Jump to content

Moto Zajednica

BJB vikend voznja, 23-24 maj 2009, Resava

Recommended Posts

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Pa evo i nas 3 musketara..... cuveni KTM test vozac - Nntom, VLD i moja malenkost posle dodatnih 500 kilometara voznje sa Lalajkom, a u nastavku koji sledi i sa nenadmasnim drugarima i avanturistima Boboskom i Duletom- DREAM TEAM-om iz Cacka, posle zurke na Kosutnjaku i raskalasnog provoda stigosmo svojim kucama i da znate da mi je zao sto je vikend tako kratko trajao  ;D

 

Sve pohvale Balalajku za organizaciju, ostaje nendamasan kao i uvek za ovakve stvari, a ubuduce bi trebalo organizovati i tehnicku podrsku svim BJB voznjama kako bi krstarenje drumovima i zaleganje po kafanama, opravka motora i izvlacenje teladi iz sanaca bilo sto vece uzivanje za sve  ;)

 

Za najhrabrije, ma bolje reci najludje imali smo organizovani i OFF ROAD na koji smo se ludi skuter deka i ja odvazili i u muci i znoju ga pregazili,a ja sve izletajuci sputa i proklizavajuci na sve strane.... posto je za mene tempo bio zestok, ruke su pocele da otkazuju, a zuljevi da se prikazuju, pa sam morao da ukljucim i vodeno hladnjenje tj. kupanje u blatu, tako da od belog teleta nista belo nije ostalo..... moj "mali zenski" Strom se toliko okurazio da je hteo malko da se baci i preko litice i poleti ko pticurina strasna, al je srecom jahac uspeo da ga zaustavi u zadnjem casu, pre nego odletimo u nepovrat zaborava  :D

... za trenutak sam se zapitao sta mi je ovo trebalo, hteo sam da se vratim natrag, al se ipak nisam predao

 

Picture016.jpg

 

Picture004.jpg

 

al posto sam bio okruzen fantasticnom ekipom u sastavu Lalajka,B@neta,Boboske,Duleta,Vlda i NnToma vrlo brzo sam bio vracen u sedlo  ;)

 

Picture006.jpg

 

u svakom slucaju moralni pobednik OFF ROAD-a je bio legendarni clan BJB foruma NnTom poznat po svojim nenadmasnim i tesko ostvarljivim avanturama, ovaj upucani neumorni deckarac, od tog dana poznatiji i kao test vozac KTM tima  ;)

 

Picture017.jpg

 

u jednom trenutku smo bili malko izgubljeni, i u sredini nicega smo zastali...

 

Picture015.jpg

 

da bi nas vrlo brzo priroda nagradila i izbacila na jos jednu rajsku obalu, a tamo zaljubljeni Vld doziva svoju morsku sirenu

 

Picture014.jpg

 

a pored toga nam se stado odmara i stapa sa prirodom u pomrcini

 

Picture010.jpg

 

I kad smo po mrklom mraku sisli sa Kucajskih planina belo tele je bilo sve samo ne belo, a kolicina mulja, blata i prasine je bila proporcionalna adrenalinskom soku pod kojim sam jos uvek bio nakon voznje po stazama i bogazama  :)

Na samom pocetku voznja je izgledala sasvim bezazleno, uzivali smo u sirokim prostranstvima i suncu koje se provlacilo kroz guste krosnje drveca, a drustvo su nam pravili divlji konji i po koja ovca koja pase pod rucnom, a dole je ukrotitelj divljih zivotinja, Cacanski smeker i ljudina Dule koji nije clan foruma, ali je covek vozio i pazio na sve kao da se snama rodio i da smo mu iz oka ispali,a pomogao je i u pretakanju goriva, kako bismo napunili Milovanovu pcelicu koja je kod Pasuljanskih livada ostala bez carobnog napitka  ;) ma sve pohvale na racun Cacanske ekipe idu i za naseg Bobana, na forurmu poznatijeg kao Boboska  :)

 

Picture003.jpg

 

     Prva destinacija veselog konvoja je bila u Lomnici, na vrh brda , posle izletanja i proklizavanja po putu na kome je bilo vise sljunka nego na stovaristu, a asfalt se nazirao samo u tragovima, srecom svi stigosmo u komadu, a onda smo isprangijali jagnje, nazdrali se i podetinjili ko mala deca iskoristivsi decije igraliste za dalje avanture i vratolomije  ;)

 

Picture001.jpg

 

nakon napunjenih stomaka i napojenih rezervoara, red je bio napuniti i srce, neznostima lepse polovine, a SMS je najbolji nacin za to

 

Picture002.jpg

 

posle OFF ROAD-a vratili smo se ponovo na druzenje sa fantasticnim drugarima, da ispravljamo krivine i nastavimo druzenje u kafani, svirajuci u pivsku flasicu i vozeci reli ispod kafanskih stolova, sa muzikom Lisinskih vodopada u pozadini, i kad smo sve ispratili na spavanje i nebo se ogrnulo zvezdanim prekrivacem i otislo na pocinak, VLD i ja smo se krisom iskrali i otisli u nova istrazivanja na 35 kilometra u divljinu jer smo culi da ce tamo nocas da se pojave Ceske rukometasice sa Golije.... i gle cuda kad nam se tela spojise, uzivali smo sve do jutra,  a onda pravac u krevete da se kratko naspavamo i nastavimo dalje da uzivamo u sedlu i BJB drugarima  :);):D

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Drugi dan smo VLD i ja iskoristili za uzivanje u vodopadima Lisine

 

Picture021.jpg

 

Picture022.jpg

 

a ekipu smo kasnije sustigli u zestokom tempu, napadajuci krivine i puteve sve do Resavske pecine, uleteli ko Betmen i Robin u spilju u kojoj je bilo 9 stepeni,a velelepnih prizora majke prirode na sve strane..... jer pecina je stara preko 45 miliona godina i neobicno podseca na Gondor iz gospodara prstenova, tako da smo uradjeni mastom i neobicnim predelima, prosaranim figuricama od stalaktita i stalagmita posle 800 metara setanja kroz istu i spustanja sa 485 metara nadmorkse visine na samo 405 metara, zajahali ka Senjskim rudnicima i Pasuljanskim livadama, gde nas je usput kisa dovatila i isprasila, pa smo ekipno otplivali do Cuprije gde smo se scucurili ko pilici pod strehu benzinske pumpe, natocili atove i posle krace zurke nastavili dalje.Veci deo ekipe je otisao za Beograd, a Lalajko, Cacani-Dule i Boban, Nntom, Vld i ja smo nastavili ka Grzi, da nam Lalajko otkrije tajne svoga odrastanja gde se kupao i uzivao kad je bio mali i dok jos nije onoliki narastao  :D

 

a kad tamo cudo, pa ima li iceg lepseg od ovoga  :o

 

Picture029.jpg

 

a evo ga i skuter deka, kako se stapa sa prirodom

 

Picture031.jpg

 

a onda je pao jedan photo session sa nasim manekenom za jedan MMS

 

Picture032.jpg

 

a u pozadini gore desno, mozete da vidite kako skuter deka poput Tarzana zaranja u dubine potoka  :D

 

Picture033.jpg

 

a evo i Duleta

 

Picture025.jpg

 

i opet slapova i cuda prirode :o

 

Picture035.jpg

 

Picture036.jpg

 

ma ne mislim na ove bikere koji su preplavili Grzu  :D

 

posle jos jednog off road-a, vratili smo se na asfalt i pravac preko Cuprije gde smo ispratili Balalajka i nastavili dalje preko suma, livada i oranica za Kragujevac i obilaznicom preko Gornjeg Milanovca, gde smo se rastali od sad vec cuvenih Cacana Duleta i Bobana uz zavetovanje jedni drugima da se sto pre vidimo u novim vratolomijama :)

 

.... u tom se javio i Djomla da izvesti da je ekipa u punom sastavu  stigla do Bg, ispratila Jagera i lepsu polovinu za Suboticu, overili picence na Uscu i da nastavljaju dalje.

 

Nama troma je put do Beograda bio ko u video igrici, pa nas umalo Ibarska magistrala nije kostala zivota jer su nam se ubacivali, preticali i nabijali sa svih strana, a zivot je samo jedan, mada je prednjacio matori fanatik u ciganskoj mecki GM 282-92 skojim je doslo do "makljanja" po magistrali jer je nasrtao i isao cik cak i opet se pojavljivao iz mraka i tako redom u vise navrata.... ???

 

Po ulasku u Beograd, otpratili smo i Nntoma, a Vld i ja se zaputili kod njegove mame na bajne vragolije i carolije iz njene kuhinje, a odatle punih stomak pravac u Kosutnjak na jos jedan off road po kisi i mraku i na zurku i skakanje do iznemoglosti, jer zivot je samo jedan i treba ga sto bolje iskoristiti, a valjalo je potrositi adrenalin kako bi mogli i da spavamo  ;)

 

Picture037.jpg

 

Hvala celoj ekipi, bili ste vise nego divni  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Eh Saxi,pa Cehinje su na Goliji,a na Kucaju po recima Race,obitavaju gorske vile :) Da te nije koja zacarala? :)

Vidim slike od svuda,ali da li je moguce da niste svratili do Race?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

...dobro ti ide ona offroad voznja preko potoka ;D vidi se da si vezbao  :D :D  HAHAHAHAHAHAHAHAH !!!  !

Ma mene si nasao da zajebavas, ;D ;D ;D....umalo se ne udavih, :D :D :D.....jesi li video koliko je bio ''dubok'' potok ;D ;D ;D.....Ako ti prodjes tuda sa tvojim ''hornetom'', ja cu da pojedem prednju gumu, sa sve ventilom!!!! ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

ma Vlada je samo vezbao za potop koji se kasnije desio svima kad smo gusarili natopljeni vodom probijajuci se tesko kroz talase do pumpe i Cuprije, jer smo svi bili pri kraju sa carobnim napitkom, neophodnim za dalje taljiganje  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Eh Saxi,pa Cehinje su na Goliji,a na Kucaju po recima Race,obitavaju gorske vile :) Da te nije koja zacarala? :)

Vidim slike od svuda,ali da li je moguce da niste svratili do Race?

 

 

..... do Race je Lalajko svratio al je bio mrkli mrak pa se nismo dugo zadrzavali a i devojke su nas cekale pa smo morali da produzimo dalje da se ne prekine carolija  ;):D:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Bar si poslušo za off road. Učiš se do god voziš ;D

 

A gde cu ja sa Shadow-om na offroad?? :D

Cak i ovo sto smo vozili nije bilo bas za kruzere :).... sta da ti kazem kad sam bio jedini koji je krenuo sa ovim tipom motora??? Kasnije nam se pridruzio Dragstar iz Nisa, ali je malo vozio sa nama ... u*ebala nas kisa :(

A i da sam bio sa nekim terencem... pa treba ja jos puno pasulja da pojedem da naucim da vozim. No, mlad sam, naucicu ... :D :D :D

 

Ono sto POD HITNO moram nabaviti su dobre rukavice za sebe, a za Gogu sissybar.... Mozda i sediste da se kompletno zameni... Znaci svaka joj cast kad je na kvadratnom decimetru tvrdog sedista bez nasloga uspela da izgura 800 km :) Zasluzila je, kako Vlada Arfika kaze "BJB plaketu i orden" :)

Ima jedan sissy, ici cu ovih dana i da ga uzmem ako se dogovorim sa prodavcem... A i bogami sam se istrosio sad za vikend, treba da ostane para i da se zivi do plate :) Ali, bice vec nekako....k`o i uvek.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

...dobro ti ide ona offroad voznja preko potoka ;D vidi se da si vezbao  :D :D  HAHAHAHAHAHAHAHAH !!!  !

Ma mene si nasao da zajebavas, ;D ;D ;D....umalo se ne udavih, :D :D :D.....jesi li video koliko je bio ''dubok'' potok ;D ;D ;D.....Ako ti prodjes tuda sa tvojim ''hornetom'', ja cu da pojedem prednju gumu, sa sve ventilom!!!! ;D ;D ;D

Nek prelazi ko oce, ja vise ne snimam!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Vlado machkice...dobro ti ide ona offroad voznja preko potoka ;D vidi se da si vezbao  :D :D  HAHAHAHAHAHAHAHAH !!!  Ja sam se bas trudio da lepo spavas, da bi mogao da se koncentrises na voznju...ali dzabe  ::)  Ljudi hvala svima jos jednom...ekipa je bila fenomenalna. Sa vama i na kraj sveta! Ovakva iskustva se pamte ceo zivot, slomljeni viziri  ;D i pasulj "prdavac" cemo da zaboravimo!

 

 

Kakvo je sad opet majstorisanje oko Horneta??

 

Kako sta ja!!! Pa Milovanova sajla kvacila, sta bi drugo bilo. Sad sam mu namestio bolje nego fabricki i to za dz, a majstor mu uzeo 1000din. :) Vise popravljam ove Hornete od mog BMW-a!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kako sta ja!!! Pa Milovanova sajla kvacila, sta bi drugo bilo. Sad sam mu namestio bolje nego fabricki i to za dz, a majstor mu uzeo 1000din. :) Vise popravljam ove Hornete od mog BMW-a!  ;)

 

A ko je rekao da je za dz? :) Ima tu necijih delova, ciji vlasnik nije dobio kafu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Kako sta ja!!! Pa Milovanova sajla kvacila, sta bi drugo bilo. Sad sam mu namestio bolje nego fabricki i to za dz, a majstor mu uzeo 1000din. :) Vise popravljam ove Hornete od mog BMW-a!  ;)

 

A ko je rekao da je za dz? :) Ima tu necijih delova, ciji vlasnik nije dobio kafu!

stvarno sramota!!! Ma platio bih ja umesto njega samo da nisam izgubio  budjelar .  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Kako sta ja!!! Pa Milovanova sajla kvacila, sta bi drugo bilo. Sad sam mu namestio bolje nego fabricki i to za dz, a majstor mu uzeo 1000din. :) Vise popravljam ove Hornete od mog BMW-a!  ;)

 

A ko je rekao da je za dz? :) Ima tu necijih delova, ciji vlasnik nije dobio kafu!

Jeste za dž. I prošle nedelje smo na Mišeluku popravljali sajlu na Milovanovom Hornetu  ;) Majstoru redovno, svake nedelje plati novu sajlu, a mehaničarima koji uz put popravljaju ništa  :D :D :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

Da se i ja prijavim sretno sigo.

;-)

 

 

 

Aaaa, Zoran - moj cimer...:). Naucio me kako da se penjem i silazim niz makadam. Uz prijatno caskanje i ponocno pivo(a);)

 

Hvala majstore!

 

Ma, sve je bilo nezaboravno. Cela voznja i jos vise druzenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Da se prijavim  :D da sam stigao kući i da sam morao zbog obaveza koje su me čekale u ponedeljak da odem u nedelju oko deset časova, a do kuće čekalo 360km . Bez obzira na skraćenu BJB-vožnju mogu da pohvalim Lalajka na kao i uvek dobroj organizaciji i da se zahvalim dobrom društvu .

Pobednik OffRoad vožnje je nntom sa svojom Aprilijom, a prati ga saxi sa svojim belim, novim Stromom, ja da ga imam teško da bi se penjao na onu planinčinu. U jednom momentu, skoro na vrhu hteo je da odustane ali smo ga ohrabrili i nastavio je, bolje nego da se sam vraćao nazad. Nekoliko puta sam pogledao u hladnjak za ulje koji je čudom ostao čitav onako nezaštićen.

Šteta što nismo krenuli malo ranije na offroad jer je bilo još kandidata za tu vožnju.

Slike koje su nastale uz put i na ručku i manastiru već ste videli samo da dodam jednu iz "Panorame"

6BEFD56A-C51D-404F-88D7-6BF7B7371FE7_thumb.jpg

A zatim sa offroad-a. Na početku makadama...

79BCD62C-156B-D94B-ACC5-A67718DD4347_thumb.jpg

5C08FBEC-3160-0A4E-9C3F-847EEAAB324F_thumb.jpg

4B9EE61D-C6A3-B540-9E1E-61B91E3846DA_thumb.jpg

 

F525E956-F204-714E-B84E-C2A11A2CD3BE_thumb.jpg

 

 

U šumi...

4A4CE414-F59F-0947-9C20-D5189456A06E_thumb.jpg

 

3DC3B04B-1225-1342-93D1-C6E4D98F6363_thumb.jpg

 

Na vrhu, 1300 m ...

EB54C3D6-00FA-CB4B-A04F-BAB299F1A540_thumb.jpg

 

A7D90425-E732-AB4A-9F82-C1CB84AFF995_thumb.jpg

 

B742ECCE-4CDB-AF4F-96FA-DCF8B5168A21_thumb.jpg

 

DD2C16B1-7B0C-E946-A4F6-0E445763C949_thumb.jpg

 

6DA7EE3F-9055-2643-AB8F-FE8E5B0D8D76_thumb.jpg

 

69BA5573-108F-764B-AAF1-0C398C273C77_thumb.jpg

 

900EC1BC-0930-604F-8BEA-71391BA6B905_thumb.jpg

 

1B62D25B-47BE-7949-A243-7040A182C4B1_thumb.jpg

 

EF6AC659-DCA6-7C48-8178-6D16535AB154_thumb.jpg

 

 

Nntom se priprema da napravi zajedničku sliku ...

DBF7354D-8E74-9B48-9B7B-3E808785D4A8_thumb.jpg

 

I posle off-a...

D926038C-B592-DB48-917D-3A9104F8EC1A_thumb.jpg

 

Ako se ne vidimo ranije onda se vidimo na Goliji  ;)

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: ČAČAK
  • Motocikl: enduro

Evo da se javim i ja.

Šta reći za  proveden prelep vikend sa dobrim društvo, samo da se što pre ponovi.

Hvala Lalajku za dobru organizaciju i pozdrav celoj ekipi.

Pozdrav za TRI MUSKETERA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja