Jump to content

Moto Zajednica

Velika tura "Planine Srbije" sa izlaskom na Midžor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ETV1000 Capo di tutti capi

Imam skoro potpuno razradjenu rutu koju sam planirao da odvezem jos prosle godine, ali ostala je za ovu. U pitanju je dugacka offroad tura (oko 150km sumskih puteva i makadama)) koja prolazi kroz srce kucajskih masiva, jednog od najnenaseljenijih u podrucja u Srbiji i ide do dunava. Bice i kampovanja i svega, kad razradim sve detalje postavicu na forum, ako bi jos neko posao samnom.

 

Racunajte i na mene za ovu avanturu! :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R, Yamaha X max 300

:) daleko je Jun ali evo i ja da se prijavim... iskreno, svidja mi se marsuta ali mi se ne svidja vreme za koje sve ovo treba da se obidje. Voleo bih kada bi to trajalo minimum 7 dana. Sa vise kampovanja i boravka u prirodi... znam da mnogi nece moci da izdvoje toliko vremena pa zato pristajem i na ovu varijantu..

 

Što se toga tiče, organizovaćemo nešto drugo. Malo je ljudi koji mogu da odvoje toliko vremena, a i 7 dana boravka u prirodi zahteva malo veće logističke pripreme.

 

Hoću da kažem da jedno ne isključuje drugo :).

Imam skoro potpuno razradjenu rutu koju sam planirao da odvezem jos prosle godine, ali ostala je za ovu. U pitanju je dugacka offroad tura (oko 150km sumskih puteva i makadama)) koja prolazi kroz srce kucajskih masiva, jednog od najnenaseljenijih u podrucja u Srbiji i ide do dunava. Bice i kampovanja i svega, kad razradim sve detalje postavicu na forum, ako bi jos neko posao samnom.

Ovo mnogo dobro zvuci!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

tih Aco ,shto ti nishta neznash???  ;D ;D ;D to i ja planirah dok nisam uzo tdm-a...podseti me pri kraju ovog meseca(dolazim u pn na dve nedelje ) DA TI PONESEM CD sa vojnim kartama i gps kordinatama na istim  kako bi to josh bolje isplaniro,slik'o i prich;o kako je bilo...

 

Nemam ni ja ništa protiv CD-a sa vojnim kartama, a i bliže sam od Ace ;D  'Ajde cimnuću te da se dogovorimo oko tih karti, i ja sam zainteresovan (nevezano od ovog putovanja)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Dom Rtanj je vec opste poznato mesto i uslovi za smestaj i ishranu su odlicni. Takodje parking je blizu.

Dom na Babinom zubu je dobar samo moramo da rezervisemo mesta na vreme da nam ne uleti neko. Bice malo opreznija voznja do doma (zbog ogromne kolicine rizle i kamencica) ali dom ima ok klopu za pristojne novce. Motori mogu da se parkiraju ispred doma (deo doma sluzi kao policiska stanica).

Slabo sam spavao po hotelima u juznoj Srbiji ali sad cu da probam....

Naravno ako mogu ja sa mojim Zelenkom da ucestvujem.

 

 

Nadam se da rizle neće biti toliko preko leta :) A rezervacije ćemo da obezbedimo, za to bi trebalo da znam tačan broj ljudi koji ide, a to nećemo znati dok se ne odredi tačan datum polaska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Drago mi je da postoji ovoliko interesovanje za jedan ovakav put. Vidim da niko nije dao alternativne predloge, tako da ovo ostaje radna ruta.

 

Sledeće javljanje sa tačnim datumom i više detalja mesec dana pred polazak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki 1400gtr - BMW K1300S

Tura nije losa,nemam off road motor ali nema veze,ako budem slobodan idem. Datum polaska treba bar nedelju dana ranije objaviti i napraviti tacan broj ljudi kiji krecu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Svidja mi se kako razmisljas ;D, a i planiras. Sem onih off ova, ostatak bi rado obisao. Samo me ostavite u obliznjoj kafani, ili ti zadruzi, pa kad se izoffijete, vi me pokupite da idemo dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Divna tura...I ja mislim da je predviđeno vreme malo tesno, ali slažem se da duži put otvara neke druge priče. I ja sam preliminarno zainteresovan, samo što zbog tipa motora koga posedujem moram da se odjavim sa offroad deonica :-[. By the way, svaku od ovih planina sam obišao kampujući i mogu samo da kažem da je čovek napravio sjajan itinerer. I u varijanti kampovanja je odlično, u to vreme noći više nisu toliko sveže pa je šator skroz prihvatljiva opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Posto ja planiram da idem sa nekim drustvom na Babin Zub sa izlaskom na Midzor ovoga leta,oni idu dzipom a ja naravno motorom, zanima me taj deo od hotela pa do samog vrha Midzor,kakav je put,mogu li da proteram tuda Falkonca ili je bas losa deonica i koliko je dugacka.Hvala.

 

Vojne karte su cudo,ja sam po njima prosle godine isao na Borsko jezero kroz Kucajske planine,ucrtana je svaka stazica,potok i izvor, ubacis u GPS  i nema nikavih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

ajde ja ću te šlepam, zaslušio si :)

 

Hvala, racunam na tebe :)

 

..., zanima me taj deo od hotela pa do samog vrha Midzor,kakav je put,mogu li da proteram tuda Falkonca ili je bas losa deonica i koliko je dugacka.Hvala.

 

To je smesna deonica i moze se proci biciklom. Postoji put kojim se vozi jedna niva koji prolazi ispod vrha. Laganim hodom stizes za 1.5h. Ovo je slikano prosle godine.

post-3614-1287902595808_thumb.jpg

post-3614-12879025958411_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Imam skoro potpuno razradjenu rutu koju sam planirao da odvezem jos prosle godine, ali ostala je za ovu. U pitanju je dugacka offroad tura (oko 150km sumskih puteva i makadama)) koja prolazi kroz srce kucajskih masiva, jednog od najnenaseljenijih u podrucja u Srbiji i ide do dunava. Bice i kampovanja i svega, kad razradim sve detalje postavicu na forum, ako bi jos neko posao samnom.

 

+1 ideeemo  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Jel mogu ja kolima da idem?

 

Ako ti kola nisu mnogo prirasla za srce, možeš i na Midžor sa njima ;D

 

Ozbiljno, put je predviđen tako da nema obaveznog offroad-a, dakle svuda se može proći, a ipak je ostavljena koja prilika za ove što vole u šumu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Jel mogu ja kolima da idem?

 

Ako ti kola nisu mnogo prirasla za srce, možeš i na Midžor sa njima ;D

 

Ozbiljno, put je predviđen tako da nema obaveznog offroad-a, dakle svuda se može proći, a ipak je ostavljena koja prilika za ove što vole u šumu...

Salim se ja malo sa Acom,poznavajuci Acu,nema gresaka,a po ekipi koja se priajvljuje,zagarantovan dobar provod.Uzivajte ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Svidja mi se kako razmisljas ;D, a i planiras. Sem onih off ova, ostatak bi rado obisao. Samo me ostavite u obliznjoj kafani, ili ti zadruzi, pa kad se izoffijete, vi me pokupite da idemo dalje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Obliznja kafana na toj destinacije je ''Kamiondzije'' u Svrljigu . ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Svidja mi se kako razmisljas ;D, a i planiras. Sem onih off ova, ostatak bi rado obisao. Samo me ostavite u obliznjoj kafani, ili ti zadruzi, pa kad se izoffijete, vi me pokupite da idemo dalje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Obliznja kafana na toj destinacije je ''Kamiondzije'' u Svrljigu . ;)

 

 

Ja cu da vas cekam u njoj ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

 

Predlog ti je odličan. Ali sto se tiče off rouda ja  sam prošle godine

bio na Midžoru, Išao sam peške od Babinog Zuba pa do samog vrha.

dužina puta je oko osam kilometara i nije nimalo naivan put.

tako da vam ja nebih preporučio motorima na vrh, pogotovu Afrikom ili Transalpom.

Osim ako nemate neke hard enduro motore ili kroserice.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Pozarevac

Svidja mi se kako razmisljas ;D, a i planiras. Sem onih off ova, ostatak bi rado obisao. Samo me ostavite u obliznjoj kafani, ili ti zadruzi, pa kad se izoffijete, vi me pokupite da idemo dalje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Obliznja kafana na toj destinacije je ''Kamiondzije'' u Svrljigu . ;)

 

Kobasice na metarr, pljeskavice na metar, vešalice na metar a pice?

Kafana još radi? Čuo sam za nju još 1996 kad sam služio armiju u Nišu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja