Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori

Recommended Posts

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

e, u startu nerazumevanje i krajnosti.

fibra, štampar je u pravu za struju ali naravno nije za kutiju koja je najmanje bitna stavka

znači sprava je za zimovnik, kondicioniranje baterije a ne za interventna punjenja. u tom smislu su uslovi dopunjavanja jako umereni ali je dodatak i pražnjač. pošto isti gnjavi bateriju, napajanje je najmanje bitno. znači imaš "tanko" punjenje pa onda pražnjenje i tako cele zime. to je kondicioner.e sad ako je potreban baš brži punjač, samo skineš gedžet sa priključaka postojećeg punjača i radiš pravo punjenje.

odprilike tako. takvu igračku je lako spakovati u bilokakvu kutiju uz uslov da pražnjački deo ima pristojno hlađenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

pa vidi, ideja ustvari 2 ideje:

ili da bude nadodatak između postojećeg punjača i baterije ili da bude samostalni uređej.

ima dosta ljudi koji imaju "sirove" punjače a ima i onih koji nemaju ništa.

meni ni u jednom trenu nije pala na pamet komercijalna strana svega niti me iskreno zanima.

znači ako imaš neku štampicu koju treba spucati u kutijče, a onda je kutija najmanje bitna stvar.

akcenat je da sprava tj štampica radi posao bez greške i da je krajnjem korisniku lak posao da tu ubudži u šta ima.

ako je samostojeći uređaj, opet pola problema rešava napajanje koje možeš da kupiš na bilokojem ćošku pa da nadodaš

pcb.

sigurno kada bi pravio za prodaju da bi vodio računa o svemu , al ko što rekoh to me ne zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Malo da vas prekinem sa mojim mukama :D

 

Uspostavio sam kontakt sa Oshonom, moram još samo da vidim sa prijateljem koji bi radio samu elektroniku (moje je programiranje) koji nam komplet treba (PIC, PIC18.... ....), zavisno od toga šta bi pravili, i koja kola će nam eventualno biti od koristi. Koliko sam video, razlike su u broju ulaza/izlaza, poneki imaju i analogni, i naravno u radnom taktu. Već sad vidim da su mogućnosti oooogromne, a tek kad malo bolje naučim šta sve tu ima... ihaaa :)

 

U međuvremenu sam našao Proteus na netu... Majko mila šta svašta može :) Nešto me zeza kompajler na njemu, moraću da potražim kako se konfiguriše... izbacuje mi gomilu grešaka za ASM fajl koji se uredno kompajlira u  MPLAB... ali kad učitam HEX u IC, simulacija radi... ... ... Bilo kako bilo, Proteus mi je zanimljiv zato što mogu da simuliram kolo sa više PIC, a to sam video da mi treba ako hoću da teram neki LCD.

 

Da budem iskren, očekivao sam da je sve to mnogo komplikovanije u samoj osnovi, a čini mi se da je komplikacija u stvari u efikasnom programiranju. Šta mislite o različitim programskim jezicima (BASIC, C ... itd) u odnosu na ASM? Koji bi bili razlozi za i protiv....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: SOMBOR VOJVODINA
  • Motocikl: cb600 Hornet

Ajd da se i ja ovde prijavim i to oma sa problemom.Mislim da je neresiv al ajd da pokusamo.

Imam jedan satic od honde sa ispucanim displejom,sve ostalo bi trebalo biti ispravno.E sad da

li negde moze da se kupi ovako nesto ili nesto da se nakarbudzi

post-210-12879054904411_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2720 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Ajd da se i ja ovde prijavim i to oma sa problemom.Mislim da je neresiv al ajd da pokusamo.

Imam jedan satic od honde sa ispucanim displejom,sve ostalo bi trebalo biti ispravno.E sad da

li negde moze da se kupi ovako nesto ili nesto da se nakarbudzi

Trebao si staviti manju sliku, ovako se jos nesto nazire. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

ma to je samo slika za ilustraciju problematike.

da bi zamenio lcd displej trebao bi ti isti jer je namenski.

da čerupaš sa jedne table da bi nabacio na tu tvoju, šanse su male.

pre ćeš da nađeš polovnjaka kompletnog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: SOMBOR VOJVODINA
  • Motocikl: cb600 Hornet

Displej se veoma lako zameni,upravo sam ga jos malo rasklopio.Nisam strucnjak za elektroniku,

ali kad bi nasao takav ispravan da se lako ugraditi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: SOMBOR VOJVODINA
  • Motocikl: cb600 Hornet

E da,zaboravi na drugi problem ;DSta se radi u slucaju kada izvadimo katalizator a motor ima landa(ili lamda) sondu,treba li i tu neke prepravke raditi posto se upalila greska FI

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

Displej se veoma lako zameni,upravo sam ga jos malo rasklopio.Nisam strucnjak za elektroniku,

ali kad bi nasao takav ispravan da se lako ugraditi

 

nije priča o lakoći ili komplikovanosti zamene, već o tome da je sam displej specifičan i teško nabavljiv kao solo komponenta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: SOMBOR VOJVODINA
  • Motocikl: cb600 Hornet

Displej se veoma lako zameni,upravo sam ga jos malo rasklopio.Nisam strucnjak za elektroniku,

ali kad bi nasao takav ispravan da se lako ugraditi

 

nije priča o lakoći ili komplikovanosti zamene, već o tome da je sam displej specifičan i teško nabavljiv kao solo komponenta.

Mozda neko ima sat sa drugacijim ostecenjem pa da uparimo,dva neispravna-jedan ispravan  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

Nije nikakav problem zameniti display ukoliko imash drugi,radio sam to milion puta i uvek je funkcionisalo bez greske...Jedini je problem nabaviti display.Uzgred shto se tice instrument tabla skoro sve na njima se moze popraviti.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: SOMBOR VOJVODINA
  • Motocikl: cb600 Hornet

Nije nikakav problem zameniti display ukoliko imash drugi,radio sam to milion puta i uvek je funkcionisalo bez greske...Jedini je problem nabaviti display.Uzgred shto se tice instrument tabla skoro sve na njima se moze popraviti.  ;)

Voleo bi nabaviti to jest kupiti,ako neko ima slobodno nek se javi.Napravicemo neku kombinaciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Imam problem sa indikatorom za brzine ...gear indicator....postavljen je naknadno kao posebna jedinica...struju dobija rekao bih od cajgera jer vidim da je povezan sa zicama koje idu u cajg...ali na displeju se pokazuje samo slovo P i jos nesto neartikulisano...ili ti ...ne reaguje na promenu brzine...interesuje me da li se ispod rezervoara-sedista povezuje sa engine control unit box-om(ECU)  ili šta? Da se nije tu nesto otkacilo? Ne bi da skidam rezervoar za dzabe...Ne bi ni da skidam indicator jer nije bas jeftin  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

indikator se obicno povezuje na + , - , i jedna zica ide na impuls za brzinomer a druga je za broj obrtaja,proveri dali je sve povezano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Direktno dobija struju sa akumul?! Nije mi jasno po kom principu i radi tako da ne znam ni sta da gledam ... Skinucu masku pa cu pogledati da se nije otkacilo nesto prema brzinomeru i obrt. ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ne direktno,vec dobija + preko kontakta,ali to je povezano sigurno,posto kazes da to vec nesto sija,verovatno se otkacila neka zica od impulsa,znaci sa obrtomera ili brzinomera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

Direktno dobija struju sa akumul?! Nije mi jasno po kom principu i radi tako da ne znam ni sta da gledam ... Skinucu masku pa cu pogledati da se nije otkacilo nesto prema brzinomeru i obrt. ...

 

svi nakanadno ugrađeni indikatori "kradu" impulse sa brzinomera i obrtomera. napajanje imaš jer svetli a obrati pažnju na spojeve kojima dobija tražene impulse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja