Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor sledeci planirate da kupite/menjate

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Ljudi stvarno mi nije jasno stace vam 1000ccm?! Vi sa 600ccm prelazite na 1000ccm...

1000ccm- skupa registracija' date=' mnogo trosi, prva, druga ne mozes da je zavrnes kao covek a da se nedize na tocak...

Zasto vam je potrebno 1000ccm? (nemojte pogresno da me shvatite, ovo se ne odnosi na sve)[/quote']

Moj razlog su sekunde na stoperici.

Mada planiram da imam dva motora. Jedan za svaki dan, put itd. i jedan R za svoju namjenu. Ali posto sam neko vrijeme ogranicen na samo jedan, onda je to lovac na sekunde :D

I isto razmisljam kao i Andrej u pogledu skutera. Imam ovaj suter koji mi stoji u HN-u da se tamo djiram po gradu ljeti, ali mi je sad palo na pamet da je greota da truli tamo pa ga od septembra dovozim vamo, mozda cak i na pocetku sezone vidjecemo jos... E sada, da li cu ga prodati pa uzeti drugi ili uzeti jedan i za odje, nije ni bitno, poenta je jasna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac
Ljudi stvarno mi nije jasno stace vam 1000ccm?! Vi sa 600ccm prelazite na 1000ccm...

1000ccm- skupa registracija' date=' mnogo trosi, prva, druga ne mozes da je zavrnes kao covek a da se nedize na tocak...

Zasto vam je potrebno 1000ccm? (nemojte pogresno da me shvatite, ovo se ne odnosi na sve)[/quote']

 

Nemam pojma, jednostavno je tako. Valjda zato sto 1000ccm bolje poteze na nizim obrtajima, ne moras stalno da je vrtis da bi isla, mnogo lakse ide na zadnji, na manjim obrtajima postize maximalnu snagu stoga i duze traje a nije istina da mora vise da trosi 1000ccm od 600ccm.Sve zavisi od voznje ali opet nije to neka osetna razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Jel to TDMa stavljas ispred V-stroma?

 

Nikako, kao sto ne stavljam ni A6 ispred Passata pa cu verovatno da ga promenim :)

 

Sustina je u tome sto ja ne gledam na motore, kola,audio ili video opremu, telefone... kao na nesto sto je zivotno pitanje. Malo vozis ovo, dobro, onda vozis ono drugo, dobro... nekad ubodes nesto bolje nekad nesto losije, nekada prodjes finansijski u plusu a nekad puknes pare... mene licno zabavlja probanje novih stvari i promena. Mislim da bih se strasno smorio kada bih bio "osudjen" da recimo 5 godina vozim isto, makar to bio i neki sjajan motor / automobil.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9
Ljudi stvarno mi nije jasno stace vam 1000ccm?! Vi sa 600ccm prelazite na 1000ccm...

1000ccm- skupa registracija' date=' mnogo trosi, prva, druga ne mozes da je zavrnes kao covek a da se nedize na tocak...

Zasto vam je potrebno 1000ccm? (nemojte pogresno da me shvatite, ovo se ne odnosi na sve)[/quote']

 

Nemam pojma, jednostavno je tako. Valjda zato sto 1000ccm bolje poteze na nizim obrtajima, ne moras stalno da je vrtis da bi isla, mnogo lakse ide na zadnji, na manjim obrtajima postize maximalnu snagu stoga i duze traje a nije istina da mora vise da trosi 1000ccm od 600ccm.Sve zavisi od voznje ali opet nije to neka osetna razlika.

 

Ako hoces da ti motor bolje povlaci u nizim obrtajima uzmes jedan, dva u V , dva redna ili 4 u V cilindra i bices zadovoljan! Na zadnji ide lako skoro svaki motor ako znas sa njim! Ako si majstor vozices i automatika na zadnjaka i to dobro (to pitaj Zorana Polica, ako znas ko je...). I motore koje sam ti naveo, V i tako dalje postizu maximalnu snaku na manjem broju obrtaja. A mislio sam da 1000ccm vise trosi od 600ccm u istim rezimima voznje...

Brko nemoj da mislis da ja nesto popujem, samo govorim svoje misljenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9
Ljudi stvarno mi nije jasno stace vam 1000ccm?! Vi sa 600ccm prelazite na 1000ccm...

1000ccm- skupa registracija' date=' mnogo trosi, prva, druga ne mozes da je zavrnes kao covek a da se nedize na tocak...

Zasto vam je potrebno 1000ccm? (nemojte pogresno da me shvatite, ovo se ne odnosi na sve)[/quote']

Moj razlog su sekunde na stoperici.

Mada planiram da imam dva motora. Jedan za svaki dan, put itd. i jedan R za svoju namjenu. Ali posto sam neko vrijeme ogranicen na samo jedan, onda je to lovac na sekunde :D

I isto razmisljam kao i Andrej u pogledu skutera. Imam ovaj suter koji mi stoji u HN-u da se tamo djiram po gradu ljeti, ali mi je sad palo na pamet da je greota da truli tamo pa ga od septembra dovozim vamo, mozda cak i na pocetku sezone vidjecemo jos... E sada, da li cu ga prodati pa uzeti drugi ili uzeti jedan i za odje, nije ni bitno, poenta je jasna...

 

To je uredu da je tvoj razlog sekunde na stoperici, samo ako cemo realno gde ces ti u nasij drzavi da stopujes vreme, da se trkas... To mozes da uradis jednom, dvaput godisnje i to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ni jedan.... Pada Customizacija Dominatora zimus...

Didjite KTM-ovi na proleæe :twisted: :twisted: :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
To je uredu da je tvoj razlog sekunde na stoperici' date=' samo ako cemo realno gde ces ti u nasij drzavi da stopujes vreme, da se trkas... To mozes da uradis jednom, dvaput godisnje i to je to...[/quote']

Apsolutno ima logike to sto govoris. Ali, u mom slucaju nije da je to bas dva puta godisnje. Ja sam motor kupio iskljucivo iz gore navedenih razloga, da ti ne objasnjavam sada, nije to sada ni bitno. Zato sam i govorio da mi trebaju dva motora. Vjeruj da se i ovih 600 ccm na putu i ulici nema gdje iskoristiti ni priblizno, ali u ovom slucaju imaju svoju namjenu. A hiljadarka ce taj zadatak jos bolje obavljati...

 

Nego, pogledaj sanduce, imas PM :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac
Ljudi stvarno mi nije jasno stace vam 1000ccm?! Vi sa 600ccm prelazite na 1000ccm...

1000ccm- skupa registracija' date=' mnogo trosi, prva, druga ne mozes da je zavrnes kao covek a da se nedize na tocak...

Zasto vam je potrebno 1000ccm? (nemojte pogresno da me shvatite, ovo se ne odnosi na sve)[/quote']

 

Nemam pojma, jednostavno je tako. Valjda zato sto 1000ccm bolje poteze na nizim obrtajima, ne moras stalno da je vrtis da bi isla, mnogo lakse ide na zadnji, na manjim obrtajima postize maximalnu snagu stoga i duze traje a nije istina da mora vise da trosi 1000ccm od 600ccm.Sve zavisi od voznje ali opet nije to neka osetna razlika.

 

Ako hoces da ti motor bolje povlaci u nizim obrtajima uzmes jedan, dva u V , dva redna ili 4 u V cilindra i bices zadovoljan! Na zadnji ide lako skoro svaki motor ako znas sa njim! Ako si majstor vozices i automatika na zadnjaka i to dobro (to pitaj Zorana Polica, ako znas ko je...). I motore koje sam ti naveo, V i tako dalje postizu maximalnu snaku na manjem broju obrtaja. A mislio sam da 1000ccm vise trosi od 600ccm u istim rezimima voznje...

Brko nemoj da mislis da ja nesto popujem, samo govorim svoje misljenje

 

Daleko bilo od toga, svi smo ovde prijatelji i treba da se savetujemo i iznosimo svoja misljenja da bi nam lakse bilo.

Ali ponovo, nema nista dok ne zarezi zvuk redna cetiri cilindra. :)

Nisam naveo jedan vazan detalj koji se zove krajnja brzina da ne bi isaplo da se duvam po forumu jer nemam mnogo godina (ipak, predjena kilometraza mnogo govori, bila je tema o tome a ne zelim da ljudi pomisle, gle ovog Brku, opet se hvali sto je sa 16-17 godina vozio 300km/h :shock:) ali mene licno vise privlaci brza i sportska voznja nego dizanje na prednji i zadnji (nemoj pogresno da me shvatis).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Voleo bih da se "penzionišem" uz hondu cbx 1000

 

cbx2copy.jpg

 

a ne bih se ljutio ni da mi uleti kombinacija (cenim da je ipak malo realnija :wink: ) za kawu zrx1200r

 

Kw_ZRX_1200_R_2005_1600copy.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ja sam našao moj sledeæi motor, video sam ga kod jednog prijatelja u Barajevu. Malo je prešao, crvene je boje, ima dobre gume. U fabrièkom je stanju i star je koliko i ja. PLaniram da ga dovedem do savršenstva, i da ga koristim za vožnju po gradu i uže.

 

Tomos T15.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Posto sam navikao na sitne motore, rado bih posedovao Africu, bez obzira sto bih promenio tabor. Doduse, ST bih ostavio devojci, jer ona ocigledno zna bolje manevre 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
Na proljeæe stiže BMW R1200 GS. :twisted:

Video sam onu fantaziju na Motori.Hr forumu(Himalaji!!!) Pristao bih da odem tamo a da celi put vozim Bajaj 180 ili koji vec...

Sto se mene tice necu menjati motor bar jos jednu sezonu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja