Jump to content

Moto Zajednica

Kompresor za pranje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Nemam iskustva sa kompresorima za pranje, a ideja mi se krčka u glavi već par nedelja. Kupio bih ga za pranje motora, video sam da se prodaje dosta malih i jeftinih kompresora, za koje cenim da bi skroz odgovorili mojim potrebama, cenjenih 4-5000 dinara. Prijatelj koji servisira kompresore, a koga sam pitao o smislu kupovine takvog kompresora sa stanovišta kvaliteta, kaže mi da sam kompresor i nije toliki problem, koliko plastična "puška" koja zna da propiški. Reče mi čovek- vidi kolika je garancija, pa se presaberi.

 

Ima li neko iskustva sa ovim zgodnim aparatima, dobra i loša, ima li neko preporuku za konkretan aparat, i možda savet gde i koji da kupujem (ako ima smisla da ga kupujem)?

 

Hvala narode!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Da, baš sam taj juče video. Mali, praktično može da se nosi u ruci. Jedino me je ta puška brinula, ako ona prosvira ode pritisak, a sa njim i funkcionalnost aparata...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

ja sam se jednom zajebo prao sam sa najvecim pritiskom i posle pranja nisam vise imao nalepnice ;D  sva sreca pa je instalacija ostala citava otad samo kofa i sundjer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Nemoj samo kupovani Einhel-ov kompresor, crkao mi kabal posle nekoliko pranja, kad me struja nije ubila  >:( . Ti Karcherovi su dobra stvar, samo i ne znam koliko ti je to potrebno, mislim da se akas oko toga. Meni je prvo bilo zanimljivo, ali sam onda imao problema sa crevom koje je stalno padala sa kopresora, pa onda iskljuci vodu, pa ponovo prikaci, pa ukljuci i tako u krug. Na kraju mi je crkao kabal i onda sam digao ruke od njega, moze to da se popravi, ali iskreno i nemam neku volju, Crevo, sundjer, Feri za sudove i glancaj. Ako se bas zaprlja ponekad, oteras ga na pranje i to je to  :) . Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Pretprosle godine sam kupio Karcher-ovu prskalicu, najmanju iz profesionalne serije -  trebalo mi je da ocistim dno broda od algi i prljavstine pre farbanja, i tako se ja zaputim da kupim taj od 5000 dinara, medjutim usput sretnem drugara i on mi objasni u chemu je fora sa tim kompresorima:

 

Fora je da su ti low-cost modeli kompletno napravljeni od plastike sto znaci da je trajnost jako ogranicena, ali koliko para-toliko muzike. Takodje, popravke NEMA.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

kupio davno ima pet godina najeftiniji na buvljaku , nekoristim ga duze od 20etak min i uvek rasklapam i odvajam crevo zbog mesta dosad nisam imao problema i nije los za te pare radi posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6308 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pre par godina sam rasturao enhelovu prskalicu i to one vece, ozbiljno deluje, ima tockice, manometre koji pokazuju ulazni i izlazni pritisak, stelovanje izlaznog pritiska itd. U ogromnom pakovanju malecni motorcic i jos manja pumpa visokog pritiska koja je plasticna komplet. - kuciste, klipovi, sve. Znaci enhel NE sto se mene tice.

Ja imam neku malu, nema tockice, velicine kao veca kutija za cipele. Ne znam koji je proizvodjac, francuska je, ali radi godinama, a kupio sam je polovnu. Uz nju sam dobio Karcherov pistolj sa turbo mlaznicom (okrece se dok prska, tako da baca siroko, a snaga je ista kao da je uzan mlaz uperen na jedno mesto) i to radi kao bilo koja profesionalna prskalica koju koriste u perionicama, nista nije slabija.

 

Ovo pisem ne da bi se hvalio :) nego da vam skrenem paznju da ne gledate na velicinu uredjaja, jer nije merilo ni kvaliteta ni snage pranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Ja imam ono einhelovo sranje i mogu vam reci da nema mnogo veci pritisak nego onaj sa cesme,a pre sam ga otvarao jer je nesto zapusilo i to su bili plasticni delici od pumpe,sve u svemu bacanje para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6342 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kerher je odlicna firma,ali te "spravice" zaista znaju da daju gomilu problema.Posto radim,izmedju ostalog i sa tom opremom,zaista mogu da potvrdim da puske znaju da procure.Modeli od pre neku godinu su jos mogli i da se poprave,ove nove su prakticno zavarene i jedini lek je zamena cele,tj. donjeg dela u koji se stavlja nastavak.Koliko para,toliko muzike i ovde vazi

Za pranje motocikala IZBEGAVAJTE vrucu vodu i pritisak veci od 130 bar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja