Jump to content

Moto Zajednica

Isece me budala !!!

Recommended Posts

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Eto, doslo vreme da se i ja slupam !!!

Juce vozim srpskih vladara iz pravca terazija i prilazim semaforu kod putnika (skupstina grada) sa kog upravo krece nekoliko automobila, brzina oko 40km/h zbog vlaznog kolovoza, idem levom trakom i krecem a obidjem nekog opela koju kao sto rekoh upravo krece sa semafora, kad batica iznenada skrece levo, bez migavca a tu je zabranjeno skretanje + puna linija !!! ja u soku pokusavam da usporim i da ga zaobidjem, ali nema sanse, vec je ocigledno da udaram i gazim po zadnjoj, zanosim motor desnom stranom ka na njemu da sto vise ublazim, udaram, eksplozija, volanom i desnom sakom mu odvaljujem retrovizor, laktom lomim prozor a motor, moja noga i kuk guzvaju vrata, prag i deo krila !!! motor izlece ispod mene, leti ka trotoaru i zaustavlja ga zid skupstine grada, ja letim, sad se tacno ne secam kako ali padam preko auta klizam po ulici, nalecem na ivicnjak od koji sam odskocio, padam na trotoar i zaustavlja me bandera !!! sreca da sam vec dosta usporio !!! Ustajem, gledam po sebi, sve radi, pogledam motor, on jadan lezi i curi benzin, idem ka kolima i sok ! u auto ko' da je udario kamion, vrata izguzvana i deo krila, nema retrovizor i prozor razbijen ! auto vozio klinac oko 20g, sa njim u kolima verovatno cale, keva i brat (valjda) mali cuti, bled i u soku ! Cale izlazi i pocinje da me napusava, u tom momentu nailazi momak (nas brat po motoru) i urla na caleta i hoce da ga bije, a ja ih smirujem !!!

Povrede: Ugruvan lakat, MNOGO me boli kuk i DUPE, odrana potkolenica i desna saka !

Rezime: DA NISAM BIO U JAKNI, PANTALONAMA, CIZMAMA, RUKAVICAMA

SA PROTEKTORIMA I KACIGOM !!! Sad bi imao gips na laktu, podkolenici i

clanku i verovatno potres mozga !!!

Ljudi, nosite OPREMU !!! MOLIM VAS !

Uskoro stizu fotke, Hitman i Cope su sve lepo islikali !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London
...kako ali padam preko auta klizam po ulici' date=' nalecem na ivicnjak od koji sam odskocio, padam na trotoar i zaustavlja me bandera !!! sreca da sam vec dosta usporio !!!...[/quote']

 

Mene je ladan znoj probio dok sam citao ovo!

 

Drago mi je da si ok!

 

PS Jel ima kod nas neka vrsta nadoknade za ovakve povrede? Znam da ce osiguranje da plati za motor, ali jel moze da se krivac tuzi za nanosenje povreda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV
Šta da ti kazem' date=' vazno je da se ti nisi jace sje*ao. :roll:

Oprema je majka. :!: :!: :!:

P.S. Sta je sa masinom?[/quote']

Masina je skoro ok, otisli migavci, far, zadnja plastika koja ide preko auspuha i pedala zadnje kocnice, volan malo kriv, jos nisam stigao da pogledam viljusku kako treba, mada vozio sam ga sinoc posle udesa i radio je ok. kros je relativno otoran na udarce i padove, pa prave ga za skakanje i akanje !

stizu uskoro fotke !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV
...kako ali padam preko auta klizam po ulici' date=' nalecem na ivicnjak od koji sam odskocio, padam na trotoar i zaustavlja me bandera !!! sreca da sam vec dosta usporio !!!...[/quote']

 

Mene je ladan znoj probio dok sam citao ovo!

 

Drago mi je da si ok!

 

PS Jel ima kod nas neka vrsta nadoknade za ovakve povrede? Znam da ce osiguranje da plati za motor, ali jel moze da se krivac tuzi za nanosenje povreda?

Nemam pojma ! Moguce je, treba se raspitati !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: sport i commuting
...kako ali padam preko auta klizam po ulici' date=' nalecem na ivicnjak od koji sam odskocio, padam na trotoar i zaustavlja me bandera !!! sreca da sam vec dosta usporio !!!...[/quote']

 

Mene je ladan znoj probio dok sam citao ovo!

 

Drago mi je da si ok!

 

PS Jel ima kod nas neka vrsta nadoknade za ovakve povrede? Znam da ce osiguranje da plati za motor, ali jel moze da se krivac tuzi za nanosenje povreda?

Nemam pojma ! Moguce je, treba se raspitati !!!

 

Samo da si ti citav, a procedura za naplatu stete za pvrede je:

1) cim podignes motor pravac u hitnu pomoc (moze i taxi-jem samo obavezno uzeti racun)

2) u hitnoj sem onog sto je stvarno sje* kukati za sve sto ti padne na pamet a najbolje na vrtoglavicu i bolove u vratu (pu, pu, pu, daleko bilo)

3) uzeti nalaz od doce i sacekati stigne zapisnik od MUP-a

4) sa dokumentacijom otici kod advokata; ko hoce preporuku neka se javi na PM: necemo nikakvu reklamu na forumu

Izgleda sasavo ali meni je (lepo) pomoglo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

A bre Mikko, šta si se odma stavio u crnu hroniku, da plašiš narod...

Živ si, zdrav, u komadu 1/1, tetka pali, radi, ide... E sad to što boli, æe da prodje... (ume i posle dobrog sexa da boooli muskulatura)... :):)

Kako si mogao da prodješ ne smem ni da pomislim, pu pu, da ne èuje zlo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac
...kako ali padam preko auta klizam po ulici' date=' nalecem na ivicnjak od koji sam odskocio, padam na trotoar i zaustavlja me bandera !!! sreca da sam vec dosta usporio !!!...[/quote']

 

Mene je ladan znoj probio dok sam citao ovo!

 

Drago mi je da si ok!

 

PS Jel ima kod nas neka vrsta nadoknade za ovakve povrede? Znam da ce osiguranje da plati za motor, ali jel moze da se krivac tuzi za nanosenje povreda?

Nemam pojma ! Moguce je, treba se raspitati !!!

 

Samo da si ti citav, a procedura za naplatu stete za pvrede je:

1) cim podignes motor pravac u hitnu pomoc (moze i taxi-jem samo obavezno uzeti racun)

2) u hitnoj sem onog sto je stvarno sje* kukati za sve sto ti padne na pamet a najbolje na vrtoglavicu i bolove u vratu (pu, pu, pu, daleko bilo)

3) uzeti nalaz od doce i sacekati stigne zapisnik od MUP-a

4) sa dokumentacijom otici kod advokata; ko hoce preporuku neka se javi na PM: necemo nikakvu reklamu na forumu

Izgleda sasavo ali meni je (lepo) pomoglo!

 

Sve to kazi pa da te zadrze u bolnici nedelju dana na raznim ispitivanjima a znas da ti nije nista. Zato lepo istinu u oci i svi zadovoljni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

brz oporavak.... super je kako je moglo da bude...

mislim da prepoznaem ovaj motor do mozzda 6-7 meseci je dosta chesto bio parkiran u djure djakovicca kod beopetrol pumpe... sad je tu parkiran narandzasti xtx 660...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Drago mi je da si ok i da je sve ok. Ja sam u toj zgradi odrastao a moji su jos tu. Ako si nagazio, a verovatno jesi, u preticanju punu liniju, moz da se slikas verovatno od nadoknade. Cak , protiv tebe moze biti podneta prijava zbog ugrozavanja bezbednosti u saobracaju? Sta se posle desavalo. Jel bila policija???

 

Ovo je i nauk za nas da smirimo hormone zbog takvih idiota, jer ne mozete kriviti nekog sto ne gleda u retrovizor one strane vozila sa koje mu je puna linija. Motori be zobzira na sve moraju da postuju propise i o punoj liniji i ucesnici su u saobracaju kao i automobili.

 

No, najbitnije je da imas sta deci da pricas, ( rekoh - imas sta deci da pricas , citaj : imas priliku da im jednom o tome pricas, odnosno ziv si i zdrav :))

 

Nadam se da ce junacke rane brzo da zarasstu. Veliki pozdrav i brz oporavak zelim :P)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Drago mi je da si ti OK, za ostalo ces lako. Nego kako sam ja razumeo ti si njega obilazio sa leve strane, tj preko pune linije. Ako je to tacno onda moras i sebe da krivis a ne samo klinca. A ako sam ja u krivu onda izvini i brzo se oporavi u svakom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Brate, i mene je hladan znoj oblio dok sam citao sta ti se desilo. Svaki dan sam na istoj relaciji, i samo cekam kad ce neka budala da me nabode.

Hvala Bogu da si citav i u jednom komadu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Po zakonu motor sme da obilazi i kad je puna linija, ukoliko je "ne chepa".

 

Pitanje je sta je vozac auta pokusavao skrecuci preko pune, bez signalizacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
Po zakonu motor sme da obilazi i kad je puna linija' date=' ukoliko je "ne chepa".

[/quote']

 

Jesi siguran za to? Nesto mi to ne deluje logicno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Moze, bar ovde.

 

Pitao me je instruktor kad sam polagao, da li sme da se obilazi preko pune linije motorm i kao naravno ja kazem da ne moze.

 

On poce da se smeje i kaze da sme, ako ne cepas liniju.

 

Poenta pitanja je bila da pokaze ostalim kandidatima, da nisu ista pravila u saobracaju za motore i aute :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka

Hecky nazalost mislim da nisi u pravu puna linija je puna linija ne sme se prelaziti preko nje.

Raspitacu se malo o toj punoj liniji kod saobracajaca pa cu javiti :wink:

Miko zelim ti brz oporavak :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Miko brz oporavak, pa da voziiiiiiiis....

 

Puna linija se ne smije prelaziti, ali standardna sirina puta je 6 m, odnosno 3 m svaka traka, tako da je zakonodavac ostavio mogucnost motociklistima da preticu ako postoje uslovi za to, ali samo na takav nacin da ni u kojem slicaju ne predju preko pune linije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675
Miko brz oporavak' date=' pa da voziiiiiiiis....

 

Puna linija se ne smije prelaziti, ali standardna sirina puta je 6 m, odnosno 3 m svaka traka, tako da je zakonodavac ostavio mogucnost motociklistima da preticu ako postoje uslovi za to, ali samo na takav nacin da ni u kojem slicaju ne predju preko pune linije.[/quote']

 

Bull Shit!

 

po zakonu dva vozila se nesmeju kretati u istoj kolovoznoj traci pa makar oni bili i bicikli. Samim tim je i paralelna voznja dva motora zabranjena. Kada se vrsi preticanje obavezan si da predjes u drugu kolovoznu traku.

 

BTW

 

U zakonu nepostoji razlika izmedju ucesnika u saobracaju, ista pravila vaze za sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja