Jump to content

Moto Zajednica

krađa motora - statistika - iskustva lična i tuđa - već ukradeni motori

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Zdravo bajkeri,

 

Molim nesrećne bivše (i dao/daće Bog ponovne) vlasnike motora kojima je isti ukraden (i dao/daće Bog ponovo nađen) da napišu svoja iskustva...

 

 

lično nam svima želim da nam se nikad ne desi, ali ako se već desilo, molim forumaše da napišu iskustva (svoja i tuđa) o krađi motora - mislim da bi nam svima statistika dobro došla da pojačamo i usmerimo pažnju i sredstva u pravom smeru kako se tuđe neprijatno iskustvo ne bi ponovilo i nama - i kako bi pojačali bezbednost ličnih miljenika...

 

Dakle:

Poželjne informacije:

- sredstvo obezbeđivanja motora - tip i model (Alarm, 2-way alarm, kamera, sredstvo za praćenje, disklock alarm, običan disklock, lanac, sajla...)

- subjektivna procena sredstva obezbeđivanja (kupio/la sam ga za prvu pomoć, ozbiljan lanac, težak, kasa brava, ...) 

- način obezbeđivanja motora (disklock na disk, sajla samo oko točka, sajla oko točka i bandere, lanac kroz ram i oko bandere, zaključan korman

- uslovi okoline (urbano mesto, pusto, mrkli mrak, osvetljeno...)

- period godine kada se to desilo (sezona ili ne...)

- mesto1 (domaći teren ili u gostima - odmor, poseta... Na moru, u inostranstvu...)

- mesto2 (ne tačna adresa, već: garaža, ispred zgrade, javni obezbeđeni parking, privatni obezbeđeni parking, ispred kafića, na moto skupu, ispred pošte, škole...)

- vreme od ostavljanja motora do otkrivanja tužne istine (otiš'o do wc-a i kada sam se vratio njega nema, ili parkiro ispred zgrade, otišao na more i kada sam se vratio - motora nema...)

 

A lepo bi bilo da se napiše još i da li je motor nađen (što vam svima iskreno želim), i ko je lopov ako je otkriven (tipa prvi komšija, ili lokalni narkoman, ili sl...)

 

Mudrice koje imaju viška vremena i spremaju se da napišu "ako se profi lopov nameračio, neće ga ništa sprečiti - ukrašće motor sa bilo kakvim obezbeđenjem" molim da preskoče ovu temu i postuju na neku ddrugu (oni slobodno mogu da ostave neobezbeđen motor sa ključem u bravi - pošto ništa ne vredi zaštita - ja ću se potruditi da bar pošteno namučim lopurde...)

 

Lično imam 2way alarm, semi-ozbiljan lanac (na putu iz Engleske je Almax Immobiliser Series III & SS65CS), merkam Xenu na ebayu da natrči povoljno, i prikupljam komponente za video nadzor za retke dane kada budem motor parkirao ispred zgrade, ispod prozora, vezanog kroz ram za osvetljenu banderu...

 

Pozz

 

p.s. - sve sugestije šta bi još od podataka vredelo znati su dobro došle...

p.p.s. - tema je postavljena na još jednom forumu, pa ko je član oba - nek' izvine na ponavljanju, ali smatram da su informacije vredne, a verovatno ma ljudi koji su članovi samo jednog od ova 2 foruma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5538 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Posto zadnjih 4-5 godina zivim u Kraljevu, motor mi je parkiran u dvoristu ili u garazi. Dok sam ziveo u BG, motor, tada TDM, sam parkirao na ulici ispod prozora i vezivao pitonom za lampion. Nekada i disc-lock. Ulica Krunska. U letnjem periodu dosta motora u istoj situaciji.

Predostroznosti nikad dosta, ali isto tako ne postoji mogucnost ni da ga drzim pod staklenim zvonom.

Na putovanjima ga parkiram najcesce na ulici ispred smestaja sa uobicajenim obezbedjenjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Mislim da ako hoces da pravis statistiku - onda trazi statisticke podatke

  1. da li vam je motor ukraden

  2. da li je nadjen

  3. da li ga je nasla policija

  4. da li ste ga nasli sami .

 

  E ovo bi ti bila statistika. 

  A ovo sto ti hoces - da ti pisemo kako obezbedjujemo svoje ljubimce , sa kakvim alarmima, katancima, disk lock i sve ostalo. . .  - meni vise lici ko da me neko ispituje da bi mi sutra ukrao motor .

 

  Ako su ti vec bitni svi ti podaci onda prvo ovde postavi svoju sliku - od napred i sa obe strane, i svoju skeniranu licnu kartu i sve svoje podatke, za slucaj da nekom nestane motor - da zna da kaze policiji ko je bio upoznat sa obezbedjenjem motora, a ti posle policiji objasnjavaj za sta su ti potrebni takvi podaci !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  I evo ti jedno moje iskustvo :   Nikad nikom ni slucajno nemoj da kazes kako obezbedjujes svoj motor !  Tako je najbezbednije !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Izgleda da neko nije pratio fabulu...  ??? :o ;) ;D

 

  Mislim da ako hoces da pravis statistiku - onda trazi statisticke podatke

  1. da li vam je motor ukraden

  2. da li je nadjen

  3. da li ga je nasla policija

  4. da li ste ga nasli sami .

Ovo me ne interesuje.

  E ovo bi ti bila statistika.

Da - ali opet - te me činjenice ne interesuju. Nemam ništa protiv da drugi koga interesuje postavi temu - odgovorio bih.

A ovo sto ti hoces - da ti pisemo kako obezbedjujemo svoje ljubimce

Lepo ja kažem - neko nije pročitao temu... Molim te pročitaj ponovo, pažljivo...

, sa kakvim alarmima, katancima, disk lock i sve ostalo. . .  - meni vise lici ko da me neko ispituje da bi mi sutra ukrao motor .

Ma nije, tetke mi... Nego... Koji ti ono motor voziš? Jel dobro očuvan? Gde ga parkiraš noću...  ;D ;D ;D

Ako su ti vec bitni svi ti podaci

Lepo ja kažem - neko nije pročitao temu... Molim te pročitaj ponovo, pažljivo...

onda prvo ovde postavi svoju sliku - od napred i sa obe strane,

Eh, slika... Pusti čovek bradicu, veže kosu u rep i stavi naočare... I Džabe ti slika... (ko je reko doktor Dabić? ;D )

i svoju skeniranu licnu kartu i sve svoje podatke,

Oću, ali ovu staru, kartonsku, tu sam još imao kosu kada sam se slikao (ljudi - ne bi ste me prepoznali da držite moju LK i da gledate u mene)  :D

za slucaj da nekom nestane motor - da zna da kaze policiji ko je bio upoznat sa obezbedjenjem motora,

E pa čekaj malo - neću tako da se igram - onda mora isto da važi i za sve ostale forumaše koji postuju na ovu temu. I zamolio bih svakoga ko pročita (a nije planirao da postuje) da ipak skenira LK i okači je ovde, kako bi naša mili... Policija imala podatke koga da juri kada nekome ko je ovde (greškom) postovao o svom načinu obezbeđenja bajka - ne daj bože - nestane motor

a ti posle policiji objasnjavaj za sta su ti potrebni takvi podaci !

Hoću, ali opet - nisi skapirao šta ja je tema...

Pa da objasnim, tebi i drugima, jer vidim da ima radoznalih, ali samo je par onih "hrabrih"....

 

Dakle - niko nije tražio da pišete kako obezbeđujete motor - iako sam ja to lično napisao. Hm. Pa i nisam nešto preteranno pametan. Sva sreća pa nisam napisao da živim u Nišu, odma' kod železničke stanice druga levo... ;D ;D ;D

Sada prolazim ponovo kroz moj prvi post, i shvatam da je delimično greška i moja: Nigde nisam jasno napisao - mada bi trebalo da se shvati iz naslova teme, i

kako se tuđe neprijatno iskustvo ne bi ponovilo i nama

Dakle:

Molim nesrećne bivše (i dao Bog ponovne) vlasnike motora kojima je isti ukraden (i dao Bog ponovo nađen) da napišu svoja iskustva...

(editovaću i prvi post - kada malo bolje razmislim - trebao bih da se zahvalim Liscu na ukazanom propustu u prvom postu - hvala Lisac :)

 

Prošlo mi je kroz glavu da će ovu temu pročitati i poneki Ilija Čvorović (ja sam prvi takav) i zato sam i napisao:

- mesto2 (ne tačna adresa, već:

Sad, ako neko i dalje misli da je opasno napisati "ja motor parkiram ispred zgrade" (iako to nisam tražio, već da napiše "ja sam motor parkirao ispred zgrade kada je ukraden") - a da pri tom ne napiše svoju adresu - onda stvarno ne znam šta da kažem baji.

Jer:

- ako ga parkira na vidnom mestu (što lično radim) - svako ko prođe će ga videti - pa čak i ako napiše tačnu adresu ovde - neznatno je povećao šanse da mu motor bude u većoj opasnosti nego što već jeste na vetrometini...

- A ako ga parkira na "skrovitom mestu" - dobio je s' jedne strane time što nije izložen pogledu prolaznika - ali je po meni napravio mnogo opasniju grešku: onda lopov može da ponese hoklicu i lepo na tenane češlja i struže dok mu ortak sa npr otvorenom vezom preko mobilnog čuva rašu... :(

 

Dakle, još jednom: ideja je da ljudi kojima je motor već ukraden napišu kako se to desilo, i time učine uslugu ostalima da shvatimo šta je opasno raditi, gde parkirati, na šta od security opreme ne treba bacati pare...

Eto. Nadam se da je sada jasnije. Izvinjavam se Drumskoj Lisici na nejasnom postu :)

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

  I evo ti jedno moje iskustvo :   Nikad nikom ni slucajno nemoj da kazes kako obezbedjujes svoj motor !   Tako je najbezbednije !

 

Kada kažeš iskustvo - jel' misliš neprijatno ili...

Jer - ako su ti (nadam se ne) ukrali bajk - što misliš da je opasno da napišeš kako su ga ukrali i kako je bio osiguran - i time ostallima pomogneš da ne naprave sličnu grešku?

Ako nisu - što je onda tvoje iskustvo da nikome ne otkrivaš način obezbeđenja validno? Možda ti ga ne bi ukrali ni da si svima pričao kako ga obezbeđuješ?

 

Tema je "prošlo vreme" - šta ste radili pre nego što ste ostali bez motora...

Sad - ako i dalje isto radite - znači da ste ili dobročinitelj ili buržuj ili vas i nije baš preterano briga...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Diskutabilna tema, mozda Lisac i nije tako naivno replicirao...

 

Znači, ako sam dobro shvatio:

 

- ja sam lopov koji želi da ukrade tuđi motor.

- Ja sam lenj lopov, ali i promućuran, koji je smisio način kako da sedi kod kuće i sam namami vlasnike da mi daju potrebne podatke (ovde mi nije jasno kako se uklapa deo

"ideja je da ljudi kojima je motor već ukraden napišu kako se to desilo, i time učine uslugu ostalima da shvatimo šta je opasno raditi, gde parkirati, na šta od security opreme ne treba bacati pare..."

Mozgam, ali mi slabo ide -možda:

 

- ja sam i inteligentan lopov koji je znao da će pametni vlasnici pogoditi da sam ja lopov, pa sam namerno napisao "već ukradeni motori", kako bi mi neki ... neoprezni... vlasnik ipak dao...  neki podatak više... i ja ... - e sad već nemam dovoljno mašte. Šta sam hteo? Da ponovo ukradem motor koji je ukraden?

 

'Alo Čvorovići, slažem se da postoji velika šansa da je i neki šaner "drug član" ovog foruma, ali mi recite  molim vas šta je diskutabilno i opasno po baju iz NSa kome je ukraden CBR ispred Spensa što je napisao "motor je bio parkiran ispred spensa - nije ni korman bio zaključan" - šta - hoće mu ponovo ukrasti motor ispred spensa kada ga ostavi nezaključanog?

 

1. Pitaj ga jel planira to da uradi ikada više u životu! (znači - za njega to što nam je napisao nije opasno ubuduće)

 

2. Meni je dobro došla ta informacija da me podseti da i kada na minut odem do porodavnice zaključam motor i upalim alarm, a verovatno i da stavim disk lok ako ga ne vidim. Eto kako je meni pomoglo.

 

Njemu (što bi naš narod rek'o) ni iz džepa ni u džep a meni pomoć da ne previdim neku sitnicu i tako izložim svoj motor riziku...

 

Eto to je bila ideja, a vi sada meni recite šta to ja više imam od opasnih podataka o toj hondi pa da mogu lakše da je ukradem  ???  ???  ???

 

p.s. - 200tinak pregleda teme  i 6 postova (od toga pola mojih)  ??? ??? ???

Šta je, sve vas svrbi i svi biste hteli da znate nešto što bi moglo da vam bude od koristi, ali niko nema *uda da napiše post?

A što ??? ??? ??? Pa lepo rekoh - "svoje ili tuđe iskustvo" i nije obavezno dati sve podatke koje sam ja kao primer napisaoi - mada nisam tražio adresu, već da li je u pitanju grad u kome živite ili ste otišli na nepoznat teren (čisto kao orjentir da li treba biti oprezniji u drugom gradu ili smo jednako ugroženi i tu gde živimo).

Opet primer CBRa iz NS-a - jel imam ja neki super-poverljiv podatak koji će mi pomoći da lakše ukradem motor? Čovek je i više napisao nego što mislim da je potrebno - meni bi bilo dovoljno i:

-ispred kafića u centru grada u kome živim

- na prometnom mestu

-u po bela dana

- nezaštićen motor, otključan korman

- očevidci kažu odgurali ga pa u prikolici odvezli

 

i opet - šta sam ja to dobio od podataka da mogu lakše da ukradem (već ukradeni)  motor  ??? ??? ???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Razmišljam da li ja znam lično za neki primer...

 

slučaj1:

- pre 15tak godina

- Vespa Pjađo xxxx (ne sećam se tačno modela - ona što se 30god prodavala ista -  ne bih da budim uspomene i emocije kod kuma - nije lepo kada vidite suze u očima ćelavom grmlju od 120 kg...  :-\ )

- Novi Beograd, blokovi,

-  u sezoni, u po bela dana

- Ispred vlasnikove (kumove) zgrade - domaći teren da domaĆIJI ne mere bit.

- nikakva zaštita - samo zaključan korman - otišao kum na pola sata da ruča... Deca se igrala ispred zgrade...

- Kažu komšije "došao čovek, stavio ključ u bravu i oter'o"

 

 

Nebitno za moju temu, ali evo još par podataka: iako je sumnjao da je bivši vlasnik umešan (ne, nije "batler" bio u pitanju) - nikada nije nađen motor, jer je bilo više prethodnih vlasnika i moj kum, dobra duša kakav je, nikada nije isterao stvar do kraja (jel' neko rekao "policija" - 'aj'te momci uozbiljite se, nemojte da pravite sprdnju, ovo je ozbiljna tema...)

 

slučaj 2:

 

Ortaku u blokovima (N Bg again) poskidali delove sa pežoovog skutera (nije baš krađa motora, ali - krađa je krađa)

- vreme: pre 10tak god

- mesto - već rečeno, domaći teren.

- motor bio vezan lancem u ulazu zgrade za gilender (ispostavio se kao dobra ideja - sigurno bi ga (amateri su bili u pitnaju - kasnije utvrđeno) u suprotnom celog odgurali...) . Ulaz imao interfon, vrata se zaključavala. Ulaz osvetljen, motor se video spolja

- ortak jednog jutra sišao i imao šta da vidi - pola motora fali. (kriminal obavljen pod okriljem noći)

 

Epilog: neki baja je na drugom kraju bloka slupao motor pa mu trebali delovi. Ortak to saznao, merkao, špijunirao, i prepoznao svoje delove. Zvali muriju, i kada su oni zatezali mi prešli u akciju. Ispred zgrade mi je prišao neki lik u civilu i kao pokušao da smiri strasti, i kada smo maltene počeli da se šibamo (bio sam mlad i uzavrele krvi...  :-\ ), prilazi još jedan mlađi, obojica vade značke - panduri u civilu... Umalo mi  da najebemo... Sve u svemu - delovi nađeni, skuter kompletiran...

 

Eto, to vam je ideja kako sam ja zamislio da se odvija ova tema, a potrošio sam pola dana objašnjavajući vam da niste odali nikakve top - sikret podatke lopovima da vam ukradu (već ukradeni) motor...

 

p.s. - evo pred svima da se izvinim kumu i drugu ako sam sada lopovima pomogao da im - ponovo - ukradu miljenike... (kao što rekoh - kum nikada nije našao vespu a ortak je skuter davno prodao i izmenjao još par motora posle toga... - ali da im se ipak izvinim, jer je po nekima diskutabilno ostavljanje ovakvih podataka na forumu...)

p.p.s. - dosta od mene. Smorio sam se. Ako vi i sada , posle ovih primera ne smatrate bezbedim da opišete kako je vama ili nekome drugom ukraden motor zarad dobrobiti čovečanstva - odustajem...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

p0peye, sve sto ti kazes toji, jeste to korisna tema, skontati sta je nedovoljna zastita, sta je adekvantna, izbeci greske koje su neki od kolega napravili... Ali cinjenica da imas profil u kom ne pise ni odakle si ni sta vozis ni ista osim nicka, ne pomaze poverenju. Drugo, niko ne kaze da si ti saner, ali saner moze citati ovo, sve to nosi mnogo ako, istina, ali "koga su zmije ujedale, i gustera se plasi...." Tako da, suma sumarum, nije da iko kaze da ti imas losu nameru, ali je istina da je to sve pipava stvarm i ako neko drzi svoj CBR pred zgradom na karaburmi, vezan samo jednim lancem, i misli d amu je to bezbedno, ne vidim potrebu d ato jos i reklamira na netu! To ti je to. To se zove: NE CACKAJ MECKU!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Mislim da ne postoji ni jedan 100% efikasan nacin da zastitimo svoje motore (garaza ,lanci, katanci, disc lock, sajle, zakljucan korman..) , jer su lopovi toliko usavrsili zanat, da, ako se namerace na neki motor, tu je kraj. To je u slucaju da se radi o profesionalcima. Postoji i druga strana - lokalni shalabajzeri, narkosi, shatro-mafijasi, itd, koji odustanu ako vide da je motor malo bolje zasticen, i da za skidanje toga necega treba vremena.

 

U potpunosti se slazem za prethodnim postom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Jedino je poenta, zasto bi se neko zainatio na motor koji vredi manje od 3.000 e sa sve papirima, tako da, "Prema svecu, i tropar..."  ;) U smislu, za neki motor koji vredi preko 20.000 e recimo, nijedan vid zastite nije dovoljan, jer ce se na njega nameraciti profi likovi, i tu nema mnogo pomoci, ali za nase punoletne motore, odredjen vid zastite moze biti delotvoran, jer, profit od tog motora na crno je relativno mali, pa je samim tim i strucnost skotine prporcionalna... nadam se....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Aman ljudi, pustite me da radim - izbaciće me sa posla ;)

 

p0peye, sve sto ti kazes toji, jeste to korisna tema, skontati sta je nedovoljna zastita, sta je adekvantna, izbeci greske koje su neki od kolega napravili...

Uf - hvala - evo ga jedan koji je skapirao ;) (šala - ne kažem da su ostali glupi, nego mi nije jasan njihov stav)

Ali cinjenica da imas profil u kom ne pise ni odakle si ni sta vozis ni ista osim nicka, ne pomaze poverenju.

Greška ispravljena 10min pre nego što sam video ovaj tvoj post - naime - na drugom forumu sam video mnogo dobar slogan za potpis i dodao ga tamo u potpis. Onda sam hteo da isto uradim i ovde - i tada sam tek skapirao da pola podataka fali u profilu...  :o  ??? kako se provuklo - nemam pojma... Kao što rekoh - greška ispravljena - izvinjavam se... :)

Drugo, niko ne kaze da si ti saner,

eeeeeeee, pusti ti to - neki su par postova ispred upirali prstom... ;)

ali saner moze citati ovo,

slažem se - to sam i lično konstatovao u nekom postu iznad

sve to nosi mnogo ako, istina, ali "koga su zmije ujedale, i gustera se plasi...." Tako da, suma sumarum, nije da iko kaze da ti imas losu nameru, ali je istina da je to sve pipava stvarm i ako neko drzi svoj CBR pred zgradom na karaburmi, vezan samo jednim lancem,

Aha! sada si se odao! a vidiš li da i ja vozim CBR-a...  :o ;D

BTW - LJUDI, NIKO NE TRAŽI DA NAPIŠETE NI ADRESU, NI IZ KOG STE KRAJA!!! MADA SAM JA U PRIMERU NAVEO "NBG, BLOKOVI" - JEL MOŽE NEKO DA NAĐE TAJ MOTOR (KOJI JE, opet btw, UKRADEN / PRODAT PRE 10TAK GOD)

i misli d amu je to bezbedno, ne vidim potrebu d ato jos i reklamira na netu!

Ne slažem se. Ne mora da napiše "karaburma" (mada sam siguran da nema opasnosti. Sem ako lopov nije dovoljno pametan da proveri šta sada vozi, pročita gde je poster držao ukradeni motor, pomisli da i dalje na istom mestu drži ovaj novi, koji lopovu odgovara, i prečešljava kraj u potrazi za markiranim plenom... - *ebi ga - dadoh lopovima ideju... Ok, ok, dovoljno je da se napiše samo grad u kome je ukraĐen.  A ako neko smatra da je i to opasno da napiše, onda je zaj*ebao i Iliju i Đuru i sve ostale Čvoroviće !!!!!

Evo predloga - ne morate da napišete da je vama ukraden motor - čak i ako jeste - napišite "ortaku koji je iz sasvim drugog kraja ili grada..." i tako ste se definitivno zaštitili?! Vidi primer!  ::)

To ti je to. To se zove: NE CACKAJ MECKU!  ;)

Uf. Umorih se ja...

 

Mislim da ne postoji ni jedan 100% efikasan nacin da zastitimo svoje motore (garaza ,lanci, katanci, disc lock, sajle, zakljucan korman..) , jer su lopovi toliko usavrsili zanat, da, ako se namerace na neki motor, tu je kraj. To je u slucaju da se radi o profesionalcima. Postoji i druga strana - lokalni shalabajzeri, narkosi, shatro-mafijasi, itd, koji odustanu ako vide da je motor malo bolje zasticen, i da za skidanje toga necega treba vremena.

 

U potpunosti se slazem za prethodnim postom.

Molim te pročitaj prvi post do kraja:

Mudrice koje imaju viška vremena i spremaju se da napišu "ako se profi lopov nameračio, neće ga ništa sprečiti - ukrašće motor sa bilo kakvim obezbeđenjem" molim da preskoče ovu temu i postuju na neku ddrugu (oni slobodno mogu da ostave neobezbeđen motor sa ključem u bravi - pošto ništa ne vredi zaštita - ja ću se potruditi da bar pošteno namučim lopurde...)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

E, hebiga, ti bas zapeo...

 

Ne mora da se napise odakle je, cini mi se da nisi dugo na ovom forumu, ali ja za svakog iole prisutnijeg ovde na forumu za 10 min mogu da saznam gde stanuje, prema tome, NE CACKAJ MECKU... Kazes "gde je ukraden", ali eno, prvi doktor je napisao gde je drzao motor pre, gde ga drzi sad, kazem, nista tu nema ocigledno lose, ali opet, pipave su to stvari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Jedino je poenta, zasto bi se neko zainatio na motor koji vredi manje od 3.000 e sa sve papirima, tako da, "Prema svecu, i tropar..."  ;) U smislu, za neki motor koji vredi preko 20.000 e recimo, nijedan vid zastite nije dovoljan, jer ce se na njega nameraciti profi likovi, i tu nema mnogo pomoci, ali za nase punoletne motore, odredjen vid zastite moze biti delotvoran, jer, profit od tog motora na crno je relativno mali, pa je samim tim i strucnost skotine prporcionalna... nadam se....

Slažem se, i to je jedan od razloga što sam pokrenuo ovu temu - da znam šta mi ne vredi na motoru...

Moj motor nije punoletan, ali nije ni u cvetu mladosti - tako da se i ja nadam da se profesionalci neće kačiti za njega, ali kada stigne Almax (sva sreća pa na vreme videh sledeće linkove - pre nego što umalo kupih ABUS Granit Extreme 59 Plus):

http://www.almax-security-chains.co.uk/index.asp?pg=19

i npr.

http://www.bikechatforums.com/search.php?mode=results - ukucajte Almax za pretragu

 

i uz ostalu zaštitu koju sam pomenuo - smatram da sam uradio sve što sam mogao, i bar neću biti u situaciji (ne daj Bože) da posle lupam glavu i pitam se "što nisam ovo uradio, što nisam ono stavio..."

 

P.s. - evo vam i druga strana medalje - ako potencijalni lopov pročita ovde na sajtu šta sve imam od obezbeđenja, možda će u startu dići ruke i neće ni pokušati moj motor da ukrade - a koji može da vidi nevezano za ovaj forum, i, da nije pročitao šta sve ima od zaštite - možda bi i probao, i u besu što ne može izlupao i izgrebao...  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

E, hebiga, ti bas zapeo...

 

Ne mora da se napise odakle je, cini mi se da nisi dugo na ovom forumu, ali ja za svakog iole prisutnijeg ovde na forumu za 10 min mogu da saznam gde stanuje,

O čemu onda diskutujemo? Vidiš na forumu šta vozi, za 10 min saznaš gde stanuje - ne razumem kako možeš da iskoristiš podatke o krađi prethodnog motora, pod uslovom da čovek nije retard ili senilan pa da 2x napravi istu grešku na istom mestu u isto vreme...  ???

prema tome, NE CACKAJ MECKU... Kazes "gde je ukraden", ali eno, prvi doktor je napisao gde je drzao motor pre, gde ga drzi sad,

Pročitaj ponovo doktorov post - nije baja skroz blesav ;) - napisao je ulicu gde je držao motor pre, ali samo grad gde ga sada drži - pa šta ću ja, kao lopov,  da češljam Kraljevo uzduž i popreko da ga nađem? A evo ti odma' i odgovor na kontra argument "Kraljevo je mali grad, svi se znaju, saznaćeš brzo" - pa saznao bih i bez njegovog posta gde je u BG-u držao motor  ???

BTW - Doktor je (ne zameram nego primećujem) malo i promašio temu, zar ne - sem ako mu nisu ukrali motor na nekom od tih mesta (pupupu - pomerih se s' mesta...)...

kazem, nista tu nema ocigledno lose, ali opet, pipave su to stvari...

pipave jesu, ali svi smo punoletni, pa valjda pazimo šta pišemo... Zato sam ja promenio post u temi "delim garažu" ili sl, u kome sam u prvi mah napisao ime velikog, karakterističnog objekta blizu koga živim i gde sam merkao garažu...  ;)

 

Ma nije mi baš zapelo - a i jeste - hteo bih da odvagam da li sam dovoljno uložio u bezbednost ili da još gladujem...  :-\, još malo se koprcam i odustajem - poslednji trzaji

Evo predloga - ne morate da napišete da je vama ukraden motor - čak i ako jeste - napišite "ortaku koji je iz sasvim drugog kraja ili grada..." i tako ste se definitivno zaštitili?! Vidi primer!  ::)

 

Uf. Umorih se ja...

 

 

A

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Kako ce d ati stigne ovaj lanac i ako nije tajna, koja je kinta?

 

eeeee - lepo si to smislio - ja da ti kažem, a ti da ga presretneš i ja ostanem bez lanca... Otkud ja znam da ti ne radiš u pošti ili na aerodromu - kod nas se očas posla zagubi pošta, paketi...  ::) Vidiš - i ja sam odrastao na Balkanu - ne dam da me tako lako mangupi navuku...  ;D ;D ;D

 

Ma pisao ja lepo njima, prepiska traje nekih mesec dana - izgleda da im dosta pišu pa dok odgovore, a i rekoše mi posle dužeg ne javljanja tokom pregovora (a moje upornosti sa novim i novim mailovima ;D)  da su neki moji mailovi završili u spamu - mo'š misiti! ;)

 

Elem - kada smo utvrdili šta odgovara mom motoru i mojim platežnim mogućnostima, definitivno su mi rekli da je poštarina za  1 x 2m Immobiliser Series III & SS65CS, znači sa Lokotom, košta 69.00 UKP. (Funti).

S obzirom da bi mi odbili porez, komplet bi me koštao 143.43 UKP

znači

          Total payable UKP 212.43

Sad, meni bi' malo mnogo da dam 69 funti umesto 7.95 koliko bi koštalo da se šalje unutar UK, pa sam malo pronjuškao i našao poznanicu poznanika sestre od tetke ortaka iz srednje škole brata blizanca moga druga... Dobro, nije mi baš drug, više poznanik... ;D  ;D ;D

koja živi u Londonu i koja je pristala da njoj pošalju paketić (koji je preko 10kg težak) i ona će mi ga poslati ovamo... Kako -  to je već druga priča...

Znači:

1 x 2m Immobiliser Series III & SS65CS

UKP 164.95 & £7.95 for shipping total payable UKP 172.90

umesto

UKP 143.43 (No VAT) &

          Shipping UKP 69.00 delivered your door (excl local duties &

      taxes)

          Total payable UKP 212.43

 

Kako sam platio? mislim da primaju kartice (ubeđen sam, šta više) ali ja sam calnuo preko PayPal-a...

 

Eto - otvori ja vama dušu, samo što vam detalje sa prve bračne noći nisam prepričao (ili poslao slike ;) ) al' vi se i dalje ne date, mora da ste ponosni što niste poklekli pred lukavim predlozima ovog sumnjivog lika koji merka vaše bajkove...  :)

 

p.s. - ljudi - odo' kući, umori'ste me pošteno...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Cuprija

Ajde malo da se ubacim u diskusiju..Koliko bi kostalo i da li je izvodljivo da se napravi neki gps prijemnik tako da u slucaju kradje vidimo gde je motor.Meni je to totalno ok a i nekako bi bio mirnija srca....???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08
Mudrice koje imaju viška vremena i spremaju se da napišu "ako se profi lopov nameračio, neće ga ništa sprečiti - ukrašće motor sa bilo kakvim obezbeđenjem" molim da preskoče ovu temu i postuju na neku ddrugu (oni slobodno mogu da ostave neobezbeđen motor sa ključem u bravi - pošto ništa ne vredi zaštita - ja ću se potruditi da bar pošteno namučim lopurde...)

Kako suptilno omalovazavanje, odusevljen sam.

 

Zao mi je sto je tako kako jeste, i sto motori nestaju kao dobar dan. I ne vidim kojim delom svog posta sam napisao da motor ne treba zastiti.Hvala na pomoci, ja cu svoj motor i dalje zakljucavati onako kako sam i do sada.

 

Ja se iz dalje rasprave iskljucujem.

Izvinjavam se autoru na offtopicu.

 

 

Veliki pozdrav,

Milos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Ispade ovo jos dobra spika, a i ok je da svako iznese ako ima primedbi, sve cool...

 

Hvala za info o lancu, em iscrpno, em duhovito :)

 

Hvalio bih ti jos post, ali ne smem casiti ni cas, moram nesto do poste, samo da zavrsism, nisi napisoa samo na koju stize, glavnu ili dvojku kod zeleznicke, ....  ;D ;D ;D

 

Jbg, paranoja je majka opstanka, brate Ilija...  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: strom 650

Ja nisam lopov!

Nepostoji zaštita koju iole solidan majstor neće otvoriti i premostiti.Ko neveruje neka obezbedi maksimalno svoj motor kako to inače radi pa neka nedaj bože izgubi ključeve i videće da se sve može otvoriti.Ovo znam iz ličnog iskustva.

Sve u svemu zaštita motora je individualna stvar ja lično znam neke koji motor neobezbeđuju uopšte isto tako i one koji imaju skuplju zaštitu od motora.

Rezime najbolja zaštita je ona koju vlasnik sam osmisli i sprovede jer za nju treba najviše vremena da se neutrališe.Kad već ukradu motor teško je biti pametan pogotovo u ovoj zemlji gde nema osiguranja nema policije u sužbi građana .....

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6468 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Moram malo da miniram.

Da je reda,ko sto nije,sve bi to resila jedna dobra polisa osiguranja.Pa se zanimajte ludaci koliko god hocete,ja spavam za medalju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Ajde malo da se ubacim u diskusiju..Koliko bi kostalo i da li je izvodljivo da se napravi neki gps prijemnik tako da u slucaju kradje vidimo gde je motor.Meni je to totalno ok a i nekako bi bio mirnija srca....???

 

Postajem očajan...  :-\

U šta mi se pretvori tema...

19 postova od toga 1 kvazi-odgovor koji nije off (2 ako račnamo doktorovu dobru volju, mada nije pisao kako je nekome ukraden motor već kako i gde ga drži), i taj jedan je moj...

Evo da ti odgovorim: lično mislim da ti je pitanje dobro, ali bih te zamolio da ne ideš u off-topic. Hvala unapred.

 

Mudrice koje imaju viška vremena i spremaju se da napišu "ako se profi lopov nameračio, neće ga ništa sprečiti - ukrašće motor sa bilo kakvim obezbeđenjem" molim da preskoče ovu temu i postuju na neku ddrugu (oni slobodno mogu da ostave neobezbeđen motor sa ključem u bravi - pošto ništa ne vredi zaštita - ja ću se potruditi da bar pošteno namučim lopurde...)

Kako suptilno omalovazavanje, odusevljen sam.

Druže, nije mi jasno zašto se osećaš uvređenim - i zašto je omalovažavanje kada jasno napišeš u kom pravcu ne bi voleo da ide diskusija, i šta te ne interesuje, a onda neko pročita ili ne pročita temu, i napiše ono što si izričito naglasio da ne želiš? I još se ta osoba oseti uvređenom? Jer je neko "suptilno" zamolio da ne radi to?

 

Znači, onaj ko je napisao na papiru "degeni, ne škrabajte po liftu" i zalepio u liftu suptilno omalovažava onog baju koji posle toga napiše "P.F.C" ili "R.S.C"?! ???

I škrabač ima sva prava da bude uvređen ??? (malo sam karikirao da bi ukazao na suštinu - nadam se da te nisam opet uvredio)

 

Evo, izvinjavam se što sam napisao tako strašnu reč kao "mudrice" i uvredio te.

Zao mi je sto je tako kako jeste, i sto motori nestaju kao dobar dan.

Pa i meni je žao, zao sam i započeo ovu temu, da probamo da predupredimo  ???

I ne vidim kojim delom svog posta sam napisao da motor ne treba zastiti.

Ma nisi ti napisao, ali sam ja sve unapred lepo zamolio (što bi ti rekao "suptilno" ;D ) da se uzdrže od sličnih komentara jer to svi znamo, a odvlači temu u pogrešnom pravcu... I off-uje...

Hvala na pomoci, ja cu svoj motor i dalje zakljucavati onako kako sam i do sada.

Drago mi je zbog tebe. I ja ću svoj. Ali, ponovo, to nije tema. Tema je kako je nekome nekada ukraden motor...

Ja se iz dalje rasprave iskljucujem.

A ja ću uskoro po svemu sudeći da zamolim moderratore da zaključaju temu, i da otvorim novu, a evo i radnog naziva" RANIJE ukradeni motori, DRUGIMA, BEZ ikakvih PODATAKA o adresi zločina, napišite isključivo tuđa ISKUSTVA", u kojoj će ljudi da napišu kako je DRUGIMA bio obezbeđen motor kada je ukraden - i naučiću na ovoj grešci - moliću moderatore da brišu svaki post koji je off - a ako pažljivije pogledate - svaki post na ovoj temi je OFF - sem br1 i br8 (gle! pa to su oba moja posta) - i biće mnogo preglednije...

Izvinjavam se autoru na offtopicu.

Ništa - pa ljudi smo, civilizovani, sve je ok dok ne počnemo da se vređamo, zar ne ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Koja komedija od teme, ne verujem. Ma ok, jasna je tvoja namera, ali bas ti se ne da, jbg, nije zahvalno pricati o kradjama motora, bolna je to tema, a kako su motori zasticeni jos bolnija. Mali je procenat ljudi kojima je motor ukraden, tako da.... Mnogo je vise nas koji odma naculjimo usi: Sta, gde? Ne prilazi mom motoru!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja