Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

pozzzzzzzz gogo42 Pa pazi ja nisam bas naeminetniji da pricam o odrzavanju motora i stvarima kao sto podesavanje ventila i slicne stvari ( ako si porocitao sve onda znas da je gospodin Zorge "majstor" :) ) mogu samo da ti kazem da se niko nije zalio na agregat kao takav. Mozda ima malo konja i krajnju brzinu, ali je pouzdan na srednje dugim +150 km kao i dugim deonicama. Ja sam recimo imao problema sa menjacem,ali mislim da je bio fabricki sjeban. Problemi sa zadnjim amotrizerom stoje ali samo kod modela 2009, sa sam jos imao i problem sa bombinom i mislim da je to to.Da rezimiram. Mislim da vredi te pare i ma koliko te nervirao kad opet sednes na njega zaljubis se na prvo navrtanje gasa :neznam: bar je moje iskustvo takvo. :moto3: Nadam se da nisam bio previse opsiran :moto3::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Srbija, Sid
  • Motocikl: ETZ 250

Hteo sam da vas pitam nesto... Moj drugar vozi pulsera 125ccm,pa nas zanima koliko cemo dobiti ako stavimo sportski KN filter za vazduh na njega? I jel to ide poseban ili moze univerzalan neki,ne znamo gde bi to moglo da se nabavi?? Hvala unapred svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

pozzzzzzzz gogo42 Pa pazi ja nisam bas naeminetniji da pricam o odrzavanju motora i stvarima kao sto podesavanje ventila i slicne stvari ( ako si porocitao sve onda znas da je gospodin Zorge "majstor" :) ) mogu samo da ti kazem da se niko nije zalio na agregat kao takav. Mozda ima malo konja i krajnju brzinu, ali je pouzdan na srednje dugim +150 km kao i dugim deonicama. Ja sam recimo imao problema sa menjacem,ali mislim da je bio fabricki sjeban. Problemi sa zadnjim amotrizerom stoje ali samo kod modela 2009, sa sam jos imao i problem sa bombinom i mislim da je to to.Da rezimiram. Mislim da vredi te pare i ma koliko te nervirao kad opet sednes na njega zaljubis se na prvo navrtanje gasa :neznam: bar je moje iskustvo takvo. :moto3: Nadam se da nisam bio previse opsiran :moto3::lol:

 

Jos na sajmu kad sam sjedao na njega 2007god svidjeo mi se!!! Cak su mi ga i upalili na kratko da ga cujem!!! Tad sam mogao da ga dobijem po nabavnoj cijene,jer sam vozio trke Road Racing. da ga predstavim kao vozilo u krugu dostave i u box-u.Kao u svakom sportu para nije bilo viska,pa ga nisam ni kupio.... U zadnjih 2 god. prateci motosport i zbivanja, a samim ti i novcanu situaciju opredijelio sam se za off. (al ne trke), vozim XLV750r sa kardanom (to prodajem) uzeo bih nekog jednocilindrasa. A NOVO JE NOVO. Svidja mi se ovaj u OFF verziji kao sa snimka koji sam postavio. JEL IMA KOD NAS TAKAV DA SE KUPI??? a vidim da je na njemu masina Vazdusno hladjenje, kako je se ona pokazala???

Sto se tice teme unazad, nesto sam na preskok procitao, pa se izvinjavam ako nesto ponavljam ja a i VI :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

pozzzzzzzz gogo42 Pa pazi ja nisam bas naeminetniji da pricam o odrzavanju motora i stvarima kao sto podesavanje ventila i slicne stvari ( ako si porocitao sve onda znas da je gospodin Zorge "majstor" :) ) mogu samo da ti kazem da se niko nije zalio na agregat kao takav. Mozda ima malo konja i krajnju brzinu, ali je pouzdan na srednje dugim +150 km kao i dugim deonicama. Ja sam recimo imao problema sa menjacem,ali mislim da je bio fabricki sjeban. Problemi sa zadnjim amotrizerom stoje ali samo kod modela 2009, sa sam jos imao i problem sa bombinom i mislim da je to to.Da rezimiram. Mislim da vredi te pare i ma koliko te nervirao kad opet sednes na njega zaljubis se na prvo navrtanje gasa :neznam: bar je moje iskustvo takvo. :moto3: Nadam se da nisam bio previse opsiran :moto3::lol:

 

Jos na sajmu kad sam sjedao na njega 2007god svidjeo mi se!!! Cak su mi ga i upalili na kratko da ga cujem!!! Tad sam mogao da ga dobijem po nabavnoj cijene,jer sam vozio trke Road Racing. da ga predstavim kao vozilo u krugu dostave i u box-u.Kao u svakom sportu para nije bilo viska,pa ga nisam ni kupio.... U zadnjih 2 god. prateci motosport i zbivanja, a samim ti i novcanu situaciju opredijelio sam se za off. (al ne trke), vozim XLV750r sa kardanom (to prodajem) uzeo bih nekog jednocilindrasa. A NOVO JE NOVO. Svidja mi se ovaj u OFF verziji kao sa snimka koji sam postavio. JEL IMA KOD NAS TAKAV DA SE KUPI??? a vidim da je na njemu masina Vazdusno hladjenje, kako je se ona pokazala???

Sto se tice teme unazad, nesto sam na preskok procitao, pa se izvinjavam ako nesto ponavljam ja a i VI :zdravo:

 

 

PARDON, OVO JE VODENO HLADJENJE!!!

Mislimo sam, kako se pokazala vazdusara i jel u prodaji sa oba tipa masina ili sta vec... ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Па сад.... да нема ваздушара...

 

supersiren5.jpg

 

 

Је л' ово исти рам?

 

Jeste ram isti,,gledao sma nekoliko puta snimke, koliko se iz njih dalo primjetiti!!! Meni se u ovaj izvedbi mnogo svidja!!!

Mislim da bi se u ovaj ram dalo ubaciti i nesto JAPANSKO (DR, ili TT)

Dali bi se kod nasih uvoznika mogao naruciti ovaj set tockova, jer je sve drugo isto???

Naravno u ovoj Off verziji i prenos treba skratiti, u blatu i pijesku netreba brzina!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Vidim ovaj u Cross vezriji, izgleda ozbiljno!!! Liveni ram po uzoru na CRf... Nego ovaj br.36 jel nesto ozbijno predstavlja!

Dal je kad nastupao na nekom takmicenju??? Mada 4T 250ccm ide u klasu sa 125 2T... pa se pitam kakve su mu sanse sa ovako malo konja..... u odnosu na ove Japance 4T kao sto je Yamaha, suzuki,,itd..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Па сад.... да нема ваздушара...

 

supersiren5.jpg

 

 

Је л' ово исти рам?

 

Drugar, aman da samo kod nas je u verziji vodeno hladjenje i samo SM..dok googlajuci pronasao sam nesto zanimljivo.

http://www.dvmoto.cz/dirtbike.php

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ниси требапо да постављаш чешки линк.... Само си ми поново дао по чежњи за овај модел.

 

AGB31T250_1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Ниси требапо да постављаш чешки линк.... Само си ми поново дао по чежњи за овај модел.

 

AGB31T250_1.jpg

 

I meni se ovaj svidja, po ovim njihovim parama, vidim istu cifru para pa aman da kosta isto kao i RX SM model.

Ovdje je drugaciji ram, duzi medjuosovinski raspon, masina je aman sita, samo u drugim bojama! Koliiko sam u podatcima procitao ovaj model razvija brzinu 135km/h... i nostivost od 250kg

Dali ovaj model ima u okruzenju da se kupi, npr Hrvatska ili Madjarska

Jer koliko sam procitao od prije,Kolega Tom Iz HR, ima RX model sa Off road tockovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Модел са слике изнад АГБ-31, су престали да производе пре пар година. Када сам га ја први пут видео, била је то "лав ат фрст сајт", обрадовало ме је што је "Масатехник" почео да увози макар 36-цу, барем због делова, Чак ми је другар, који је шпедитер, нашао цену за транспорт једног примерка спакованог у групни транспорт (око 150 евра транспорт до БГ са свим царинским таксама, док га не изнесем са царине), контактирао сам фабрику, а они ми одговорили да су престали да га производе због, наводно, "техничких проблема". Ако знамо да су се Италијани успели да забране продају кинеском аута "Греј Вол" модел "Пери", који има неке готово исте детаље дизајна као ФИАТ "Панда", није ми тешко да поверујем да је нека таква претња од "Априлије" и "убила" 31-цу, која свакако личи на "Априлију" RXV на сличици испод.

 

rxv_02.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Drago mi je da od nasih ima neko upucen u detalje Sprint motocikla!!! Po svemu, kako sam shvatio RX 250 se idalje proizvodi i sklapa u obe verzije, samo je kod nas SM!! Dali moze da se kod nas naruci, ako NE, onda bi isao na opciju da ga uvezem (u austriji i CH imam familiju) u Hard enduro verziji, al sa vodenim hladjenjem!!! I da sto se tice delova (bez obrira na padove, gdje hladnjak strada nasom krivicom) imal taj motor kakvih mana vezano za agregat (vodena pumpa,bregasta,karburacija) i kakav je taj ram za dalje koristenje kad dodje da nema dijelova, imal mogucnost ugradnje(varenje nostaca na ram) drugog agregata Japanca nekog npr...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Могао би да потражиш и само одговарајуће точкове за ендуро и замениш ове супермотардовске, са каквима се продаје код нас, јер је изгледа то једина разлика измећу два модела.

 

А све остала питања ће отпасти сама кад прочиташ ових 100 страница теме.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

А све остала питања ће отпасти сама кад прочиташ ових 100 страница теме.

Tako je Zorge neka cita i sve cemu se kasti!! sto strana nisu uzalud pisana, to su sve iskustva godinama sticana i opisivana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

А све остала питања ће отпасти сама кад прочиташ ових 100 страница теме.

Tako je Zorge neka cita i sve cemu se kasti!! sto strana nisu uzalud pisana, to su sve iskustva godinama sticana i opisivana.

 

Jesu sva iskustva opisana iz godina vozanja al po gradu eventualno neko skretanje na makadamski put!!!

Jedino pravo iskustvo ce nam reci kolega Johnn ( Namunjeni Apollo) kao i kolega Tom iz HR koji ga tera po pjesku,kamenju i blatu!!!

 

Jedva cekma da cujem iskustvo pravih endurasa kako se pokazao u divljini!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Pa ne bas sjajno ima apollo dosta problema ali sa malo volje da se sve resiti...

 

Veceras sam prolazio pored Mass-a i u izlogu ima nesto sto lici na apolla sa offroad tockovima ko je ublizini nek svrati da vidi o cemu se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

Pozz svima,

 

Nije me bilo dugo ovde na temi ali pratim dešavanja svremena na vreme. Eto situacija takva da odustah od prodaje mašine za sada.

 

Nego planirao sam neke prebudzencije oko mašine ali čekam malo da omanji ova zimoća.....3stabre2.gif pa da se bacam u akciju.

 

Elem od planova imam da sastavim auspuh novi protočni koji stoji napravljen celo leto čeka da ga sklopim samo, malo kozmetike i najbitnija stvar

hoću da zamenim bobinu, preštelujem karburator i stavim veću diznu. I molio bih johanna da pusti koji slikicu zamene ulja u prednjim vilama ako ima.

 

Evo malo suve teorije (niko je nevoli ali je nekad neizbežna) oko štelovanja mikunija pz30 izvinjavam se što su linkovi na engleskom ali to je najbolje što sam našao:

 

http://www.iwt.com.au/mikunicarb.htm#

http://www.atvriders.com/articles/jetting.html

 

I malo prakse tj testiranja nažalost na 200cc mašini (mislim da je slična pulseru) ali se nadam da je primenljivo i na apollu:

 

http://www.chinariders.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=13227

 

E sad bih molio nekoga da mi objasni jer jedino što nisam na ovim linkovima razumeo jeste da li je pilot jet isto što i slow jet? I da li neko zna gde može se nadje za ovaj karburator ta slow jet 25( ona nosi oznaku VM28/486), ove glavne sam već našao i staviću 120. Tako da Johanne nemoraš menjati karburator samo nedaj da ti svakakve budale od majstora trkeljišu po njemu kao što sam ja dao po mom3tras1.gif1grr.gif

 

One igličaste ležajeve za amortizer ne kupujte i ne skidajte dzaba ja sam menjao to ubio se da skinem 1grr.gif stavim novi identičan samo INA Germany verujte duplo manje trajao od kineskog to je neizbežno da strada čak i na većim motorima i japancima, škriputanje iritira ali ako radi ne gubite vreme bez potrebe....

 

Po svemu sudeći ovo je ceo problem apolla što se tiče gasa i tog usranog trzanja samo se nadam da nije problem da je CDI ograničen brojem obrtaja pa da moram i to da kupim novo... Amortizer se treći rozičasti još uvek drži 2500 km i suv ko barut ( pu, pu, pu da ne ureknem)

 

Moja mašina ostaje super moto ali se nadam ove godine ipak nekoj laganoj off vožnji na nekom okupljanju. Nadam se da nisam udavio i da ovo što sam napisao ima nekod smisla 1lud.gif Pozz Apollaši

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Što se štapova tiče, nisam ja menjao ulje u njima.

 

Princip je jednostavan (al puno posla ima) skineš štapove s trougla odvrneš gornje čepove i ispustiš ono njesra ulje sipaš novo ulje u nešto više da bude čvršće vešanje.

 

Sprint mi je na dijeti skidam višak delova u cilju što što manje težine , isekao sam rep odstranio fuzastere, nosač tablice, žmigavce, retrovizore, biće slika izgleda do yaya :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

И шта ти је циљ да добијеш на крају тог планинарења?

 

У вези течности (какогод да назовеш то нађено у штаповима): ако имате могућности, при замени размонтирајте штапове, јер та течност прави и талог који се лепи за метал и не може да истече.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

@3orge

 

Pa ti od svih ovde prisutnih si najpotkovani znanjem, covek smanjenjem mase da dobije malo konja..... :nanana:

 

Sto se tice stapova nije to neki posao od svih zahvata mozda i najlaksi, samo ga treba podici na centralni stendler.

 

Sto se karburatora tice sve je to uredu sa diznama, i jes apollov preslikan mikuni, ali sa jednom bitnom razlikom nisi u mogucnosti da mu stelujes vazduh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

Pa ja koliko sam skontao i nema da se šteluje i jedno i drugo na mikuniju na onom linku čovek ima original Mikuni i isto nema štelovanje vazduha kao i naš karb. Mislim da je fora što svaki ima pilot diznu na sebi samo ako je na strani do filtera vazduha onda je štelovanje preko vazduha ako je kao kod nas do motora onda je štelovanje preko goriva. ali to nije ni bitno toliko jer time šteluješ samo 1/4 gasa... imaju tamo lepi grafici pa pogledajte... pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Ekipa pozdrav,

 

nije me bilo neko vrijeme... vjerojatno kao i vi sam se bavio čišćenjem snijega:)

 

samo da vas obavjestim da je moj apollo promjenio vlasnika, sretno je udomljen parsto metara dalje od mene, kod prijatelja:)

ja sam u kombinaciji za neki cross dvotaktni motor....

 

 

 

Da se ukratko osvrnem na apolla...

 

imao sam ga godinu dana,

agregat je pouzdan (što je najvažnije) iako je malo anemaičan i fali mu snage za neke ozbiljnije poduhvate po šumi i stazi, ali na kraju krajeva ti i nije motor u osnovi predviđen za to.

 

kako sam se vozio uglavnom po šumi pronašao sam par slabih točaka.

 

semerinzi na kotačima (nemaju metalne štitnike kao neki motori) pa sam par puta mjenjao lagere zbog tog, lageri klackalice (gumice koje ih štite imaju preveliku rupu i ne dihtaju, zadnji amortizer (da, i meni je na kraju procurio), motor je pretežak, definitivno preširoki hladnjaci koji stradavaju prilikom pada

 

osim toga nekih druhih zamjeraka nisam imao, padao je, upadao u blato, pregrijavao se i sve je to stojički izdržao...

 

 

 

Svima vama želim puno sreće sa motorima, što manje kvarova i puno sigurnih kilometara... :)

 

 

LP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Ljudi zamrla tema. Ja polako spremam AZDAJU za dolazece lepe dane, a u tome mi pomaze naravno moja cerka DUNJA. Pozdrav za sve!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja