Jump to content

Moto Zajednica

Cudan zvuk motora

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Pre par dana sam menjao ulje u motoru i juce sam bio malo da se provozam motor je radio normalno al posle je poceo da se cuje neki cudan zvuk u motoru nesto kao da grebe.Danas sam opet upalio motor da proverim i opet se to cuje,necuje se stalno nego u momentima i provalio sam da bas kad pocne da grebe pocne da se gusi masina i smanjuje broj obrtaja.Nivo ulja je dobar i sipao sam Motul 10W40.

 

Zna li neko sta bi to moglo biti jel imao neko vec takav slucaj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

da li si motor kupio nov ili polovan , i da li si vec menjao ulje u njemu i o kojoj masini je rec...........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Motor je kupljen nov prosle godine,prosao sma sa njim tek 3200 km.Prva dva puta sam menjao ulje u servisu a posle sam sam.Mnogo obracam paznju da nivo ulja bude blizu maximuma i posle menjanja proveravam dal sam dobro zatego sraf.Rec je o Sprint Prince 125.Ima dva cilindra dupli karburator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Mislim da nema veze sa promenom ulja, slucajnost , nesto ti se olabavilo u masini , mozda stator generatora ???  Probaj da skines svecice i da rukom okreces radilicu ( magnet ) da lokalizujes gde struze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Ok pogledacu to pa javljam utiske.E da i drugaj je spomenuo da bi mogao i da bude lanac bregaste,ako je to kako to da otklonim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Kako si opisao  nebi trebalo da je lanac , ustvari moze ali ako pukne spaner lanca pa lanac struze , skines poklopac glave i proveris. Ako upalis motor i nesto struze u njemu , uzmi duzi srafciger  vrh stavi na neki deo motora a na drsku prisloni UVO. Probaj na raznim delovima motora , gde se najjace cuje  tu struze. Onda javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

Vodi racuna gde kupujes motul taj koji si kupio jer je po meni tesko sra.. pitanje je sta je u kantici i nemoj niko da te laze da ne mozes da sipas recimo OPTIMA (modrica) polusinteticko (kosta oko 650 - 700 din) i sigurno je bolje od motula.

 

Meni se motul za 1400 km na choperu 125 cc ispostio, ima ga ali je kao zejtin. Sada sam sipao optima polusinteticko i mogu da ti kazem da mi se vec posle 300 km svidja vise nego motul ...

p.s. sto se tice zvuka, mozda su ti se rastelovali ventili ako ih nisu lepo pritegli

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ma kakav crni lanac na tri hiljade to nema veze. Ako nesto nije u redu sa uljem temperatura ce porasti, ali kako kazes da se gusi deluje mi prilicno zajebano. Probaj da sipas drugo ulje, mozda je stvarno neki krs. Jbg. ja kupujem ulje ne velikim pumpama ili u Veranu.

Mada i to mi zvuci nemoguce da je do ulja. Dobro ti je onaj lik rekao za svecu da skines pa da okreces da vidis da li pravi neki otpor.

Nemoj se u svakom slucaju voziti dok to neresis. Vidi pa se savetujemo dalje........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Skinuo sam danas svecice i jedna je crna a druga bele boje.Izgleda da cu morati i da sinhronizujem karburator.Inace pokusavao sam da otkrijem odakle se cuje taj zvuk al nisam uspeo.Prvo sam ga upalio i cekao nekih 5 minuta kao kreten sa srafcigerom i nikako da pocne,al posle je pocelo i nisam otkrio.Cuje se i u leru i u brzini al sad nekad radi normalno neko vreme pa posle na momente pocne opet.I cini mi se da je iz donjeg dela motora ili ispod dekla gde su lamele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Pa izgleda da ce morati zavirivanje u motor , ukoliko se ne javi neko ko je imao slican problem na takvom motoru :-\ probaj prvo sa tom deklom pod kojom je kvacilo. Kad ispustis ulje  vidi ima li tragova metala u njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Najvise me plasi da cu morati da otvaram masinu.U najgoroj sam krizi do sad,ako ovde prsnem kes necu imati za registraciju. :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Pre par dana sam menjau ulje na kinezu(motul 10W40)sutra dan se malo provozali Blackbite i ja i kad smo se vratili primetimo neko cangrljanje na Princu.Prvi sumnjivac je bio lanac bregaste,sutra dan smo pokusavali da provalimo sta je al bezuspesno.Danas sam ga odneo majstoru sto zivi blizu mene,gleda on motor,osluskuje.Posto vidi da je presao tek nesto vise od 3000 km pita me dal ga samo ja vozim jesam ga pozajmljivao kazem nisam ja ga mazim i pazim.Kaze on jedino ako je lanac bregaste.Mislim ja super to se da namestiti i ostavim motor da on to lepo sredi i nasteluje.Posle par sati zove on mene da dodjem,posto su Wolflord i Blackbite bili kod mene otisli smo svi zajedno da vidimo.

  Dodjem tako i imamm sta da vidim,otvoren desni dekl kaze otisla buksna i morace cela masina da se otvara.Kad se nisam slogiro  :'(

 

Pitam kolko ce to zadovoljstvo da me izadje,kaze on za ruke oko 100e a materijal posebno.Verovatno cu morati da vidim da mi neko na strugu napravi novu biksnu jer da narucujem novu iz sprinta.....cemu to?

 

Bedak

 

Ovo sam uradio samo copy/paste jer zurim imam obaveze al eto ga kvar :(

post-2352-12879028115498_thumb.jpg

post-2352-12879028116023_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Znam da je malo zastarela tema...ali...

 

I sta je bilo na kraju?

Koliko te sve ispalo para i vremena?

Kako te motor sad sluzi?

Pricaj covece...

 

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Znam da je malo zastarela tema...ali...

 

I sta je bilo na kraju?

Koliko te sve ispalo para i vremena?

Kako te motor sad sluzi?

Pricaj covece...

 

Pozdrav

 

Posto sam u toku, nece Slayer zameriti da napisem.

 

Ipak nije u tome bio problem, jer kada je to odradjeno i masina sklopljena, ispostavilo se da i dalje cangrlja.

 

U agregatu nema nikakvih opiljaka nigde, nikakvih tragova ostecenja, i sve je izgledalo savrseno normalno.

 

Motor se vozi uz cangrljanje, minimum 1000km je proslo od tad, i osim sto se nekad cuje, sve radi savrseno.

 

Enigma totalna, a ko god je i imao neku ideju sta bi moglo da bude, to je vec bilo provereno.

 

Ono sto znamo je da nema veze sa menjacem/korpom/kvacilom, jer nema pravila da li ce se zacuti u brzini ili ne, niti postoji bilo kakav sablon kada se to desava. Lanac bregaste/spaner nisu sigurno, u toku rada je probano zatezanje/otpustanje spanera i pokazalo se da ni to nema uticaja.

 

Jedna "sumnja" je postojala, a to je da bregasta u caurama ima mali zazor, ali svi tvrde da je to nedovoljno da bi se bilo sta culo i da je u normali.

 

Eventualna mogucnost ostaje da se neki lezaj oglasi s' vremena na vreme (iako su svi izgledali OK), a menjanje svih redom lezajeva, ali rasklapanje agregata u najsitnije komponente i nema preteranog smisla, ako vec sve funkcionise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Znas kako se kaze  ,  ma samo vozi , kad na kraju rikne    videcemo sta je zvrcalo ::)

 

Jeste jeste, i za Cernobilj su rekli "ma nista nista, samo malo cangrlja" pa bi sta bi.

 

Jeste li pokusali da poredite dva ista motora? Tj neke sumnjive delove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: Golden Dragon

Meni se kad sam imao Princa isto culo posle zamene ulja(10-40W), na odredjenom broju obrtaja, kao da je lanac bregaste ili vrlo slicno, ali ne uvek i nije imalo pravila. Sipao 15-40W ulje, i utisao se, kao da nista nije bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Meni se kad sam imao Princa isto culo posle zamene ulja(10-40W), na odredjenom broju obrtaja, kao da je lanac bregaste ili vrlo slicno, ali ne uvek i nije imalo pravila. Sipao 15-40W ulje, i utisao se, kao da nista nije bilo.

 

Znaci isti ali potpuno isti problem i kod mene,ja sam mislio da vozim ovako do kraja sezone pa posle da ga oteram u NS u glavni servis pa nek ga srede ali ako kazes da je gusce ulje resenje probacu i to.Ionako mi je vec vreme da promenim.

 

Javicu sta je bilo.

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Meni se kad sam imao Princa isto culo posle zamene ulja(10-40W), na odredjenom broju obrtaja, kao da je lanac bregaste ili vrlo slicno, ali ne uvek i nije imalo pravila. Sipao 15-40W ulje, i utisao se, kao da nista nije bilo.

 

Znaci isti ali potpuno isti problem i kod mene,ja sam mislio da vozim ovako do kraja sezone pa posle da ga oteram u NS u glavni servis pa nek ga srede ali ako kazes da je gusce ulje resenje probacu i to.Ionako mi je vec vreme da promenim.

 

Javicu sta je bilo.

 

Pozz

Dzaba te ja nagovaram mesecima da pokusas, kad je tebi zao da prospes dobro ulje. :P

 

Javljaj sta se desava, i mene bas zanima. :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja