Jump to content

Moto Zajednica

Isece me budala !!!

Recommended Posts

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Strasno! Mikko brz oporavak ti zelim i da sto pre dovedes motor u prethodno stanje!

 

kako rece Endurac:

 

Ako si nagazio, a verovatno jesi, u preticanju punu liniju, moz da se slikas verovatno od nadoknade. Cak , protiv tebe moze biti podneta prijava zbog ugrozavanja bezbednosti u saobracaju

 

Bas tako. I kao sto rece RSV Millenian:

 

po zakonu dva vozila se nesmeju kretati u istoj kolovoznoj traci pa makar oni bili i bicikli. Samim tim je i paralelna voznja dva motora zabranjena. Kada se vrsi preticanje obavezan si da predjes u drugu kolovoznu traku.

 

Tako da nazalost nemas osnova da trazis nadoknadu.

 

Inace tacno mogu da zamislim scenu, i sam vrlo cesto tu (nepropisno) obilazim vozila sa leve strane koja krecu sa semafora, ulazeci pri tome pomalo u suprotnu traku. Nazalost, ti si naisao na klinca koji je nacinio tezak prekrsaj i desilo se sta se desilo. Potpuno si u pravu za opremu, jedino to nas deli od mnogo tezih posledica pri padovima...

 

Jos jednom, brz oporavak zelim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Tako je Andrej i RSVMillenian...vidim ja da cu ovde morati da copy paste odredbe iz zakona.... nemojte ljudi tako:)

 

Moramo makar mi ovde da budemo obrazovani po pitanju saobracaja, makar za ovako notorne stvari za koje nije neophodno biti pravnik, da sad vec ne idem u off.... Prelazak pune linije je uzasto tezak prekrsaj, takoreci isto kao prolazak na crveno, voznja bez dozvole, ( Cini mi se da je cl. 2X6 stav 1 tacka 30 il tako nesto da ne pricam napamet.....)..

 

Zakon o Osnovama bezbednosti saobracaja na putevima se menja uskoro ali odredbe i dalje vaze.

 

To sto mi voziMo kao idioti, to je druga stvar. (FIGURATIVNO RECCENO).

 

Rekoh vam ja sta mi se desilo letos...krenem kolima DA PRETICEM PREKO pune kolonu vozila,sve u suprotnom pravcu !!!!!!!!!...haha! Utripovao decko da je na motoru :idea:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Pade mi ideja jedna... Endurac, sto ne bi izvukao iz tog zakona sve nama relevatne clanove? To je mozda gradivo za novu temu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

M znam razmisljao sam 100 puta na tu temu, i sada cak, cek da vidim sta ce da se menja, prestali su da stampaju zakon i da ga dostavljaju knjizarama...

 

Hajde prokonsultovacu se sa mojima (advokati su oboje) pa cu blagovremeno sve postaviti, a ako hoces mogu da ti sibnem na mail (mislim da je u PDF formatu Zakon o BSNPutevima). Mozda i zakon o policiji i slicno. Ima tu par zakona koji se mogu odnositi na nas. Mozda cak i zakon o JRiMiru. Hajde videcu da to lepo pripremim sve da bude jasno i pregledno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
M znam razmisljao sam 100 puta na tu temu' date=' i sada cak, cek da vidim sta ce da se menja, prestali su da stampaju zakon i da ga dostavljaju knjizarama...

 

Hajde prokonsultovacu se sa mojima (advokati su oboje) pa cu blagovremeno sve postaviti, a ako hoces mogu da ti sibnem na mail (mislim da je u PDF formatu Zakon o BSNPutevima). Mozda i zakon o policiji i slicno. Ima tu par zakona koji se mogu odnositi na nas. Mozda cak i zakon o JRiMiru. Hajde videcu da to lepo pripremim sve da bude jasno i pregledno.[/quote']

 

Aj, kako ti slobodno vreme dozvoli ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

U UK je legalno obilaziti vozilo kad je na putu puna linija, ako imas dosta mesta da prodjes, a da ne chepas istu.

 

E sad, moza u Srbiji i USA nije tako.

 

Instruktor (ex-cop) mi je rekao da je tipican odgovor vozaca kategoricki NE MOZE, ali da zakon izricito zabranjuje gazenje pune linije, a ne obilazenje (samim time motor, ako moze da prodje pored auta, a da ne cepa liniju, ne krsi zakon). Takodje, zakone ne kaze da se mora promeniti traka prilikom obilazenja (ako cemo realno, nekad to nije ni moguce).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV
brz oporavak.... super je kako je moglo da bude...

mislim da prepoznaem ovaj motor do mozzda 6-7 meseci je dosta chesto bio parkiran u djure djakovicca kod beopetrol pumpe... sad je tu parkiran narandzasti xtx 660...

Hvala !

Jeste bio kod pumpe, ja ga kupio od drugara a on sad vozi xtx !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

Jebi ga........... a ovo za punu liniju, obilaženje nije preticanje, uvijek može da se uredi da te je vozilo izguralo preko pune, ako nisam nešto propustio u èitanju. Proæi æe, mada ostaje onaj vic o tipu kojeg su silovali a doktor mu dao mast za dupe. Šta æe jadan, mazao se po prsima znajuæi da æe guzica brzo proæi a bol u duši ostati. Neka si ti dobro, a mislim da nema niko od nas da nje zapamtio onaj ružni zvuk struganja po asfaltu. U zdravlju ! :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

:D ..uvek je dobro potsetiti se koliko je oprema bitna...kad bismo samo znali kad nas ceka taj pad iza ugla pa da ostatak vremena provedemo u sortsu, majici i s plavusom straga.

 

...Sto me potseti na jedan vic...

 

Cepa Crnogorac hrvaticu, razvaljuje, u nekom selu, kad ona odjednom kaze:" Sad straga , ah , straga...

 

A on :" Ma nije ga stra, klizaju opanci"

 

:):):)

 

Sorry za off al kad je Mika ziv i zdrav moz da se i malo nassalimo:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Oprema je stvarno bitna stvar i ne treba na njoj stedeti.

Ni sam ne znam koliko sam tacno dao na opremu ali cini mi se za sve sto imam sigurno 1000e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV
:D ..uvek je dobro potsetiti se koliko je oprema bitna...kad bismo samo znali kad nas ceka taj pad iza ugla pa da ostatak vremena provedemo u sortsu' date=' majici i s plavusom straga.

 

...Sto me potseti na jedan vic...

 

Cepa Crnogorac hrvaticu, razvaljuje, u nekom selu, kad ona odjednom kaze:" Sad straga , ah , straga...

 

A on :" Ma nije ga stra, klizaju opanci"

 

:):):)

 

Sorry za off al kad je Mika ziv i zdrav moz da se i malo nassalimo:)[/quote']

 

Ma naravno, idemo dalje !!! :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

I kao sto kaze ona divna prica !

 

Dok mi mases, a ja ti odmahujem, osecam toplinu dok vracam ruku na upravljac. Tu toplinu osecam i u srcu. Vozite dalje... -- Carlos Pereyra

As you wave at me and I wave at you, my hand back on the handlebar feels warmer. And so does my heart. Ride on... -- Carlos Pereyra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor
:lol::lol::lol: tako je mikka burazore, što reèe moj drugar Bojan nakon žešæeg otresa sa R1, "sreæa da mi je lijeva ruka bila zdrava pa sam mogao staviti desnu na gas" he he :oops: :roll: :? :lol::D :!: :!:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD
Ljudi' date=' hvala svima na brizi, vec sam bolje a motor ce se lako popraviti ! :D

 

P.S. Ne sedajte na motor bez opreme !!![/quote']

 

I gledajte vozace oko vas u oci ili obratite paznju na govor tela i mala mrdanja volana! Nazalost u zemlji Srbiji je ovo vaznije od poznavanja zakona.

Mikko ti si prosao odlicno, super i za tebe i za motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV
I gledajte vozace oko vas u oci ili obratite paznju na govor tela i mala mrdanja volana! Nazalost u zemlji Srbiji je ovo vaznije od poznavanja zakona.

Mikko ti si prosao odlicno' date=' super i za tebe i za motor.[/quote']

Tako je !!! samo pazljivo !

Hvala ! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: bijela,montenegro

steta sto se uopste desilo ali kako je proslo dobro je, ko je sad presao sa koje strane pune linije manje je vazno, svima nama proradi adrenalin kad sjednemo na ove nase sprave tako da nam dosta puta sam Bog cuva glavu. vazno je da si ok, motor ces popravit, svo zlo s tim i brz oporavak zelim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV
steta sto se uopste desilo ali kako je proslo dobro je' date=' ko je sad presao sa koje strane pune linije manje je vazno, svima nama proradi adrenalin kad sjednemo na ove nase sprave tako da nam dosta puta sam Bog cuva glavu. vazno je da si ok, motor ces popravit, svo zlo s tim i brz oporavak zelim[/quote']

Hvala !!! :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

Miko kako vidim po slikama, kaciga ti je ostecena a iz poverljivih izvora imam info da stizze nova skuplja i bolja (i vec je otplacena) mogao bi sirotinji (koju si nekada zvao drugarima) da poklonisu tu bezveznu.

pozdrav, AVG team

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV
Miko kako vidim po slikama' date=' kaciga ti je ostecena a iz poverljivih izvora imam info da stizze nova skuplja i bolja (i vec je otplacena) mogao bi sirotinji (koju si nekada zvao drugarima) da poklonisu tu bezveznu.

pozdrav, AVG team[/quote']

AAAAAAAAAAAAAAAAAA ne !!!!!! ovo je srecna kaciga !!! Mozete samo da se nadate !!! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja