Jump to content

Moto Zajednica

Dazbine?

Recommended Posts

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: BG

Cao!

 

U kolapsu prouzrokovanim trazenjem nemoguceg, tj sto bolji motor, za sto manje love, jer ona uvek fali, dosao sam opet na ideju uvoza, ako ga ne preseku.

 

U svim pricama o uvozu nigde nisam mogao da dodjem do tacnih, bar koliko toliko podataka, o sumi svih dazbina, koje je neophodno platiti, te se zato obracam za pomoc i online zajednici :) .

 

Da rezimiram, ako neko slucajno zna odgovor na sledece pitanje, tj ako zna racunicu, bio bih zahvalan. Za motor od 600 ccm, 70 i kusur kw, 1994. godiste, koja je cena svih globa(carina, spediterski troskovi.. :misli: ), ne racunajuci dovozenje i registraciju. Dakle, motor+transport+ ??+ registracija.

 

Ili jos lakse je ako je krajnji zbir uracunata i registracija-ako platim motor sa sve dovozenjem oko 1100, koliko on ispada na BG?

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: FJR1300A

Tacno ne mozes izracunati, posto su svi prosli razlicito, a inace tema je bila http://bjbikers.com/forum/viewtopic.php?t=2647 , pa procitaj.

 

Detaljnije na toj temi (sa raznim iskustvima), a ukratko:

 

Carina

do 50ccm 8%

do 800ccm 5%

preko 800ccm 8%

 

porez 18%

 

prevoz 250e

 

spedicija 50-100

 

registracija...

 

znaci (otprilike) ne mozes preci napolju cenu od 600e da bi se uklopio u 1100e... A za te pare, ja sam video samo lepe slike. A ono sto pise sitnim slovima o stanju motora (ili ne pise)...

 

Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja