Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa kvacilom

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Kada sam kupio motor kvacilo je radilo savrseno. Odmah nakon kupovine sam sipao Repsol ulje i desavalo se da prilikom kretanja naglo zalepi i cimne kao da sam od polovine naglo pustio rucicu. Zamenio repsol sa motul 5100 i problema nije bilo nekih 1000km, a postao je izrazen kada se masina dobro zagreje 10-20 minuta voznje. Ne kapiram u cemu je problem, da li motor ubije aditive tako brzo ili je nesto drugo u pitanju.

 

Sta bi mogao da bude uzrok problema? Da li da trazim neko drugacije ulje ili je nesto drugo u pitanju.

Za Guzzi-ja, Bmw-a ili HD nemam love. ;D

 

E da, u pitanju je 250ccm kineska parallel twin masina, ako nesto pomaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Kada sam kupio motor kvacilo je radilo savrseno. Odmah nakon kupovine sam sipao Repsol ulje i desavalo se da prilikom kretanja naglo zalepi i cimne kao da sam od polovine naglo pustio rucicu. Zamenio repsol sa motul 5100 i problema nije bilo nekih 1000km, a postao je izrazen kada se masina dobro zagreje 10-20 minuta voznje. Ne kapiram u cemu je problem, da li motor ubije aditive tako brzo ili je nesto drugo u pitanju.

 

Sta bi mogao da bude uzrok problema? Da li da trazim neko drugacije ulje ili je nesto drugo u pitanju.

Za Guzzi-ja, Bmw-a ili HD nemam love. ;D

kupi onda hondu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Kada sam kupio motor kvacilo je radilo savrseno. Odmah nakon kupovine sam sipao Repsol ulje i desavalo se da prilikom kretanja naglo zalepi i cimne kao da sam od polovine naglo pustio rucicu. Zamenio repsol sa motul 5100 i problema nije bilo nekih 1000km, a postao je izrazen kada se masina dobro zagreje 10-20 minuta voznje. Ne kapiram u cemu je problem, da li motor ubije aditive tako brzo ili je nesto drugo u pitanju.

 

Sta bi mogao da bude uzrok problema? Da li da trazim neko drugacije ulje ili je nesto drugo u pitanju.

Za Guzzi-ja, Bmw-a ili HD nemam love. ;D

kupi onda hondu

 

Pa i honde vole mokra kvacila uglavnom. ;)

Za pocetak jedino mi pada napamet da sipam neku krdzu od ulja kakvo je postojalo u to vreme kad je Honda ugradjivala "ovaj" agregat.

Kako god, najvise me zanima da li je neki tipican problem ili imam neku gremlinariju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

Verovatno je to Repsol ulje neka teska droga kad se nije ispralo iz prve. Ja bi probao opet sa zamenom ulja. Ili sipaj neki krsh, teraj malo pa opet zameni sa Motulom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Sipao Valvoline 10-40, jos gore se ponasa >:(

 

Doduse samo sam testirao mozda se promeni situacaija posle vise predjenih kilometara, ali nisam optimistican.

 

Ljudi ima li jos neko ideju. :-\

 

P.S. Da li se ulje meri sa zavrnutim cepom ili sa odvrnutim? Da ne sipam mozda previse ulja (merim sa odvrnutim) pa da to pravi problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

skini dekl i pogledaj na sta lice lamele

To mi momentalno nije opcija jer mi je dvoriste u izgradnji i nemam prostor za majstorisanja, a ne bih da vetar nanese pesak u masinu, ali u svakom slucaju ukoliko se situacija ne popravi moracu da ga otvorim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

А што се зезазш са неком опасним фенси уљима? Мотор није најновије генерације и конструисан је за рад са тим хај-тек уљима и адитивима у њима.  Има мотора старије генерације којима баш не пријају уља нове генерације. Пробај неко које је "обичније"; ионако га мењаш на месец дана.

 

А и што ти човек пише: види шта је са ламелицама.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

skini dekl i pogledaj na sta lice lamele

To mi momentalno nije opcija jer mi je dvoriste u izgradnji i nemam prostor za majstorisanja, a ne bih da vetar nanese pesak u masinu, ali u svakom slucaju ukoliko se situacija ne popravi moracu da ga otvorim.

Doteraj kod mene u Mangulanu (prostorija za sredjivanje motora od WILD MANGULICA)

da ga rasklopim i ponovo sklopim.... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Danas sam napravio stotinak km, ipak nije losije negosto je bilo, kako mi se ucinilo u prvi mah, ali isto tako nije ni nista bolje.

 

@Zorge

Opasno fensi  ulje sam i sipao da ga ne bih menjao svakih mesec dana.  ;)

Ocigledno velika greska.

 

@DzOks

Jes' pa da mi diskonektujes CDI ;D

 

@MOTOSIKI & bucow

 

Tako ce izgleda i da bude. Jbt, onaj REPSOl ko superlepak se na'vato ili sta im je vec uradio.

 

Ispade najbolje da sipam mineralno eventualno polusintetiku sumnjivog kvaliteta. :-\

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Сипај полусинтетику, али не "сумњивог квалитета", већ најкласичнију могућу аутомобилску.

 

А шта у ћитабу за твој мотор пише? Нешто типа 15W-50?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Сипај полусинтетику, али не "сумњивог квалитета", већ најкласичнију могућу аутомобилску.

 

А шта у ћитабу за твој мотор пише? Нешто типа 15W-50?

Ja kod mene sipao Shell 15W-40

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Сипај полусинтетику, али не "сумњивог квалитета", већ најкласичнију могућу аутомобилску.

 

А шта у ћитабу за твој мотор пише? Нешто типа 15W-50?

 

10-40 ili 15-50 polusintetika, moze i mineralno 15-40 ali ne bi trebalo automobilska zbog aditiva za lamele (valjda).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Otvorio dekl, lamele nisam mogao da skinem jer se nemam odgovarajuci alat. Ono sto sam primetio, a ne znam koliko je normalno ili ne da lamele u korpi imaju jedno 3-4mm lufta, odnosno za toliko mogu da setaju napred nazad u korpi. Da li to znaci da su potrosene, jer je dovoljno i 1mm ako ne i manje da bi se one odvojile pritiskanjem rucice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 758 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

                        Cekaj  nisam sakpirao  lamele u korpi se pomeraju levo desno ( nije problem ) ili napred nazad , sto nikako ne bi smelo kod zatvorenog  (neukljucenog ) kvacila ??? Ako nije stisnuta rucica  a lamele idu napred nazad , kvacilo nije dobro sastavljeno , ili zaboravljena neka lamela ili medjuploca ili nesto trece ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

                        Cekaj  nisam sakpirao   lamele u korpi se pomeraju levo desno ( nije problem ) ili napred nazad , sto nikako ne bi smelo kod zatvorenog  (neukljucenog ) kvacila ??? Ako nije stisnuta rucica  a lamele idu napred nazad , kvacilo nije dobro sastavljeno , ili zaboravljena neka lamela ili medjuploca ili nesto trece ??? ???

 

Nisam ni ja skapirao sta si ti skapirao, mada priznajem da nisam bio najjasniji.

 

Dakle, skinusmo dekl, i skinusmo potisne opruge, ali nismo imali alat da odvrnemo onaj centralni sraf. Lamele u pravcu u kome su naslagane imaju hod od 3-4mm u pravcu u kome se inace krecu prilikom pritiskanja/opustanja kvacila kada ih rukom pomeram sve zajedno od pocetka do kraja. To je prostor u korpi sa skinutim oprugama, a osim potencijalne istrosenosti nista mi tu ne deluje cudno. Jos jedna lamela i ploca mislim da ne bi mogle da se spakuju, tako da ne verujem da nesto nedostaje, a opet nemam podatak o tolerancijama da bih sa sigurnoscu rekao da li su potrosene ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja