Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa paljenjem na Cagivi mito 125

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

Ljudi imam jedan mali problem.... nece da mi se upali motor kad idem na START (elektrosnosko paljenje)... mogu ga opusteno na guranje upalit al....

akumulator je nov, ja ga stavio prekljuce. sad... kad pritisnem START onda se cuje neko zujanje... pa ne znam sta bi to moglo biti... jer kad sam mijenjao akumulator bio je pun kur***c nekih zica jos i ja sam samo spojio + i - gdje treba...!! jedan lik mi rece da treba jos nesto spojiti na akumulator , neku zicu malu al ja pojma nemam o cemu on prica!

Pomoziteeeeeeeee!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Nis 18000

pa to se meni desava kada mi se isprazni akumulator, jer ako ga vozis pod svetlom, on ne puni akumulator do od prilike 5-6000 obrtaja. Onda samo zuji, nema snagu da okrene. Moras ili malo u vecim obrtajima da vozis ako vozis sa svetlom, ili da dopunis akumulator, nema veze sto je nov. Probaj.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

aaaaaaaaa... vidis to mi nikad nebi palo na pamet :D

 

Pa zar nije akumulator pun kad se kupuje? Prvi suncan dan cu ga malo provozati nebi li se dopunio. Moze li se jos sta desiti? jer opusteno pali kad je na guranje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

kad pritisnem START onda se cuje neko zujanje...

 

Alnaser(a), tacnije zupcanik sto ulece u zamajac (da ti lakse objasnim) ti je crkn'o.

 

Oce to kod Mita, imao sam ja taj slucaj. Nista strasno, skini deklu sa desne strane (ili bese leve? ne secam se vec... ???) gde je zamajac i skini alnaser. Bice ti sve jasno, odnesi zubcanik i osovinicu (bendiks) kod strugara da ti zakajla (jer je stara kajla vrisnula- ispala, slomila se...) i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

aaaaaaaaa... vidis to mi nikad nebi palo na pamet :D

 

Pa zar nije akumulator pun kad se kupuje? Prvi suncan dan cu ga malo provozati nebi li se dopunio. Moze li se jos sta desiti? jer opusteno pali kad je na guranje

Sve zavisi od akumulatora do akomulatora. Ja sam vec nekoliko puta kupio novi,i svaki put je bila prazna,tj ja sam morao u nju da sipam tecnost pa da je napunim.Tako da... A to sto se tebi cuje zujanje,ja mislim da je Maki u pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: GSXR K5

moguce da je akumulator prazan, to se meni desavalo nisam ga ni palio ni punio preko zime i kad probam da zavergla alnaser skoci mi obrtaljka do 2-3-4 hiljade i cuje se neko neko zujanje chvrkanje kao da zupcanik ne uzubcuje jedan drugog, reko mi majstor da kad je tako prazan akumulator da relej tako prekida pa se cuje kao intezivno puckanje. a moze biti i to sto je maki reko probaj prvo napunjeni akumulatorom da zaverglas da vidis, ako ne onda otvaraj dekl, al ispusti ulje prvo  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

Ma neko zujanje kao da kod trafo stanice (samo dok drzim START)... ajd sutra cu snimiti pa cu staviti klip... pa da vidite do cega je.. jer na guranje upalim i radi normalno ... przim ga. i kad ga ugasim nema paljenja... :(

 

a u jebenoj banja luci ne mogu da nadjem majstora da mi sredi to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

Evo danas sam opet pokusao da upalim i nista, al sad se nista ne cuje... osiguraci dobri, akumulator dobar... sta mu je jebem li ga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Regler??? Meni kad je crko regler, samo skljocne i tiho zuji, probaj da ga prespojis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: CBR 954RR

ovako.. 99% je problem u cetkicama alnasera.. kod cagive se one nalaze ispod cilindra kao i ceo alnaser , skini poklopac alnasera , 3 mala srafa i ocisti unutra cetkice i odmasti i sklopi sve nazad.. to se desava zato sto je alnaser na nezgodnom mestu pa se godinama tu nakuplja voda od prednjeg tocka , ulje od auspuha itd .. ja sam tako resio problem .. probaj pa javi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ja sam ti rekao druze sta mu je, mozes da se tesis, ali to mu je sto sam vec pisao. Alnaser vrti ko busilica i sve je ok, samo sto se ne uzubljuje u zamaja(va)c !  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

Evo sad sam se vratio iz voznje... to je strasno koliko me nervira kad ne pali na start... dogovorio sam danas sa majstorom sto mi je prepakivao masinu da sutra pogleda... jer do tad je sve radilo kako treba... pa on ce mi sve sredit :)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

Ahahhahahahah... Radi radi radiiiii :D

 

Evo do sad sam ga peglao po gradu :D hihih al jos se nije dopunio akumulator kako treba... al dopunit ce se!! :P

 

 

X3Mer89 brate, hvala ti jos jeednom za popravak, ti i nikola zovite pa da idemo da pijemooo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja