Jump to content

Moto Zajednica

5. Moto GP Italija, Mugello

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5431 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

n499413_capirossi.action.preview.jpg

 

U Suzukiju patnjama nikad kraja.

 

Juce su se citav trening mucili sa prednjim krajem . Nikako nisu mogli da ga usteluju. Capirossi kaze da su zato nekoliko puta izlazili sa drugacijim podesavanjem, ali da ipak nisu zadovoljni. Izgubili su dosta vremena na to, jer nisu mogli da pronadju pravu kombinaciju. Probace jos to na unaprijede  danas, ali na kraju drugog treninga Capirossi kaze da motorin i nije bio los, ali da jos nije perfektan.

 

A Vermeulen se bavio gumama, probao je i tvrdju i meksu, da bi vidio sa kojom ima bolje grip i koja moze koliko da izdrzi, naravno i on se zalio na prednji kraj. Pa ce kaze sa inzinjerima da se pati, mada vec postoje i kod njih neke ideje za rijesavanje.

 

Pa srecno Suzukisti, a na sljedecoj trci stize nova masina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5431 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Evo i rezultata drugog treninga:

 

UtgO7_fp2.jpg

 

Stoner se pobrinuo da sprzi pakleno dobro vrijeme. Doduse pred kraj je proklizao, ali bez ikakvih posljedica,vratio se na stazu i odvezao krug sa rezervnim motorom.

 

Iza Stonera razigrana Fiat Yamaha ekipa, prvo Lorenzo , pa Rossi. A na cetvrtoj poziciji odlicni, ali odlicni Toni Elias. Izgleda da su uspjeli da poprave malo tu Suzanu, posto se Capirossi popeo na peto poziciju.

 

Veselo, veselo, veselo. Cekamo kvalifikacije, sve govori da ce biti fenomenalna trka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6486 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Iako je pravac u Mugellu jedan od najduzih u motoGP,maksimalna brzina nije uvek tako vazan sastojak za konacno vreme.Uzgred Repsol je na pitanje novinara o maksimalnoj brzini Pedrose,odgovorio da njihova "interna" telemetrija nije izmerila brzinu vecu od 338 km/h

Ovde je mnogo pobeda odluceno u poslednjim metrima.Ciljna linija je prilicno daleko od poslednje krivine i ne isplati se bas imati menjac za velike brzine.Tu se krije umetnost,pripremiti spravu na naj naj nacin

Stoner na oba motocikla koje trenutno koristi ima montiranu viljusku (zadnju) od aluminijuma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6486 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pedrosa je uspeo da istegne misic,ako sam dobro razumeo desni guz ili butina.Neverovatno.A nije ni pao ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kakva ludnica od kvalifikacija! Svaka prognoza rezultata je sada cista lutrija. Prvih 59 minuta se nije desilo nista narocito, vozikali su se levo desno, relaksirali, masirali i slicno. Onda je minut i 10 sekundi pre kraja Kapirosi negde pogresio i vozio krug na pogresan nacin te izbio na prvo mesto! Onda je nastala uzbuna u Ducatiju i Yamahi, mars svi na stazu i vremena su pocela da se srozavaju. Kako je ko prolazio preko ciljne linije menjao je raspored! Na kraju se Ludi Rolenco zaustavio na ispod 1:49 po krugu, ostali su malo zaostali... ali to bas nista ne znaci, jer ce do prve krivine vec biti ko zna kakav redosled. Ne propustiti sutrasnji show!

 

Evo rezlultata sa Live Timing-a, cim objave na MotoGP zvanicne kacimo.

 

Kvalifikacije.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5431 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Lorenzo pol pozicija. Nije los ovaj moj favorit. ;)

 

WFgnV_n499388lorenzo60preview.jpg

 

Medjutim, vesele me ovaj maniti cicica Capirossi koji se konacno sastavio sa Suzanom na trecoj poziciji i razjareni Playboy de Puniet na petom. A mogu da zamislim kako je Rossi popizdio, u Mugellu krece iz drugog reda, bice sutra klanja.

 

Ali ono sto moze da ga veseli je to da dok je bila simulacija za trku, bio najbrzi, doduse i tada mu j Lorenzo duvao za vrat. U svakom slucaju, ocekujem nadasve interesantnu trku.

 

Evo i kompletne tabele:

6UbgL_kvalifikacijegp.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki

Slazem se sa vama, ali nemojte misliti da danasnje pol pozicije nesto mnogo znace, svi su oni tu sa vremenima, sve su to male razlike stim sto se Capirosi negde zeznuo pa napravio jedan dobar krug, ali nema veze, meni je drago,nego sutrasnji start i prvih par krugova nece odluciti trku kao na drugim stazama, ovde su svi podjednaki a i staza je brza tako da bi trebala cela trka da bude uzbudljiva i sa mnogo preticanja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5431 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Lorenzo, Rossi i Stoner su bili konstantno brzi, a ekipa Pedrosa, Edwards, Elias, de Puniet mogu da uskoce, a volio bi da svi pouskacu , pa da gledamo opstenarodnu ludnicu u Migellu. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Tvrdo, tvrdo, konačno nadam se bez kiše da se ne oslanjamo na neka pravila i taktike

Danas nešto kontam i mislim se kome je danas lošije da ima kolegu u timu Lorenco Rosija ili Rossi Lorenca?

Do sada su svi bili u senci Rosija ali sada su druga vremena

Polako mu otimaju pobede i pol pozicije a u Mugellu to nije isto kao u Indianopolisu npr.

Bez obzira Rossi itekako ima šta da pokaže tokom trke ali kao od početka sezone moraće da tera kao nikada do sada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5431 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Rossi zabrinut zbog moguce kise, ali zadovoljan sa tempom za trku.

 

n498823_rossi.box_1_0.preview_big.jpg

 

Svjetski sampion Valentino Rossi iako razočaran što je propustio prvi red na domaćoj stazi, ali još uvjek veoma uvjeren u dobar rezultat na današnjoj trci.

 

Neko ko u premijernoj klasi nikada nije bio van prvog startnog reda na kvalifikacijama u Mugellu, a još pogotovo što je odatle izbačen za 0.027 sekundi od svog sunarodnika Capirossija, je sigurno po malo razočaran, ali Valentino vjeruje da je u dobroj formi I da može nastaviti pobjednički niz.

 

“Prilično sam razočaran što nisam u prvom redu. Obično mnogo ne mislim na to, ali ovdje, u Mugellu, to ne nešto posebno, I veoma mi je žao zbog toga. Danas je bila odlična borba i imali smo dobar potencijal za pol poziciju, ali na kraju smo izgubili prvi red, pošto je Loris odvezao odličan krug.”

 

A što se tiče nedelje :” Podešavanje nam je dobro, imamo nekoliko malih stvari da provjerimo,ali naš ritam sa tvrđom gumom je veoma dobar, tako da nisam zabrinut. Naravno startovanje iz drugog reda čini život malo težim, ali ne razmišljam o tome.”

 

Kada je mogućnost padanja kiše :” Vremenska situacija je veoma važna, jer ako bude ovako kao sad, onda znamo da smo brzi, ali ako se promjeni, što izgleda da je po prognozama moguće, e onda može da bude veoma komplikovano. Vremenska prognoza za sutra nije najsjajnija, ali možda će ta prognoza biti pogrešna.”

 

A uvjereni menadžer Yamaha tima Davide Brivio kaže:” Dok su trajale pripreme za trku, to je bila dobra sesija, jer smo bili uvjek brzi. Ali sa mekšim gumama, kad je trebalo da bude još koji brz krug, izgubili smo prvi red, ali nije kraj svijeta. Naše podešavanje za trku je dobro, naravno startovanje iz drugog reda otežava stvari, ali svi znamo koliko će se Valentino boriti. Unaprijed se radujem fenomenalnoj trci.”

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5431 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ljudi, nekome cu bubreg da vadim. Na kablovskoj izbacili Sport Klub, a na tom mjestu ubacen RTS1. Kopaj, trazi, deinstaliraj, opet instaliraj, isto. >:(

 

Zovem reklamacije, nema nikog, doduse jos je rano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Pa kupi si TV sa Auto-mode-om.... Sam traži, sam memoriše, kakva reklamacija. Ako nema, daljinac u ruke i bockaj pretragu dok ga ne iskopaš :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5431 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Pa kupi si TV sa Auto-mode-om.... Sam traži, sam memoriše, kakva reklamacija. Ako nema, daljinac u ruke i bockaj pretragu dok ga ne iskopaš :D

 

E , ne znam kako to ide sa TV karticom!? Ako neko ima ideju, neka sibne PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5431 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Mugello ovlazio.Bice drame.

 

Evo rezultata zagrijavanja:

 

NmU3a_zagrijavanje.jpg

 

Stoner odlican, ali Melandri fenomenalan, a Hayden na sestom mjestu, bravo mu ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5431 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Kakva je vremenska prognoza za trku? Suvo ili mokro?

 

Trt, mrt, ne zna se. Opet lutrija.

 

Vlazna staza, ali pred kraj zagrijavanja, ono sto sam mogao da vidim, nije padala, ali nekakvo je tmurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Malopre pljustalo koliko se moglo videti na Sport Klubu. Ja sam mislio da samo nasi meteorolozi ne znaju nista, kad me ovi sad razuverise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja