Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Krajnja odluka je ipak tvoja, ne možeš da očekuješ da neko drugi odluči umesto tebe. Po meni imaš samo na ovoj strani sasvim dovoljno informacija za to ... a ova tema o apolu ima celih 128.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Citao sam celu temu nekoliko puta, eto znacilo bi mi kad bi mi neko dao savet. U krajnjem slucaju odlucio bi da ga uzmem, ali ipak zeleo bih da cujem neki savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Trenutni vlasnici ce te verovatno savetovati da uzmes. Bivsi, ukljucujuci i mene, bi prvo pitali da li ti smeta sve negativno sto si procitao o Apolu u ovoj temi (apsolutna nepouzdanost amortizera i hladnjaka za pocetak) i da li volis da se igras majstora.

 

Iskreno, ja bih Apola jako tesko preporucio bilo kome. Jedino ako ga nadjes u dobrom stanju (???) za bagatelnu cenu (reda 500 eura al' takvih verovatno nema u ponudi) pa da ti ostane para za sredjivanje i popravke.

 

Motor izgleda ozbiljno, na prvi pogled dosta paznje je posveceno sitnicama ali se kasnije u upotrebi vidi da je ipak u pitanju nekvalitetan proizvod. Ja sam mojim za godinu dana presao nesto ispod 9000km, nigde me nije ostavio (jes' da sam dva puta morao da sastavljam kablove pored puta) ali isto tako nikada nisam imao puno poverenje. Posle svake duze voznje, 300+ km, bila je evidentna promena u zvuku i ponasanju motora...

 

Ukratko, moj savet bi bio da gledas Qingqi-a od 200 kubika. Taj model se pokazao mnogo, mnogo bolje. Ja sam imao dilemu izmedju ta dva modela kada se Apolo tek pojavio, dok jos nije bilo ovoliko informacija. Za Apola je presudila njegova velicina, tih 50 kubika vise koji se po svoj prilici ne osete i sto je na prvi pogled odavao mnogo ozbiljniji utisak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ja sam gledao prvo Pulser 200, ali mi se ne svidja sto nema vodeno hladjenje. Zato sam se i odlucio za ovaj. Nekako mi najvise odgovara. Mozda si ti mnogo prelazio sa njim za godinu dana ja nebi ni upola preso za 1 god od tvoje kilometraze.

 

Opet ne znam za sta da se odlucim, svidja mi se motor ali nebih ulozio u nesto sto ce jos vise da mi izvuce pare i oko cega cu imati problem.

 

 

 

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@MileM A sto ti je vazdusno hladjenje problem? Ja sam vozio 200cc qunqgia, pulser je isto to, pokazivacem temperature dodatim. Koliko god sam gledao u njega nisam uspeo da ga pregrejem, vozio na minus temepraturi i na 30+, jednostavno motor dostigne neku temperaturu i tu stoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Zadnjom recenicom si sve rekao. Jos se u temi nije javio ni jedan jedini vlasnik koji je samo sipao gorivo i radio redovne servise.

 

Vise ce ti problema napraviti vodeno hladjenje na Apolu nego nedostatak hladnjaka na Pulseru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Nije samo vodeno hladjenje, ima svega po malo sto mi se vise svidja kod apolla nego kod pulsera.

 

 

Mozda sam pogresio mozda nisam ali profaktura stize za apolla...

 

 

 

Citao sam temu Gliga je imao neke probleme ali opet gledam sa druge strane, on je vozio po svakakvim terenima i gradovima. Ja ipak vozim po gradu neku mirniju voznju i znatno kracu, mozda odem nekad na duze ali i to se retko desi. Pa zato smatra da necu imati mnogo problema koliko je Gliga imao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

OK ako si tako odlucio, ALI odmah napravi nekakav crash bar-nosac hladnjaka na koji ces hladnjake ovesiti preko gumenih podloski. NIje pitanje DA LI ce procureti, nego KADA. Uvek imaj sa sobom tecni metal i prah za krpljenje i pomoli se 1moto3.gif Amort naduvaj, pritegni oprugu i stavi povrat, recimo, negde na polovinu (cini mi se 7-8 klikova). Osim hladnjaka i amortizera ja drugih ozbiljnijih problema nisam imao. Crkavali su mi zadnji migavci jer udje voda i blato i od vibracija se pocupaju LED-ovi i zice. Lageri u tockovima su igracka, ocekuj da dotraju na oko 3000km (ja sam vozio dosta offa, mozda ce po asfaltu duze trajati). Stavio sam NSK lagere za po 450d po komadu i za sada sam OK. Auspuh, srafovi, ranorazne gluposti hoce da rdjaju (sto je vise estetski nego realan problem)

Nisam mnogo presao (nekih 3000km za tri meseca. Kupljen polovan na 2300km). Kad se osvrnem, najveci problem je (sto je i Gliga naglasio) OSECAJ nepouzadonsti. KAd god podjem bilo gde dalje od 10km razmisljam: ''Sta ako...'' Do sada me nije ostavio na putu ali moras stalno nesto da cackas oko njega....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

Ljudi hitno mi treba gde mogu da kupim jednosmerni lezaj za Apolo 250ccm !!! Trebam u ponedeljak da idem u neku ludu voznju sa njim :D (ako ne crkne jos nesto) 1neznam.gif

Nadje li lezaj?

 

Jos uvek nisam. Posto sam lezaj narucio iz Madjarske jos u petak. On je navodno trebao da mi stigne u sredu. Ali jos ga nema. A tog istog coveka sam pitao ponovo da li ima lezaj."rekao je mozda mogu da ga nabavim" Ja ipak mislim da je to neki saljivdzija :) Posto je drugar narucio neke plastike za CBR al i njemu jos nisu stigle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Ljudi hitno mi treba gde mogu da kupim jednosmerni lezaj za Apolo 250ccm !!! Trebam u ponedeljak da idem u neku ludu voznju sa njim :D (ako ne crkne jos nesto) 1neznam.gif

Nadje li lezaj?

 

Jos uvek nisam. Posto sam lezaj narucio iz Madjarske jos u petak. On je navodno trebao da mi stigne u sredu. Ali jos ga nema. A tog istog coveka sam pitao ponovo da li ima lezaj."rekao je mozda mogu da ga nabavim" Ja ipak mislim da je to neki saljivdzija :) Posto je drugar narucio neke plastike za CBR al i njemu jos nisu stigle.

Pozovi onog coveka sto sam ti ostavio broj,pa pitaj njega!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

Ljudi hitno mi treba gde mogu da kupim jednosmerni lezaj za Apolo 250ccm !!! Trebam u ponedeljak da idem u neku ludu voznju sa njim :D (ako ne crkne jos nesto) 1neznam.gif

Nadje li lezaj?

 

Jos uvek nisam. Posto sam lezaj narucio iz Madjarske jos u petak. On je navodno trebao da mi stigne u sredu. Ali jos ga nema. A tog istog coveka sam pitao ponovo da li ima lezaj."rekao je mozda mogu da ga nabavim" Ja ipak mislim da je to neki saljivdzija :) Posto je drugar narucio neke plastike za CBR al i njemu jos nisu stigle.

Pozovi onog coveka sto sam ti ostavio broj,pa pitaj njega!

 

Zvao sam covek kaze da ima samo neke Brodske lezajeve.0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

malo po travi :D

P.S motor palim na kurblu jos nisam nasao lezaj za frajlauf 1neznam.gif

Probaj ovde Soko lager 013/344-396,064/31-71-690,063/236-890

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

malo po travi :D

P.S motor palim na kurblu jos nisam nasao lezaj za frajlauf 1neznam.gif

Probaj ovde Soko lager 013/344-396,064/31-71-690,063/236-890

 

Javice mi oko 15h danas da li ima ili nema i da li moze da nabavi 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Imam dva pitanja, nadam se da ne smaram.

 

 

Saug na motoru ima 3 stepena. Ne znam kad je iskljucen a kad ukljucen i treci stepen zasta je?

 

 

Mozda glupo pitanje ali kako se sediste podize, nema bravu, povlacio sam ga malo na gore sa svih strana ali nista jako. bolje da pitam nego da polomim.

 

 

 

 

 

Hvala za pomoc

 

 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Na gore je full, na dole iskljucen sauh... Ponekad kad je dugo stajao moram da podesim sauh skroz nagore. Kad upali, posle 20 sec spustim na drugi stepen dok stavim rukavice, kacigu, bla,bla,bla... malo poradi tako i onda iskljucim sauh (skroz na dole) i teram.... Gas moras da das na rucku jer sauh ne dodaje obrtaje samo obogacuje smesu...

 

Da bi skinuo sediste moras da odsrafis sraf koji ga drzi i onda ga povuces unazad i nagore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Na gore je full, na dole iskljucen sauh... Ponekad kad je dugo stajao moram da podesim sauh skroz nagore. Kad upali, posle 20 sec spustim na drugi stepen dok stavim rukavice, kacigu, bla,bla,bla... malo poradi tako i onda iskljucim sauh (skroz na dole) i teram.... Gas moras da das na rucku jer sauh ne dodaje obrtaje samo obogacuje smesu...

 

Da bi skinuo sediste moras da odsrafis sraf koji ga drzi i onda ga povuces unazad i nagore.

 

 

Oba srafa nazad koja su odma ispod sedista sam pokusao da skinem ali se oba vrte u mesto? Jel to treba tako ili da ih cupam klestima van?

 

 

 

 

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Imaju maticu s unutrasnje strane (vrlo glupavo - po meni). Moras da se nekako zavuces ispod plastike da ''drzis kontru'' kljucem. Ja sam odmah napravio jedan dugacki sraf koji prolazi sa jedne na drugu stranu i sada samo odsrafim maticu i izvucem sraf. Mozes to da uradis mnogo lako ako kupis one sipke sa navojem (dugacke skoro metar, a ima ih i po farbarama), skratis je bonsekom na odgovarajuci meru i neko ti zavari maticu na jednom kraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Moras nekako da dospes do srafa unutra. Moguce je, svakako, cim sam ja to uradio (a i svi ostali koji su skidali sediste). Stvarno ne mogu da se setim tacno postupka jer sam to uradio pre godinu dana... (prilikom prvog skidanja sedista sam zamenio te debilne srafove jednim).

Sacekaj malo, mozda ima nekoga ko nije zamenio ta dva za jedan pa mu je u secanju kako se skidaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Mora da se skine blatobran onaj i onda moze lagano da se odviju matice...

 

 

 

 

Ne znam zasta sluzi ovo, i da li ovako treba da bude otvoreno?

 

 

 

gvs8.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja