Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Поздрав !

Да не давим много за правилан рад мотора је јако потребно редовно чистити филтер за ваздух, јер код кретена који прво то не одраде ,јављају се симптоми који доводе до лудила (описани пре неки дан).

Само толико ,чист филтер и мотор само преде и повлачи као када је био младић.

Још једном поздрав и памет у главу! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Кад смо већ код филтера, има ли где да се купи квалитетнији филтер који може да пасује на ово чудо? Пре пар дана, кад сам дизао принца из мртвих, реко' ајд да му ставим парче неке газе пред филтер, пошто ме је чекао пут кроз нека села, чисто да га мало заштитим од ђубрета. Моторић лепо радио негде до пола гаса, а онда 'оће д'умре. Пошто је то било тек прво паљење, мислио сам да сам нешто уср'о око карба, па реко дај да скинем филтер, па да један по један елиминишем узроке гушења. Како је само без филтера живнуо, да га човек не препозна. Сад тражим неки који ће да пасује, а да није тешко кинеско ђубре, па су сваки савет и сугестија добродошли.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Кад смо већ код филтера, има ли где да се купи квалитетнији филтер који може да пасује на ово чудо? Пре пар дана, кад сам дизао принца из мртвих, реко' ајд да му ставим парче неке газе пред филтер, пошто ме је чекао пут кроз нека села, чисто да га мало заштитим од ђубрета. Моторић лепо радио негде до пола гаса, а онда 'оће д'умре. Пошто је то било тек прво паљење, мислио сам да сам нешто уср'о око карба, па реко дај да скинем филтер, па да један по један елиминишем узроке гушења. Како је само без филтера живнуо, да га човек не препозна. Сад тражим неки који ће да пасује, а да није тешко кинеско ђубре, па су сваки савет и сугестија добродошли.

 

Ja sam sve svoje probleme reshio kad sam umesto te glupe kutije

stavio K&N ( naravno kopiju sa Bubanj Potoka koja koshta 600 din.)

filter. Motor se preporodio i dobio na snazi.

post-8206-0-61824200-1335865873_thumb.jpg

post-8206-0-89261300-1335865877_thumb.jpg

 

To sam uradio na Princu 125cc, na Kinroadu 250cc i pre dva dana na Keewayu 150cc

rezultati vishe nego dobri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Nego zna li ko ima li nege da se nadje lanac i lancanici za princa da nisu fabricki????

 

Miki jawa ima odlichne lance koji pasuju na nashe kineze, samo morash da prebrojish karike na tvom lancu,

jer Jawin lanac ima 130 kom. tako bi trebalo da ti doda, ja mislim dve, ali proveri.

Kad sam ja uzimao bio je 12e plus te karike shto je dodavao 0.5e po komadu.

Evo ti broj telefona pa zovi choveka.

 

025/ 883-570

063/86-64-275

Od 09-22h

 

post-8206-0-38542400-1335866397_thumb.jpg

 

Lanchanik sam uzimao njegov u Masstehniku i bio je valjda 3000 din.

i kod njih sam uzeo i silent blokove zadnjeg tochka, mislim da su bili oko 400 din. komad.

 

post-8206-0-77205000-1335866573_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Evo do malopre sam rasturao karburatore, da vidim koje su dimenzije iglica da bi mogo da narucim nove koje mogu da se steluju. Same iglice su dugacke 35mm + 5mm deo koji ostaje u plastici, i imaju neku oznaku DB6E3. Sirina iglece krece od 1.5mm-2.4mm. Precnik plastike na kojo se nalaze membrane je 24mm visina 39mm, a same membrane si 55-60mm. Pogledao sam i koje su dizne u pitanju, jedna ima oznaku 95 a druga 35.

 

E sad pitanje sta je najbolje da uradim da smanjim potrosnju, stavio sam i neku imitaciju KN filtera ali sa njim nece da radi na visim obrtajima, ne znam vise u cemu je problem, ako imate neki savet pomagajte.

 

post-7386-0-14460900-1335884753_thumb.jpgpost-7386-0-39179900-1335884755_thumb.jpgpost-7386-0-71061200-1335884757_thumb.jpgpost-7386-0-79247700-1335884763_thumb.jpgpost-7386-0-33856700-1335884769_thumb.jpgpost-7386-0-87745000-1335884774_thumb.jpgpost-7386-0-44081600-1335884778_thumb.jpgpost-7386-0-58421900-1335884781_thumb.jpgpost-7386-0-52597500-1335884784_thumb.jpgpost-7386-0-85061100-1335884789_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Nego zna li ko ima li nege da se nadje lanac i lancanici za princa da nisu fabricki????

 

Miki jawa ima odlichne lance koji pasuju na nashe kineze, samo morash da prebrojish karike na tvom lancu,

jer Jawin lanac ima 130 kom. tako bi trebalo da ti doda, ja mislim dve, ali proveri.

Kad sam ja uzimao bio je 12e plus te karike shto je dodavao 0.5e po komadu.

Evo ti broj telefona pa zovi choveka.

 

025/ 883-570

063/86-64-275

Od 09-22h

 

post-8206-0-38542400-1335866397_thumb.jpg

 

Lanchanik sam uzimao njegov u Masstehniku i bio je valjda 3000 din.

i kod njih sam uzeo i silent blokove zadnjeg tochka, mislim da su bili oko 400 din. komad.

 

post-8206-0-77205000-1335866573_thumb.jpg

I koliko si presao sa tim lancem???? Ja sam nasao taj u masstehniku od 3000 i u suzukiju neki 4500 isti korak, covek mi garantuje 15000 km da najmanje mora da predje, za razliku od ovog kineskog na koji se svi zale?

Znas li koji je korak, dimenzija lanca?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

ajde neka neko skine za mene karb sa princa 125 i da vidi koje su dizne u njemu,taman da ga malo ocisti. Mislim da su ti dizne za mesavinu previse osrafljene.Na njima mozes da potrosis dosta goriva kada je prejaka mesavina.Vidi sta ti je sa plovcima.Treba da zatvaraju iglicu kada su paralelni sa karburatoro.Nadam se da si me razumeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Verovatno mislis na one dizne sa donje strane karburatora, koliko sam ja shvatio one sluze samo za podesavanje smese goriva na leru u voznji i nemaju neku namenu. Bas sam probao pre neki dan zavrnuo sam ih do kraja i motor na leru nije hteo da radi, jedino kad mu drzim gas , ali sam uspeo da ga vozim i to bez ikakve razlike, potpuno isto ide samo sto nece da radi na leru. Tako da mislim da nije problem do njih, narucicu prvo nove iglice koje mogu da se steluju pa ako i dalje mnogo trosi uzecu manje dizne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Evo do malopre sam rasturao karburatore, da vidim koje su dimenzije iglica da bi mogo da narucim nove koje mogu da se steluju. Same iglice su dugacke 35mm + 5mm deo koji ostaje u plastici, i imaju neku oznaku DB6E3. Sirina iglece krece od 1.5mm-2.4mm. Precnik plastike na kojo se nalaze membrane je 24mm visina 39mm, a same membrane si 55-60mm. Pogledao sam i koje su dizne u pitanju, jedna ima oznaku 95 a druga 35.

 

E sad pitanje sta je najbolje da uradim da smanjim potrosnju, stavio sam i neku imitaciju KN filtera ali sa njim nece da radi na visim obrtajima, ne znam vise u cemu je problem, ako imate neki savet pomagajte.

 

post-7386-0-14460900-1335884753_thumb.jpgpost-7386-0-39179900-1335884755_thumb.jpgpost-7386-0-71061200-1335884757_thumb.jpgpost-7386-0-79247700-1335884763_thumb.jpgpost-7386-0-33856700-1335884769_thumb.jpgpost-7386-0-87745000-1335884774_thumb.jpgpost-7386-0-44081600-1335884778_thumb.jpgpost-7386-0-58421900-1335884781_thumb.jpgpost-7386-0-52597500-1335884784_thumb.jpgpost-7386-0-85061100-1335884789_thumb.jpg

Po mom skromnom iskustvu :P dobija vise ili manje vazduha a vjerovatno vise... drugi filter ili igranje sa smesom ili bolji saveet 0zbunjen.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

  Gde ces da kupis dizne za njega.Ja ih trazim od kada imam motor i nigde ne mogu da ih nadjem.Ajde ako mozes da mi nabavis u Nisu dizne pa da mi posaljes postom ,dacu ti ja dimenzije.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

 

E sad pitanje sta je najbolje da uradim da smanjim potrosnju, stavio sam i neku imitaciju KN filtera ali sa njim nece da radi na visim obrtajima, ne znam vise u cemu je problem, ako imate neki savet pomagajte.

 

 

Пробај да скинес филтер скроз и направи круг, ал гледај да не буде баш по некој прашинчини. Ако се исто понаша, вишак ваздуха је разлог. Мени се тако понашао када би се гушио са лошим и прљавим филтером. Кад сам га комплет скинуо, ишао је као змај.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Ne mogu da stignem od posla da Vam potanko sve ispisem sta sam radio. Uglavnom se svodi na to da sam srafove za mesavinu zasrafio do kraja i onda odvrnuo 1 krug i cetvrtinu. Svecice sam menjao kao blato i uvek sam imao isti problem, jedan cilindar upali drugi presisa na hladno. I onda sam odlucio da kupim Iridium NGK svecice, i motor mi pali uvek iz cuga (na hladno na toplo), ne gusi se , ravnomerno radi. Mislim da je glavni problem sa svecicama. Nesto izgleda nisu pogodili sa onom CR7HSA. Dalje od toga nisam cackao karburator, da i sinhronizacije. Aco , obecao sam ti cim se oslobodim s vremenom , dolazim kod tebe. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Danas sam naručio nove membrane sa iglicama za karburator, sutra stižu, montiram ih i pišem da li ima razlike.

 

Mladensky ja sam u nedelju bio u Svrljig krenuo sam sa prijateljima na babin zub, ali smo se vratili pošto rade put. Razmišljao sam da ti se javim ali je bilo rano ujutru oko 9h pa nisam hteo da te zovem, mislio sam da spavaš. Tako da te čekam, javi se kad dobiješ vreme, ja sam slobodan svako posle podne, radim do 15i30 posle sam slobodan. Pozdrav.

 

Slike ja mojih putešestvija možete da vidite na mom facebook-u. Da ne davim ovde sa slikama, slobodno šaljite zahtev za prijatelja na facebook-u, samo navedite da ste prijatelji sa bjbikers-a.

 

https://www.facebook.com/AleksandarAcaPetrovic

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200
I koliko si presao sa tim lancem???? Ja sam nasao taj u masstehniku od 3000 i u suzukiju neki 4500 isti korak, covek mi garantuje 15000 km da najmanje mora da predje, za razliku od ovog kineskog na koji se svi zale?

Znas li koji je korak, dimenzija lanca?

 

Lanac je dosta kvalitetniji od kineskog, samim tim sto je jawin i sto je pravljen za malo jace agregate nego sto su nasi.

Ne znam tacno koliko sam sa ninj presao, jer sam u medjuvremenu prodao motor, ali par hiljada jesam, a koliko znam

taj lanac je jos uvek na mom bivsem Princu.

Korak je 428 , a zadnji lancanik ima 42 zuba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Pozdrav prijatelji, stigle su mi iglice sa membranama za karburator pre neki dan. I šta da vam kažem imao sam paklena tri dana. Za tri dana karburator sam skidao i nameštao cirka 6 puta. Pucaju mi kolena i ledja od savijanje, u jednom momentu sam razmišljao da ga polijem benzinom i zapalim, ne znam kako sam se susdržao.

 

Da krenem redom. Prvo sam morao da ga rasturim da vidim koje su iglice o tome sam već pisao. Kad su stigle iglice naštelovao sam ih na najniži nivi, razlika sa predhodnim iglicama oko 4,5mm. Znam da je mnogo al reko ajde da pokušam, reko sad će troši 2 kila na 100km. Al ku...c motor radi samo na ler i na visokim obrtajima, srednji obrtaji ne postoje. Ništa, rasturam ponovo, odma sam znao da treba da podignem iglicu za dva nivoa, ali djavo neda, podignem je samo za jedan. Ista priča samo se rupa u obrtajuma malo smanjila. pokušavao sam da je eliminišem tako što sam odšrafio diznu za ler, malo bolje al opet nevalja. Rasturam opet, da podignem za još jedan nivo, i dok nameštam iglice pade mi na pamet da mi je neko napisao da plovak treba da zatvara gorivo u horizontalnom položaju, ajde rasturim i lončiće. Plovci zatvaraju gorivo skoro u maksimalnom gornjem položaju, skontan ja da to nije dobro pa ih preštelujem da zatvaraju u horizontalnom. Sastavim motor po ne znam ni ja po koji put. Upalim, radi ko sat, dam malo po gasu radi ko metak. Pomislim u dobro je ajde malo da probam, motor i dalje malo vibrira na većim obrtajima ali je nekim nižim mnogo mirniji. Krenem ja po gasu do kraja 3, 4, 5 već cepam oko stotke kad odjedared motor izgubi snagu kao da sam ga ugasio na dugme. Odma sam se setio, i počinjem sam sebe da psujem, ko me je terao da diram plovke, sigurno je nedostatak goriva. Dodjem kući razočaran i mrtav umoran. Sutra popodne ga ponovo rasturim i vratim plovke u predhodni položaj, sednem da probam sa velikim strahom, mislim se u sebi ako sad ne valja ostaje samo da istočim to malo goriva što imam u rezervoaru da ga polijem i zapalim, ali hvala bogu motor ide jedared, i više se ne guši.

 

To je to, nadam se da će nekom ova moja avantura da pomogne, da se ne muču kao ja. Ako povozim kineze još neko vreme ladno ću moći da otvorim automehaničarsku radnju.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Zdravo svima!

 

Čitam pažljivo već neko vreme ove vaše postove i upoznao sam se sa puno čime što će mi u buduće mislim biti korisno, tako da - hvala.

 

Hteo bih da kupim Princa 125, budzet nije pozamašan. Gledam ih po oglasima, ali ne znam puno o temi, tj. skoro sve što znam je u ovih vaših 64 str.

 

Kada odem da pogledam mahinu, sta bi trebalo da proverim, pročačkam, znam, tj. koji su koraci da utvrdim da li je stanje makar pristojno?

Koji su znaci da nesto krupno ne valja?

 

Ima li smisla voziti nekome da pregleda stanje pre kupovine? Mozda preporuke pristojnih majstora (Beograd (Novi))?

 

Hvala puno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Zdravo svima!

 

Čitam pažljivo već neko vreme ove vaše postove i upoznao sam se sa puno čime što će mi u buduće mislim biti korisno, tako da - hvala.

 

Hteo bih da kupim Princa 125, budzet nije pozamašan. Gledam ih po oglasima, ali ne znam puno o temi, tj. skoro sve što znam je u ovih vaših 64 str.

 

Kada odem da pogledam mahinu, sta bi trebalo da proverim, pročačkam, znam, tj. koji su koraci da utvrdim da li je stanje makar pristojno?

Koji su znaci da nesto krupno ne valja?

 

Ima li smisla voziti nekome da pregleda stanje pre kupovine? Mozda preporuke pristojnih majstora (Beograd (Novi))?

 

Hvala puno!

Potrudi se da bude hladan kada dodjes da ga gledas. Upali ga sa saugom, obzirom da je toplo, nakon kratkog vremena vrati rucicu. kada bude konstantno radio na leru skini cep sa jedne svjecice da vidis da li radi suprotan klip, pa onda isto sa drugom, skini sa viljuske onu zastitu i gledaj semeringe tj da li pusta ulje. lagano ga vozi par minuta da vidis kako salta brzine, pa ga onda malo nacepi da vidis da li ce stucati, gusiti i sl.... gledaj gume, nove gume za taj mootor i nisu isplativa investicija.. rol barovi i dodaci za noge pucaju pri padovima gledaj da li su vareni, ispravljani, donji auspuh ako je izgreban padano je. gledaj lanac i lancanike to ti je 70e najmanj.e, lanac ne bi trebao da kada ga povuces prelazi vise od trecine zuba, gledaj kada nije u brzini da li zadnji lancanik ima lufta, ako ima otisla su 4 silent bloka u tocku,. i ako je padano pogledaj da zadnja viljuska nema lufta, pri malo vecoj brzini lagano pusti volan da vidis ide li ravno i trese li, ako trese- kriva viljuska guma ili felna. ako ide u stranu kriv ram ili samo zadnji tocak ne stoji ravnogledaj plastike oko sata ako su i malo izgrebane guma iskidana i sl vracan je sat- drugi razlog za njegovo otvaRANJE NE POSTOJI! nadam se da sam pomogao koliko toliko :P

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Zdravo svima!

 

Čitam pažljivo već neko vreme ove vaše postove i upoznao sam se sa puno čime što će mi u buduće mislim biti korisno, tako da - hvala.

 

Hteo bih da kupim Princa 125, budzet nije pozamašan. Gledam ih po oglasima, ali ne znam puno o temi, tj. skoro sve što znam je u ovih vaših 64 str.

 

Kada odem da pogledam mahinu, sta bi trebalo da proverim, pročačkam, znam, tj. koji su koraci da utvrdim da li je stanje makar pristojno?

Koji su znaci da nesto krupno ne valja?

 

Ima li smisla voziti nekome da pregleda stanje pre kupovine? Mozda preporuke pristojnih majstora (Beograd (Novi))?

 

Hvala puno!

Potrudi se da bude hladan kada dodjes da ga gledas. Upali ga sa saugom, obzirom da je toplo, nakon kratkog vremena vrati rucicu. kada bude konstantno radio na leru skini cep sa jedne svjecice da vidis da li radi suprotan klip, pa onda isto sa drugom, skini sa viljuske onu zastitu i gledaj semeringe tj da li pusta ulje. lagano ga vozi par minuta da vidis kako salta brzine, pa ga onda malo nacepi da vidis da li ce stucati, gusiti i sl.... gledaj gume, nove gume za taj mootor i nisu isplativa investicija.. rol barovi i dodaci za noge pucaju pri padovima gledaj da li su vareni, ispravljani, donji auspuh ako je izgreban padano je. gledaj lanac i lancanike to ti je 70e najmanj.e, lanac ne bi trebao da kada ga povuces prelazi vise od trecine zuba, gledaj kada nije u brzini da li zadnji lancanik ima lufta, ako ima otisla su 4 silent bloka u tocku,. i ako je padano pogledaj da zadnja viljuska nema lufta, pri malo vecoj brzini lagano pusti volan da vidis ide li ravno i trese li, ako trese- kriva viljuska guma ili felna. ako ide u stranu kriv ram ili samo zadnji tocak ne stoji ravnogledaj plastike oko sata ako su i malo izgrebane guma iskidana i sl vracan je sat- drugi razlog za njegovo otvaRANJE NE POSTOJI! nadam se da sam pomogao koliko toliko :P

 

 

 

 

Pomogao si, baš takve informacije mi i trebaju. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: VN 900

Ljudi pomagajte! izgleda da mi je potrosnja preko 4, ako ne cak i 5 litara! Kada sam ga kupio bila je oko 3,3.5. Stelovanje smese: kada zavrcem sraf pojacavam smesu i obrnuto??? Ja sam sad cackao dok je na leru, odvratno je vreme da ga provozam i opet se crne svecice. Jel ima neke veze sto ga ja samo turiram u garazi ili bi trebao da ga provozam pa proverim svecice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja