Jump to content

Moto Zajednica

Kinroad XT250-16

Recommended Posts

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Mužlja
  • Motocikl: Suzuki GSF 600s

To malo crno ti je prelivnik, trebalo bi parce creva da bude na njemu. Da ne curi benzin na karb vec negde sa strane.

Cemu sluzi to crevo koje je stavljeno na slavinu gde ispustas gorivo iz lonceta? Takodje na zadnjoj slici se na jednom karbu malo viri vrh glave od srafa od slavine, dok na drugom karbu ne. Da nisi zaboravio da ga stegnes kad si ispustao gorivo? To bi objasnilo zasto kaplje...

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Kinroad XT250

To malo crno ti je prelivnik, trebalo bi parce creva da bude na njemu. Da ne curi benzin na karb vec negde sa strane.

Cemu sluzi to crevo koje je stavljeno na slavinu gde ispustas gorivo iz lonceta? Takodje na zadnjoj slici se na jednom karbu malo viri vrh glave od srafa od slavine, dok na drugom karbu ne. Da nisi zaboravio da ga stegnes kad si ispustao gorivo? To bi objasnilo zasto kaplje...

Pozdrav

Da to malo crno najvise i lici na neki prelivnik. OK dodacu parce creva tu.

Slavine i srafove na dnu lonceta nisam nikako ni dirao od kako sam ga kupio, mislio sam da tu izlazi visak goriva tek ako je preveliki pritisak u tim loncicima! Dakle treba srafove zavrnuti do kraja?

 

Danas sam porucio komplet novih dihtunga pa cu do vikenda lepo sve da zamenim, ocistim i valjda ce biti to to.

Javljam sta sam uradio.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Mužlja
  • Motocikl: Suzuki GSF 600s

Ako sam dobro svatio, ti si na jesen skinuo rezervoar a benzin iz karbova nisi ispustio? Ako je tako najverovatnije ti se stvorio talog u loncetu, moguce da se i plovak zaglavio od prljavstine pa ne zatvara kako treba... pa preliva

No da ne nagadjamo, kao sto si rekao rastavi, vidi sta ima u njemu, to ocisti pa videcemo sta dalje.

 

Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Kinroad XT250

Upravo tako :/

Uglavnom posto nove dihtunge jos nisam nabavio, detaljno sam ocistio karburator, sastavio, upalio jos je mozda malo negde ispustio gorivo ali posle je ispalo dobro. Tako da je sa tim gotovo (nadam se).

 

Ipak mi je ostalo da nabavim novi filter vazduha i metalne dihtunge za auspuh. Delove je jako tesko naci.

Da li neko zna gde se mogu kupiti slicni odgovarajuci delovi?

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Kinroad XT250

Pozdrav svima,

juce pali prvi kilometri :)

 

Sve u svemu; uradio sam kompletnu el.instalaciju jer je stara dosta izgorela,

sve ocistio, ulje zamanio, karburator rastavio i dobro ocistio i sada vise ne curi niti mi motor stuca i cima u toku voznje - glavni problem resen,

sada pali iz cuga i lepo radi.

Hromiranje auspuha i ostalih ukrasnih metalnih delova bi me izaslo preskupo pa sam odustao i neke delove sam sredio varijantom crnog i hrom spreja.

Metalni dihtung auspuha jos nisam uspeo da nabavim pa sam privremeno napravio dihtung od klingerita i to za sada pije vodu.

To je uglavnom to i hvala svima na dobrim savetima

 

pozdrav ;)

 

post-39236-0-57649800-1460535131.jpg

post-39236-0-29769600-1460535137.jpg

post-39236-0-91134600-1460535138.jpg

post-39236-0-93034000-1460535140.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600

Sipao sam po 234 ml u svaki štap.

 

To je količina koja ide u viljušku Honde 250 CMX - Rebel, čija je Kinroad xt 250-16  kopija.

Usled nemogućnosti da nađem katalošku količinu za Kinroad-a, odlučio da sipam kao za Hondu i po mom nekom osećaju, nakon pređenih 20-ak km - nisam se prevario.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600

Nakon nekog vremena da napišem i svoje iskustvo sa zamenom semeringa na viljušci - dimenzija 33x46x11:

 

Napomenuo bih da ja nisam mehaničar, tako da je bilo kakav komentar dobrodošao (pogotovu iskusnih u moto-mehanici)

 

Nakon odgledanog video klipa

uradio sam sledeće:

 

1. skinuo točak, klešta, blatobran

2. skinuo ukrasne plastike preko viljuške - označeno brojevima 1 i 2

 

Plastike.jpg

 

3. malo odvrnuo šraf sa gornje strane viljuške (da bih kasnije mogao da ga odšrafim skroz kada mi viljuška bude u ruci)

 

WP_20160503_002.jpg

 

4. odšrafio šrafove koji se nalaze bočno na trouglovima (gornji - običan i donji - imbus) - ove dve sliku su uslikane nakon što sam izvukao viljušku)

 

WP_20160503_003.jpg

 

 

WP_20160503_004.jpg

 

Ovaj imbus šraf nalazi se ispod plastika skinutih na početku.

 

5. izvukao viljuške napolje

 

6. skinuo semeringe/gumice za prašine (na delu gde štap ulazi u čauru, širokim šrafcigerom, lagano)

 

7. otpustio šraf sa donje strane viljuške u rupi odozdo - imbus sraf (kontru tom šrafu drži pritisak opruge, tako da nakon što se opruga izvadi ovaj šraf ne može da se otpusti - provereno znam jer sam u prvu viljušku vraćao oprugu da bih ga odšrafio :))

WP_20160503_006.jpg

 

8. pažljivo odšrafio gornji šraf pazeći dobro da ne dobijem aperkat (uradio sam isto kao onaj lik u video klipu - sa nekim peškirom sam se obezbedio i odšrafio skroz).

 

9. prosuo ulje

 

10. Izvukao štap iz čaure (čizme) - viljuška je takva da ne mora da se izbija onaj deo kao u video klipu.

 

11. skinuo osigurač iznad semeringa

 

12. izvadio semering (snašao sam se sa nekom drvenom letvicom 2 x 2 cm, pa polako na polugu u krug, bitno je da je drvena da ne bih oštetio metal čaure) - pre vađenja podmazao sam okolinu tovatnom mašću

 

13. očistio sve

 

14. ubacio semeringe, podmazao tovatnom mašću i lagano, ravno ih ubacio - mislim da je onaj metod iz video klipa odličan, ali nisam imao one velike šelne. Ja sam koristio veliku podlošku (šajbnu), manje od 1 mm užu od semeringa i lagano i veoma pažljivo ravno ih ubacio, uglavnom ulje sada ne curi, a mislim da u ovoj fazi može veoma lako da se zezne semering ako se radi suviše bahato.

Lagano ovde ne znači da sam ih ubacivao tako što sam gurao vrhovima prstiju, da se razumemo - učukao sam ih indirektno, i to preko pomenute podloške, a na nju preko drvene daščice, odnosno letvice kada je celom visinom ušla u čauru, ali veoma pažljivo.

 

15. nasuo 234 ml ulja Motorex fork 15w (postoje 5w, 10w i 15w, ja sam uzeo najgušće)

 

16. vratio sve obrnutim redom od napred navedenog

 

Srećno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Лепо, детаљно  :takoje:  , нисам баш сигуран за 15w да је адекватно ? како ти је искуство са новим уљем ? да ли си га провозао на неки дужи пут ? како се сада понаша ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600

Лепо, детаљно  :takoje:  , нисам баш сигуран за 15w да је адекватно ? како ти је искуство са новим уљем ? да ли си га провозао на неки дужи пут ? како се сада понаша ?

 

Stavio sam 15w iz određenih razloga navedenih u drugom delu foruma:

 

Kriva viljuška

 

S obzirom da je viljuška na donjem delu malo kriva, na ovaj način sam ublažio taj problem, odnosno gušćim uljem smanjio kretanje viljuške na dole dok ne rešim da istu dovedem u skroz ispravno stanje.

 

Vozio sam malo preko Avale i meni je OK, ali da nemam ovaj problem uvek bih izabrao zlatnu sredinu,tj. 10w.

 

Inače ne planiram da vozim motor tokom zime, pa gusto ulje ne bi trebalo da pravi problem u tom smilsu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: B.C.
  • Motocikl: Kinroad xt250-16

Došlo je vreme da se menjaju lamele i ploče kvačila na mom Kinroad-u 250.
Da li neko ima informaciju gde bih mogao da kupim lamele i ploče?
Takođe, da li mogu da se koriste lamele i ploče od Sprint Princa, i da li ima razlike da li je agregat 150 ili 250?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • Motocikl: Kinroad xt 250

Lijep pozdrav svima. Posjedujem Kinroad xt 250. Kad prečem preko 5000 obrtaja pocne mi tresti pod nogama i suvozac koji sjedi iza mene njemu isto trese po nogama i ledima. Neznam dal to mora tako biti ili šta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
On 8/3/2011 at 3:47 PM, Firefighter said:

Probaj s mojim drugarom Bokijem na Crvenom Krstu je,znam da je za kineske skutere doktor pa ga pitaj za motor, 060/3747951.

Cao, ovaj br je kaze nepostojeci... ima li neko broj nekog servisa koji radi ove kinroad motore u Beogradu/ Vozdovac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Priboj
  • Motocikl: Kinroad xt-250

Pozdrav svima koliko vas ima. Relativno sam nov u ovom svetu pa mi treba pomoc...

Zanima me konkretno  sema za elektricne instalacije? Zagrejan sam da napravim sve novo

Eventualno neka pomoc bi dobrodosla..

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kinroad xintian 250-16

Zdravo, da malo osvežimo temu, da ne otvaram novu. Od juče sam ponosni vlasnik Kinroad Xintian 250-16. Nakon polusatnog vežbanja, podsećanja, opuštanja (nisam vozio od 1986.)... provozao sam ga lagano od Batajnice do N. Beograda. Na 500m od zgrade se ugasio kad sam se zaustavio na semaforu, sklonio se malo sačekao, upalio iz prve, stigao do garaže, parkirao. Malo pregledao, čistio, brisao, gledao je li sve na svom mestu, planirao odakle početi. Upalio, radio 15-ak minuta, ugasio i ostavio da prenoći. Jutros upalio s namerom da ga odvezem majstoru na pregled, proveru i eventualno otklanjanje nedostataka. Ugasio se na prvoj raskrsnici, srećom ne daleko od garaže. Nisam uspeo da upalim. Prošetam do majstora, ispričam sve ovo i dobijem savet (čovek imao isti problem nekad davno) da proverim da li baca varnicu na svećice, ako ne baca po njegovom mišljenju najverovatnije je crkao CDI (objasnio mi je šta je to u stvari, koliko sam ja shvatio, nešto kao regler)20220730_174354.thumb.jpg.1f1d925706b8bf85b355c372b6cd7e1a.jpg. Uradim sve po uputstvu, ne baca varnicu, skinem CDI i ustanovim da ima vidljivo oštećenje, što znači da je čovek bio u pravu. E sad, da li neko zna gde to ima da se kupi? Oznaka je 250 - SM060F03. Pokušaću da zakačim fotografiju. Svaka pomoć i savet su dobrodošli. Hvala. 20220730_174256.thumb.jpg.4bffecaffbfc574c8611c5c142ab4858.jpg

Promenio član cheindjic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Uh, verovatno ti je regler sa slike probio i pustio napon preko 20V u instalaciju tako da se elektronsko paljenje pregrejalo i na kraju verovatno crklo... 

Uglavnom, treba upaliti motor, mozda sa drugim CDI i odmah premeriti napon punjenja. Ako je mnogo iznad 14V, menjati regler. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kinroad xintian 250-16
Pre 20 sati, Arakis je napisao:

Uh, verovatno ti je regler sa slike probio i pustio napon preko 20V u instalaciju tako da se elektronsko paljenje pregrejalo i na kraju verovatno crklo... 

Uglavnom, treba upaliti motor, mozda sa drugim CDI i odmah premeriti napon punjenja. Ako je mnogo iznad 14V, menjati regler. 

Hvala. Poslao sam regler Žiki, napraviće mi novi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kinroad xintian 250-16

Da nastavimo...

Žika expresno napravio i poslao regler, ja postavio, pokušao da upalim, zavergla, ali čudan zvuk. Uzmem unimer, proverim napon na akumulatoru - 11,38v, kad zavergla padne na 6-7. Pozovem Žiku, sve to ispričam, kaže "Ne verglaj više, ne valja akumulator, zato i crkava regler. Kupim novi akumulator, sačekam da ga formiraju, postavim, proverim ponovo svu instalaciju, zamenim dotrajale buksne, posložim i uvežem kablove, vratim sve na svoje mesto, zaverglam i proverim da li baca varnicu - baca, ali neće da upali. Uradio sam ono što je bilo u mojoj moći i što ja mislim da znam, uz malu pomoć prijatelja. Zamolio bih kolege da mi preporuče majstora, po mogoćnosti negde u blokovima, kod kog bih mogao da odguram motor da ga sredi, ako može. Hvala.

Ne provozasmo se danas... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Trebas kupiti start sprej i naspricas malo u grlo karburatora ili filter vazduha i pokusas da startujes odmah zatim.

Ako upali pa se zatim ugasi do goriva je.

Mislim da ti nije veliki kvar.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja