Jump to content

Moto Zajednica

CB500 1993-2002

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Honda CB500 1993-2002

 

aBmtN_cb5001.jpg

 

 

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: Honda CB600F Hornet PC36

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1996

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

Vozim ga u kontinuitetu 2 godine i vec sam poceo trecu sezonu

 

3. Sta mi se dopada:

 

Na ovom motoru mi se najvise svidja njegova upravljivost i pouzdanost u smislu kvarova kojih nije ni bilo, takodje i ekonomicnost u svakom smislu (potrosnja, registracija....)

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Iako ima dobro kocenje i za njegovu snagu mozda i ne treba bolje ja bih mu ipak postavio disk i na zadnjem tocku. I kao i svaki naked ima probleme sa vjetrom pri brzinama vecim od 100 km/h

 

5. Moj utisak:

 

Ja imam brdo utisaka o ovom modelu, sa njim sam presao dosta kilometara i nikada me nije iznevjerio. Kao sto sam vec pomenuo motor je straaaasno upravljiv ( poput bicikla ) sto znaci da za njega nema guzve kako u gradu tako i na selu  ;D. Za svoje godine i kilometre koje je presao ponasa se savrseno, sipaj gorivo i mijenjaj ulje i to je sve sto mu treba. Ekonomicnost je posebna prica, posto je u klasi ispod 500 ccm godisnja registracija za njega je oko 120 eura (BiH). Potrosnja goriva mu se krece od 4 l na otvorenom putu oko 5-6 l u gradskoj voznji pa do 8-9 l u rezimu extremnog zavrtanja (red light zone). Sve u svemu zacin C  ;D ;D salim se  ;D Topla preporuka za sve one koji tek pocinju da voze ili one koji sa skutera ili 125-ica zele da predju na vecu kubikazu ili, sto bi se reklo, "nesto jace" a moze i za one ostale.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1993.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

Pola sezone, vozim još uvek.

 

3. Sta mi se dopada:

 

Pouzdan i pristupačan motor, dosta jeftin za održavanje i user-frendly, prilično atraktivnog izgleda za to godište.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Po mom mišljenju jedna od najvećih mana ovog motora je što modeli 1993-1996 imaju zadnju doboš kočnicu.Žaštita od vetra je veoma loša (nikakva) ali borba sa vetrom je sastavni deo vožnje naked-a.

 

5. Moj utisak:

 

Ovaj motor ima jasno definisanu ciljnu grupu vozača i mislim da je medju najboljima u svojoj klasi.Namenjen je vozačima koji tek ulaze u svet motocikala i onima koji od motora ne zahtevaju vrhunske preformanse.Agregat je dovoljno snažan da vas ponese na bilo koji put, ali nikako nije raspoložen za jurcanje za jačim motorima.Prilično je elastičan, pa se na otvorenom putu može krstariti i na 3000-3500 rpm gde vibracija nema uopšte, buka je veoma mala, a potrošnja se spusta ispod 5l.Brzine do 120 km/h su optimalne putne brzine za ovaj motor u okviru kojih se agregat najlepše ponaša.Za malo ozbiljnija potezanja treba ga poterati preko 5000 rpm, a tek preko 7000 rpm možete očekivati maksimum od ovog motora.Medjutim, u tom režimu rada vibracije twina su prilično jake,a vetar pokušava da vas odnese sa motora tako da jurcanje brzo zamori vožača.Kočnice su dobre, nemam nikakvih zamerki na njih osim što se zadnja kočnica malo teže dozira zbog doboša, ali i na to se brzo navikne.Spada u kategoriju do 500ccm, napred ima jedan disk, gume su širine 110 i 130 tako da su potrošni materijal i registracija relativno jeftini.Jedine zamerke koje imam se odnose na vibracije i lošu zaštitu od vetra, ali te nedostatke je nemoguće otkloniti kod ovakvog motora sa ovom koncepcijom agregata.Sve u svemu, odličan prosečan motocikl za prosečnog vozača.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1996.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

3 godine

 

3. Sta mi se dopada:

Odlican motocikl srednje zapremine koji je dosta zivahan i u rukama dobrog vozaca je odlicno iskoristiv ;)

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Jos 1 disk napred istih dimenzija i pokazivac goriva mu fali .

 

5. Moj utisak:

Zadovoljan sam i sve pohvale za pouzdan i dobar motocikl sa kojim prelazite hiljade kilometara bez ikakvih problema i sa vrlo malim ulaganjima oko odrzavanja .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]

 

1996

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

dve godine

3. Sta mi se dopada:

 

veoma povozan motor cesto se vozim sa suvzacem i ima dosta mesta , motor je dosta tezak  pa tako i manje oseca nemirnog suvozaca.

Po mom misljenju jedan veoma udoban motor.

4. Sta je moglo biti bolje:

U svakom slucaju kocnice bi mogle biti bolje odnosno fali mu jos jedan disk napred sto se tice zadnje pakne su ok kad se covek navikne posto imaju dobru i veliku  kocionu povrsinu.Bilo bi lep da je malo zivlji na nizim obrtajima posto je moje iskustvo da tek negde od 6000 pa navise dobija snagu, ali da je to sve drugcije to nebi bio cb500 nego neki drugi model.

 

5. Moj utisak:

U svakom sluaju jedan odlican model ukoliko niste preterano zahtevni po pitanju brzine i uopste  neke extra divlje voznje , vetar je naravno problem ali to je problem i lepota svih motora tog tipa koji ja licno volim. Doduse stavljanjem malog vizira sam malo otklonio taj pritisak sa gudi a mislim da nisam naskodio puno izgledu meni je to izmedju ostalog putni motor pa poseduje i kofer 42l i sve u svemu veoma dobar i kvalitetan motor.Preporuka svi pocetnicima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda CB500 prodat

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1996

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Od septembra 2010

 

3. Sta mi se dopada:

Veoma upravljiv, ima dosta snage ali nije prgav na gasu, potrosnja oko 5L, registracija oko 11.000 din.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Da je nesto bolje ne bi bio to sto jeste tj. ta klasa, tip, godiste i cena.

 

5. Moj utisak:

Moj prvi utisak posle prve voznje je kao da sam ga vec duze vremena vozio, veoma je upravljiv tj lako se vozi.

Ima dovoljno snage za svakodnevnu upotrebu ali nije za trke. Dobar je za manje iskusne i za sve one koji zele da uzivaju u voznji.

Zivahan je uzivam narocito u krivinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Sežana - Slovenija
  • Motocikl: Honda CB 500s

Moji utiski i komentari na motor slede, kad nađem malo više vremena (iako ga več sad ne mogu prehvaliti), al ovo bi moglo biti veoma interesantno za sve vlasnike ovih motora - naime kompletne upute za upotrebu (Haynesove) za godišta 1993 do 2001. Pre printanja čuvaj, jer ima 250 stranica, http://www.scribd.com/doc/7180016/Honda-CB500S-9301-Service-Manual

 

lijep pozdrav

Garfield

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Sežana - Slovenija
  • Motocikl: Honda CB 500s

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1999

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Vozim ga od Aprila ove godine, Vozim se svaki dan, tako na posao, kao i vikendima i to s največim užitkom

3. Sta mi se dopada:

Potpuno sve - od oblika (ponajviše sport varianta, kao što je moja), do udobnosti, vodljivosti, kočenja.

4. Sta je moglo biti bolje:

Možda malo smetaju jedino vibracije, ali to treba uzeti u zakup kod dvovaljnog motora

5. Moj utisak:

Znate li onaj osječaj, kao da su u fabrici nešto uradili isključivo po vašoj mjeri i žejama? E to je to. Od prvog trenutka, kad sam sjeo na njega, ne postoji ništa drugo nego čisti užitak u vožnji. Drža na motoru je odlična, sedište dovoljno široko, noge su baš u pravom položaju,.... Zbog prednje maske, je telo dovoljno zaštiteno od vetra i iznad 100 ke. Imao sam i ER5 na probi 14 dana, ali nikako da se raskomotim na njemu - sedište dosta prenisko, kolena bole več posle 50 km,.... Snage ima Honda više nego dovoljno za moj način vožnje (uživač), a ima je dovoljno i za preticanja, samo ju treba držati iznad 6000 rpm i bez suvozača. Kod nas moraš imati veliku sreču, da ovaj model dobiješ u oglasima (kao ja i to posle više od 2 godine traženja), jer onaj ko ga uveze, vozi ga godinama. Nabavku tog motora toplo preporučujem tako početnicima, kao i uživačima kao ja.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zitiste
  • Motocikl: Honda cb750 seven fifty

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Moja Honda je1997god. pc36 58ks

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

od juna 2012 i jos ga vozim

3. Sta mi se dopada:

Kod ovog motora mi se dopada to sto je lagan za voznju!! Pogodan je za voznju po gradu ali se sasvim pristojno snalazi i na dugim relacijama!!!

4. Sta je moglo biti bolje:

Jedina zamerka su creva na prednjoj kocnici ja sam stavio pancirna i mnogo je bolje!!!!!!!!!

 

5. Moj utisak:

Kada sam prvi put seo na Hondu cb500 imao sam osecaj kao da je ceo zivot vozim!!!!!! Iznenadilo me je to sto sam bez problema uspeo da se spakujem na njega jer sam visok 190cm!!! Ne planiram da je menjam!!!!!!!

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1994

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

godinu dana ili nekih 7000km

 

3. Sta mi se dopada:

Jeftin za odrzavanje i eksploataciju, ima 1 disk, i dobos nazad, gume za njega su uze i jeftinije su, ima centralni nogar, udoban je, ogibljenje solidno i lepo guta neravnine na nasim putevima, solidne kocnice iako je zadnja dobos, ima velik prtljazni prostor, stane u njega prva pomoc, lanac za zakljucavanje, mreza, komplet za cepovanje guma, rukavice i jos poneka sitnica, zivahan motor, lepo poteze sa svojih 58KS cak i sa suvozacem + tovar,

4. Sta je moglo biti bolje:

rekoh da je motor udoban, pa udoban je sve do nekih 250-300km e onda pocinje dupe da trne, takodje ima klasicnu boljku kao i vecina da se desava da suvozac pri jacim kocenjima i neravninama pocinje da klizi napred prema vozacu,

 

5. Moj utisak:

opsti utisak je vrlo dobar, skladan izbalansiran i sposoban motor koji ne trazi puno a mnogo daje, za te pare u toj klasi nemoze mnogo bolje da se nadje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1997.

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Kupljen je pre 20 dana

3. Sta mi se dopada:

Dopada mi se to sto je veoma upravljiv, mala potrosnja, mala registracija, odlican polozaj sedenja vozaca i suvozaca, odlicno se ponasa na auto putu i ima dosta snage (mozda moji kriterijumi nisu toliko zahtevni :D). Na moju srecu imam verziju sa oklopima i tu su udari vetra svedeni na minimum. I da, dopada mi se to sto je HONDA. :takoje:

4. Sta je moglo biti bolje:

Po meni definitivno nista, jer kao sto sam gore pomenuo imam verziju sa oklopima. Kocnice mi odgovaraju, disk napred, dobos pozadi i za moje potrebe rade odlican posao. U pocetku je suvozac klizio ka meni, ali sam to resio presvlacenjem sedista.

5. Moj utisak:

Sto bi se reklo 'paketic', sve sto treba da ima jedan motor od 500 ccm, zadovoljava sve moje kriterijume i nadam se da cemo se druziti dugo vremena. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja