Jump to content

Moto Zajednica

Tema iz 2006 godine...

Recommended Posts

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Dragi svi,

Neki od Vas nisu na forumu toliko dugo da bi se setili ove teme, a ja želi da svima skrenem pažnju na nju. Radi se temi koju ne bih da oživaljavam pa pišem novu.

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=2689.0

 

Nudim Vam delove...

 

Aj da se ne lažemo, previše brzo vozimo. Dešavaju se tragedije, ginemo kao mačići. Nesreće se kao po pravilu dešavaju u koliziji sa drugim učesnicima u saobraćaju. Ovog leta se bližimo cifri od 60 umrlica. U poslednje vreme, Nataša me moli da vozim pažljivo, kaže ima u sebi neki nemir kada sam na motoru. Sve je to posledica učestalih nesreća ovog leta.

Jako bih voleo da svi oni ljudi koji su na forumu, bar na neki naèin imaju u svojoj svesti sve ono što se može desiti ako nismo pažljivi na putu. Najviše bi voleo da više niko ne izgubi život na motoru, a još više od toga da niko sa foruma ne završi u Crnoj Hronici. Mala je uteha Pecinoj deci što će se u njegovu čèast održati moto skup. Apelujem da smanjite brzinu, tako povećavate šanse da budete primećeni na vreme. Ova dva momka koji su poginuli neki dan, a i Andrej Kovačević, imali su kacige, ali ih je ubila prevelika brzina. Znaš koliko njihovim porodicama znači što je neko kriv, ili nije kriv? Svima će im Bog oprostiti, nekome pre, nekome kasnije.

Naši su putevi na kartama sveta, a ne na nebu. Poštujte te puteve, neka Vas sve Bog čuva. I smanjite brzinu, makar malo, molim Vas.

 

najzli

 

Apelujem na sve da ulagane voznju po naseljenim mestima, kako rece neko samo trenutak nas deli od skretanja ka nebeskim putevima...

 

Stoga nosite opremu, vozite "normalno" a ne kao na pisti i postujte saobracajne propise, makar one koji ako se ne ispostuju direktno ugrozavaju bezbednost saobracaja

 

AndrejP je urednik ovog foruma koji je tragično izgubio život jer mu je voizač putničkog automobila oduzeo prednost. Zbog brzine kojom je Andrej išao, oduzimanje prednosti je značilo i oduzimanje života.

 

Andrej je uvek vozio oprezno i polako, ali nekada opreznost i spora vožnja nestanu pred naletom adrenalina i uzbuđenja koje donosi vožnja. Oduprite se tim osećanjima dok ne dobijemo moto stazu ili mesto gde ćete cepati mašine...

 

Počinje sezona, imajte na umu da su živote gubili i mnogo bolji vozači od vas, ne uzdajte se previše u znanje već strahopoštujte svoje mašine, proveravajte njihovu ispravnost i znajte da postoji tačka posle koje ni jedna zaštitna oprema nema smisla...

 

Polako, nezamenjivi ste samo na svojoj sahrani. Jel tamo žurite?

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Andrej je bio poslednji za koga bih pomislio da ce da nastrada zbog svog stava prema voznji motora i zivotu uopste, bar koliko sam ga upoznao kroz forum.

 

Kroz njegove tekstove koje sam voleo da citam, a posebno nakon tragedije sam najvise i shvatio koliko je motor opasna sprava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2303 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

// ali nekada opreznost i spora vožnja nestanu pred naletom adrenalina i uzbuđenja koje donosi vožnja. Oduprite se tim osećanjima dok ne dobijemo moto stazu ili mesto gde ćete cepati mašine... //

 

Sa ovim se u potpunosti slazem. Dovoljan je jedan trenutak da te povuce adrenalin i neizivljenost koju svako od nas pomalo ima.

Isto tako bih sve zamolio da postuju propise maksimalno. A ne kao sto su ovde neki pisali "ja nocu na crvenom pogledam levo desno, i ako nema nikog prodjem".Ko zna kakvom vam brzinom moze doleteti neko sa autom....

Takodje sam primetio da smo se svi (mislim na vozace motora) izbezobrazili kada su upitanju "provlacenja". Kada smo na semaforu nemam nista protiv, ali u voznji.....

Ovo kazem zato sto pre neki dan u Kneza Milosa idem autom 60, pored mene drugi auto, i utom trenutku prolazi lik izmadju nas dvojice bajkom. Slagacu vas ali mislim da mu je ostalo po 10cm od mog i auta pored, sta bi se deslio da je samo neko od nas pokusao da izbegne rupu nesmem ni da zamislim.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Najz Najzli, u pravom trenutku. Prvi lep vikend i odose 4 zivota. Da su svi ovo proctiali :(

 

Drugi vikend i još dvojica...

 

LJudi, polako bre...

 

najzli

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja