Jump to content

Moto Zajednica

I posle Cometa, Comet....ili ti Cometom iz MNE u Aprilu....

Recommended Posts

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Kao sto je priroda odredila...roditelji treba da se zrtvuju za svoju decu.....tako sam i ja imao prilike pocetkom ovog meseca da se "zrtvujem"...ali prijatno jel je to "zrtvovanje" podrazumevalo izmedju ostalog i putovanje motorom a to je ono sto najvise volim "pod stare dane"....(nekad sam vise voleo neke druge stvari...ali sa godinama su spale na drugo mesto)...

 

Dakle moj "sincic" je prodao njegovog Hyosunga 250 i cvrsto resio da kupi nekog "R"-a od 600 ccm3.....medjutim sve sto smo gledali u okviru nasih trenutnih finansijskih mogucnosti...blago se moze nazvati "krsevi"....nije mi jasno kako ljude nije sramota da za umrle motore koji su kupljeni preko za 400-500 eura...prefarbani cetkama i normalno kilometraze vracene na 20-25.000 km prodaju za 2,5-3.000 eura....pitam se dali je neko lud da to kupi...no to nije tema ovog posta....

 

Listajuci oglase nadjem istog Hyosunga kao sto je imao ......za pravo cudo opet se ispostavilo da sam u pravu , priznao je da se zeznuo sto ga je uopste prodao jel sada nemoze da nadje za slicne pare tako pouzdan motor.....tako je to kada neko nece da poslusa starije i iskusnije....

 

Uglavnom resimo da kupimo drugog Cometa pod uslovom da je o.k....jedini problem...motocikl se nalazi u Podgorici...sretna okolnost motocik je registrovan na nasim, PA tablicama.....

....dete mi nervozno....kako ga kupiti....transportovati...itd.

 

Tu nastupa gore navedeni otac i ponudi sebe na zrtvu da ode, pogleda motocikl i ako bude srece i kupi....naravno popdrazumeva se i transport do Bgd.

 

Par telefonskih razgovora i sedam na vecernji voz za Podgoricu....putovanje drndavo...zaspim tek ispred Podgorice...izadjem iz voza samleven...medjutim dole sunce, lep dan i to mi polako popravi raspolozenje....nadjoh se sa momkom koji prodaje motor i odosmo da ga vidimo.....

 

Prijatno sam iznenadjen...10800 km. serijske gume u solidnom stanju (citaj neunistive najlonke zaboravih ime proizvodjaca...serijski se stavljaju na ovaj motor)....znaci kilometraza je verovatno korektna.....gledam dalje kad ono 2 K&N filtera...lepo,lepo....sportski izduv...jos lepse...cuje se odlicno....imam utisak da je ozbiljniji motor od 250 kubika.....a na kraju...slag na tortu...dupli diskovi napred (serijski ima jedan i nemoze se bas pohvaliti kvalitetom kocenja)....super.

Mane ...udaren rezervoar i otisle gumice na cilindru prednje kocnice....

Bez obzira na to brzo se dogovaramo oko cene i kupujem ga..........medjutim malo je rizicno putovati sa takom kocnicom i resim da to sredim...medjutim neznam nikoga u Podgorici ko ima veze sa motorima........ali se ne sekiram....ulazim na NAS BJB FORUM i u imenima i adresama nalazim na prvog clana iz Podgorice nick name :"veci crnogorac".....okrenem ga telefonom i veoma brzo se nalazimo na pumpi u centru...stvarno fizicki velik covek...vozi i velik motor....a sto je najbitnije sto se posle i pokazalo velika ljudina....da nije bilo njega verovatno nista nebih ni uradio u cilju poboljsanja kocenja.....Dakle Ivan Bozovic...Podgorica 5 zvezdica za pomoc clanovima sa foruma.

Moram da pomenem jos jednog velikog coveka iz Podgorice...kod koga me je Igor doveo....Batko...ima svoj servis...gumice nemozemo da promenimo, ima tu jos problema oko cilindra...tako da me Igor opet vodi u grad da kupimo cilindar....nalazimo neki koji bi mogao da posluzi...Batko ga modifikuje i kocnice rade....medjutim ne savrseno posto su i creva neadekvatna (treba staviti pancirna)...no to nemogu tamo da sredujem....da ne zaboravim dok sam boravio u servisu nudili su me picima (bezalkoholnim) a izmedju ostalog i da rucam sa njima sto sam naravno odbio ali mi je bilo izuzetno drago upoznati takve ljude.....

Na kraju mi Batko nije naplatio njegov rad posto je video covek da sam utanjio sa parama....svaka mu cast i za njega 5 zvezdica...ako Vas zadesi kakva nevolja sa motorom u Podgorici okrenite 069/022096.

U medjuvremenu je dan polako prosao....nepada mi napamet da idem za Beograd vec krecem  put Svetog Stefana kod moje drage...da provedem koji dan tamo i normalno da se ogrebem za finasije za povratak....he,he

 

Vozim od Pg. preko Cetinja i spustam se prema Budvi...uz put sam imao drustvo decka na zekanu, novom....stajemo na raskrsnici i on me zove na pice u Budvu, odbijam posto sam resio da sto pre stignem na Sv. Stefan...malo pricamo u prici se doticemo i Cometa a on se prilicno cudi da ima samo 250 kubika...da napomenem da su ove modifikacije na njemu (zaboravih da napisem da je zamenjen i zadnji zupcanik i stavljen novi DID lanac iz zlatne serije)doprinele  da mnogo bolje vuce od onog koji smo imali...prijatno iznenadjenje.

 

Tako ti ja dodjoh na Sv.Stefan.... i tamo sam proveo nekoliko lepih dana cekajuci povoljnu vremensku prognozu (u kontinentalnom delu).............na moru je fenomenalno vreme....svaki dan sam se vozikao po okolini obilazeci crkvice i manastire....ispred manastira u Rezevicima upoznah jos jednog sjajnog momka Vlada iz Petrovca vozi Yamahu...posle smo zajedno odjezdili i do Petrovca na pice....

 

Da skratim u subotu sam se probudio oko 7,30 vidim razvedrava se prognozirali su oblacno ali toplo vreme...za nedelju suncano i ista temperatura....xm...nemogu da cekam Nedelju vec mi se putuje a znam i da Djole jedva ceka da vidi motor....dakle pocinjem da se pakujem...oblacim kombinezon....zeni pune oci suza...kaze zasto jos ne ostanes....ja se najezio nevolim kad mi place pred put da mi malerise...ali ipak krecem....

Kao sto rekoh na moru je sve ok i nije hladno.... ali vrh Cetinja me doceka odmah neka povremena sitna kisica i hladno vreme...bez obzira na kompletnu opremu jedino mi nije hladno na nogama...(da pohvalim cizme za 50 e. iz Louisa...pokazale su se fenomenalno za sve vreme puta)....spustam se u Podgoricu i tu je vec toplije...nastavljam kanjonom Morace i ukratko da napisem da sam se do granice smrzao ko p****...osim nogu sve ostalo je utrnulo...

Crnogorci me propustaju brzo ali neki bizon na nasoj strani je veoma "inteligentno" posumljao u mene , prtljag i motor tako da je sve detaljno pregledao (cak i brojeve sasije i motora...za to mu hvala posto sam ja to zaboravio da uradim i sada sam siguran da je sve o.k.)...vec sam se uplasio da nece mozda i u "bulju" da mi se zavlaci....dakle zavrsih sa njim i on me pusti, vidno razocaran sto nista neispravno nije nasao.........eee ..........odatle pocinje lepsi deo putovanja posto vise nije bilo hladno (medjutim meni je ostala hladnoca u kostima sve do Beograda).....

Kilometri se radjaju a Comet me sve vise odusevljava...po mokrom se pokazao izuzetno po suvom jos bolje putna brzina je solidna vozim ga konstantno izmedju 100 i 120 km/h....potrosnja...SMESNA.

Polozaj je toliko opusten da nestajem da se odmaram....put je dobar i suv i ja pocinjem sve brze da savladavam krivine i sticem sve vise pouzdanja u motor...mislio sam da sa 250 kuba nemoze da se putuje...medjutim ovo je pravo zadovoljstvo....uz put sve vise razmisljam o novom Z-750 polozaj slican ....na r-u ruke otpadose posle 200 km.

U toj mojoj idili prestize me na Zlatiboru policijski auto sa rotacijom i zaustavlja...nisu videli ljudi reg.tablicu ispod repa......kada su uvideli da je dokumentacija ok. ljubazno mi pozelese sretan put.....Vozim ti ja tako dalje motor prede ni da stucne...ja prezadovoljan ali pocinjem povremeno da cujem neke cudne zvuke.....prilicno se zabrinuh jel dolaze iz mog praznog stomaka koji je ukljucio alarm...vidim u Cacku sa desne strane pecenjaru.....zamalo da kazem da mi donese pola kile vruce prasetine ali se uplasih da mi se posle ne prispava i narucih izvrsnih 300 grama....jedva se suzdrzah da ne ponovim jos jednom isto.....

Nastavljam put i ubrzo sam u Beogradu....vreme malo iza 16,00h.

Hyosung se upoznao sa novom garazom i novim vlasnikom.....drustvo mu pravi K-7 600, mislim da se bas nesto ni nevole ovaj jaci vidi da mu se sprema otkaz iz garaze a ovaj manji bi nekog slicnog druga pa makar i jedno 500 kuba jaceg od njega....u poverenju mi je rekao da bi voleo da to bude Z-750.... i ja bih...samo kako sve to izvesti????

I sto je najbitnije "dete" mi je vratilo osmeh na lice i vidim da je zadovoljan...kaze malo ce jos da ga sredi i bice tip-top....nadam se da pod onim "sredi" nemisli na mene kao prosli put...lol

I tako ja otvorih sezonu 2009 sto se tice putovanja....nadam se da ce mi finansije dozvoliti da ih bude jos dosta ove godine i da cu to opet moci da podelim sa vama.

 

Slike sa ovog putovanja mozete videti u online albumu...evo linka :

 

http://picasaweb.google.com/ggiixxeerr/HyosungComet250?feat=directlink

 

A napravio sam i slideshow na youtube pa birajte koga interesuje....i normalno ne zaboravite "NIJE ISTO ZIVETI I BITI ZIV"

 

http://www.youtube.com/watch?v=MPa3WIdQuVI

 

STA JE BRE OVO OVI MI PROMENILI ORIGINALNU MUZIKU????????

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1895 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Jadan ti kolko si se zrtvovao. Nekoliko dana na Sv Stefanu, video si se sa dragom, upoznao ljude sa Bjb-a, vozio si se, pa kafanica pa na kraju doneses osmeh sinu. Da se uvek ovoliko zrtvujes. Srecna kupovina i puno lepih km vam zelim na novom motoru.

Kladim se u 100 evra da ti motor sad nije u garazi nego se vozi po gradu.Verovatno ti naslednik nikad nije ustao ovoliko rano u nedelju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

lepo, lepo, posalji mi na PP koliko si ga platio ako nije problem, gledam ja nesto ovako slicno jer takve su mi finansije.

U zdravlje da se vozi sadasnji vlasnik..

 

P.S. pregledaj motor detaljno, ima jedan primerak iz panceva koji se raspao, ne kazem da je to taj samo treba biti obazriv

obrati paznju i na ovo

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

This thread is just to inform you that there's a recall here about a problem found in the cam tensioners in the models: GT250, GT250R, GT125 and GT125R (also fuel injected models are affected) bought during 2007 and beyond.

 

The problem causes strange engine noises and the possibility of it to blow. The dealers by now are being informed and they're slowly replacing those defective cam tensioners under warranty. They have made public a list of affected VIN numbers, but there's evidence that there are many others affected too.

 

This is the list:

 

Last 7 VIN numbers for 125s:

from 1500041 to 1500713

and for 250s:

from 1500001 to 1500881

 

 

Don't know if there would be other countries where these models are affected but it must be known for just in case they were.

 

An important note: a dealer informed one mate of the Spanish forum that the defective cam tensioners can be easily identified by finding the part in the right side of the engine and comparing it's size to a normal one.

 

A non-defective cam tensioner would have this aspect:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

But a defective one would be shorter, so the green line that indicates it's length would be shorter too.

 

Note 2: seems that GV models could be affected too...

 

Source: http://www.hyosungcomet.com/foro/viewtopic.php?f=2&t=22206

post-1040-12879027499724_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Cestitke na trgovini, bajkic je super, ta anomalija na rezervoaru se moze lako ispeglati (pogledaj na youtubu par klipova, ljudi su usavrsili tehniku), takodje lep gest od momaka iz Podgorice, svaka cast!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: klr

Cestitam, zuta mu savrseno cuci :)

inace, 100% podrzavam misljenje o tome sta se i kakvi krsevi prodavaju u majci Srbiji. Ne samo za motore vec i aute...al tako ce biti sve dok se drzava ne bude opametila pa zaradjivala na prozivodnji i industriji, a ne porezima...

pozdrav od bivseg kometovca, doduse moj je bio 650cc, al za bgd i povremene odlaske u prirodu ovaj od 250 je sasvim dovoljan

I da, preporucujem zamenu kocionih creva, standardna boljka kod prvih modela, suvise mekane kocnice. I obavezna provera vazdusnog filtera. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

o drug moj! samo da ti napomenem da si me razbudio kad si mi prošao ispred stana u povratku... Comet se čuje i mrtve budi a kamoli mene!!  ;D

baš mi je milo što smo se upoznali druže a biće prilike i da se popije po koja. odličan putopis i tvoja žrtva o kojoj će generacije pričat! ;)

p.s. Ivan, ne Igor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

interesantna kupovina motora koja je docarana kroz putopis.Svaka cast crnogorcima za pomoc.Zelimti da sledeci putopis napises kada budes isao po zekana.Prosle godine sam isao u crnu goru sa mojim z750 i motor me je odusevio,jedina mana mu je sto je tvrdo sediste,samo da mu je bilo mekse sediste mislim da bi odvozao iz cuga ti 850km,ali to ce mo resiti kod zemunaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Sta da kazem na ovo?! Sretan je mali koji ima takvog caleta :)

Moj je vozio motor citavu svoju mladost (Dok je imao duzu kosu i slusao Beatles-e) a sada koristi svaku priliku da mi "objasni" kako motor i nije bas najpametniji "sport" i kako ne bi trebao da bude "predmet" mog interesovanja :) ! A ja imam samo 33god. ...

Ostaje nam da se nadamo da ce i on "ciniti" nesto slicno za tebe kad te "stignu godine".....

Nek je sa srecom i tebi i njemu....a ako budete opet svracali u ove krajeve...jbg..... javite se :)

Pozdrav iz BL!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Charuga, hvala na lijepim redovima, a mom imenjaku neka je sa srećom... ;) Očigledno ti je bilo lijepo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja