Jump to content

Moto Zajednica

Bobina Se Strasno Grije Guzzi V35 Florida

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07

Imam moto guzzi V35 Florida 91g. Primetio sam da se jedna od bobina strasno ugrije. Motor i nemora da radi, dovoljno je da bude ukljucen kontakt i bobina se bas dosta ugrije, na motoru se nalazi elektronsko paljenje (dve aluminijumske kutijice). Sistemom zamene kablova dolazi do toga da se onda grije druga bobina, pa sam dosao "naucnog otkrica" da je u pitanju elektronika. Sta da radim? Da li se ovi djelovi mogu popravljati? Gde se moze naruciti novo el.paljenje (koliko to otprilike moze da kosta) ili od kojeg motora bi moglo da odgovara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1111 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

ja imam V35 II platinsko paljenje a nebi ti znao reci u cemu je problem a recu ti da paljenje neces naci nigdje jer ga ja trazim 5god nadji nekog dobrog elektricara.ne odgovara ni od jednog motora osim od v750 v65 v50 v35 samo od ovih guzonja odgovara paljenje. jer guzi ima specifican rad masine kad ti je 1klip u gornjoj mrtvoj tacci drugi nije u donjoj vec na sredini zato je tesko napraviti ovo paljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 69 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: GS850G

Moze uspesno da ga zameni ignitor ("kutijica") od na pr. honde bol`d`or (samo nekie verzije gde su posebni ignitori za 1-4 i 2-3 cilindar),VF750 i sl.Tamo postoje dva ignitora:Veci i manji.Tebi treba manji tj. onaj bez korekcije ugla pretpaljenja.Naravno,bez vecih problema je moguce ubaciti ignitor u jednom kucistu umesto ta tvoja dva od na pr. Suzuki-ja gsx400,gsx-r750,Yamaha FJ750 ili 900 itd. pri cemu se koriste postojeci pick-up-ovi i bobine.

Puno uspeha u resavanju problema.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja