Jump to content

Moto Zajednica

Menjanja semeringa i ulja u prednjoj viljusci - SV 650 '99 -

Recommended Posts

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Juce sam skinuo stapove, rastavio ih skroz, ispustio ulje, skinuo semeringe, i na jednom semeringu, tacnije u jednom stapu, je iznad semeringa bila neka kao platna velika, lepa. a na drugom stapu toga nije bilo. Odem u user manual, pogledam. Fabricki nema te platne. Iznad dodje seger, koji drzi semering. Ali nije mi jasno. otkud u jednom stapu ta platna, a u drugom je nema. Jel moguce da je to neko stavio pre mene, bezveze? Inace fabricki NEMA! E, sad se ja razmisljam, da li da odem do strugara, da mi napravi jos jednu takvu istu, da stavim na drugi semering. kontam, da mu i nije neka uloga, te platne. ali sto bi je neko stavljao. Jako me zanima...

 

Dalje.

 

Uzeo sam ulje. Motul, fork oil 15w. Fabricki se preporucuje 5w. Ali nece skoditi ovo, bice samo gusce ulje, tvrdja amortizacija. I na ovom sajtu gledam. Ova riba je sipala 491mL, u svaki stap. A ja imam litru ulja. Da li da i ja sipam tacno 491 ili da spam pola litre u jedan, pola litre u drugi?

 

I jos ovo. na sajtu gledam. Ova riba kaze od semeringa opruga ona unutra, treba da je na gore. A ja kad sam skinuo moje. bili su prema dole. Nije mi jasno. Koga da slusam. Hitno mi treba savet. Moram da idem da sklapam. Motor mi je dole u garazi, rasklopljen.

 

http://www.bluepoof.com/motorcycles/howto/svs_fork_oil/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Kakva platna? i gde ti je ta riba ;D nemoj da stavljas vise ulja od preporucenog, mogu da ti izbiju semerinzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Pa treba da je na dole, e sad moguce da su ovi semerinzi takvi ili je ona pobrkala nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Novi Sad

E pa jebiga sad. Moram da znam tacno. Meni je bilo na dole, e sad gledam slike, i njoj je bilo na dole, dok nije rasturila, a kad je stavila nove, bili su na gore okrenuti. Nije mi jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Stavi ti  na dole i uzivaj  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

mali off: a sta bi sa tom ribom koju stalno spominjes?! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

To parce plastike se stavlja da bi se povacalo prenaprezanje opruge..ostavi to slobodno kako si nasao.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja