Jump to content

Moto Zajednica

Nece da predje 7000 obrtaja :'(

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

Cao drugari ! 

Poslije duze voznje prekljuce, spao mi je mali lancanik i odjednom je pocelo da curi ulje... odvezao sam kod nekog 'majstora' i on je valjda stavio semeringe i ponovo nastimao lancanik ali imam sad jedan drugi problem, od tad se bas bucno cuje i kao da mu puca nesto iz auspuha, a nece da predje 7000 obtaja ?!  Majsor je rekao da je dosuo ulje ali nisam bas siguran pa me zanima da li je to zbog ulja ili.... Ponasa se kao da je pod cokom! 

Sta bi moglo da mu bude??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

heh, kako to da provjerim? jel moguce da je to zbog nekog nekvalitetnog ulja...? jer sam poprilicno siguran da majstor i da je sipao ulje, nije sipao neko kvalitetno !

jer me malo zbunjuje to, kad mi je spao lancanik ja sam mogao da dizem obrtaje normalno. i kad sam vidio da curi ulje odmah sam ugasi moto da ne zariba mashina. jutros kad sam otisao po motor i upalio bas se cudno cuo.. a da ne pricam kako je isao... kao da je cok povucen (a nije)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: CBR 954RR

moguce da se ventil zaglavio u zatvorenom polozaju.. imas na cilindru 4 srafa sto drze poklopac , skini to i onaj mali deo kroz koji prolaze sajle od ventila , pise cts na poklopcu , izvadi ventil ocisti i vrati nazad..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Ma da ti nije pretegnut lanac , to hoce jako da uspori a i ruzno da se cuje ??? Akvalitet ulja u menjacu nije od presudne vaznosti jer podmazuje samo menjac , ako se radi o Kadjivi 125.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

mislim da nije lanac pretegnut, al ko zna.... morat cu to provjerit. samo mi je bitno da mi nije mashina se shebala !

bar se nadam :)))))

 

da se nije uprljao karburator, neko mi rece da moze bit do toga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

  Nije karb  , zaprljan filter karburatora ne menja zvuk motora. Zategnutost lanca proveri tako sto neko sedne na motor i tada lanac negde na sredini duzine treba da ima hod od oko 2 centimetra.  A ono sto ti je iscurelo ulje , je li to lanac koji je spao ostetio semering ili je semering izleteo iz svog lezista.  U ovom drugom slucaju mozda se raspao lezaj izlane osovine , na kojoj je prednji lancanik , ali bi taj majstor valjda video to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

Ne znam sto je semering otisao, znam samo da ga je zamjenio i sad vise ulje ne curi! ajd hvala bogu bar nesto da se rijesilo... al najvise me muci ovo sa obrtajima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Nis 18000

digni rezervoar. Videces step motor, na koji idu sajle ( mali plasticni krug na koji ide sajla ) i upali motor, daj PUN gas ( pre toga ga zagreji ), ako ti se pomeraju te sajle, znaci da ti je ventil koji otvara, dobar, ako stoje u mestu, zaglavljen je! Pozz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja