Jump to content

Moto Zajednica

Novi ZOBS/Policijska Drzava/Sesto Culo

Recommended Posts

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ne, neee, grešite. Asfalt je po međunarodnim propisima i odgovara svim standardima. To je visokotehnološki proizvod i nemojte sad tu da pričate kad niste u pravu. Bušite asfalt i uništavate ulice, sečete ih svojim uskim gumama i dižete prašinu. Da nije motora, ovde bi bilo kao na bilijarskom stolu. Znači podloga je savršena i nema bolje na svetu, a vaši dvotočkaši uništavaju sve oko sebe i zato deca pate od alergija, stari i nemoćni su stari i nemoćni, voće ima manji prinos, pčele daju manje meda, tramvajske šine se brže troše... sramota u kakvom društvu mi živimo. Motoristi su krivi za sve. I krizu ste bre izazvali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nepravilno skroz!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piše se "nenošenja" ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Nepravilno skroz!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piše se "nenošenja" ;D

 

Ne sviraj frulicu Arakise... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Jok, ti će mi zabraniš čupavi ;D

 

Ova tema, pored ličnih frustracija i pametnih predloga za opšte dobro mora da sadrži i malo oduške...svačega smo se nagledali i preživeli ovih godina pa i dalje nekako kotrljamo, vozimo se, živimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

E ljudi sad sam procitao da se A2 ili ti dozvola za voznju preko 125 ccm dobija sa 23 ili 24 godine...  :-\ Jel to tacno  ??? 'Fata li taj zakon i mene, imam A (do 125 ccm) i sad u junu punim 17 godina u prevodu u junu iduce godine punim 18. Ako nesto znaci A sam polozio u 2008-oj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

E ljudi sad sam procitao da se A2 ili ti dozvola za voznju preko 125 ccm dobija sa 23 ili 24 godine...  :-\ Jel to tacno  ??? 'Fata li taj zakon i mene, imam A (do 125 ccm) i sad u junu punim 17 godina u prevodu u junu iduce godine punim 18. Ako nesto znaci A sam polozio u 2008-oj

 

to sto si dobio po starom zakonu ne mogu da ti oduzmu bice prevodjenje kategorija ako imas A dobijas A,A1,A2,AM,F,M

 

sta bih ja radio sa 14 god i sta da mi psp oduzmu ,ali nas stari zakon stiti tako da cu biti ponosni vlasnik AM,F i M

 

a za psp tj. za AM ce se polagati sad sa 16 god. tako da ::)

 

a ja po novom cu sve ostalo da polazem ako uopste usvoje novi ZOBS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Ok, mene ne brine oduzimanje nego dobijanje, tj sa koliko godina uzimam dozvolu bez ogranicenja na 125. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd

E ljudi sad sam procitao da se A2 ili ti dozvola za voznju preko 125 ccm dobija sa 23 ili 24 godine...  :-\ Jel to tacno  ??? 'Fata li taj zakon i mene, imam A (do 125 ccm) i sad u junu punim 17 godina u prevodu u junu iduce godine punim 18. Ako nesto znaci A sam polozio u 2008-oj

 

Koliko ja znam ( ako se nesto nije promenilo, ako jeste ispravite me), po starom zakonu ako imas A kategoriju ona nije ogranicena, a ako ima psp ona je samo do 49cc... i ne mozes imati A, a da nemas 18god..

 

sto se tice odnosa starog i novog zakona ovako pise u predlogu :

 

      Лицима која су до дана ступања на снагу овог закона стекла право на управљање моторним возилима односно

скуповима возила одређене категорије, тракторима, радним машинама, мотокултиваторима бициклима са мотором и

трамвајима, на њихов захтев издаће се возачка дозвола за управљање моторним возилом односно скупом возила

следећих категорија:

        1) А категорије - возачка дозвола за управљање моторним возилима категорија А, А1, А2, F, АМ и М,

        2) В категорије - возачка дозвола за управљање моторним возилима категорија В, В1, ВЕ, F, АМ и М,

        3) С категорије - возачка дозвола за управљање моторним возилима категорија С, С1, В, В1, ВЕ, F, АМ и

            М,

        4) D категорије - возачка дозвола за управљање моторним возилима категорија D, D1 С, С1, В, В1, ВЕ, F,

            АМ и М,

        5) потврда о познавању саобраћајних прописа - F, М и АМ,

        6) С, D и Е категорије - возачка дозвола за управљање моторним возилима категорија ВЕ, СЕ, С1Е, DE и

            D1Е,

        7) С и Е категорије - возачка дозвола за управљање моторним возилима категорија ВЕ, СЕ и С1Е,

        8) В и Е категорије - возачка дозвола за управљање моторним возилима категорија ВЕ,

        9) дозвола за возаче трактора - возачка дозвола за управљање моторним возилима категорија F, М и АМ.

 

 

sto se tice godina :

 

 

                               2.  Старосни услови за добијање возачке дозволе

                                                     Члан 180.

(1)    Возачку дозволу може добити лице које је навршило:

         1) 15 година за категорију M,

         2) 16 година за категорију F,

         3) 16 година за категорије АМ и А1,

         4) 18 година за категорију: А2,

         5) 18 година за категорије B, В1 и BЕ,

         6) 18 година за категорије: C1 и C1Е,

         7) 21 годину за категорије С, CЕ, D1, D1Е,

         8) 24 године за категорије D и DЕ,

         9) 24 године за категорију А, осим за лица која возачку дозволу за категорију А2 поседују најмање 2 године.

(2) Изузетно од одредби претходног става ученик средње школе који се образује за занимање возач моторних

возила мора имати навршених 18 година живота за добијање возачке дозволе категорије C и СЕ.

(3) Изузетно од става 1, возачку дозволу за категорију C може добити лице које наврши 18 година, а за категорију

D лице које наврши 21 годину ако управља возилом које користе возила ватрогасне службе и возила за очување

јавног реда и мира, односно одбране.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5511 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Odma' da te ispravim za stari zakon,

-mozes imati A kategoriju vec sa 16 godina, ali imas ogranicenje na 125ccm. Licno sam je tako dobio.

No, sve to uskoro nema veze, idemo po Novom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd

;D ;D ;D

moja greska ;)

pa... da, jos malo hehehhe, ali kako to kod nas ide.... nekoliko meseci dok se zakon usvoji pa dok stupi na snagu, jos ce vode proteci, ali nije daleko  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Ljudi ja se izvinjavam ali meni opet nije jasno  :-[ moze li neko da mi kaze sa koliko godina dobijam slobodnnu A kategoriju, zato sto sa 18 dobijam A2 a ne znam razliku izmedju A1 i A2 i A koju dobijam sa 24.

Da uprostimo sve ovo, sa koliko godina imam pravo da vozim motor preko 125 ccm.

Jos jednom se izvinjavam  :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Ma opusteno covece, i ti i ja cemo dobiti A kategoriju sa kojom cemo moci da vozimo ,kad dobijemo te nove dozvole,bilo koji motor, jer je po novom zakonu potpuno drugacije obucavanje.Tako da nemas brige...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Ma opusteno covece, i ti i ja cemo dobiti A kategoriju sa kojom cemo moci da vozimo ,kad dobijemo te nove dozvole,bilo koji motor, jer je po novom zakonu potpuno drugacije obucavanje.Tako da nemas brige...

E drzue 'fala ti puno, poprilicno me je uplasio podatak da se puno A dobija sa 24 mislim, ko ce da ceka do 24 godine da sedne na nesto jace od 125 ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Pazi, nemoj sad da me drzis 100% za rec, ali po recima instrutkora iz auto skole gde sam ja polagao tako je,a i po nekom mom zakljucivanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Pazi, nemoj sad da me drzis 100% za rec, ali po recima instrutkora iz auto skole gde sam ja polagao tako je,a i po nekom mom zakljucivanju...

Pa jeb'ga nisu valjda toliko ludi, daj nek' nam bar ogranice od 18 do 24 na 500 ccm to nekako i moze, meni preko 500 ccm i ne treba a 125 je nedovoljno za neke zanimljivije voznje sa ostalom grupom motora osim ako ne mucis motor da drzis korak sa motorima od 500 ccm pa navise.

Nadam se da ce imati malo mozga, a i ja cu se raspitati u auto skoli

U svakom slucaju hvala ti na informaciji  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2876 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Znam da vam se to sve nikako ne svidja, ali sam uveren da ce takav nacin postupnog dozvoljavanja spasti mnoge zivote. Isto bi trebalo uvesti i sa kolima, jos strozije, vise ljudi mogu da pobiju napaljeni i neiskusni klinci u tatiunom dzipu ili nekom autu.

 

Hteli mi to da priznamo ili ne, neke stvari ipak dolaze na svoje mesto sa godinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Znam da vam se to sve nikako ne svidja, ali sam uveren da ce takav nacin postupnog dozvoljavanja spasti mnoge zivote. Isto bi trebalo uvesti i sa kolima, jos strozije, vise ljudi mogu da pobiju napaljeni i neiskusni klinci u tatiunom dzipu ili nekom autu.

 

Hteli mi to da priznamo ili ne, neke stvari ipak dolaze na svoje mesto sa godinama.

Znam i stvarno jeste to ok ali sto je mnogo mnogo je, pa do 24 godine voziti 125 ccm je samoubistvo, bar sa 18 daju nesto jace, bar 250-500 ccm a posle nije toliki problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Pusti matore nek' pričaju, pitaj Boga šta su oni radili u našim godinama..  ;)  ;)  ;)  Tad kacige niko nije ni nosio, vozile se ćelave gume..

 

Ko je do sad položio A, ima full dozvolu, godine su nebitne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Malo je bez veze ako ce se to starosno ogranicenje odnositi samo na kubikazu motora.

 

Hipoteticki gledano - neko ko ima 18 ne sme da vozi motor koji ima preko 125 ccm, ali ce moci da vozi npr. Audi R8?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja