Jump to content

Moto Zajednica

motor,qm 2d,nece da uhvati brzinu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  sinoc krenem kuci i motor nece da uhvati brzinu.pre toga se nista nije desavalo,nikakve promene niti naznake da ce nesto da se desi.znaci sve normalno.dovezem ga do kafica parkiram i posle jedno dva sata kada sam posao upalim u prvu on prebaci ali radi kao na leru.nikako d povuce.presalta on sve brzine ali niti jednu ne uhvati.nekako sam ga dovezao kuci a da ni sam ne znam kako.

  jutros isto.podignem ga na nogare i on tako kada stoji prebacuje brzine i vrti zadnji tocak ali kada sednem na njega nista.sta bi moglo biti u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Овако из далека: нешто ти се отпустили/затегло код квачила. Не би требало да је нешто страшно.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Rekoh tamo u temi kod mene ;D

a vidim da su se i ovi dobri poznavaoci setili, pogledaj poluge kvacila i one jabucice, da

se nije pojavio malo veci zazor na njima pa ne mozes polugom da dohvatis da ubacis u brzinu...

Javljaj sta je bilo....

pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

i ja mislim da je do kvacila...

 

jes da nisu motori isti ali i kod mene na mz kad je spalo kvacilo u voznji, mogao sam da prebacujem brzine ali nikako da povuce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  bilo je do kvacila.malo sam popustio sajlu i onda je hvatao.malo sam je nastelovao i sada bi valjda trebalo da valja.deklu sa lamela nisam skidao jer su sarafi toliko losi da se bojim da ce se izlizati glave.sada kada sam resio taj problem,a mozda i nisam,moram jos da probam motor na malo duzoj voznji,koji km pa da vidim sta se desava.zanima me jos zbog cega je doslo do toga da se kvacilo samo od sebe zategne?

  hvala svima na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

За сваки случај, иди у сервис да ти подесе како ваља, а не мора да значи да се само од себе затегло - можда су те зезали мангупи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

За сваки случај, иди у сервис да ти подесе како ваља, а не мора да значи да се само од себе затегло - можда су те зезали мангупи.

 

Jel to Зорге mislis na one sto su se tukli u prvom postu?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Мислим на познанике који су можда мало завидљиви, па нашли начин да мало напакосте.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  i ja mislim da su to sve meni mangupi namestili.ali sta je tu je.samo malo mi je nesto nejasno.zar je moguce da ta dva,tri kruga matice toliko znace.e sada,posto sam danas vozio nekih 50 km posle intervencije bez ikakvih problema nikako mi nije jasno kako je doslo do pretezanja kvacila.zato sam i dosao do zakljucka kao i Zorge da su mi sve to mangupi namestili.

  e sada da li je neophodno da otvaram deklu pa da gledam i lamele ili da sve ostavim tako kako je.jos bih pitao da li u kvacilo na mom motoru ide neko ulje posebno ili je to ulje koje se sipa u motor?posto u manualu pise da je to mokro kvacilo pa pretpostavljam da se kvasi uljem.i ako je tako kako mislim,kada se menja ulje u kvacilu?

  i jos jedan problem pa ako moze neki savet.kada mi je ful gas imam osecaj da mi motor malo gusi,kao na 2t masini kada je dizna zapusena?kako mi je rekao majstor na tom motoru nema filter goriva,da li je to tacno?i moze li to biti od naseg goriva?a na drugom servisu sam menjao i svecicu,stavio majstor topliju,pa da li to gusenje moze da bude od svcice?

inace planiram u nedelju u NS pa da pitam da li da se uputim sa motorom ili ne?da ne bih ostao na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

Antone neko ti je visoko podigao kvacilo uvrtanjem srafa dobro si prosao ne diraj nista ! ulje koje sipas u motor ulazi i u menjac podmazuje zupcanike i "kupa "kvacilo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

  i jos jedan problem pa ako moze neki savet.kada mi je ful gas imam osecaj da mi motor malo gusi,kao na 2t masini kada je dizna zapusena?kako mi je rekao majstor na tom motoru nema filter goriva,da li je to tacno?i moze li to biti od naseg goriva?a na drugom servisu sam menjao i svecicu,stavio majstor topliju,pa da li to gusenje moze da bude od svcice?

 

Moglo bi biti do benzina pogotovo ako sipas kod Raduna jer je tamo benzin srednje ocajan (pun vode)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Uputi se u NS, neki mamlaz ti steg'o sajlu, a ti se bojis da ne stignes tamo.

 

Filter goriva gledaj da stavis, nista skupo i komplikovano, a puno znaci. Samo treba da secnes crevo izmedju rezervoara i karburatora i tu umetnes filter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Na mom prvom skuteru nije bio postavljen filter goriva. ja sam ga postavio tek kada sam ga prodao. Nije bilo nikakvih problema iako sam ga vozio 2 godine bez filtera. Mislim da je razlog gusenja pod punim gasom preslaba smesa. Kada na mom Max-u ocistim filter vazduha imam isti takav problem, gusi se pod jacim gasom. Nisam hteo nista da cackam jer sad radi lepo a i potrosnja mi je mala pa necu nesto da poremetim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja