Jump to content

Moto Zajednica

Lifan 125 - kinez braćo :D

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Ovih dana se vidim vodi burna polemika o kvalitetu kineskih motora, veoma zanimljivih tema ima, predlazem da ih procitate necete se pokajati :)

Danas bio fin dan i eto nakon zimskog sna odlucih da probudim svog uspavanog lepotana ;D i napravim koji krug. Pohladno je, ali sam kupio rukavice i pojas za bubrege (uskoro cu i jaknu). Krenuo sam tako vozajuci se po gradu i pane mi na pamet zasto ne bi otisao do starog grada Kotora (tvrdjave). Asfalt a krivina za krivinom, fin pejzaz a sve stjene uokolo. I tako sam se navozao, bilo je dosta kamenja po cesti, ostalo od zime, pa sam vozio opreznije. Zastao sam negdje kraj puta i reko da napravim par fotografija i snimaka. Uslikao sam ga iz raznih uglova i snimio i napravio jedan kratki filmic u movie makeru koji sam uploadovao na you tube. I reko da ga podelim sa vama, nisam ga bas forsirao al moze se fino cuti.

 

 

E da kazem nesto kao laik o manama i prednostima ovog motora.

Zvuk je odlican, ubrzanje takodje, spustio sam rucke pa je polozaj vozaca jos ljepsi. Malo se preko zime ulenio al sam ga procepio. Moram dotegnuti i podmazati lanac. Gume nisu za pohvalu, mislim nisu one istrosene, ali same po sebi su nikakve.

Mana ima, ali su to one sitne mane koje mi uopste ne smetaju, jer nisam kupio toliko kvalitetan motor, da mi sad smeta ako nesto lupne ponekad i tako. To bi iskusnijim vozacima smetalo vjerovatno. Posto je kroz moje naselje put uzasan (kaldrma, daldrma op trt zort ;D ) preko silnih rupa mi zadnji amortizer malo skripne, ali nas narod kaze "mazano ne skripi" znaci malo ulja toknem i to je to. Kad ulazim u garazu uvjek zapnem za lijevi retrovizro koji je zglobni i moze se pomjerati pa sam ga malo rasklimao, pa se i on trese na leru a u voznji manje vise. Neka ukrasna plastika ispod vizira se rasklimala pa mi je zivce moje izvukla, ali sam ispod malo silikona stavio (ne vidi se) i to sam rjesio. Vizira sam dotegao pa se i on manje trese. Neka creva od vode sam zamjenio kvalitetnijima pa ni s tim vise nema problema. Ponekad mi i zadnji dobos zaskripi (rjetko) ali sam i to rjesio (podmazao i sad je ok).

E to je taj spisak sitnica koje meni ne smetaju i rjesavam ih fino, na srpski nacin. Mozda mi se to ne bi desilo na kvalitetnijem motoru. Ali ja sam sa svojim AZDRAILOM zadovoljan.

Ako imate jos kakvih pitanja slobodno ;D ;D ;D

Komentari su obavezni  :) :)

 

Specijalan pozdrav za Tomos-a i KDX-a  :-*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

@Zogu:

Pa nije nikad ni kocio, tako da razliku ne primecuje ;D

 

 

@Kinezilog:

Pa to kad das gas penjanje obrtaljke je 1000 obrtaja/sekundi na leru :D :D :D...treba mu 10 sekundi da stigne do 10 000 (ako uopste stize dotle :D :D :D)...kako onda tek ide pod opterecenjem :D :D :D?

 

Ne, sad ozbiljno, nesto ti je zapusen motor, nije to nesto u redu...vidi da u auspusima nemas neka reseta koja ga guse...sigurno je to...izvadi to i bolje ce ici...

 

Sta ti je propaganda...citav film da se velica ..... (znas ti vec sta ;D ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Ma nisam podmazao unutra, nego poluga koja vuce da se zakoci, ima jedan federcic koji vraca kad kocis. Pa taj federcic malo podmazes posto on skripka...

KDX ljubavi, drugo je snimak a drugo uzivo, snimao sam sa kamerom sa telefona. A lepo sam rekao da ga nisam forsirao zato sto je ladan i nisam ga dugo vozao. Stize i do 11000 samo kad ja ocu ... Predlazem da dodjes do mene posto imas bolji motor pa da ja i ti malo divanimo. Auspuh se, kako sam ja skontao ne moze skinuti, samo komplet sa granom... A znam sta ima u njemu posto je jedan covjek skidao sa jednog Lifana i vidjeo sam... I jos jednom, necu da hvalim motor samo zato sto je moj, ali ozbiljno kazem obrtajka se penje odlicno za 125icu koju prati zvuk ala... A najjace je kad ga raspalim 2om...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

A Blek druze, ako ista volim, volim japance...

San mi je neka Toyota supra ili Mitschubishi lancer ili Impreza STI...Kawasaki, Suzuki.... Ima tog. Vise volim japance od italijana, njemaca i svih ostalih...

Nisam Crnogorac, mada postoji vjerovatnoca da moje prezime vuce korjene odozdo. Veoma rjetko prezime imam...

U vremenu uzivam, cura mi je fina, nema sta ;D

Da cujem vase komentare za motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Aaaaa, pa zato je tebi moje pisanje rak-rana...

Neko napisa da sam ja taj sto je hteo devojku, a dobio babu...kad ono to si ti... ;D

 

Izvinjavam se za off, a moje misljenje o tom motoru znas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Aaaaa, pa zato je tebi moje pisanje rak-rana...

Neko napisa da sam ja taj sto je hteo devojku, a dobio babu...kad ono to si ti... ;D

 

Izvinjavam se za off, a moje misljenje o tom motoru znas...

Mozes da komentarises kad polozis voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Jesam li tvoj motor vidjao po Herceg Novom? Ako je to taj, jedina zamjerka su bas tanke gume, inace bi ladno prosao kao neka 600-tka. Mogli bi se naljeto srest, da razgledamo masine, da odemo na neku voznju, a bice i motorijada u Sutomoru pa da idemo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Zajecar(centar grada)

Ahahahaha, pa crni sine, kako ono moze proci kao 600-tka? :D :D :D :D...Umrecu od smeha...

 

 

ahhahaaha....slazem se....hahhaah....i na BT stavi full maske i proci ce kao veliki motor...hahaha////

 

 

s6305223qk3-1.jpg

 

 

15803_67781229997_123_1011lo-1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

BT-a sam imao i  mozes ti da stavis na njega sta oces, nikad od njega nece biti motor, a kamoli veliki motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ne zna on za bolje Arny.

To je svima jasno, i meni je BT bio ludilo dok nisam sjeo na FZR-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Najvaznije je da si ti zadovoljan svojim motorom-a to sta drugi misle o motoru,nije ni vazno. ;)

Lepo je videti da neko sa takvim zadovoljstvom prica o svom motoru-bio on kineski ili japanski.

Samo ti uzivaj u kineskom lavicu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Ja KDX nisam piusao nista o babama i curama koliko se sjecam, ali ko god je to napisao svaka mu cast...

E KDX znas koliko zanima ljude na ovom forumu tvoje misljenje  ;D ;D ;D

Nisi mene vidjeo u Herceg Novom, ali sa ovim motorom mozes da stignes gdje hoces...Mana mu jesu tanke gume sto sam negdje i spomenuo, ali se na ove feluge mogu staviti i deblje sto sam negdje i vidjeo... Ko god je vidjeo ovaj motor i cuo ne vjeruje da je 125...

A na BT-a mozes staviti sta oces ljudi ce se smijati  ;D ;D

E stvarno dokle ce te da kvarite tudje teme.... Nije kulturno

 

Jos da dodam, glede velicine, zao mi sto ga nisam slikao sa kawom 636 da vidite, a bt-a da stavis pored mog (a ima ga moj kosmija pa znam kako je) to je komedija. Cak je, tomose i kdx necete mi vjerovati, gore navedeni komsija rekao da bi prodao svog bta i kupio ovakvom Lifana ili cak bolje, Chopera Lifan 125. Zar je moguce da covjek pored tako kvalitetne masine trazi nesto kinesko...

Ivane, tebe postujem i tvoje misljene uvazavam, ja sam samo realan. Lifan me sluzi odlicno, uzivam u njemu i nadam se da cu jos dugo uzivati...

Cekam samo da vidim Princa Raula (ako neko gleda red carpet zna ko je on) da se provozr na Yamahi r125 da ih malo uporedimo... Nisam valjda mnogo losiji  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Pa sta sad poredite BT-a i kineza od 125 kubika...to nisu iste kategorije...

 

U klasi od 50cc BT ce da pojede SVAKOG kineza, a i saranice ih koliko ce trajati...a i bolje viljuske/kocnice/amortizere ima...sve Marzocchi/Grimeca...nisu to shrot-ovi ko sad ovi kinezi sto se prodaju...

 

No, da se vratimo na temu:

@Kinezilog:

Mnooogo je sto sporo za 125-icu, treba to dosta brze da se vrti...i kakav je to auspuh kom se ne moze top skinuti? Cudi me da su to tako napravili...

Na tu felnu ne valja sira guma, onda ce da izgubi "pecurku" i imace manju povrsinu nalezanja nego sad...vozi to tako, sve je to predvidjeno da traje kol'ko i gume, neces ti ni stici da ih menjas - jedino ako budes hteo da menjas pre nego se istrose. Uzivaj tako kako je, nista ne menjaj, motor je da se vozi...pa makar bio i imitacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Ljudi jedna veoma tuzna vjest, za KDX-a mozda i radosna posto je svjet laksi za jednog srota...

Danas fin dan, moj stari trazi od mene motor. Ako mu kazem da ne dam izgalamice se, ko ti je kupio ovo ono. A ja znam da on nije vise za voznju motora, davno su bile 80-te, duge frizure, MZ, JAWA i ostala masinerija. Ajd nek sve al sto je krenuo bez kacige, kazem ja uzmi kacigu, ne treba meni. Svo je znanje svjeta pokupio.

Nakon par minuta mi je dojavljeno da je sletio. Kad sam otisao da vidim sta je, strahovit prizor. Brzinom od preko 100km/h se zapucau u kantu za smece koja visi na banderi. DIrekt glavom. Motor je nastavio da se krece, pao, prevrnuo se i udario u brdasce jedno. Moj tata je ostao na banderi. Sreca nije mu bilo nista ozbiljno, par konaca, nije imao potres, nije se gubio, nije povracao... Sad cekam da dodje iz bolnice...

SLike motora...

cSyQX_dsc00436l.jpg

w800.png

404.jpg

w800.png

 

Zao mi je svega, taman skupljam pare od stipendije da kupim finu jaknu. Dvije godine ja ovaj motor mazim ,pazim, razradjujem fino. Perem podmazujem, samo sto nisam spavao sa njim. I to sve ode u vodu.

AL nek je tata ziv, valjda ce se dati nekako popraviti, odvescu u servis, nista od jakne.

Tuzan dan za mene  :'( :'(

Pozz svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ма ј.... мотор, добро да је ћаћа у реду.

Тврда босанска глава... Ако ти се поново до'вати мотора, ноге му изломи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Sreca sreca sreca, sta drugo reci. 100km/h bez kacige ... Nadji ti neku dasku pa cukaj u nju dok te ne zaboli ruka (za svaki slucaj zbog uroka).

 

Motor mi ne deluje nesto ostecen preterano, jedino ne znam sta je ovo iscurelo iz njega, voda ili gorivo?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Maska i plastike su totalno unistene, rezervoar ogreban, auspuh, iscurilo je ulje iz kartera, izgleda da je probijen il pusta samo na cep ne znam... Rucke iskrivljene, disk mi malo skripne, ali ne vjerujem da je njemu nesto... I tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

E bedaka, a taman si ga nahvalio, izgleda da si se malo izbaksuzirao. Ajde moglo je bit i puno gore pri toj brzini, stari ce ozdravit, ti ces sredit motor, a valjda ces i kupit neki jaci pa imas opravdanje da ga ne dajes starome  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Anrycovek, nikad se ja ne veselim takvim stvarima, taman posla. Dobro je da je otac u redu, koliko sam razumeo ipak je poneo kacigu?

 

Ja zbog takvih stvari i pricam, nebezbedno je to, on je navikao na MZ-a i druge motore, mozda nije mogao da ukoci. A mozda samo dugo nije vozio motor, pa je to u pitanju...Ili je sve to odjednom...ali u svakom slucaju, ljudi, cuvajte glavu, i pazite kad i na sta sedate...uvek treba voziti primereno svojim mogucnostima, svom iskustvu, i naravno, mogucnostima motora...nikad preko toga...

 

Zao mi je sto ti je cale pao, ima od mene zelje za brz oporavak, a motor je (ne samo tvoj, svaki) samo gomila gvozdja, za to nema veze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja