Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Kojeg nam ti Vuče kineza preporucujes da sa njim predjemo više od 50000 km a da nemamo nikakvih mehaničkih ili električnih problema?

A da ima dobar odnos cena/kvalitet/snaga a da izgleda lepo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

 Јесу прелазили 50 000+ али не са аполом ;)

 

 

Ahahahhah :lol3:

Jeste, ali znaš li zašto???

Zato što je apollo relativno nov na našem tržištu i uglavnom je prelazna stanica tokom povećavanja kubikaže...

Jel ti sa tvojim pulserom prelaziš 10000+ godišnje???

:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Не препоручујем ником ништа, нека купи ко шта оће са својим парама, то није моја ствар.

 

Сви кинези имају добар однос цене и квалитета, а што се тиче изгледа то је субјективна ствар.

 

А то који ће прећи 50 000 не знам јер нисам прешао ни са једним кинезом толико, ја само гледам колико су други људи прелазили, колико видим најмање су прелазили са аполом, јел има и један да је прешао више од 15 000?

 

За ове остале кинезе што се продају у срб видим да је доста људи прелазило више од 20-30 000км без већих проблема, за разлику од апола који има доста озбиљних проблема већ у првих 10 000км.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Kojeg nam ti Vuče kineza preporucujes da sa njim predjemo više od 50000 km a da nemamo nikakvih mehaničkih ili električnih problema?

A da ima dobar odnos cena/kvalitet/snaga a da izgleda lepo?

 

Možda ovog...? :na_glavi:

 

 

Citat: @Zorge :takoje:

Tema: Moto noviteti iz Kine

Ево, већ неко време никако да буде нешто више о "Лонћину" LX 650.

 

 

 

Изгледа да још увек нису од BMW-а (за кога производе једноцевке од 650 кубика) испословали да могу да овај мотоцикл извозе, па нешто и нема одзива ван Кине о њему.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

 

 Јесу прелазили 50 000+ али не са аполом ;)

 

 

 

Ahahahhah :lol3:

Jeste, ali znaš li zašto???

Zato što je apollo relativno nov na našem tržištu i uglavnom je prelazna stanica tokom povećavanja kubikaže...

Jel ti sa tvojim pulserom prelaziš 10000+ godišnje??

 

Аполо се продаје у србији од 2009 године као и 90% осталих кинеза, било је неких модела из 2007 и 2008, али већина је од 2009. (Причам о моторима, скутере не рачунам).

 

 

Сви кинези су прелазна станица, а не само аполо...

 

Уопште је небитно колико ја прелазим са својим пулсером.

 

Promenio član <Vuk>

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Не препоручујем ником ништа, нека купи ко шта оће са својим парама, то није моја ствар.

 

Сви кинези имају добар однос цене и квалитета, а што се тиче изгледа то је субјективна ствар.

 

А то који ће прећи 50 000 не знам јер нисам прешао ни са једним кинезом толико, ја само гледам колико су други људи прелазили, колико видим најмање су прелазили са аполом, јел има и један да је прешао више од 15 000?

 

За ове остале кинезе што се продају у срб видим да је доста људи прелазило више од 20-30 000км без већих проблема, за разлику од апола који има доста озбиљних проблема већ у првих 10 000км.

 

Više su fabričke serijske greške, ali ono, daju se prevazići... :care:

Npr, prethodni vlasnik mog motora, a sada i ja, nije (nisam) imao ama baš nikakvih problema, i ovo što je rađeno je rađeno preventivno (amort)...

Uostalom nije ni bitno, dok se ne pređe na veću kubikažu-voziće se :P:lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Аполо се продаје у србији од 2009 године као и 90% осталих кинеза, било је неких модела из 2007 и 2008, али већина је од 2009. (Причам о моторима, скутере не рачунам).

 

 

Сви кинези су прелазна станица, а не само аполо...

 

Уопште је небитно колико ја прелазим са својим пулсером.

 

Tačno, na sve kineze sam i ja mislio, ali nisu prelazna stanica zbog lošijeg kvaliteta, već zbog manje kubikaže. :)

Bitno je, zato što verovatno ne prelaziš 10000+ km godišnje, koliko bi trebalo i nama vlasnicima ostalih kineza,

da motore za 5-6 godina naguramo na 50000+km... :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

То је написао неко ко је прешао 19 000км са аполом.

 

 

Sto se kvarova i sitnica tice bio bi to poduzi spisak,poredjenja radi imamo i Keeway Speed 125 sa 6000km,bez greske,ali kad predjemo  na Apollo kez od uva do uva,sve mu oprastam.Generalno ram nije dorastao agregatu,biksne caure,silen blokovi losi i mahom sve promenjeno i tu je razlog vibracija i pucanju ramova nosaca motora.Snage ima,fali mu realno sesta brzina,bolje resenje nego igranje dimenzijama lancanika,kocnice odlicne,pneumatike nisam menjao ali moram,gotove su,conti twist mu ne izgledaju lepo a citam ovde da su dobre...e da fali mu i gumeni ublazivac na zadnjem lancaniku zbog tog nedostatka razbija biksne zadnje viljuske,pogotovu leve.Da ne zaboravim agregat Loncin na njemu je bez greske,Izgled ne bi komentarisao,meni se dopao kad bi izasao mod malo robusniji od recimo 400 do 450 ccm verovatno bi ga kupio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Sto se tice rama tu si u pravu, treba dotezati sve strafove i napraviti podloske za iste.

Vibracije su velike na svakom motoru sa jednim cilindrom...

Taj losiji ram se opet uklapa u cenu motora, opet je sve to dobijeno-ulozeno...

Vrtimo stalno istu pricu. :na_glavi:

Nema smisla da i dalje diskutujemo o tome... :takoje:

 

Taj tekst, koji si nalepio, je u komentaru snimka sa youtube-a, koliko vidim i posle 19000 km, motor odlicno izgleda.

Nije se raspao...hahahaha :lol3:

Agregat mu je i dalje dobar, ovo ostalo su potrosne stvari, opet kazem, uklapa se u cenu motora, dobijeno-ulozeno. :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

Stvarno neshvatam ljude koji ne voze apola ili imaju neke druge veze sa ovim motorom, zasto uopste bilo sta komentarisu... Na ovom forumu sam par godina u ovoj temi od pocetka i uvek je bilo nekih pametnjakovica, kojima se apolo ne svidja a puna im usta apola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Не схватам ни ја тебе што се толико брецаш када неко наведе да због тога и тога "не мирише" овог "Апола".

 

Тај Вук, на чије си писање реаговао, имао је избор шта да купи - "Пулсера" или "Апола" и мислим да је управо на основу писања на овом форуму одлучио да пазари оног првог. И мислим да није решио како је решио због фенси фара на "Пулсеру".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Svaki motor ima svoje mane i vrline.

Dal ce neko uzeti apola ili pulsera najviše zavisi id onoga šta čovek očekuje od motora.

Ja sam od motora želeo da igleda robusno,da je visok i dugačak,a visinu bas iz razloga hoda amortizacije,da bude što duži hod.

Apolo izgleda dosta robusnije od pulsera to da se razumemo,sad kad sednem na pulsera posle apola bas vidim kolko je uži a uži je dosta.

Druga stvar zašto sam izabrao apola je zbog vodenog hladjenja koje mu jeste dečija bolest ali to se da sanirati.

Jednostavno to sam i očekivao od apola to su bas one sitnice koja sam.i uvideo da će praviti "problemcice" ali zbog drugih vrlina apola spreman sam da se nosim sa svakom bolešću koju apolo dobije.

Npr sa apolom gde god da prodjem nema ko me ne pogleda,svi se okreću,neki mi mahnu,neki pokazuju na svoje uvo pa oalac u fazonu mnogo ti je dobar zvuk.to je sve ono što sam ja želeo od svog motora i zato sam izabrao apola.

A Vuk se verovatno plašio da će imati mnogo da radi oko apola i da će se stalno nešto kvariti pa je izabrao mašinu koja se ne kvari.

I sad Vuče kako ide tvoj pulser,zanima me,jel uđe sipas gorivo i teras,ili se ipak dešava nešto sitno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Не дешава се ништа ситно, сем оног осигурача што је био оксидирао па отпао са жице, али то је била моја кривица јер сам га ставио тамо где није предвиђено да стоји, залепио сам га на акумулатор одма поред оног отвора где излазе испарења...

 

И биле су ми цркле оне две мале сијалице у сату, што сам решио убацивањем ЛЕД сијалица.

 

А то што ти машу то је тако код нас, и мени су махали Х пута до сад, тј. сваку вожњу неко маше и тако то... Једном ми је неки клинац добацио ''ууу како добра кросаљка''. Мада мислим да се људима свиђа све што је из СМ, ендуро и супер спорт категорије... На коју год бензинску пумпу да станем испричам се 5-10мин са пумпачијама што точе гориво, сви кажу да много добро изледа мотор, ретко ко поверује да је кинез, мисле да их зајебавам :)  А по звуку мисле да има бар 500сс.

 

Зорге, наравно да га нисам купио због фенси фара, мени се тај фар ни не свиђа баш нешто, пре сам размишљао и да га заменим са неким моделом са e-bay, али сам одустао јер сад баш добро осветљава пут са ксеноном.

Promenio član <Vuk>

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Jel ksenon onaj kineski obicna sijalica ofarbana u plavo? Ili si stavio dodatak onaj za regulisanje voltaze za pravi ksenon, i koliko te izaslo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Jel ksenon onaj kineski obicna sijalica ofarbana u plavo? Ili si stavio dodatak onaj za regulisanje voltaze za pravi ksenon, i koliko te izaslo?

 

Ја сам купио прави ксенон сет за ауто, кошта 30 евра. Наравно има тај баласт за волтажу, ставио сам 4300 келвина сијалицу баш добро сија. У питању је БИ-Ксенон, добијеш сијалицу која има и дуго и кратко светло.

 

Једино је проблем био што те би ксенон сијалице имају онај метални штитник около што усмерава светлост сијалице, тај штитник је доста широк тако да једва уђе у фар од пулсера, мора да се мрда сијалица и натеже да би ушла... Штитник може да се скине па да се стави само сијалица, али мислим да онда не би осветљавала пут како треба и превише би заслепљивала.

 

Имам чак и слике на компу, саћу послати на нет па окачити да видите како сијалица на кнап уђе...

Promenio član <Vuk>

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Dobro je, ja sam isto planirao da stavim ksenon ali mnogo mi izadje plus imam jednu višak.

 

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Meni ostalo od kola H4 set, bila mi crkla jedna sijalica, pa sam na kraju sve poskidao.
I ja sam hteo isto tako da stavim(kao vuk), ali mi bilo mnogo glomazno , tj nisam ima gde da stavim i balast i onaj kao deo koji prebacuje sa dugog na kratko.
Capture2.jpg

Ima da se kupi bas set za motor H4, mnogo kompaktniji i jednostavnije za smestiti i ugraditi. cena je ja mislim oko 20e.

Capture1.jpg
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

 

mandrack, mnogo dobro izgleda, video sam ga onaj dan kad je stavljen na oglase, ali je presao 8500 km, a ja sam gledao sa sto manjom kilometrazom, ipak je to kinez, ko zna koliko km moze da se vozi, ali da znam da moze jos dosta da ide, ozbiljno bih o njemu porazmislio

 

Ma nemoj da te kilometraža buni i odvraća od motora (bilo kog), sve zavisi kako je održavan...

Prelazili su ljudi sa kinezima i 50000+ km, baš sam to ovde na forumu negde pročitao. :)

Vozićeš ga onoliko, koliko ga održavaš. :takoje:

 

Ma 8500 km je po meni mala kilometraza za bilo koji motor, ali me brine posle kada ga budem prodavao da li ce ljudi hteti da ga kupe zbog 10 000+ km, svi imaju neke predrasude o kinezima i njihovim agregatima, pa im se 10 000+km cini kao velika kilometraza, a ipak bih ovaj motor vozio neko vreme pa bih ga zamenio za nesto vece...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Pa kako nije mala, sve ispod 20000 je malo... :jee1:

 

I ako niko ne bude hteo da ga kupi (a hoće sigurno, jer većina među prvim motorima želi lep, jeftin i ne prejak model), uvek

možeš da ga zadržiš i voziš 2 komada :rolleyes: ... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

Pandur ja imam 14000 + hiljada na satu i nema frke sa agregatom, prede kao macence...

 

 

Zorge moram da te pitam sta ti trenutno vozis, bas me interesuje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Pa kako nije mala, sve ispod 20000 je malo... :jee1:

 

I ako niko ne bude hteo da ga kupi (a hoće sigurno, jer većina među prvim motorima želi lep, jeftin i ne prejak model), uvek

možeš da ga zadržiš i voziš 2 komada :rolleyes: ... :aha:

Pa jeste, ispod 20 000 je mala kilometraza, ja i ne vozim dosta, tako da on kod mene do 20 000 ne bi dogurao ni za 5-6 godina, a do tad bih ga sigurno stavio na prodaju, rado bih ja vozio dva motora, ali problem je novac, Miki bas si me obradovao sa tim komentarom, mislio sam da posle 10-ak hiljada mora da ima nekih problema, sve sam umislio kinez je to, ali cini mi se da nisam u pravu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

 

Pa kako nije mala, sve ispod 20000 je malo... :jee1:

 

I ako niko ne bude hteo da ga kupi (a hoće sigurno, jer većina među prvim motorima želi lep, jeftin i ne prejak model), uvek

možeš da ga zadržiš i voziš 2 komada :rolleyes: ... :aha:

Pa jeste, ispod 20 000 je mala kilometraza, ja i ne vozim dosta, tako da on kod mene do 20 000 ne bi dogurao ni za 5-6 godina, a do tad bih ga sigurno stavio na prodaju, rado bih ja vozio dva motora, ali problem je novac, Miki bas si me obradovao sa tim komentarom, mislio sam da posle 10-ak hiljada mora da ima nekih problema, sve sam umislio kinez je to, ali cini mi se da nisam u pravu :)

 

 

Ono u suštini, uvek može da se desi nešto ali jbg, voziš se i održavaš ga (bez obzira na marku motora)... :care:

Nije toliki problem ni novac jer kinezi ne koštaju puno, zato kažem da možeš i da ga zadržiš, pogotovu ako si ga sredio maksimalno, tek je onda greota da ode za male novce... :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Meteorolog i ja delimo isto mišljenje,apolo je jeftin i uveg ga možeš zadržati za sebe a od drugih para skupiti za nešto drugo..

I kad se srede sve bolesti greota ga je prodati za tako male pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja