dve trake idu u jednu pravo i jednu za odvajanje pa se tu dosta koči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

da, prošao sam jutros ka železniku i iskido se kad sam video tablu.

za društvo koje pita kakve su to krivine evo par bajatih slika.

znači gledano od orlovače , pred most 3 trake, posle u 2 i vrlo kratko u jednu pravo ka pevcu +1 za odvajanje.

noću je jako veselo.

tako da je ovaj "skakač preko jarka" ipak izabrao bolje skretanje umesto da preleti u kontra smer (štagod ga nateralo na izbor)

post-6160-12879036805377_thumb.jpg

post-6160-12879036805593_thumb.jpg

post-6160-1287903680607_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ja sam na tom mestu locirao podzemne vode, a vi? Moraću da potražim pomoć Milana Tarot-a, nisu na tom delu ibarske čista posla... Svaki put kad se vraćam za BG, osetim neku napetost na toj deonici  :o :o :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja