Jump to content

Moto Zajednica

Blagoslov motora - Mirna Peč

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Gresis sinko ovaj silno gresis. Postoji (nezvanican) cenovnik. Aj kad neko umre, to se ne planira, ali vencanja i slicno.

Kum da da  toliko, mladozenja ce ovoliko...izjavio svestenik koji sluzi u jednoj crkvi na Vozdovcu...

RS koliko to danas kosta?

 

Sada ostaje pitanje: koliko ce kostati blagoslov motora u Srbiji ili ce se to pokriti od cene pica i hrane na samom skupu, kao i od sponzora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Jagodina

Crkva nema cjenovnik! Svešteno lice ne može da ima "tarifu", već je sve ostavljeno na dobru volju i dušu domaćina...

 

        Ja sam to i rekao da je sve dobrovoljno  bar u nasoj Crkvi  a ja ako nisam sposoban da za 365 dana zaradim tih tracavih  50 evra   i pomognem svoju crkvu i svog svestenika  ja necu ni da zivim , svaki dan kroz Jagodinu prolazi brzi voz za Lapavo i odo pod njega da niko naodgovara za nesposobnog coveka.

       

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Jagodina

Gresis sinko ovaj silno gresis. Postoji (nezvanican) cenovnik. Aj kad neko umre, to se ne planira, ali vencanja i slicno.

Kum da da  toliko, mladozenja ce ovoliko...izjavio svestenik koji sluzi u jednoj crkvi na Vozdovcu...

RS koliko to danas kosta?

 

Sada ostaje pitanje: koliko ce kostati blagoslov motora u Srbiji ili ce se to pokriti od cene pica i hrane na samom skupu, kao i od sponzora?

 

          Ja nebih da ulazim u ovu polemiku jer stvarno se ne razumem u to ali kad svestenik dodje kod mene ja ga pitam, pazi ja ga pitam ,,koliko se daje " covek uvek kaze toliko ako imate ako nemate koliko imate  a verujem kad ga nebi pitao  nego mu ostavio koliko ja mislim da treba nebi nista rekao u ostalom ja kad oteram prase na pijac  ja ne kazem onom tamo nema cena daj kolko das ,nego gledam dusu da mu uzmem naravno ako mogu.A dali ima cenovnik ili nema to neznam samo mislim da svestenici nisu prosjaci nego jedne ugledne licnosti a normalno u svakom zitu ima kukolja pa tako i medju njima ima losih ljudi ali vrlo mali broj, bar koliko ja znam .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Motocikl: zx9r, zxr750

Pop Milan je covek kojeg bi svakiu svestenik pozeleo u svojoj parohiji. Sto se tice cene, ja je nisam imao jer sam mlad svestenik i uzasno su me bolele price o tome kako pop ima cenovnik. Kada sam otisao na parohiju, shvatio sam da se mora imati cenovnik. Npr. obavio sam vencanje i covek mi je ladno izvadio i dao "sesto" dinara. Pa vi sad vidite kako je meni i mojim kolegama. Kako medju popovima ima kukolja, tako ga ima i medj narodom. Ili, odem coveku na dan slave da prerezem kolac i da mi pedeset dinara. Ajde sad neka mi neko kaze da li je to u redu?  Svi misle on je pop, njemu je lako.. Sto se tice blagoslova motora, zaista imam u planu da to organizujem, cak sam i sa vladikom razgovarao i dobio sam dozvolu da to organizujem kod crkve. Cak bih voleo da to bude ove godine, ali kao sto rekoh u guzvi sam sa vremenom. Ja bih voleo okvirno da znam koliko bi ljudi doslo... Oko crkve imam oko 30 ari travnate povrsine a i selo je nekako na putu, i ljudi bi mogli lako da dodju iz svih krajeva Srbije. Ako treba da se organizuje neko glasanje, ja sam za. Vi samo pisite, raspolozen sam za svaku vrstu dogovora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

Mislim da je pogresno reci Blagosloviti vec treba ko hoce i naravno zna zbog cega to radi,treba Osvestati svoj motor.

Organizacija za motocikliste nije losa ideja gosn.Jereja ali neznam kakva ce poseta biti posto nema krmetine i dvolitarki piva...ali sta se sada radi i kako smo krenuli ostace vrlo malo onih koji ce se odrzati kako treba....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Jagodina

Pop Milan je covek kojeg bi svakiu svestenik pozeleo u svojoj parohiji. Sto se tice cene, ja je nisam imao jer sam mlad svestenik i uzasno su me bolele price o tome kako pop ima cenovnik. Kada sam otisao na parohiju, shvatio sam da se mora imati cenovnik. Npr. obavio sam vencanje i covek mi je ladno izvadio i dao "sesto" dinara. Pa vi sad vidite kako je meni i mojim kolegama. Kako medju popovima ima kukolja, tako ga ima i medj narodom. Ili, odem coveku na dan slave da prerezem kolac i da mi pedeset dinara. Ajde sad neka mi neko kaze da li je to u redu?  Svi misle on je pop, njemu je lako.. Sto se tice blagoslova motora, zaista imam u planu da to organizujem, cak sam i sa vladikom razgovarao i dobio sam dozvolu da to organizujem kod crkve. Cak bih voleo da to bude ove godine, ali kao sto rekoh u guzvi sam sa vremenom. Ja bih voleo okvirno da znam koliko bi ljudi doslo... Oko crkve imam oko 30 ari travnate povrsine a i selo je nekako na putu, i ljudi bi mogli lako da dodju iz svih krajeva Srbije. Ako treba da se organizuje neko glasanje, ja sam za. Vi samo pisite, raspolozen sam za svaku vrstu dogovora.

 

            Ma oce pustite vi to nema cena sta danas nema cenu , moji seljaci kazu ni kod babe nema dzabe. Mozda neki svestenici ali mali broj svakako nema razumevanja  za sirotinju ali nebih da ulazim u tu problematiku.

 

            Sto se tice ovog blagosiljanja motora ili kako se vec kaze neznam vi gresite ako to radite za dz. ako neko ima da kupi motor od 10000 i vise evra taj moze da plati 100evra(to je 1%od cene)da mu se osveti motor.Kako ocete Vasa stvar, ali bez uvrede  Beogradjani bi sve dzabaka a kad dodjes u BG niko u oko nece da ti dune dzabe ,  da se  ja pitam platili bi svi i kraj doduse za clanove Bjbikersa 20%popusta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Motocikl: zx9r, zxr750

Ma za sve se dogovorimo. Ja sam uvek bio za saradnju, pa i sad sam. Mislim da bi moglo da se organizuje jedno jako lepo druzenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

Vidim dosta motora prolazi ovuda pored Cacka putem Uzica i Zlatibora.Usput prolaze i kroz Srpsku Svetu goru pa mogu popustiti gas i naravno malo zastati videti,saznati,meni je bar lako hvala Bogu zivim  tu na dva gasa daleko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Jagodina

    Danas je sve cista komercijala ako tu nema koristi za Crkvu kako okupljanje imaju moto skupove pa neka se okupljaju i neka se druze. Naplati da bi te postovali ako ne naplatis propao si narod je cudo.Znam 100% , a Vi me demantujte ako nisam u pravu moj svestenik kad ide po selu za slave pa da daje onim seljacima po 20evra oni bi mu psovali majku sto je svima dao isto jer neko ima vise pa mu je trebao dati manje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

^^^^^^^^^

Tako sam i mislio da ce glasiti tvoj odgovor ako radis za dz  imam jedno 10 hektara u maju za kosenje pa bi bilo lepo da dodjes jedno 15 dana da radis kod mene  imas leba i uz leba a i spavanje cu da ti obezbedim, a za kopanje kukuruza cemo se dogovoriti. ;D

 

         A ako si stvarno toliko darezljiv kao sto si rekao da ti ja posaljem moj ziro racun da mi uplatis  jedno hiljadu evrica da proslavim j Vaskrs i moj Djurdjovdan pa cu onda da ti poverujem. ;)

 

 

Nisam rekao da se uopste bavim FIZICKIM radom, bavim se necim drugim zasta sam izucio neke skole, imam skoro 25 godina iskustva,  pa mi se moze da radim kad hocu, sta hocu i koliko hocu, i da to lepo naplatim, pritom mi ostaje dovoljno vremena da neke stvari radim za DZ iz cistog zadovoljstva. Eto na primer humanitarno Uskrsnju, ili kako ti to kazes Vaskrsnju akciju za Kulinu i Sremcicu radim iz cistog zadovoljstva i sve za DZ...

 

Sto se tice tvojih poljoprivrednih i finansijskih problema, stvarno nisam u mogucnosti da ti pomognem jer se u poloprivredu ne razumem a da kopam necu, ali imam dobar savet - a dobar savet zlata vredi:  uhvati se motike ako vec nemas mehanizaciju, a manje sedi na forumu i objasnjavaj ljudima koji BESPLATNO rade akciju za Kulinu i Sremcicu da li treba da se kaze Uskrs ili Vaskrs. U akciju se nisi ni ukljucio, nemoguce da nemas neku staru stvar koja bi mogla da se posalje u Kulinu,  a prosipas da li je pravilno reci Uskrs ili Vaskrs...Savetnika imamo vise nego dovoljno, treba nam neko ko hoce da radi.

 

A mozes i da prodas motor i sredis to imanje, pa kad rodi onda lepo oberes, prodas i kupis novi i brzi motor.  :D :D :D

 

I jos da dodam, nemoj samo da mi pricas o korumpiranim Beogradskim popovima, znam ih ko zlu paru... :o :o :o

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Pop Milan je covek kojeg bi svakiu svestenik pozeleo u svojoj parohiji. Sto se tice cene, ja je nisam imao jer sam mlad svestenik i uzasno su me bolele price o tome kako pop ima cenovnik. Kada sam otisao na parohiju, shvatio sam da se mora imati cenovnik. Npr. obavio sam vencanje i covek mi je ladno izvadio i dao "sesto" dinara. Pa vi sad vidite kako je meni i mojim kolegama. Kako medju popovima ima kukolja, tako ga ima i medj narodom. Ili, odem coveku na dan slave da prerezem kolac i da mi pedeset dinara. Ajde sad neka mi neko kaze da li je to u redu?  Svi misle on je pop, njemu je lako.. Sto se tice blagoslova motora, zaista imam u planu da to organizujem, cak sam i sa vladikom razgovarao i dobio sam dozvolu da to organizujem kod crkve. Cak bih voleo da to bude ove godine, ali kao sto rekoh u guzvi sam sa vremenom. Ja bih voleo okvirno da znam koliko bi ljudi doslo... Oko crkve imam oko 30 ari travnate povrsine a i selo je nekako na putu, i ljudi bi mogli lako da dodju iz svih krajeva Srbije. Ako treba da se organizuje neko glasanje, ja sam za. Vi samo pisite, raspolozen sam za svaku vrstu dogovora.

 

Ajd da ja pitam nesto: A koliko bi trebalo da se da za ta dva poteza nozem po kolacu?

Koliko kosta krstenje jednog deteta? Ili jos lakse, koliko je sveti Jovan imao tarifu kad je krstio prve hriscene?  ;)

 

Vecina svestenika, kazem svestenika jer tu ubrajam i pravoslavne, i katolicke, i protestante, veruje samo u jednog "boga" a to je euro.

Nazalost ona manjina koja je prostodusno prisla crkvi iz ciste vere, tesko moze da se primeti od gore pomenutih >:(

Meni nikako nece biti jasno sta ce popu Audi ALLROAD, pritom taj auto kosta koliko i jedan stan >:( i onda taj isti svestenik dodje kod domacina da mu osvesta kucu i umesto "dobar dan" ili "pomaze Bog" kaze koliko ce to da kosta >:( >:(>:(

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Pop Milan je covek kojeg bi svakiu svestenik pozeleo u svojoj parohiji. Sto se tice cene, ja je nisam imao jer sam mlad svestenik i uzasno su me bolele price o tome kako pop ima cenovnik. Kada sam otisao na parohiju, shvatio sam da se mora imati cenovnik. Npr. obavio sam vencanje i covek mi je ladno izvadio i dao "sesto" dinara. Pa vi sad vidite kako je meni i mojim kolegama. Kako medju popovima ima kukolja, tako ga ima i medj narodom. Ili, odem coveku na dan slave da prerezem kolac i da mi pedeset dinara. Ajde sad neka mi neko kaze da li je to u redu?  Svi misle on je pop, njemu je lako.. Sto se tice blagoslova motora, zaista imam u planu da to organizujem, cak sam i sa vladikom razgovarao i dobio sam dozvolu da to organizujem kod crkve. Cak bih voleo da to bude ove godine, ali kao sto rekoh u guzvi sam sa vremenom. Ja bih voleo okvirno da znam koliko bi ljudi doslo... Oko crkve imam oko 30 ari travnate povrsine a i selo je nekako na putu, i ljudi bi mogli lako da dodju iz svih krajeva Srbije. Ako treba da se organizuje neko glasanje, ja sam za. Vi samo pisite, raspolozen sam za svaku vrstu dogovora.

 

Ajd da ja pitam nesto: A koliko bi trebalo da se da za ta dva poteza nozem po kolacu?

Koliko kosta krstenje jednog deteta? Ili jos lakse, koliko je sveti Jovan imao tarifu kad je krstio prve hriscene?  ;)

 

Vecina svestenika, kazem svestenika jer tu ubrajam i pravoslavne, i katolicke, i protestante, veruje samo u jednog "boga" a to je euro.

Nazalost ona manjina koja je prostodusno prisla crkvi iz ciste vere, tesko moze da se primeti od gore pomenutih >:(

Meni nikako nece biti jasno sta ce popu Audi ALLROAD, pritom taj auto kosta koliko i jedan stan >:( i onda taj isti svestenik dodje kod domacina da mu osvesta kucu i umesto "dobar dan" ili "pomaze Bog" kaze koliko ce to da kosta >:( >:(>:(

 

 

 

Shejtancicu, bas si dzavo...a ja se sve suzdrzavam da ne raspalim po popovima iz moje crkve...Dok Karici nisu pobegli iz zmelje,sveti Jovan je bio "spasovdan" za popa Stanka...kod svakog Karica, secenje kolaca i 500 Eurica...A Karica je bilo mnogo na Dedinju, sad su vishe u rasejanju...

 

Da ne pominjem da je na sahranu moje babe dosao mrtav pijan, samo sto nije upao u raku zajedno sa babom....

 

Ne znam da li da se smejem ili da placem...

 

:D :'( :D :'( :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Jagodina

^^^^^^^^^

Tako sam i mislio da ce glasiti tvoj odgovor ako radis za dz  imam jedno 10 hektara u maju za kosenje pa bi bilo lepo da dodjes jedno 15 dana da radis kod mene  imas leba i uz leba a i spavanje cu da ti obezbedim, a za kopanje kukuruza cemo se dogovoriti. ;D

 

         A ako si stvarno toliko darezljiv kao sto si rekao da ti ja posaljem moj ziro racun da mi uplatis  jedno hiljadu evrica da proslavim j Vaskrs i moj Djurdjovdan pa cu onda da ti poverujem. ;)

 

 

Nisam rekao da se uopste bavim FIZICKIM radom, bavim se necim drugim zasta sam izucio neke skole, imam skoro 25 godina iskustva,  pa mi se moze da radim kad hocu, sta hocu i koliko hocu, i da to lepo naplatim, pritom mi ostaje dovoljno vremena da neke stvari radim za DZ iz cistog zadovoljstva. Eto na primer humanitarno Uskrsnju, ili kako ti to kazes Vaskrsnju akciju za Kulinu i Sremcicu radim iz cistog zadovoljstva i sve za DZ...

 

Sto se tice tvojih poljoprivrednih i finansijskih problema, stvarno nisam u mogucnosti da ti pomognem jer se u poloprivredu ne razumem a da kopam necu, ali imam dobar savet - a dobar savet zlata vredi:  uhvati se motike ako vec nemas mehanizaciju, a manje sedi na forumu i objasnjavaj ljudima koji BESPLATNO rade akciju za Kulinu i Sremcicu da li treba da se kaze Uskrs ili Vaskrs. U akciju se nisi ni ukljucio, nemoguce da nemas neku staru stvar koja bi mogla da se posalje u Kulinu,  a prosipas da li je pravilno reci Uskrs ili Vaskrs...Savetnika imamo vise nego dovoljno, treba nam neko ko hoce da radi.

 

A mozes i da prodas motor i sredis to imanje, pa kad rodi onda lepo oberes, prodas i kupis novi i brzi motor.  :D :D :D

 

I jos da dodam, nemoj samo da mi pricas o korumpiranim Beogradskim popovima, znam ih ko zlu paru... :o :o :o

 

 

 

      1. To sto se bavis humanitarnim radom to nema nikakve veze sa oim od cega se zivi,  svestenik se nebavi humanitarnim radom vec covek od toga zivi ,tako da mislim da si malo pobrkao loncice ali nema veze ti tako mislis i to je tvoje pravo.

      2. Sto se tice mog imanja za to se ne sekiraj mi Popovici smo gazde vec 200 godina i sve je sredjeno i pod konac.

      3.Dali se kaze Vaskrs ili Uskrs hteo sam da dam svoj doprinos da se neki termini koriste pravilno,bar u javnim medijima .

      4. Sto se tice motora u zivotu cenim samo nove stvari i  uvek kupujem samo nove automobile kao i motore normalno , ako volis polovne motore (ili nemas za nov)evo prodacuti ovaj suzuki ispod cene da se malo dzekiras a ja cu kupiti nov normalno .

      5.Niko me nije ni pozvao da pomognem Vaskrsnju humanitarnu akciju a nebi da se utrpavam da nebi bio pogresno protumacen posto se ovde sve moze preokrenuti.

          Toliko od mene zelim Vam da ugodno provedete Vaskrs sa Vasim familijama uz pozdrav HRISTOS VASKRSE!!!

                                  Odgovara se VAISTINU VASKRSE!! ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Pop Milan je covek kojeg bi svakiu svestenik pozeleo u svojoj parohiji. Sto se tice cene, ja je nisam imao jer sam mlad svestenik i uzasno su me bolele price o tome kako pop ima cenovnik. Kada sam otisao na parohiju, shvatio sam da se mora imati cenovnik. Npr. obavio sam vencanje i covek mi je ladno izvadio i dao "sesto" dinara. Pa vi sad vidite kako je meni i mojim kolegama. Kako medju popovima ima kukolja, tako ga ima i medj narodom. Ili, odem coveku na dan slave da prerezem kolac i da mi pedeset dinara. Ajde sad neka mi neko kaze da li je to u redu?  Svi misle on je pop, njemu je lako.. Sto se tice blagoslova motora, zaista imam u planu da to organizujem, cak sam i sa vladikom razgovarao i dobio sam dozvolu da to organizujem kod crkve. Cak bih voleo da to bude ove godine, ali kao sto rekoh u guzvi sam sa vremenom. Ja bih voleo okvirno da znam koliko bi ljudi doslo... Oko crkve imam oko 30 ari travnate povrsine a i selo je nekako na putu, i ljudi bi mogli lako da dodju iz svih krajeva Srbije. Ako treba da se organizuje neko glasanje, ja sam za. Vi samo pisite, raspolozen sam za svaku vrstu dogovora.

 

Moj pop kad dodje da reze kolac zna da ga ceka 50,100 evrica, osvecenje vodice 10,20 kako kad, sponzorisem paljenje badnjaka svake godine. E sad, zasto to radim? Nisam neki preterani vernik ali svoju veru postujem! Moj paroh kad dodje kod mene da sece kolac donosi Chivas iskljucivo, deci velike  Milke a supruzi cvece. Ja i moj paroh smo extra prijatelji, u stvari kao braca smo. Covek kao i svaki drugi, sta sad ako je pop nemora da jede, da spava, da vozi motor? Normalno je da svako svoj rad, od koga zivi i izdrzava porodicu mora da naplati. U nama dosta dugo vlada neko uvrezemo misljenje da su popovi lopovi, ovakvi ili onakvi. Neznam  sta je razlog tome ali verovatmo deo toga lezi u onom Shejtanovom postu " a koliko treba da uzme za dva poteza nozem?"

Dragi prijatelji, ja trgujem auto delovima, to znam da radim i to i radim, Ako neko moze sam da ode u veleprodaju i kupi deo pozdravljam, ne mora da dolazi kod mene. Isto tako, ako moze sam da prereze kolac neka tako i uradi zasto bi zvao popa a posle da kuka kako mu je skupo?! Razgovaracu i sa njim po pitanju osvecenja motora, a posto nije stipsa mislim da ce nam dati prihvatljivu cenu ;D ;D O svemu cu Vas blagovremeno obavestiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Jel' mora baš svaka tema da se ukenja ?

 

omo je postavio zanimljivu temu, u Sloveniji je se to često organizuje i dobro je posjećeno. Ne vjerujem da je neko natjerao 9000 bajkera na to, vjerovatno je nešto drugo u pitanju... svako zna zašto je došao, vjerovatno i oni koji nisu bili tamo znaju zašto nisu.

 

Ali mi znamo bolje, ko je imao koristi i ko bi je imao kada bi se ovdje nešto slično organizovalo.

 

Nije moje da branim sveštenike, ali zar ih moramo napadati a da ih ne poznajemo?  Moramo li sve trpati u isti koš i u svemu, baš svemu tražiti nešto...?

 

Jedan od sveštenika koji blagosilja bajkere, vozi R 1 i vozi trke na Grobniku.

 

Svešenik iz parohije kojoj pripadam, zajedno sa bajkerima zavrne rukav kada pravimo akciju DDK, pomaže nam oko moto - skupa i radi blagoslov besplatno.

 

Vjerovatno nisu svi takvi, ali... žao mi je Beograđana... pljuju na svoju polciju, pljuju na svoje svešenike, pljuju na svoju vladu, kao da tamo ništa ne valja, ništa nije vrijedno... izgubi čovjek volju da dođe u Beograd.

 

Tomo, bilo je lijepo vidjeti poznata ( i druga ) lica na druženju... meni se dopada i razlog zašto su se okupili, ali... molim te zaključaj ovo neka se prepucavanja prenesu na neko drugo, prikladnije mjesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

@Obelix

Nisam imao nameru da uvredim nikog, ali izjava da je neko dao "samo" toliko i toliko dinara me je ponela da napisem sto sam napisao.

Ima ljudi kojima je to "samo" mnogo, jer su im primanja u kuci tolika da kad plate racune ne ostane im ni to "samo" >:(

Al ako je pravilo da sam veci vernik, ako dam vise eura, onda cu rado biti nevernik ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja