Jump to content

Moto Zajednica

UmrEla mi HONDA - OPERACIJA USPELA!!! :)

Recommended Posts

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Pa da pocnemo.... :)

Poslednja poznata stvar koja se tice sklapanja masine jeste da su karike stigle, da smo ih izmerili i ustanovili da su ovog puta stigle odgovarajuce. Dakle, pocecemo odatle ... :) ;D

 

Sastavljanje masine - 1. dan

 

Trenutak pre nego sto smo poceli da vracamo klipove na klipnjace, karike odgovaraju (za one koji ne veruju na rech, evo dokaza! ;D )

 

hPwzO_76172955.jpg

 

Lagano, jedan po jedan...

 

mm9mf_69559176.jpg

 

LW2cn_26662179.jpg

 

Stubline spremne za montiranje, stavili smo fabricke dihtunge (ono crveno) :D

 

pQ1An_31049290.jpg

 

Stavljen donji dihtung, sve spremno za navlacenje sublina na klipove, u prvom planu Scapolo...

 

smOEx_73076831.jpg

 

FiwZB_62816164.jpg

 

Na dobrom smo putu...

 

IvDS9_55649527.jpg

 

jos samo maaaaaaaaalkice... :)

 

rTviq_70893764.jpg

 

TO JE TO! Cilindri su legli! Sto bi englezi rekli... "kao rukavica!" :)

 

IiNh4_32593710.jpg

 

ykNnz_83663533.jpg

 

Odmah zatim napadamo i glavu koja je "sela" k'o dupe na noshu! :)

Scapolo je dovodi "na meru" :D

 

B2pLt_64940426.jpg

 

A evo i mene, dovodim masinu "u vinklu" :D

 

ZjyVk_80186228.jpg

 

Da montiramo jos par sitnih delova i to je to za danas...

 

ksa2v_63909805.jpg

 

SFTwx_73765320.jpg

 

DkgIH_58550539.jpg

 

mpliJ_87998996.jpg

 

Kraj prvog dana... nastavak sledi (za 15-20min) ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Sastavljanje masine - 2. dan

 

Uzupcili smo masinu, podesili paljenje prema uputstvu iz service manual-a, prebacili lanac radilica-bregasta i bregasta-bregasta, stavili spanere velikog i malog lanca, postavili klizac preko malog lanca... Stavljamo dekli, jedan po jedan...

 

5G2RR_48247193.jpg

 

Scapolo se bezuspesno krije od sociva mog fotoaparata :D

 

PCAES_99234436.jpg

 

csurU_45031586.jpg

 

qFwa0_11590702.jpg

 

wf1td_91691550.jpg

 

Ja sam bio zaduzen za skidanje starih dihtunga i pripremanje povrsina za montazu, omanuo sam kod ovog dekla tako da je Scapolo morao da uzme stvar u svoje ruke, od mene slaba vajda .. :D

 

KlRkC_91244508.jpg

 

zzpiB_24006963.jpg

 

Jedan interesantan Falkonac, vlasnistvo naseg kolege Dekija

 

kglZD_99105388.jpg

 

Sergej, covek sa gomilom iskustva, znanja, strpljenja. Da nije bilo njega, mogli bi da se slikamo :)

Za svaku ozbiljniju stvar smo morali da ga konsultujemo...

 

jcaKO_16394331.jpg

 

Sve je spremno za ubacivanje masine u ram...

 

V0XBF_91550184.jpg

 

Dosao je i taj trenutak, masina je "legla" na svoje mesto.

 

gzD2C_72448491.jpg

 

hIWFJ_71244194.jpg

 

scbxj_22988262.jpg

 

vDHis_15626885.jpg

 

U jednom trenutku se javio problem oko jednog nosaca motora, nikako nismo mogli da ga zategnemo ali je uz malo grunfovanja problem resen! :D

 

b015L_67778802.jpg

 

I srce je na mestu! :D

 

IGcQf_55082566.jpg

 

08PAA_73810240.jpg

 

Scapolova matorka koja je u protekla 2 meseca pravila drustvo ovoj mojoj :D

 

JnFES_24520515.jpg

 

Na red dolazi i filter za vazduh...

 

iGHpE_11945800.jpg

 

nXkve_23787328.jpg

 

To je to...

 

hOOFp_70285553.jpg

 

Kraj drugog dana... nastavak sledi (za oko pola sata) ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Sastavljanje masine - 3. dan

 

Eh, kobni 3. dan.

Taj dan smo montirali karburatore, kupio sam nov filter i ulje ... Taj dan smo imali samo jedan cilj, a to je: Upaliti azdaju!

 

Dakle, sve zatvoreno, svaki dekli stegnut, proveren,svecice stavljene, stavljam filter, sipamo ulje.

Montirali smo i rezervoar. Posto je njen akomulator bio prazan, preko klema je povezujemo na drugi akomulator...

 

Kontakt- ima! prekidac za struju stavljamo na "Run" i pritiskamo "start" ...

 

Naravno, malo je verglala, dok ne povuce benzin... mic po mic, zavergla ona i BRMMMMMMMMMMMMMMMM oglasi se glasnim krikom na sveopstu radost. Medjutim, lampica za ulje se ne gasi!!! :(

Odmah smo ugasili masinu kad smo to primetili jer su ovo "vazdusare" i ne smeju da rade bez ulja i bez hladjenja jer steta moze da bude poprilicno velika..

 

Proveravamo dovod ulja iz donjeg bloka do glave, nema ni kapi! Skidamo senzor za ulje, i on suv k'o barut!

Preostaje samo jos da skinemo pumpu za ulje, da ona mozda nije zalepila jer je stajala 2 meseca na otvorenom.

 

Tu je nastala opsta zabuna! Izvadili smo pumpu i u njenom kucistu nije bilo nicega sto je pokrece. Po nekoj logici bi trebalo da bude zupcanik ali nema nicega! Stoji samo jedan pokrivljeni seger! ??? ??? ???

 

Dolazimo do zakljucka da bi na kraju osovine u menjacu koja je povezana sa radilicom, trebalo da postoji mali zupcanik koji se okrece zajedno sa osovinom i on bi trebalo da okrece i pumpu za ulje. Ali, kao sto rekoh, od zupcanika ni traga ni glasa... samo pokrivljeni seger...

 

Psosto smo bili vec poprilico umorni, a mrak je vec pao, resili smo da odemo kucama i pogledamo na slikama da li je taj zupcanik postojao ranije, dok smo rasklapali i cistili motor... bez njega ne mozemo da upalimo Hondu ...

 

Tad sam se smorio kao nikad do sad je je sve ukazivalo na to da cemo morati ponovo da cupamo agregat, SVE rasklapamo kako bi dosli do osovine na koju treba navuci zupcanik... :(

 

Eh, dosli smo kuci, i provalimo da je taj zupcanik sve vreme bio na osovini! Jbg. nema vremena za cudjenje i razmisljanje, sad je problem gde naci taj zupcanik!? ??? Prvo mi pada na pamet Negro. Zvrcnem coveka, bio je ljubazan kao i uvek.. rece "moja garaza vam je uvek otvorena, dodjite i nosite sta vam treba!" ( E TOOO JE DRUG U NEVOLJI!! :) )

 

Saljem Negru slike, da vidi covek sta mi treba i jutros dobijam telefonski poziv..Negro je.. glas sa druge strane pita "Je l' ti treba neki zupcanik?" :D

Nasao sam se sa njim, dao mi je zupcanik .. sad sam malo mirniji jer proslu noc nisam mogao da spavam od nerviranja i brige...

 

Odmah zovem Scapolo-a, kazem mu dobre vesti...

 

Posle posla trcim u radionicu. u medjuvremenu je Rasa (Scapolo) vec skinuo karter i pumpu za ulje. U karteru je pronasao zupcanik koji je pukao tacno na 2 dela i bolcni koji drzi taj zupcanik zakljucanog na osovini... Nismo mnogo razmisljali kako je doslo do pucanja, verovatno nismo dobro uzupcili pumpu pa je pri paljenju zupcanik pukao. Dobro je, nije veliki kvar... Sad treba navuci zupcanik kroz malu rupu, ako ne uspemo to, ne gine nam otvaranje masine... tenzija raste...

 

Pre nego sto nastavimo, evo slika problematicnog zupcanika i dokaz da je bio tu pre pocetka sastavljanja (zaokruzen je crvenim)...

 

M0BlV_60024930.jpg

 

0wxOI_25860026.jpg

 

rG4rL_15588835.jpg

 

A evo i jedine slike koju sam uspeo da uslikam tog 3. dana... Svi smo bili ludi i zbunjeni, tako da je fotoaparat poslednje o cemu sam razmisljao...

 

uVwcy_75873795.jpg

 

Idemo dalje.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Sto palite tako motor?  Ja kad god sam radio nekog japanca, prvo ga verglam bez svecica i ventil dekle dok ne vidim da je pumpa isterala ulje u glavu.  Doduse prvog japanca kojeg sam rasturao ( Honda CB 500 Four ) - sam i rasturao zato sto nije dobijao ulje do bregaste, pa valjda poucen tim iskustvom . . . . ( neko ko je radio motor pre mene je dihtovao cilindre silikonom, pa zacepio desnu uljnu magistralu ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Sastavljanje masine - 4. dan

 

Najpre, slika gore pomenutog zupcanika koji nas je dobro nasekirao i stvorio opstu zabunu u radionici...

 

lkymZ_25567730.jpg

 

Honda nestrpljivo ceka...

 

bQ4ie_26229990.jpg

 

Eh, sad pocinje prava nervoza.

Na slici je rupa kroz koju treba provuci zupcanik, bolcni i navuci ih na osovinu.

Posle toga treba to zakljucati segerom. Izuzetno tezak zadatak...

 

55r4E_85244286.jpg

 

Iz ovog ugla se malo bolje vidi osovina o kojoj pricam i njen polozaj u odnosu na rupu kroz koju treba provuci zupcanik...

 

yIkfK_80188863.jpg

 

Nas drugar sa foruma Jocke! (reklamira Coctu za DZ! ;D )

Inace, i ovim putem mu se zahvaljujem sto me trpi po ceo dan na poslu i sto me je u proteklih par dana vozio do radionice! :):P

 

0x8Gd_39040759.jpg

 

Eh, sad nam je laknulo. Ocenili smo da ima mesta da se provuce zupcanik i da masina ne mora da se otvara ponovo!!!

Operacija "nagurati zupcanik u mishju rupu: pocinje! :D

 

FijV3_39978346.jpg

 

U pomoc priskace i Sergej. zajednickim snagama uspevamo!! URAAA!!!  ;D

 

QSu4d_66402805.jpg

 

Vracamo karter, pumpu za ulje, i sve ostalo sto smo razmontirali...

 

uJbUh_25936438.jpg

 

mpKac_56462828.jpg

 

y1SKw_41946766.jpg

 

B0hJ7_70442706.jpg

 

Mali odmor od Honde... Dekijev Falkonac... :)

 

5xfIW_78199064.jpg

 

f9jPk_80303725.jpg

 

A sad, vracamo se na Hondu...

 

Sklopili smo sve, nasuli ulje.. verglali bez svecica.. i "bacila" je uljeee! Svima nam je toplo oko srca! :)

To je to, samo smo cekali taj znak ... znaci .. sve je OK

 

Ih9aV_24591000.jpg

 

Zatvaramo je kompletno. Poklopac bregastih je spreman. Stavljamo novi dihtung, naravno... :)

 

QzcCo_55143140.jpg

 

Agregat je konacno i zvanicno zatvoren! :)

 

l1R4H_64179725.jpg

 

iQ4SQ_22109485.jpg

 

Vracamo i rezervoar...

 

Jsatq_21873613.jpg

 

I UPALILAAA JEEE .. BRRRMMMMMMMMMMMMMMM, odmah ugasila lampicu za ulje... rezi kao zver, 'oce da ujede :D

 

I evo jos jedne za kraj ovog 4. dana :)

 

toCyH_11110243.jpg

 

Kraj 4. dana... nastavak sledi sutra uvece ili prekosutra ujutro!, svakako sutra ponovo idem do radionice. Ima jos nekoliko sitnica ali u principum to je to. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo ovako drugari ..

pacijent daje znake zivota,,rehabilitacija bar 1000km..pa da vidimo sta jos moze da se uradi..

Da smo mogli jos da uradimo mogli smo al svaka sledeca intervencija ili zamena kosta mnogo u eurima tako da je Sergijo sa svoji budzetom mogao da istera ono osnovno da to radi kako treba ...(mislim da je i ovo preskupo al sta je tu je  mator motor skupi delovi jbg..) sto se tice mene i mog burazera ovo je uradjeno iz hobija i ljubavi prema ovim motorima i u granicama onog cime smo raspolagali...od babe devojka tesko ali  dobrostojeca gospodja srednjih godina i moze..e sad je samo treba odrzavati ..

 

Jos samo da "vakumira" karburatore da je malo smiri i uravnotezi rad na nizim obrtajima i mislim da ce da bude ok...

sve u svemu jedno veliko zezanje iskren da budem,ne zbog rada vec zbog cekanja delova ..te danas te za 5 dana te karike stigle te neodgovaraju te kasne te mika te zika i sve se to malo oteglo tako da je vise bilo nervoze oko toga nego oko samog agregata....

E sad jos ima malo zvukova iz menjaca tj. kvacila,,malo auspusi zvoncaju ..al kako Srgijo kaze culo se to i pre samo nije dolazilo do izrazaja od lupanja agregata..e sad kad smo njega sredili i utisali cuje se sve ostalo u pozadini..al sta je tu je..kaze da ima novo kvacilo pa ce jednog dana i njega da zameni...iskren da budem nije mi vrag dao mira pa sam upalio i svoju makinu i gle cuda i kod mene zvoni al za 10-tak decibela nize,,,..

 

 

E sad jedino je ostalo da se odradi i taj "ROSTILJ" , kazu da tu samo treba na ugrejan rostilj na radnu temperaturu..popustiti raznjice i gornje podizace cevapcica i okretati za 360* i to jedno pola sata.. zatim sve to staviti na radni sto sa specijalnim alatom "VILJUSKA" nabadati kolko ko moze i sve to dobro zaliti sa bioloskim uljem J.E.L.E.N.gradacije 20-50L ili  iste gradacije  drugih proizvodjaca ..zatim po preporuci SERVICE MANUALA..prileci i pustiti sve to da odlezi pola sata sat..zbog sigurnosti Rostilja i uspeha operacije preporucljivo je to ponoviti ako je neko u stanju posle prvog pokusaja..ako ne ostaviti to za nekih 7-15 dana i postupak ponoviti..

A sad svi na svoje radne zadatke...a ti Sergio ako me zoves a ja ti se nejavljam nemoj da mislis da te "mrzim" 8) zbog nespavanja ovih dana...samo ti se cini... ;D ;D ;D ;D :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Toliko o off topicu koji je zatrpao ovu temu slikama svega i svacega.

 

Ja sam resio da napravim upgrade svoje masine i ona ce ovako izgledati. Prva slika: masina. Druga slika: koferi. Treca slika: prikolica za masinu.

 

Evo pravih slika:

 

post-354-12879044726242_thumb.jpg

post-354-1287904472839_thumb.jpg

post-354-12879044728517_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Aj da i ja izofujem malo..posto ste svi pratili ovu temu videli ste na zadnjim slikama Moto Guzzi Falcone 500 i drugara Dekija pravog bajkera  i drugara...koji ima zelju da ga doradi jos malo i da izduzi viljuske..splinger(valjda dve debele i dve tanke sipke)..nesto kao na ovoj hondi iz oglasa..

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_adsmanager&page=show_ad&adid=7732&catid=11&Itemid=62

 

e sad ako neko ima neke viljuske dugacke za copera ili zna gde bi se moglo naci nabavi ukrasti platiti a da bi moglo da se montira na falkonca nek javi meni na p.p  pa da vidimo ..hvala svima unapred..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Imam i 2 video snimka. Jedan sa prvog paljenja kad nije htela da baci ulje, a drugi je snimak uspesnog paljenja posle intervencije na uljnoj pumpi ali ne mogu da ih okacim na youtube, nesto me zeza, tako da cete morati da se zadovoljite slikama :)

 

Ima jos par stvari koje moram da uradim:

 

1. Pre svega, DOOOOOBROOOO pranje. Mora devojcica da se sija i da mirise na kilometar! :D

 

2. Sinhronizacija karburatora. Bokilic se velikodusno ponudio i pozvao me do njega da to zavrsimo

    Ali postoji verovatnoca da cu mocii da to obavim i u BG (Bokilicu, ne brini provozacu se do tebe u svakom slucaju!) ;D

 

3. Kupiti sredstvo za ciscenje karburatora koje se sipa u rezervoar

 

4. Promeniti povratnu sajlu za gas i choke. Sad nece da vraca gas, a choke se ne vrati uvek do kraja.

 

5. Srediti predlju kocnicu, posto sad k'o i da je nemam .. skroz tone rucica i 'vata tek na kraju, a ima mesa na plocicama.. no, dobro

   za to cu lako, vazno je da je ovaj mamutski deo posla gotov :) Verovatno su creva dotrajala pa negde vuku falsh vazduh.

   Planirao sam da stavim teflonska ... ali to ce morati da saceka neko vreme, do tad cu da sredim ova, da izguraju sezonu...

 

6. Otvoriti brzinomer i videti sta se desava unutra. Ne pokazuje mi brzinu, proveravao sam sajlu, vrti se kad se okrece tocak, tako da je

    sajla ok... Sve ostalo radi (merenje predjene kilometraze, ukupna i dnevna.. obrtomer itd...)

 

To je sve sto mi trenutno pada na pamet :)

 

Za zimu sam ostavio poliranje svakog dekla. Imam nov lanac i lancanike koje cu isto da promenim pred sledecu sezonu. Takodje, imam novu korpu kvacila, ne otpakovanu, koju cu takodje ugraditi pred sl. sezonu...

 

Kao sto rekoh, danas cu skoknuti do radionice da proverimo sve jos jednom. Ima jos par srafova i limova koji treba da se vrate na svoje mesto, napravim jos neku fotku itd....... :)

 

A sad ... rostilj! :D

99% ce biti sledeceg vikenda (subota ili nedelja, jos uvek se ne zna), cekam samo jos potvrdu u vezi lokacije posto sam odustao od Topole. Mislim da mozemo da pocnemo polako sa prebrojavanjem... :) ;D

 

Dakle... (bicu slobodan da upisem par ljudi za koje sam siguran da ce prisustvovati ;D )

 

1. Sergio

2. Arsa

3. Milke

4.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

0. Negro i Negrita

1. Sergio

2. Arsa

3. Milke

4.

 

Sarmota da nisi ovako poceo spisak... cccccccc.....  ;D

 

Edit: inicijacija rostilja je s moje strane, izvinjenje prihvaceno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Lokacija potvrdjena!

 

Mislodjin, nadomak Obrenovca.

 

Samo jos da se dogovorimo da li cemo u subotu ili nedelju ... ali ajd' da se prebrojimo za pocetak :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Eno na onoj slici se lepo vidi kako Sergej lezi pod motorom.  Ja kad ljudima kazem da moram cesto da legnem pod motor - ne veruju, kazu " daj nije to auto " .  Za rostilj se jos necu prijavljivati prvo da sacekam da vidim hocu li imati kakvih obaveza !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW R1100GS

Ole ole

vidi se kraja i ovoj temi :)

 

Ja necu ucestvovati u prevrtanju mesa jer sam na odmoru tada.

Medjutim u mislima cu biti sa vama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Lokacija potvrdjena!

Mislodjin, nadomak Obrenovca.

 

Fino, taman da posetimo veroucitelja Bleka Stenu :)

 

Nego da offujem: zasto nisi ocistio karburatore dok si cekao delove? To bi bilo bolje od bilo kog dodatka za ciscenje karburatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Pa otvorili smo karburatore i nisu prljavi. Znam da to ne moze tek tako da se vidi ali mogu da izguraju jos neko vreme uz ciscenje tim sredstvom koje se sipa u rezervoar. Samo da ja njih nakacim na vakuummetre i bice sve ok :) Iskreno, malo sam presusio sa kintom tako da ce ultrazvucna kada malo da priceka... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja