Jump to content

Moto Zajednica

"Cenovnik policijskih kazni" :)..

Recommended Posts

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Koja je kazna za NENOSHENJE dozvole? Zaboravio sam novchanik kuci kad sam krenuo na jednu solo voznjicu van grada i kad me zaustavili ja sam im rekao napamet JMBG i broj lichne kare. A da nisam imao ni lichnu kartu. Oni rekoshe da je kazna za lichnu kartu 5000 za saobracajnu 1000 i za dozvolu 1000. Vidi se da su hteli da prime jednu crvenu al ne mogu da objasnim da sam STVARNO zaboravio novchanik kuci. Nudio sam i da odem do kuce i donesem na uvid nazad, rekli su nije strashno, pisacemo ti samo za dozvolu ili saobracajnu to ti je oko 1000 din. Jel to tachno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Prosle nedelje sam platio kaznu od proslog leta za neposedovanje A kategorije. Bese oko 7000 i nesto.

Inace to se desilo proslog leta par dana posle vracanja L tablice i par dana pre polaganja. Zaustave me, pokazem sve papire bla bla, inace imam SVE kategorije B,C,D,E...nisam djilkosh niti neki nezreli klinja, a ni ne vozim besan motor vec 125cc za po gradu. Profesionalac sam i ipak su me poslali na sud. Cak nisu hteli da uzmu PO 2000din...

 

Ja sam za identican prekrsaj (prijava dva dana pre polaganja, a posle vracanja L tablice) dobio kazinu od 3000 dinara. Sudija trazio da fotokopiram vozacku dozvolu iz koje se vidi da sam polozio posle dva dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

I ova moja je uzimala vozacku (original) i videla sve kategorije i videla datum kad sam polozio. I na sve to mi jos rece kao "pomilovanje" :) priznao sam, nisam se glupirao bla bla i toliko me oshuri. Sta li rade kad nije pomilovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Koja je kazna za NENOSHENJE dozvole? Zaboravio sam novchanik kuci kad sam krenuo na jednu solo voznjicu van grada i kad me zaustavili ja sam im rekao napamet JMBG i broj lichne kare. A da nisam imao ni lichnu kartu. Oni rekoshe da je kazna za lichnu kartu 5000 za saobracajnu 1000 i za dozvolu 1000. Vidi se da su hteli da prime jednu crvenu al ne mogu da objasnim da sam STVARNO zaboravio novchanik kuci. Nudio sam i da odem do kuce i donesem na uvid nazad, rekli su nije strashno, pisacemo ti samo za dozvolu ili saobracajnu to ti je oko 1000 din. Jel to tachno?

 

 

Bilo ko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Prvo, mislim da je nenosenje dozvole 2-3.000 dindzi. Meni su hteli da pisu jer mi je zena uzimala auto pa joj dam sva dokumenta, ali mi ostavi na sto kad se vratila, i ja sam vozio danima bez dozvole. Onda odem u Bgd i na 5km od kuce u povratku me zaustave. Ja po dzepovima, ono - nema. Ostalo na stolu. Pocnem da psujem zenu pred cika policajcima, objasnim da mi je bas pre puta otimala auto da ode negde pa sam joj dao dokumenta, jeb..la je dokumenta i voznja i moja dozvola i njene obaveze i komsija i njegov pas koji nemaju veze sa ovim a i komsija nema kuce i moj pas koga imam i mater od psa i ostalo, lagano su me "smirili" pricom i I DALJE HTELI DA PISU KAZNU. Onda me jedan iz kola prepozna da sam iz grada (nasi lokalni), prepozna ko sam i sta radim i puste me, ladno.

 

Drugo: zasto uopste razmisljate o kaznama za kacigu?? Glava se UVEK nosi sa sobom, ali ne na laktu. Pogledajte rubriku Padovi sa 0km/h. Pa i tada moze nezgodno da se "doskoci" i omlati neka ivica betona i tako to pa nek ti je Bog u pomoci.

 

Trece: Ko nije polozio - odma na ucenje i testove. Pa to polaganje se isplati za jednu ili dve kazne najvise. A zar je toliko tesko??

 

Cetvrto: Prekoracenje brzine je vec druga stvar. Svi idu "malko" brze, ili malo vise ali to je vec, sto bi reko Bane Bumbar "Stav o glavi". Koliko imas u glavi, uzmes reciprocnu vrednost i tom brzinom vozis preko ogranicenja. Prosto ko samar za vrat.

 

Peto: Prva pomoc ti, ne daj Boze, ipak treba. Nije stvar u kolima, u tome gde ces je smestiti, opet ne daj Boze da ti zatreba. Mozda natrcis na neki udes, spases nekome zivot, nije bitna kazna, a koliko videh kazna je 4-5 puta veca. Nemas gde da je stavis? U svaki skuter ima gde da stane, potpisujem, a ako vozis nesto ozbiljnije verovatno imas jaknu, jbg, a onda u unutrasnji dzep, leba ne jede.

 

Sesto: NIsam ni ja cvecka. Platio sam kaznu za voznju bez kategorije 2 dana pre nego sto sam polozio za A iako sam vec imao 12 godina B, C i E. Glupi pandur, znam koji je. Platio sam i brzu voznju u Bgd kod Marakane gde sam sa 120 ukocio na 75 a ogranicenje 40! Platio i dobio uslovnu. Ta je bila pre nekoliko godina i bila je, cini mi se 70E u protivvrednosti. Posle godinu dana sam platio jos jednu, ali sam napravio udes ja kolima, nepaznja, kriv sam, molio i kumio da mi ne uzme sudija dozvolu jer mi jeste prosla prethodna uslovna, ali je bio prekrsaj pre manje od dve godine i rebne me 250E + taksa samo da mi ostane dozvola. I od tada je proslo dve godine i jos malo vise, i, hvala Bogu, osim dokumenata sa pocetka ove price gde sam se izvukao, nista. A trudicu se da tako i ostane.

 

Vodite racuna, kacige na glavu, i stara prica. Sa ove strane volana ili kormana uvek znas koja je budala, ali NIKADA ko je sa one druge strane.

 

Pozz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Kazna za ne nosenje saobracajne i vozacke dozvole ti je jedna crvena po dokumentu,a za L.K. su meni pisali 3,prem da sam cuo da je sad "otisla" na 5...Ja sam ZA da se sankcionisu tezi prekrsaji tipa preticanje preko pune linije,prolazak na crveno svetlo (ali svesni prolazak),prekoracenje brzine u naseljenom mestu,tockiranje,i sl.,a sve ostalo su glluposti,jer onda voznja motocikla gubi svaki smisao,gubi se sushtina...

 

A sto se kacige ( i pojasa u kolima ) tice,slazem se da glavu cuva,ali bih ja tu kaznu ( koja se inace nalazi u ZOBS-u jer je jedna od najprofitabilnijih,a ne zbog drugih razloga ) ukinuo,jer onaj ko divlja,divljace i sa kacigom i bez nje,a to sto on nece da sacuva svoju glavu,to je apsolutno njegovo pravo.Vozio 200 km/h sa kacigom ili bez nje,a propisano je recimo 60,on opet ugrozava druge ucesnike u saobracaju...To je otprilike isto kao da neko sebi stavi cev u usta i hoce da se ubije,a ti mu napises kaznu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Imam obicaj da smaram pandure na ulici. Pridjem i postavljam upravo ta pitanja! Ja sam sokiran i ne mogu vam docarati koliko, ali velika vecina nema pojma koliko sta kosta i sta je obaveza nositi, a sta ne!!!!!!!

Testirao sam i ove mladje (razumeo bih nov je pa ne zna, ali ni to nije opravdanje. prvo se nauci pa na ulicu da regulises), a i starije. Bas pre par dana sam startovao jednog na motoru i pitao samo za prvu pomoc. Prvo me nije razumeo. Ponovim mu pitanje...da li je obavezno nosenje prve pomoci na motoru?? Ovaj me pogleda i kaze..sta pricas ti? sta te zanima, nista te ne razumem. Ponovim ISTO!! Da li je obavezno..bla bla... i gleda me mrko, negde kroz mene pa pored mene...nakezi se i kaze nemam ti ja pojma :) Kako nemate pojma Da ili NE? Pa znaas...kao niijeee, ali ovaj novi zakon..itd. Pa reko da li se primenjuje taj novi zakon? E ne znam ti ja. rekoh mu hvala i srecan put junace :)

 

Eto ko nama vodi polotiku, pravi propise i na kraju kaznjava, a da ni ne zna zbog cega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Da to slucajno nije onaj pandur na motoru kod sajma sto stalno stoji? - on meni nije znao da da odgovor na to da li je obavezna prva pomoc...ali mi je rekao da on uvek nosi kacigu... - mentol

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

Мој тетак често пословно путује на релацији Бијељина - Београд. Био сам случајно са њим у аутомобилу и негде у Срему га је полицајац зауставио и тражио му пасош  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Da to slucajno nije onaj pandur na motoru kod sajma sto stalno stoji? - on meni nije znao da da odgovor na to da li je obavezna prva pomoc...ali mi je rekao da on uvek nosi kacigu... - mentol

 

Ne ne to sam slucajno nekog na BMW-u navatao na novom Bg-u.... Ovaj bese mobilan :) Mislim...jos je nas kolega na tockovima i ne zna tu osnovnu stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

kolika bi bila kazna za vozenje suvozaca dok sam na obuci, mislim dok vozim L tablicu..? i da li je neko vozio nekog dok je ima L..? je l ce terati mak na konac..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

kolika bi bila kazna za vozenje suvozaca dok sam na obuci, mislim dok vozim L tablicu..? i da li je neko vozio nekog dok je ima L..? je l ce terati mak na konac..?

 

 

Uh bre ja nisam imao pojma da je to zabranjeno, bash sam se navozao sa suvozachicama dok sam imao L. Ishao sam i van grada, valjda nije i to zabranjeno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

jeste, zabranjen je izlazak iz grada.. :).. jel su te zaustavljali dok si imao L i suvozaca?

 

Jesu i to u sred grada. I josh mi je L istekla pre dva dana to jest nije bila ni nakachena na motoru! Samo sam pokazao one papire da sam "u toku" obuchavanja i on me pustio. Naravno ful oprema, kacige na glavi i zgodna riba kao suvozach, nece valjda karmu da mi kvari  :D Mada sam i pokazao dozvolu da imam B pa je i to imalo udela. Nije me zaustavio u prekrshaju sve regularno i motor i voznja, rutinska kontrola. A i Custom sam vozio tako da je pretpostavio da necu da divljam... Malo ga je zagledao, raspitao se kolko moze da ide, kad sam rekao 140 vratio dozvolu i rekao "Pali"  ;)

 

I ja zapali ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja