Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Stvarno se sporo zagreva. U mom je ulje 15W-50 tako da nije za ove uslove. Pre par nedelja kad sam ga upalio u pocetku je malo cudno nesto zvucalo iz glave. Mislim da je ulje bilo previse gusto i da pumpa nije mogla dobro da gura ulje. Kad se je zagrejao sve je bilo ok. Moj kad je hladan se ne gasi ali trazi da ga malo duze drzim sa sauhom ili da ga smanjim pa posle pola minuta opet dodam na jedno 10 sekundi, posle radi dobro i vrlo ujednaceno. Kad se skroz zagreje a pogotovu leti pomalo nestabilno radi na leru tj kao da preskoci neko palenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

jeste vi sigurni da ona creva sa auspuha mogu da se skinu bez problema? vise se dimi sto je i logicno i nekako mi je zvuk drugaciji, pogotovo kad je hladan je neravnomeran, tako da sam zategao ler gas jedno 3-4 kruga da se ne gasi i malo zagreje, pa sam posle vratio. kad sam ga vozio cinilo mi se da ima samodetonacija nekih cudnih i razmisljam se da vratim creva, samo da nadjem neka koja nisu onoliko trula, zato sam ih i skinuo! Inace svaki put kad sednem na motor zvuk mi se sve vise svidja i cini mi se da se menja!

molio bih za komentare, ako je licne prirode sto drugima ne bi bilo interesantno moze i na pp, tipa tripujes se i to

ulje je 10/40

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Kako nema pumpu? Pa sta onda gura ulje u glavu motora, nemoguce  ???. Bar ima uljna pumpa u katalogu rezervnih delova  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Prince jl 125-11, Transalp XL 600 V

Narode imam jedno pitanje u vezi lanca, koje su mu dimenzije i koji lanac je dobar sto se tice nabavke posto mi se ovaj fabricki u poslednje vreme poprilicno brzo rasteze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Tip lanca je 428 a ima 132 karike. Ja sam na mom stavio reginu. Izasla me 40 e u louisu zajedno sa lancanicima (koji se ne hvataju).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Motor mi je garaziran tako da sam uzeo tudju sliku sa foruma. Ovo sto sam oznacio jesu polugice za sauh. Kad se da sauh one se podignu. Sjla je sa druge strane i ne vidi se na slici. Ako je sajla bas toliko zapekla podigni sauh rucno dok upali. Sto se tice podmazivanja sajle mislim da ce ti ovo pomoci:

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=36914.0

 

IqO1e_image176.jpg w1600.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

He he. Pa treba se snaci  ;D.

@zarkod

Jesi uspeo da uklonis problem. Da li ti je Ziletova slika pomogla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova

 

 

 

Jeste, zapekla je sajla samo mi reci kad povlacis rucno kod karba da li to radis sa leve strane ili sa desne kod same sajle.Meni se cini da sa leve strane ima ogranicen hod zbog srafa koji ogranicava podizanje polugice :P

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Uvek normalno dajem sauh. Ako se zaglavi sajla i tesko ide malo mu pomognem rucno ali na levoj strani. Tu mi je zgodnije jer su mi prsti ko cevapi  ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Pozarevac

Odavno nisam bio na forumu i vidim da su pojedinci postizali neke 'neverovatne ' brzine sa Princom pa bi bas voleo da ME POSAVETJU kako su uspeli da pregaza stotku sa 125.Ja ga imam od kad je dosao na nase prostore ,a to je vec 4 godine i cifra od 100 mi je magicna ,uz sva podesavanja nisam uspeo da ga navucem.Nek mi doticni objasne na koje fore su uspeli da ga navuku na vise j

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

tacno, neki put osetim lagano ubrzanje a kazaljka stoji na 80 pa onda bez veceg osecaja ubrzanja ode na 90 i vise a motor konstantno ubrzava. Ali ja sam zadovoljan i sa mojih 100 mozda i 105 jer znam da nikad toliko necu dugo da vozim, a potrosnja mi je zadnji put sa tim razvlacenjem i 1/4 voznje u gradu bila okruglo 2.5l, pre toga sa predjenih oko 1000km mi je bila  oko 3l i losije je isao. sad sam oko 1400 km presao i sa svakim km ide sve bolje i bolje.

pre sam mislio da me subjektivni osecaj vara ali izgleda da sat cudno radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

kako bre ne moze da prebaci 100? mora da moze. ja moj, najvise sto sam terao bilo je 110 po satu. manje vise. 100 uvek mogu da navucem i to bez problema. e sad, svima malo sat baguje preko 80. ne znam da li si uocio, ali ako ides 90 i usporis na 80, nema sanse da opet navuces 90 ako ga ne vratis prvo u 4 brzinu. ne znam kako vi vozite, ali ja 5 po gradu i ne koristim, znaci do 70, pa cak i 80 drzim u 4, osim kada je pravac i odrzavanje te brzine u pitanju. trika nema, motor mora da moze bar do stotke, ako ne i da predje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja kad vozim lagano u petu ubacujem vec na 40. Kad malo vise zurim prebacujem ga na oko 55-60. Kad izvlacim max idem u cetvrtoj i do 90. U petoj posle toga ne ubrza jos mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ma garim ga ja povremeno ali ne volim konstantno da ga vozim u obrtajima. Kad mi tako dodje razvucem ga do daske jedno 5-10 km pa se opet vratim na laganu krstarecu brzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja