Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Ustanovio sam zbog cega je pocepao ram. Kriva je piksna da donjem levom nosacu koja se pojela tj. pukla i pola je otpalo a pola ostalo i ceo motor je zarotirala nalevo......

E Zmaju bas si nam ulepsao dan Nedelja 11.09. taman sam se us..o za taj ram sada mi je pao kamen sa srca i opet ga volim, a zamalo da ga prodam. :moto3::moto3:

Pozdrav za sve Aopllase drzi te se,ipak taj Apollo i nije toliko los motor. :zdravo: Pusti neku sliku da vidimo kako to izgleda i gde se nalazi ta biksna!?

 

Apollo na vrhu planine Kablar, 900m.

 

post-3073-0-80646500-1315825900_thumb.jpg

 

Bronzani kompas koji pokazuje daljine i pravce ka svetskim metropolama.

 

post-3073-0-21312400-1315825907_thumb.jpg

 

Krecnjacka stena, najvislja kota. Apollo se 10tak metara nize zaustavio jer se zadnji tocak ukopao u zemlju.

 

post-3073-0-17444800-1315825912_thumb.jpg

 

Radio i TV Repetitori (u daljini Ovcar).

 

post-3073-0-02698500-1315825917_thumb.jpg

 

Uspon je toliko veliki ("i koze pasu pod rucnom") da sam morao Apolla dobro da potkocim velikim kamenom da se ne surva u ambis!

 

 

Sta mog Apolla (i mene) sada muci posle 6 meseci i 2.500km:

 

- curka ulje iz prednjeg levog amortizera, ali ne na semeringu, vec dole nisko gde se spaja viljuska i nosac kljesta kocnice (kakva je to konstrukcija cepa za ulje?),

 

- malo klima prednji levi lezaj.

 

(ostale decije bolesti moj Apollo jos uvek nije prelezao)

 

 

Poz.

U bre Misko nemoj toliko visoko,nemoj zajednica da ostane bez inzinjera! Sala svaka cast na testu motora (zbog terena i voznje na takvom terenu) i lepim fotkama. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

Zdravo,

 

Evo jos malo letnih avantura sa Apollo-om:

 

Jezero Vuckovica na putu Cacak - Guca - Ivanjica, 50tak Km od Cacka.

 

post-3073-0-44545600-1315834253_thumb.jpg

 

Mahom planinski put, usponi i krivine, vreo letnji dan. Vozac (100+) i suvozacica (60+), tek ponekad se upali pomocni ventilator na usponu - kada se sidje na makadam. Prosecna potrosnja <4L/100km (slikano na nasipu brane, Samsung mobilni telefon).

 

Apollo slikan ispod mosta na Zapadnoj Moravi, na putu Slatina - Mrcajevci (Nokia mob).

 

post-3073-0-88583000-1315834336_thumb.jpg

 

Apollo u "drustvu" Kymco maxi skutera (3 x skuplji) na jezeru Knic.

 

post-3073-0-42292100-1315834451_thumb.jpg

 

Jezero Knic, stari asfaltni put ulazi u vodu. Apollo bez problema zagazio - do osovina tockova.

 

post-3073-0-66534000-1315919955_thumb.jpg

 

Apollo u selu Tijanje, 25kom planinskog puta kroz Dragacevo - od Cacka. Pretezno uspon, bez problema nosi i suvozacicu. Razmeksan zadnji amotrizer (ostalo jos oko 5mm iznad gornjeg prstena), prednja guma 1.6-1.8, zadnja 2.0-2.2 i mnoogo udobnija voznja.

 

post-3073-0-91850700-1315834477_thumb.jpg

 

post-3073-0-40313600-1315834488_thumb.jpg

 

Selo Zablace pokraj Cacka. Neko je na vaser dosao kako dolikuje - fijakerom, a ja mojim Apollo-om.

 

post-3073-0-25628300-1315836818_thumb.jpg

 

post-3073-0-51499500-1315836829_thumb.jpg

 

Masno pecenje se najbolje vari - jednom OFF voznjicom makadamom i pescarom pored Zapadne Morave.

 

Poz.

post-3073-0-24795700-1315834260_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

 

Apollo na vrhu planine Kablar, 900m.

 

post-3073-0-80646500-1315825900_thumb.jpg

 

Bronzani kompas koji pokazuje daljine i pravce ka svetskim metropolama.

 

post-3073-0-21312400-1315825907_thumb.jpg

 

Krecnjacka stena, najvislja kota. Apollo se 10tak metara nize zaustavio jer se zadnji tocak ukopao u zemlju.

 

post-3073-0-17444800-1315825912_thumb.jpg

 

Radio i TV Repetitori (u daljini Ovcar).

 

post-3073-0-02698500-1315825917_thumb.jpg

 

Uspon je toliko veliki ("i koze pasu pod rucnom") da sam morao Apolla dobro da potkocim velikim kamenom da se ne surva u ambis!

 

 

pozdrav za sugradjanina, izvinjavam se sto cu malo off-ovati samo da pitam kolegu Miska kad je bio na kablaru? mi smo organizovali u subotu malu voznjicu, izmedju ostalog isli smo i do kablara, sad mi je zao sto nisam video ranije da ste iz cacka mogli ste i vi sa nama bilo je 11 motora i super je bilo i druzenje i voznja...

 

inace i meni se bas svidja Apolo kao motor i da sam u trenutku kad sam kupovao princa znao da postoji i Apolo sigurno bih pre kupio Apola. btw ako je neko zainteresovan za zamenu apolo250 za princa 250(ekstra stanje) nek se javi :D

a u obzir dolazi i pulser ali samo od 200ccm 125 mi je preslab...

 

veliki pozdrav iz Cacka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Evo jos malo letnih avantura sa Apollo-om:

 

 

post-3073-0-44545600-1315834253_thumb.jpg

Super izgleda motor. 0takoje.gif

 

Nego, da li se to meni cini ili mu gume nisu standardne supermoto.. nekako vise deluju offroad u poredjenju sa ostalim supermoto gumama..

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

Zdravo,

 

 

Vrh Kablara posecen - pri kraju Avgusta. Falilo jos 10tak metara i bio bih na kamenoj steni sa motorom. Jel neko izasao bas na stenu od tih 11 motora? Verovatno neko ko je imao kramponke gume? Na mom Apollu su gume original njegove - fabricke - super moto dizajn, vise su ravne - nego terenske.

 

Hvala za kompliment, i ja mislim da je motor lep. Sve je na njemu fabricki, samo su felne premazane metalik bojom. Dobra je ideja i koncepcija, samo fali malo bolja i kvalitetnija realizacija.

 

Princ je jedno a Apollo drugo... to su dve totalno razlicite koncepcije i shvatanja motorciklizma. Sasvim malo se te dve ideje preklapaju.

 

Npr. sednes i upalis Princa i odes magistralnim putem preko Medjuvrsja u Ovcar banju na kafu i vratis se. Suvozacica se na Princu - podrazumeva! Moze i masivnija, jer na sedistu ima mesta.

 

A, sednes i upalis Apollo-a, pa zapalis preko Prijevora i sela Vidove, pa kroz zeleznicki tunel i starim putem stignes do Ovcar banje. Tu popijes "Kvas" ispred prodavnice, pa sa magistrale skrenes desno na put ka Caganju. Na pola puta caskom skocis na vrh Kablara, pa nazad u Cacak pored Kamenice...

 

Vidim tu se pominje i neka Honda 750, mozda ti ove stvari i bolje znas i razumes od mene... Meni je KAWASAKI KLE 500 neistvareni san, nesto je jeftinija HONDA SLR 650, a kod kineza si poslednji vlasnik, ono sto kupis to i vozis, prodaje nema, samo poklanjanje ili bacis u Moravu kad mu dodje vreme za popravke...

 

Poz.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

Zdravo,

 

Motorciklisti Cacka su za vikend posetili "Okruglicko" jezero na planini Goliji, 100km od Cacka. Jezero je nastalo posle velikog zemljotresa u Ruminiji 1974.g. i ne presusuje nikad.

 

Od Cacka do Ivanjice se vozi asfaltom, posle sve makadam ili zemljani put po Goliji. Bilo je potrebno oko 5 sati voznje da se ode, pogleda jezero i odmori i vrati nazad u Cacak.

 

Motori: Aprilija Pegaz 650cm, Yamaha YBR 125cm.

 

Slikano: Samsung mobilnim telefonom 3MPix.

 

Plan: Da se ponovo na jezero izadje Apollo-m sa suvozacicom i Kimko skuterom 50cm.

 

Slike sa avanture:

 

 

post-3073-0-20782600-1315920724_thumb.jpg

 

post-3073-0-26585200-1315920738_thumb.jpg

 

post-3073-0-38206400-1315920747_thumb.jpg

 

post-3073-0-43762900-1315920760_thumb.jpg

 

post-3073-0-51953000-1315920771_thumb.jpg

 

post-3073-0-91561200-1315920780_thumb.jpg

 

Izazov za Apollo ekipu - rukavica je bacena! Nabrojani motori su ostali 200m ispod jezera. Moze li Apollo da zagazi do vode?

 

JEZERO SE NALAZI NA 1.500m NADMORSKE VISINE!

 

Poz.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Pozdrav svim ljubiteljima kineza:)

 

Novi sam na forumu i učlanio sam se tu jer je jedan od rijetkih foruma na kojem se piše o Apollu, pa reko da se priključim:)

 

Da se predstavim, ime mi je Tomislav i iz Zagreba sam.

.

Ukratko, kupio sam Apolla prije par mjeseci za sitne pare iz jednog jedinog razloga, da mu vadim mast po šumama i gorama i da skačem više i dalje od ekipe sa KTM-ima:)

 

 

Motor je imao 3800 km, nije nikad registriran, jer je od prvog dana bio vožen samo po terenu. prvi vlasnik ga je vozio po motocross stazi, druga vlasnica (girl powaaa) ga je vozilla po najbrdovitijem dijelu Hrvatske i dosta je s njega padalla jer je preniska:)

 

Nakon tri godine takvog života apollo je došao u moje ruke, što znači da zadnjih 1000 km nije vidio asfalta nego samo šumu, kamenje, blato i stazu.

 

Dosta sam se našarafao po njemu (zbog načina vožnje....) i mogu reči da mi je bilo dosta čudno čitati vaš forum na kojem vidim da se motori kvare od vožnje po cesti, na primjer vama stalno pucaju hladnjaci, dok recimo moji hladnjaci su totalno iskrivljeni i dosta puta motor padne direktno na njih i još uvijek ne puštaju, ista stvar je i sa zadnjim amortizerom koji preživljava skokove i po 100 - tinjak kilometara endura na tjedan.

 

Eto, ukratko od mene...

%3Ca%20href=6143595951_11d6a8ae6b_z.jpg">">

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Zdravo,

 

 

Vrh Kablara posecen - pri kraju Avgusta. Falilo jos 10tak metara i bio bih na kamenoj steni sa motorom. Jel neko izasao bas na stenu od tih 11 motora? Verovatno neko ko je imao kramponke gume? Na mom Apollu su gume original njegove - fabricke - super moto dizajn, vise su ravne - nego terenske.

 

Hvala za kompliment, i ja mislim da je motor lep. Sve je na njemu fabricki, samo su felne premazane metalik bojom. Dobra je ideja i koncepcija, samo fali malo bolja i kvalitetnija realizacija.

 

Princ je jedno a Apollo drugo... to su dve totalno razlicite koncepcije i shvatanja motorciklizma. Sasvim malo se te dve ideje preklapaju.

 

Npr. sednes i upalis Princa i odes magistralnim putem preko Medjuvrsja u Ovcar banju na kafu i vratis se. Suvozacica se na Princu - podrazumeva! Moze i masivnija, jer na sedistu ima mesta.

 

A, sednes i upalis Apollo-a, pa zapalis preko Prijevora i sela Vidove, pa kroz zeleznicki tunel i starim putem stignes do Ovcar banje. Tu popijes "Kvas" ispred prodavnice, pa sa magistrale skrenes desno na put ka Caganju. Na pola puta caskom skocis na vrh Kablara, pa nazad u Cacak pored Kamenice...

 

Vidim tu se pominje i neka Honda 750, mozda ti ove stvari i bolje znas i razumes od mene... Meni je KAWASAKI KLE 500 neistvareni san, nesto je jeftinija HONDA SLR 650, a kod kineza si poslednji vlasnik, ono sto kupis to i vozis, prodaje nema, samo poklanjanje ili bacis u Moravu kad mu dodje vreme za popravke...

 

Poz.

 

hehe, ja bas vise volim da u Ovcar banju idem Vidovskim putem :), na vrh Kablara nisam izlazio Princom, ali jesam do one livadice gde se uranci ispod vrha. Volim dosta da putujem i vozim na vecu daljinu, i bas zato sam i kupio Afriku kao putni enduro. Ali opet posto ne mogu lako da nadjem kupca za motor sam pomislio da bi mozda neko menjao vrstu motora pa da ja dodjem do nekog kineza koji ce mi biti laksi od Afrike za voznju po off terenu, a i na kom me nece kostati skupo ostecenja u slucaju prevrtanja na off-u... :moto3:

 

P.S.ako primate jos clanova u ekipu za obilazak Golije rad sam da se pridruzim :ooo::Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

@tom

 

Dobro dosao pa tvoj motor ili je neko budzio ili su kinezi nadmasili sebe ili pak ovi iz NovogSada zadnju klasu, ako mozes slikaj amortizer i hladnjake da ih vidimo izbliza.

 

@misko

 

Ma ima da izadje pa makar ga nosili....... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

@tom

 

Dobro dosao pa tvoj motor ili je neko budzio ili su kinezi nadmasili sebe ili pak ovi iz NovogSada zadnju klasu, ako mozes slikaj amortizer i hladnjake da ih vidimo izbliza.

 

@misko

 

Ma ima da izadje pa makar ga nosili....... :moto3:

Dobro dosao TOM!! Cini mi se da je razlika samo u gumama i nalepnicama,takve nalepnice ima kross verzija Apolla. Nalepnice su Orion Apollo, a kod nas Sprint.Inace i nasi motori su proizvodjaca Orion, ko neveruja a kupio novog ima u deklaraciji i uvoznom listu. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

Zdravo,

 

Apollo je originalni naziv kineske fabrike.

 

U nekim zemljama dalekog istoka se prodaje pod drugim imenima, teskim da se napise i izgovori.

 

Kod nas, jednostavno, Sprint - Apollo.

 

U zapadnoj Evropi, pod nazivom Orion.

 

E sada, proucavajuci rodoslov Apollo-a, sasvim je moguce da ono sto se u Kini sklapa za prodaju pod nazivom Orion, ima ugradjene pojedine probranije delove, ali je zato i nesto skuplje nego u Srbiji (mislim da je Hrvatska preko 2000eu, Holandija 2.200, negde isporucuju sa dva para tockova).

 

Ja sam dugo i srecno vozio Keeway Speed 150, ali nesto sto se zove Keeway fabrika NE POSTOJI! Ima nesto sto se tesko lomi jezik, a mislim da su u Madjarskoj smislili trgovacko ime za Evropu - Keeway.

 

Kao masinac, ne verujem da postoji drasticna razlika izmedju proizvoda Apollo koji se prodaje u Srbiji i proizvoda Apollo koji se prodaje negde na drugom mestu. Bilo bi to komplikovano i skupo da se prilikom montaze re-aranziraju delovi (teorija zavere da se kod nas prodaje bofluk roba).

 

Medjutim, moze i verovatno, postoji razlika, u onome sto se prodaje pod trgovackim imenom Apollo i kosta recimo 1.300eu i onoga sto se propdaje pod trgovackim imenom Orion za oko 2.000++eu. Ako nista drugo, na dekliju menjaca on ima ugraviran tekst "Orion", dok na Apollo-u tu stoji prazno mesto da se utisne zig.

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

Curenje prednjeg amortizera - samopomoc:

 

Ako nekom curka ulje na prednjim amortizerima, ali ne na semerinzima, vec dole, na nosacima tocka, pre nego sto motor otera u servis - da proba sledece:

 

- Osloboditi plasticni stitnik amortizera,

- Gumenim rukavicama cvrsto zategnuti cev klipa amortizera.

 

Kod mene je ovo bilo labavo, verovatno fabricki lose stegnuto, i tu je pomalo izlazilo ulje iz amortizera.

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Meni je isto curilo ulje na prednjoj vilici s donje strane (kroz onu rupu) i ispalo je da je bilo malo smeća ispod samog digtunga (crne gumice) na spoju vanjske cijevi i unutarnje cijevi vilice.

 

rastavio, očistio i radi ko novo:)

 

Inace tvornički je premalo ulja u prednjim vilicama... čovjek koji slaže vilice za motocross mi je preporučio da za apollov hod i promjer vilice ide oko 0,4 litre ulja u svaki štap.

 

Nadam se da sam pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Curenje prednjeg amortizera - samopomoc:

 

Ako nekom curka ulje na prednjim amortizerima, ali ne na semerinzima, vec dole, na nosacima tocka, pre nego sto motor otera u servis - da proba sledece:

 

- Osloboditi plasticni stitnik amortizera,

- Gumenim rukavicama cvrsto zategnuti cev klipa amortizera.

 

Kod mene je ovo bilo labavo, verovatno fabricki lose stegnuto, i tu je pomalo izlazilo ulje iz amortizera.

 

Poz.

Ajd Misko okaci neku sliku gde ti curi vila nemam predstavu o cemu se radi. I od Toma citam ali ne razumem,pusti neku fotku nebilo ti tesko.

I pitanje za profesionalce?

Crveno ulje za hidrauliku moze li se ono sipati u prednje stapove ili ide neko specijalno,nemojte samo ima ulje za stapove(vile) i bla,bla a niko nezna da objasni.

Predpostavljam da moze ovo posto se sipa u hidraulicne masine itd i nije agresivno a verovatno je i priblizne gradacije. Hvala,cekam odgovor. ps. Inace Tomov Apollo se ne razlikuje od naseg osim nalepnica i bele opruge amortizera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Ovako, ja sam stavio prvo motul koji mi je bio prerijedak, pa su mi se vilice prilikom skoka znale uvuci do kraja i udariti u graničnik, nakon toga sam stavio gušći valvoline i sad štapovi rade kako treba, skačem s motorom i ništa ne lupa iz vilica.

 

inaće ja ne bi eksperimentirao s raznoraznim uljima... kupiš ulje za vilice i to je to... isto kao što ne eksperimentiraš u uljem u motoru ili kočnicama :)

post-20704-0-49592500-1316189507_thumb.jpg

post-20704-0-98890000-1316189524_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Curenje prednjeg amortizera - samopomoc:

 

Ako nekom curka ulje na prednjim amortizerima, ali ne na semerinzima, vec dole, na nosacima tocka, pre nego sto motor otera u servis - da proba sledece:

 

- Osloboditi plasticni stitnik amortizera,

- Gumenim rukavicama cvrsto zategnuti cev klipa amortizera.

 

Kod mene je ovo bilo labavo, verovatno fabricki lose stegnuto, i tu je pomalo izlazilo ulje iz amortizera.

 

Poz.

Ajd Misko okaci neku sliku gde ti curi vila nemam predstavu o cemu se radi. I od Toma citam ali ne razumem,pusti neku fotku nebilo ti tesko.

I pitanje za profesionalce?

Crveno ulje za hidrauliku moze li se ono sipati u prednje stapove ili ide neko specijalno,nemojte samo ima ulje za stapove(vile) i bla,bla a niko nezna da objasni.

Predpostavljam da moze ovo posto se sipa u hidraulicne masine itd i nije agresivno a verovatno je i priblizne gradacije. Hvala,cekam odgovor. ps. Inace Tomov Apollo se ne razlikuje od naseg osim nalepnica i bele opruge amortizera.

 

Moze, ja sipao i radi super, s tim sto cu jos malo dodati sae 90 da zgusnem ulje jer mi jos uvek mekano rade amortizeri tj rade oni super ali bi ja da budu jos malo tvrdji :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Curenje prednjeg amortizera - samopomoc:

 

Ako nekom curka ulje na prednjim amortizerima, ali ne na semerinzima, vec dole, na nosacima tocka, pre nego sto motor otera u servis - da proba sledece:

 

- Osloboditi plasticni stitnik amortizera,

- Gumenim rukavicama cvrsto zategnuti cev klipa amortizera.

 

Kod mene je ovo bilo labavo, verovatno fabricki lose stegnuto, i tu je pomalo izlazilo ulje iz amortizera.

 

Poz.

Ajd Misko okaci neku sliku gde ti curi vila nemam predstavu o cemu se radi. I od Toma citam ali ne razumem,pusti neku fotku nebilo ti tesko.

I pitanje za profesionalce?

Crveno ulje za hidrauliku moze li se ono sipati u prednje stapove ili ide neko specijalno,nemojte samo ima ulje za stapove(vile) i bla,bla a niko nezna da objasni.

Predpostavljam da moze ovo posto se sipa u hidraulicne masine itd i nije agresivno a verovatno je i priblizne gradacije. Hvala,cekam odgovor. ps. Inace Tomov Apollo se ne razlikuje od naseg osim nalepnica i bele opruge amortizera.

 

Moze, ja sipao i radi super, s tim sto cu jos malo dodati sae 90 da zgusnem ulje jer mi jos uvek mekano rade amortizeri tj rade oni super ali bi ja da budu jos malo tvrdji :zvizduk:

Hvala TOM,Zodini!! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

@dunja

 

imas bas ulje za viljuske raznih proizvodjaca, ali su uglavnom Sae 5 meksa Sae 10 ili Sae 20 staje oko 0.4 ml kao sto rece TOM. Hidraulicno ulje ima visok viskozitet pa bi bilo kao da si zavario viljusku.

 

@misko

 

Bas i mene zanima gde vam je curilo i sta ste dotezali.

 

@tom

 

Nije bitan kvalitet bitno je da uocimo razliku slobono mogu biti i manje, imas isti amortizer kao i mi samo sto je opruga druge boje ko zna, ali hladnjaci su totalno krivi i nisu pustili to mi nije bas najjasnije pa meni je pao sa copave i kao da ga je neko nozem rasekao :stabre:

 

 

Zavario sam ram napravio druge nosace i svuda stavio samoosiguravajuce matice pa sad cekam sta ce biti, ali sad imam problem sa prednjim lagerima izgleda da onaj valjcic distancer izmenju njih nije kako treba da se izduzio i da mi pravi krslus znaci pojedu se za 500 km.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Evo i slicica

 

ovo je za donji nosac jedna sa leve i sa desne veca dimenzija 24x10 mm majna 20x8 mm

 

E3A2A911-E32D-5F4A-8C5A-9DED66F401CA_thumb.jpg

 

 

Ovo je nosac ispod rezervoara za sad sam ga zavario ali morace da se menja....

 

1F54D0BE-C94E-7D4F-B759-29A69EDABD79_thumb.jpg

 

I ram cisto da vidim dal ce jos da puca ako nece da ga obrusim i prefarbam.

 

A0E883B6-867D-E248-BCFE-26EB5295D80D_thumb.jpg

 

Obratite paznju na nosace pogotovo na distancere ima te ih na prednjem donjem i zadnjem gornjem (onaj ispod rezervoara ima i on) ako su poceli da se jedu znak da morate da reagujete da nebi prouzrokovali vecu stetu......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

teshka srca objavljujem, ja i Apollo se rastajemo... Cena 950e, sa sve givi koferom, continental contitwist SM gumama (preshle manje od 1000km) i shtitnicima za ruke...promenjena i guvernala, i prednji blatobran....ostalo sve fabrichki na njemu..imate negde i fotku pre par strana...registrovan skoro...no, chim stignem slikacju ga i okachiti i zvanichno oglas... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

Dunja 07 bolje da platis pivo i dobijes ulje nego da se glupiras sa ratnim rezervama... Mali Zmaju objasni Dunji kako se opraljva motor posto imas iskustva :)))))))))) Inace imao sam i jedan ispad bukvalno ispao mi menjac kroz blok i nije da se hvalim ali ja i ovaj kilavi Dunja smo to opravili ako nekom nesto treba nek se javi.... I bas bi voleo da se okupimo... da se vidimo svi zajedno... mi o kineski junaci!!! :moto3::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja