Jump to content

Moto Zajednica

Sta kad pukne lanac ili guma pri 100+ km/h?

Recommended Posts

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

Uf, a ja juce krenem kod drugara u Baric. Hladno (7c), ugrejem bajk, krenem i sve vreme mi nesto cudno... Motor ide pravo super i sve je super kad skrecem pod ozbiljnim uglom, ali kada se malo nagnem nekako mi seta dupe kao kad oljuste asfalt, pa ostanu tragovi. Pritom, motor se super smiri kad nabodem kocnicu... I sve vreme tripujem da tripujem :shock: . Odem do Barica, krenem nazad, bajk seta, ide slabije, ja pocnem da tripujem da ne tripujem :shock: i tako dodjem do BG-a, stanem na semaforu i na opste cudjenje vozaca kola krenem da se bavim zadnjim delom, kad ono... ispumpana guma... Napumpam je u nekom servisu i jos danas treba da proverim da li je pukla ili mi se izduvala na 190km/h :D

Naravoucenije> kad tripujete da nesto nije ok, da znate da ne tripujete, stvarno nije nesto ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1111 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

SVE je dobro samo ako se lanac ne zapetlja izmedju lancanika i viljuske u tom slucaju blokira zadnji tocak a to je na 100kmh uzas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

I evo, sutradan odem dole i naravno, pukla guma, odem kod vulkanizera i izvadi mi dva (2) exera. Mislim da je jedino veci baxuz Kaca kojoj je za dva dana dvaput pukla guma...

 

E da, ako nekom pukne guma, a zeli sa sacuva boju na felni ili istu neogrebanu, terajte kod vulkanizera u Milana Rakica, kod 6 BGD gimnazije, odmah pored Spaletovog servisa. Momak je extra i uzeo mi je 550 din sa montazom i krpljenjem dve rupe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Ekaterinburg Rusija
  • Motocikl: Iz jupiter 5, Ural k 750 custom
Ma moze svasta da se desi' date=' mozes da ostanes na motoru a mozes i da pogines, pitanje je sta ti bog da...[/quote']

 

Tako je, nema pravila neka dva ortaka iz Beocina su se vozila pre oko 4-5 sezona, jedan iza drugog nekih 70km/h i jednom je pukao lanac i izleteo napolje i on je ostao na motoru, ali je zato zveknuo ovog drugog po tocku, viljusci, razbio mu far i srusio ga sa motora ali bez vecih posledica po njega, oba motora su gore prosla od njih dvojice!!! To sam bas citao pre neki dan na nekom od moto HUB-ova !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Nov lanac i lancanici. Prva voznja. Nakon 40 km voznje autoputem semafor. Prva, druga , treca, cetvrta... Ler!????? Kakav ler izmedju trece i cetvrte? Izletela spojnica, lanac izleto pozadi i po prici lika koji je vozio iza mene (na srecu dovoljno daleko) odleto u vis par metara pa tek onda pao. Brzina 90 km/h...... Motor enduro.... Na pumpi zakovan lanac bez spojnice. Posle toka vozen drugi sa spojnicom 5000 km bez problema, sta je bio problem ne znam, smer je bio OK , SVE NOVO.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Bulldog 1100
Nov lanac i lancanici. Prva voznja. Nakon 40 km voznje autoputem semafor. Prva' date=' druga , treca, cetvrta... Ler!????? Kakav ler izmedju trece i cetvrte? Izletela spojnica, lanac izleto pozadi i po prici lika koji je vozio iza mene (na srecu dovoljno daleko) odleto u vis par metara pa tek onda pao. Brzina 90 km/h...... Motor enduro.... Na pumpi zakovan lanac bez spojnice. Posle toka vozen drugi sa spojnicom 5000 km bez problema, sta je bio problem ne znam, smer je bio OK , SVE NOVO.....[/quote']

 

Uauuu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)
Listam neku knjigu o voznji i nadjem sta raditi kad pukne guma ili lanac pri velikoj brzini. Objasnjenje je bilo tipa pomoli se bogu i oduzmi gas :).

 

Jel ima neko iskustva sa ovakvim problemima?

 

Ma ne radis nista, samo se skenjas :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

Ja stvarno nemam srece sa gumama, posebno zadnjim... Kao sto sam obecao, postavljam post u vezi jucerasnje puknute gume na autoputu Novi sad-BGD... Ugl. Bio sam sa zenom do Novog da izblejimo malo, kao nedelja, sunce, motor i td. vozio sam umereno, autoput, 150-170km/h i jedno 25 km od bg-a, opet pocne da mi seta dupe i odmah mi je bilo jasno sta je. Sidjem sa bajka i setim se da imam Motul sprej za gume sa sobom. Tako pise da prvo treba da izvadis exere... i vam ja, dragi moji forumashi i bajkeri, izvadim 2-3 exera i uocim jednu 10mm pocepotinu na gaznoj povrsini iz koje su BTW virele zice :oops: . Promuckam, zasrafim, okrenem ventil od gume i spreja naopako, ispraznim ga najstrasnije i cujem sistanje kroz onu rupu. Brze bolje sednem na bajk i krenem da vozim, pogledam posle par kilometara, guma extra, samo malo izduvana. Odem ti tako posle do pumpe, napumpam na 2,9, proverim jutros i isto toliko...

Motulov sprej za gume mi je spasao dupe, inace ne znam sta bih radio, kombi, 100eura i do kuce...

Postovacu i sliku ovih dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
I evo' date=' sutradan odem dole i naravno, pukla guma, odem kod vulkanizera i izvadi mi [b']dva[/b] (2) exera. Mislim da je jedino veci baxuz Kaca kojoj je za dva dana dvaput pukla guma...

 

E da, ako nekom pukne guma, a zeli sa sacuva boju na felni ili istu neogrebanu, terajte kod vulkanizera u Milana Rakica, kod 6 BGD gimnazije, odmah pored Spaletovog servisa. Momak je extra i uzeo mi je 550 din sa montazom i krpljenjem dve rupe.

Ne znam zasto ti je covjek skidao gumu? Kada je meni vrisnula u NS-u, lik je samo naduvao gumu, nasapunjao je da vidi dje pusta i zabo onu "inekciju", zavrsio to za minut-ipo i 250 dinara...

 

Inace kada smo kod pucanja lanca, gume i sl. Tada, kao sto vec rekoste, obicno dolazi do blokiranja zadnjeg tocka. Vec sam nedje pisao o tome, mislim da bi to trebalo vjezbati. Ja sam poceo od skutera, zaletim pa blokiram zadnju i coutersteering-om ne dozvoljavam motoru da izadje iz putanje ili ga navedem gdje da ide. A i danas, sa svojim motorom kada jurim sekunde, u vecini krivina kontrolisano (a nekada zaista nekontrolisano :jecaj:) zanosim zadnji kraj. Dakle, trebalo bi vjezbati to.

 

E da, meni je guma izdusila tek kada sam stao, u voznji je bila ok...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Malo starija tema, ali s' obzirom da apsolutno odgovara a pričamo samo o iskustvima - mislim da nema svrhe pokretati novu temu. Ništa se nije promenilo.

 

A i onako ću samo postaviti link na moj post u jednoj drugoj temi ("IZTEGNUT LANAC!!!!!!!!!!!!!!!!"), da se ne bih ponavljao.

Kliknite na link i pogledajte post #11...

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=35798.msg524782#msg524782

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Smed.Palanka

Proslog leta iscepam gumu na motoru(unutrasnju gumu) odnesem je na krpljenje posto nisam imao gde da kupim drugu.Cim sam je vratio na motor ispustala je pomalo.Krenem ti ja tako to jednog sela blizu Palanke(16km od palanke).Put sa dosta pravaca i ja normalno vozim 150-160 i kad sam poceo da usporavam da skrenem na drugi put motor je poceo nenormalno da seta levo desno na oko 60kmh...Ja nekako stanem kad vidim da ispustila guma skroz...Napolju 40 stepeni,3 sata popodne a ja na oko 10 km od Palanke...Krenem ja polako ka Palanci sa skroz ispustenom gumom...U principu problem je dok se ne predje 50-60 jer seta zadnji kraj nenormalno posle je sve "normalno"...I tako ga doteram do Palanke...Nisam ni gumu zeznuo a ni felnu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ok kad pukne zadnja bodes prednju da skinesh tezinu sa zadnje.. A kad vrisne PREDNJA? Das gas pa na zadnjaka kuci? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Meni je pukla zadnja guma pri 140 kmh. Motor se nekontrolisano kretao levo desno po putu. Oscilacije su bile po 2 -3 m.Tu nista ne mozes da uradis pametno , osim da pazljivo kocis prednjom i da se molis svim mogucim bogovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

U principu problem je dok se ne predje 50-60 jer seta zadnji kraj nenormalno posle je sve "normalno"...I tako ga doteram do Palanke...Nisam ni gumu zeznuo a ni felnu..

A onda si ti stis'o **da i naravno prešao 60 - ko će da se smara lagano po vrućini...? ;D

 

Ok kad pukne zadnja bodes prednju da skinesh tezinu sa zadnje.. A kad vrisne PREDNJA? Das gas pa na zadnjaka kuci? :)

;D

ne, onda neko jeftino pazari motor. ako ima šta da se pazari...  :-\ Ne - stvarno - da li je nekom pukla prednja a da je uspeo da se zaustavi (na 2 točka, a ne na ramenu, kolenu i kuku...  :-[ )

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja