Jump to content

Moto Zajednica

Blagoslov motora - Mirna Peč

Recommended Posts

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Jučer se je desio več 11. po redu blagoslov motora u malom selu Mirna Peč kod Novog mesta. Održava se svakog katoličkog uskrsnog ponedeljka i pošto je to prvi blagoslov u godini, skupi se ovde najviše motora, ove godine zabeleženo je izmedju 8 i 9 hiljada primeraka. Evo nešto dokumentacije, a više je na:

 

http://vaski-boysi.com/forum1/index.php?showtopic=685&st=0

 

          i

 

http://www.rtvslo.si/play/srecanje-motoristov-v-mirni-peci/ava2.32342352/00:02:22/00:04:13/

 

 

Snimci by VB Branko iur

post-639-1287902890054_thumb.jpg

post-639-12879028901165_thumb.jpg

post-639-12879028903404_thumb.jpg

post-639-12879028904398_thumb.jpg

post-639-1287902890528_thumb.jpg

post-639-1287902890604_thumb.jpg

post-639-12879028906698_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pretpostavljam da je sve bilo besplatno....kod nas bi popovi razrezali najmanje nebeskih 50 Eura po motoru...

 

Ne, isli bi prema radnoj zapremini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Jagodina

Pretpostavljam da je sve bilo besplatno....kod nas bi popovi razrezali najmanje nebeskih 50 Eura po motoru...

 

Ne, isli bi prema radnoj zapremini.

     

          Ala vi sitnicarite kao da je neka lova 50evra. ;D ;D ;D ;D ;D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Motocikl: zx9r, zxr750

Nemojte prozivati popove. Katolicka crkva dobija pare iz raznih fondova, pa i ne mora da naplacuje. Kod nas popovi ne naplacuju iz sile i besa, vec zato da bi imali od cega da zive. Ja sam ranije pisao o moto blagoslovu. Mislio sam da ga organizujem ovde u Sremu. Ove godine ne mogu stici jer zavrsavam poslove oko parohijskog doma, a dogodine ako da Bog, bice organizovan i nece biti pedeset evra, vec besplatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Pretpostavljam da je sve bilo besplatno....kod nas bi popovi razrezali najmanje nebeskih 50 Eura po motoru...

 

Ne, isli bi prema radnoj zapremini.

     

          Ala vi sitnicarite kao da je neka lova 50evra. ;D ;D ;D ;D ;D 

 

Pa 50 po 50.....a mnogo parohijana...

 

Nemojte prozivati popove. Katolicka crkva dobija pare iz raznih fondova, pa i ne mora da naplacuje. Kod nas popovi ne naplacuju iz sile i besa, vec zato da bi imali od cega da zive. Ja sam ranije pisao o moto blagoslovu. Mislio sam da ga organizujem ovde u Sremu. Ove godine ne mogu stici jer zavrsavam poslove oko parohijskog doma, a dogodine ako da Bog, bice organizovan i nece biti pedeset evra, vec besplatno.

 

Da li postoji zvanican cenovnik usluga svestenika SPC ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Pretpostavljam da je sve bilo besplatno....kod nas bi popovi razrezali najmanje nebeskih 50 Eura po motoru...

 

Ne, isli bi prema radnoj zapremini.

     

          Ala vi sitnicarite kao da je neka lova 50evra. ;D ;D ;D ;D ;D 

 

Pa 50 po 50.....a mnogo parohijana...

 

Nemojte prozivati popove. Katolicka crkva dobija pare iz raznih fondova, pa i ne mora da naplacuje. Kod nas popovi ne naplacuju iz sile i besa, vec zato da bi imali od cega da zive. Ja sam ranije pisao o moto blagoslovu. Mislio sam da ga organizujem ovde u Sremu. Ove godine ne mogu stici jer zavrsavam poslove oko parohijskog doma, a dogodine ako da Bog, bice organizovan i nece biti pedeset evra, vec besplatno.

 

Da li postoji zvanican cenovnik usluga svestenika SPC ?

 

 

 

jace od mene  ;D

 

But He loves you. He loves you, and He needs money! He always needs money! He's all-powerful, all-perfect, all-knowing, and all-wise, somehow just can't handle money!

 

George Carlin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Maribor, Slovenija
  • Motocikl: Honda Deauvill NT650, BMW R1150RT

Ovakvi  ''verski moto skupovi'' su postali kod nas u Sloveniji moda. Praktički svaka selendra već priređuje blagoslove i nema vikenda da jih nema bar nekoliko. Očito je neko namirisao dobru zaradu.

Moje skromno mišljenje je, da je to čista pervervrzija. U tolikom broju blagoslova i molitve nebi trebali imati nijedan udes motorista.

Na žalost na  te vrste skupava ljudi ne dolaze sa iskrenim razmišljanjem, nego čisto po logici ''kud Turci, tud i Mujo''.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Ovakvi  ''verski moto skupovi'' su postali kod nas u Sloveniji moda. Praktički svaka selendra već priređuje blagoslove i nema vikenda da jih nema bar nekoliko. Očito je neko namirisao dobru zaradu.

Moje skromno mišljenje je, da je to čista pervervrzija. U tolikom broju blagoslova i molitve nebi trebali imati nijedan udes motorista.

Na žalost na  te vrste skupava ljudi ne dolaze sa iskrenim razmišljanjem, nego čisto po logici ''kud Turci, tud i Mujo''.

Bravo majstore!

Ne znam kakva je situacija u Sloveniji, tako da ne mogu da tvrdim da si ti u pravu, ali mi se svidja kako razmisljas i siguran sam da bi u Srbiji tako bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Drago mi je, da se je razvila polemika o tome i onome, kome se šta svidja i kako neki shvataju stvari. Dali neko veruje u red i disciplinu u vožnji ili pak u boga, opet je stvar pojedinca. Svi mi radimo za neki novac i fudbalske utakmice se održavaju, gde idu Turci i Muje i ima jih skoro u svakom selu (da nije tu neko nanjušio novac?).

 

Jeste to moda u poslednje vreme ovde. Neki klubovi su shvatili, da je organizacija skupa te vrste dosta jednostavnija od onog klasičnog trodnevnog skupa, a i posečenost je bolja. Uz sve to ima i crkva jak interes promovisanja. Inače iniciatori svega bili su sami popovi, moto entuziasti.

 

Za nekog perverzija, za mene izlet, druženje, provod, zabava... ne pitam se pod čijim rukovodstvom i sponzorstvom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade

 

jace od mene  ;D

 

But He loves you. He loves you, and He needs money! He always needs money! He's all-powerful, all-perfect, all-knowing, and all-wise, somehow just can't handle money!

 

George Carlin

 

Kako sam se nasmejao kada sam procitao ovo! :D:D  podsetilo me na film Zeitgeist (Duh Vremena)...

 

U prvom delu filma kada pricaju o Bogu i novcu ima fantasticna animacija kroz koju ide ovaj tekst koji je napisan iznad... lol :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Jagodina

Nemojte prozivati popove. Katolicka crkva dobija pare iz raznih fondova, pa i ne mora da naplacuje. Kod nas popovi ne naplacuju iz sile i besa, vec zato da bi imali od cega da zive. Ja sam ranije pisao o moto blagoslovu. Mislio sam da ga organizujem ovde u Sremu. Ove godine ne mogu stici jer zavrsavam poslove oko parohijskog doma, a dogodine ako da Bog, bice organizovan i nece biti pedeset evra, vec besplatno.

 

          Ne zelim da se ovo pretvori  u raspravi o popovskim  naplatama ali u Svetom Pismu jasno pise ako se dobro secam ili sam to negde procitao na drugom mestu neka me neko demantuje ako gresim  ,,Ko oltaru sluzi neka od oltara zivi' mislim da je sve jasno .

 

        Pitanje za Gremlina :Dali ti nekom nesto radis za dz?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Nemojte prozivati popove. Katolicka crkva dobija pare iz raznih fondova, pa i ne mora da naplacuje. Kod nas popovi ne naplacuju iz sile i besa, vec zato da bi imali od cega da zive. Ja sam ranije pisao o moto blagoslovu. Mislio sam da ga organizujem ovde u Sremu. Ove godine ne mogu stici jer zavrsavam poslove oko parohijskog doma, a dogodine ako da Bog, bice organizovan i nece biti pedeset evra, vec besplatno.

 

          Ne zelim da se ovo pretvori  u raspravi o popovskim  naplatama ali u Svetom Pismu jasno pise ako se dobro secam ili sam to negde procitao na drugom mestu neka me neko demantuje ako gresim  ,,Ko oltaru sluzi neka od oltara zivi' mislim da je sve jasno .

 

         Pitanje za Gremlina :Dali ti nekom nesto radis za dz?

 

Da, ja radim dosta toga za dzabe.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Jagodina

^^^^^^^^^

Tako sam i mislio da ce glasiti tvoj odgovor ako radis za dz  imam jedno 10 hektara u maju za kosenje pa bi bilo lepo da dodjes jedno 15 dana da radis kod mene  imas leba i uz leba a i spavanje cu da ti obezbedim, a za kopanje kukuruza cemo se dogovoriti. ;D

 

        A ako si stvarno toliko darezljiv kao sto si rekao da ti ja posaljem moj ziro racun da mi uplatis  jedno hiljadu evrica da proslavim j Vaskrs i moj Djurdjovdan pa cu onda da ti poverujem. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Mene zovi kad treba da se cepaju drva.

 

Crkva je pred drzavom privatna firma. Kuce u kojima zive svestenici su u vlasnistvu crkve i njima se naplacuje industriska struja. Takodje svestenici po selima odredjenu svotu novaca moraju slati svojim nadredjenima....

 

Ovo ce postojati kod nas cim neko namirise lovu. Ima ovde dobrog druzenja na skupovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Jagodina

Ma namam pojma oko te polemike ko se kako tretira niti me to interesuje meni svestenik nikad nije skup ,kad mi bude skup sacekacu ga na kapiji i reci cu mu da mi njegova usluga nije potrebna, moze da popije kafu i cao. Mislim da je sve sto se tice Crkve (pravoslavne) dobrovoljno nista nemoras na silu.Neznam zasto ljudi dizu toliku famu oko te naplate, nemoj da zoves svestenika ako ti je skupo i resis problem .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Crkva nema cjenovnik! Svešteno lice ne može da ima "tarifu", već je sve ostavljeno na dobru volju i dušu domaćina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja