Jump to content

Moto Zajednica

odrzavanje zimi

Recommended Posts

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija

Presao je 300km,tako da imam jos malo fore,svakako sam za ovu sezonu zavrsio-ne volim hladnocu nikako.Ali iskreno i nemam nekog poverenja u te sprejeve za ciscenje,za podmazivanje OK,ali ciscenje...Nekako mi se cini da ipak rucno ciscenje nema premca samo je pitanje da li kerozin nagriza O ringove,sto nisam siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija

Ej a zipa sta sam nasao za podmazivanje.Kaze to je neki sprej za podmazivanje sa "keramickom" komponentom.E sad da li ga to podmaze da bude beo kao kada je nov motor to nisam siguran ali mi se cini kao moguce.

 

TEC FLOW Keramik Kettenspray 400 ml

Rubrik: Bike-Pflege

Produktmarke: Tec Flow

für Biketype: Sonstige

Beschreibung: ° weißer Kettenspray auf Keramikbasis

° für alle Motorradketten ( X- und O-Ring)

° Spektakuläre Haft- und Schmiereigenschaften

° Hitzebeständig bis 1100 °

° Optimales Kriechverhalten

° Höchster Verschleiß- und Korrosionsschutz

° wasserabweisend

 

Beim Bestellen Kettenreiniger NICHT vergessen !

Gebindegrößen: 100 ml für die Urlaubstour € 2,90

400 ml € 15,90

Preis: 15,9 €

 

<a href=tyCN6_sprejsu5.th.jpg' alt='tyCN6_sprejs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Darkside,

 

isto kao i ti, ja sam procitao za kerozin u uputstvu, tako da nisam siguran. Petrolejom sigurno ne treba prati. Zato sam i reko nafta i nema glava da te boli. Ako mozes da nabavis kerozin za dz, onda se raspitaj malo, dal je agresivan prema gumi i koliko, npr. u odnosu na dizel. I ko sto kaze Evil, mnogo je lakse prati cesce lanac. Isto ko za brijanje :D

Ja znam za nekoliko lanaca koje se stalno peru naftom i traju vec 40 000 km. Tako da ti je to najbolja preporuka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Sta mislite o ciscenju lanca sa Ekoklinom? Negde sam procito da je dobar pa ga koristim na svom lancu citave sezone. Kupujem ga na Jugopetrol pumpi, nije preterano skup a cisti odlicno (citaj odmascuje). Posle samo operes lanac blagim mlazom vode (od vode pobeli kao mleko), provozas par krugova da se zagreje lanac, pa ga dobro naprskas Motulom.

 

Tek mi je sad palo na pamet da to sto Ekoklin tako dobro odmascuje, mozda vise steti neko koristi lancu. :misli:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

VIdim da je stara tema al neotvara mi se nova,pa valjda ce neki videti i posto polako dolazi zimsko vreme treba je malo pokrenuti.Inace ja sam nov vozac ove godine sam tek kupio motor tako da neznam mnogo o odrzavanju motora tokom zime a koliko sam citao ima dosta da se uci.

 

  Inace procitao sam par puta da ukoliko ima manjka kiseline u akumulatoru da treba doliti malo destilovane vode,ZASTO?Sama rec kaze "kiselina",zasto onda da se doliva voda?Ovo skracuje radni vek akumulatora i on se brze isprazni,ima da se kupi akumulatorska kiselina u bilo kojoj radnji za auto delove i kosta nekih 100 din,nije mnogo a znaci.

 

  Jedno pitanje u vezi WD spreja,dal on ostecuje farbu ili skida?

 

  Nisam jos poceo da spremam motor za zimu jer jos planiram da ga vozim,ma planiram da ga vozim i tokom zime NAJmanje jednom mesecno (sto zbog motora sto zbog sebe) inace planiram da ga malo rasklopim ocistim i proverim sve srafove (jer se radi o novoj masini) i naravno podmazem sta treba.

 

  I zanima me taj stabilizator goriva,sta on tacno radi?I kako da ispustim gorivo iz karba,jel dovoljno da posle voznje ostavim motor upaljen a zatvorim slavinu za gorivo pa dok se ne ugasi ili je bolje da ugasim motor i ispustim rucno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

VIdim da je stara tema al neotvara mi se nova,pa valjda ce neki videti i posto polako dolazi zimsko vreme treba je malo pokrenuti.Inace ja sam nov vozac ove godine sam tek kupio motor tako da neznam mnogo o odrzavanju motora tokom zime a koliko sam citao ima dosta da se uci.

 

  Inace procitao sam par puta da ukoliko ima manjka kiseline u akumulatoru da treba doliti malo destilovane vode,ZASTO?Sama rec kaze "kiselina",zasto onda da se doliva voda?Ovo skracuje radni vek akumulatora i on se brze isprazni,ima da se kupi akumulatorska kiselina u bilo kojoj radnji za auto delove i kosta nekih 100 din,nije mnogo a znaci.

 

  Jedno pitanje u vezi WD spreja,dal on ostecuje farbu ili skida?

 

  Nisam jos poceo da spremam motor za zimu jer jos planiram da ga vozim,ma planiram da ga vozim i tokom zime NAJmanje jednom mesecno (sto zbog motora sto zbog sebe) inace planiram da ga malo rasklopim ocistim i proverim sve srafove (jer se radi o novoj masini) i naravno podmazem sta treba.

 

  I zanima me taj stabilizator goriva,sta on tacno radi?I kako da ispustim gorivo iz karba,jel dovoljno da posle voznje ostavim motor upaljen a zatvorim slavinu za gorivo pa dok se ne ugasi ili je bolje da ugasim motor i ispustim rucno?

 

Po meni - spakuj lepo motor na suvo i toplo mesto i ne diraj nista. Ako nemas toplo mesto, izvadi akumulator i odnesi u sobu. Kad bude lep dan lako ces da vratis akumulator i vozis.

 

Ne doliva se kiselina nego dest. voda zato sto je ono sto ispari voda, a ne kiselina.

 

WD mi nikad nije ostetio farbu. Ne koristim stabilizator goriva, ionako se sve gorivo potrosi pre ili kasnije. Na prolece samo nalijem do vrha sveze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Po meni - spakuj lepo motor na suvo i toplo mesto i ne diraj nista. Ako nemas toplo mesto, izvadi akumulator i odnesi u sobu. Kad bude lep dan lako ces da vratis akumulator i vozis.

 

Potpuno se slažem, samo pre toga napuni rezervoar, lepo operi motor, podmaži pokretne delove i pokri ga da ne pada prašina, a da ipak bude provetren, dakle ne najlonom. Kada god uloviš topliji dan u toku zime, malo ga provozaj, posle dopuni rezervoar i sve će biti u redu.

 

Ne doliva se kiselina nego dest. voda zato sto je ono sto ispari voda, a ne kiselina.

 

I ovo je potpuno tačno, ali se većina akumulatora na motorima ne održava, dakle nije potrebno dolivanje destilovane vode jer se i nema gde doliti. Ako je akumulator skinut, najbolje je da čitavu zimu stoji na odgovarajućem punjaču, recimo ovom:

 

10003596_880_FR01_FR08.JPG

 

http://www.louis.de/?topic=artnr_gr&artnr_gr=10003596

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

VIdim da je stara tema al neotvara mi se nova,pa valjda ce neki videti i posto polako dolazi zimsko vreme treba je malo pokrenuti.Inace ja sam nov vozac ove godine sam tek kupio motor tako da neznam mnogo o odrzavanju motora tokom zime a koliko sam citao ima dosta da se uci.

 

  Inace procitao sam par puta da ukoliko ima manjka kiseline u akumulatoru da treba doliti malo destilovane vode,ZASTO?Sama rec kaze "kiselina",zasto onda da se doliva voda?Ovo skracuje radni vek akumulatora i on se brze isprazni,ima da se kupi akumulatorska kiselina u bilo kojoj radnji za auto delove i kosta nekih 100 din,nije mnogo a znaci.

 

  Jedno pitanje u vezi WD spreja,dal on ostecuje farbu ili skida?

 

  Nisam jos poceo da spremam motor za zimu jer jos planiram da ga vozim,ma planiram da ga vozim i tokom zime NAJmanje jednom mesecno (sto zbog motora sto zbog sebe) inace planiram da ga malo rasklopim ocistim i proverim sve srafove (jer se radi o novoj masini) i naravno podmazem sta treba.

 

  I zanima me taj stabilizator goriva,sta on tacno radi?I kako da ispustim gorivo iz karba,jel dovoljno da posle voznje ostavim motor upaljen a zatvorim slavinu za gorivo pa dok se ne ugasi ili je bolje da ugasim motor i ispustim rucno?

 

Kiselina koja je u akumulatoru je razredjena vodom u odredjenom procentu. Vremenom deo vode ispari, pa je potrebno doliti istu kako bi se stvari vratile u normalu.

Ako dolivas kiselinu, onda procenat kiseline postaje znatno veci nego sto je potrebno, i najverovatnije moze da osteti akumulator.

 

 

Stabilizator se stavlja za duzi vremenski period, i pre prvog startovanja se stara corba prosipa. (Nikad nisam koristio, ovako sam cuo da treba, ako nije tako nek me neko ispravi.)

Sa druge strane ako ti nije zao da bacis 40-50litara corbe, ne moze da skodi ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Odakle si sad izvukao 40-50 litara corbe?U rezervoar staje 14l a ostalo jedino da sipam u kanister i prosipam okolo :D

 

  Salu na stranu ne namerava da prosipam vec da trosim,kad god tokom zime vidim suvo vreme ja palim masinu,temperatura me ne zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja