Jump to content

Moto Zajednica

Montiranje grejaca rucica i handprotektora

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

   Posto vozim motor skoro cele godine sto obuhvata i hladnije periode, resio sam da ugradim grejace rucica. Kako sam citao neka iskustva sa i o njima, shvatio sam da bi bilo zgodno upariti ih sa nekim handprotektorima, da se ruke nebi rashladjivale sa gornje strane. Tako da sam se u ovim sneznim danima aktivirao i iz Louisa narucio grejace Saito II i iz Motoboxa handprotektore Polisport Sharp. Vreme mi nije islo na ruku pa je montiranje istih sacekalo prve suncane dane. Neko bi verovatno pomislio, sta ce mi grejaci kad je doslo lepo vreme ;D Ali sta je tu je. Bice ponovo hladnih dana.

   I tako izadjoh napolje i krenuh u akciju.

   

   Ali prvo da prikazem kako je to svestiglo I kako izgleda pre montiranja

 

Ovako je stiglo iz Novog Sada iz Motoboxa. Na preporuku gospodina sa kojim sam secuo telefonom, odluka je pala za crne protektore Polisport Sharp. Rekao mi je da je ovaj model univaerzalan I da ce najbolje pasovati na mog TDMa. Dogovor je pao da mi posalje sa sve srafovima, postexpressom na kucnu adresu I da platim pouzecem. I dogovor ispostovan, protektori stigli sutradan. Odusevio sam se kada sam ih video, jer su ni preveliki ni premali. Jako lepog oblika, fino dizajnirani i odlicnog kvaliteta.

 

IMG_3579.jpg

 

IMG_3580.jpg

 

IMG_3581.jpg

 

IMG_3582.jpg

 

Ovo si srafovi za montazu koji mi na kraju nisu trebali jer imam tegice na krajevima koji su posluzili za srafljenje

 

IMG_3673.jpg

 

   Grejaci rucica Saito, ali bez samih rucica, koje ce se videti na kasnijim fotkama, jer sam zaboravio da ih slikam pre postavljanja ::)

 

IMG_3670.jpg

 

   Na poledjinji kutije je komplet shema za montiranje

 

IMG_3671.jpg

 

   U paketu su nosac za kontrolor jacine i sam kontrolor, plasticne vezice i komplet kablovi. Kablovi imaju jackove koje je nemoguce zameniti jer su po obliku razliciti i jasno obelezeni. Po uputstvu se kace na akumulator, ali zbog sigurnosti i zaboravnosti korisnika, pozeljno je da se nakace na kontakt bravu.

 

IMG_3672.jpg

 

   

   Prvi korak je skidanje starih rucica. Najbolji nacin, a da se sacuvaju, je sa spricom i iglom i vodom. Na par mesta bocnuti i ubrizgati vodu. I one laganim povlacenjem izlaze.

 

IMG_3639.jpg

 

   Za montiranje Saito rucica-grejaca nisam imao problema. Lako su naisle na svoje mesto jer su malo "komotnije", sto mi nije predstavljalo problem na levoj, jer sam je zategnuo sa protektorom i tegicem, ali sam imao problem na desnoj strani tj. na gasu jer je bila labava pa sam morao da je zalepim. Bice je tesko skidati, ali se nadam da za tim nece biti potrebe ;)

   Posto sam nasadio levu rucicu sledilo je postavljanje protektora. Posto je rupa sa strane nesto manja nego tegic (predvidjena za srafove koje nisam iskoristio), morao sam da razbusim rupu u plastici.

 

IMG_3641.jpg

 

IMG_3640.jpg

 

   Sada vectegic moze da legne na svoje.

 

IMG_3642.jpg

 

Evo kako izgleda leva stana po montiranju grejaca i protektora.

 

IMG_3636.jpg

 

IMG_3638.jpg

 

   E sada sledi maltretiranje. Imao sam puno problema sa montazom desne strane. Sa te strane je rezervoar za kociono ulje i prekidac od kocnice. A to je dosta prepreka za lepo naleganje protektora. Morao sam pribeci  "grunfovanju" sto podrazumeva usecanje mesta tj. odsecanje parcica na plastici.

 

IMG_3643.jpg

 

IMG_3645.jpg

 

   Kada sam napravio dovoljno mesta na protektoru, usledilo je isecanje rucice-grejaca, jer je malo duzi kada se postavi protektor sa strane. Zapravo ga protektor pritegne i onemoguci vracanje gasa sto mu dovodi u voznji do neke vrste tripmastera, sto mozda i nebi bilo tako lose ::)

Ali nebih se bas igrao da mi u sred voznje zaglavi gas.

 

IMG_3644.jpg

 

IMG_3637.jpg

 

   Malo dvokomponentnog lepka ja prilepilo rucicu i onda sam zasrafio i protektor. I to bi bilo to. Posto me je uhvatila kisa i mrak, ostalo je da se samo jos povezu kablovi, ali to je, nadam se, laksi deo posla, a i posao za elektricara, jer moram da ih povezem na kontakt bravu.

    Sve u svemu, jako sam zadovoljan izgledom i funkcionalnoscu. Danas sam isao na voznju do Novog Sada i primetio sam da su mi i sami handprotektori dosta znacili. Znatno pomazu sto se tice otpora vetra i rashladjivanja ruku. Kad jos aktiviram i grejace... ;D

 

IMG_3646.jpg

 

IMG_3647.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Ne može čovek da namesti nešto a da ne mora da grunfuje- pa to ti je!  ;) Ja mislim da si se ti to namerno igrao, da te mi svi sad hvalimo. BTW. lepi protektori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

izvinjavam se na off-u ali sam morao da uletim

svaka cast na izboru motora,neces se pokajati,motor je besprekoran,ja sam ga odrzavao poslednju sezonu...

:) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Koliko si platio te protektore?

 

Protektori su kupljeni u Novom Sadu u firmi Motobox. Salju i brzom postom i kostaju 3100din + 600din srafovi koji mi na kraju nisu trebali. Grejaci rucica kupljeni u Louisu preki Gordana iz Sabca i kostaju 35e.

 

http://www.motobox.rs/

 

 

I naravno moram da se zahvalim mom velikom prijatelju Saxiju na podrsci i pomoci, bez cije ovo grunfovanje nebi imalo kraja. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

izvinjavam se na off-u ali sam morao da uletim

svaka cast na izboru motora,neces se pokajati,motor je besprekoran,ja sam ga odrzavao poslednju sezonu...

:) :)

 

izvinjavam se na off-u ali sam morao i ja da uletim a zato Mileta ,Bandza ,Mika i ostali Sabacki majstori zatvaraju svoje radionice posto si ti poceo da odrzavas motore ,svaka cast samo mislim da je Cora tesko tebi motor dao u ruke a mislim da znam gde je motor zadnjih 6 meseci stajao i gde ga je Daki kupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Daki, ako nastavis ovako da se iskazujes, moraces zabatalis posao i otvoris majstorku radionicu! Vec vidim ko ce meni montirati grejace.... A ti znas da ja moju teneru tesko ikome u ruke dajem... ::) ::)::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1675 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

I naravno moram da se zahvalim mom velikom prijatelju Saxiju na podrsci i pomoci, bez cije ovo grunfovanje nebi imalo kraja. ;D

Imao sam tu cast i zadovoljstvo da prisustvujem neobicnom grunfovanju Velikog Maestra Dakija i da mu se  vrpoljim i pricam viceve i

anegdote odvlaceci paznju od hladnoce i mraka koji su pritiskali dok je on marljivo radio ki pcelica  ;):D:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Daki, ako nastavis ovako da se iskazujes, moraces zabatalis posao i otvoris majstorku radionicu! Vec vidim ko ce meni montirati grejace.... A ti znas da ja moju teneru tesko ikome u ruke dajem... ::) ::)::)

 

Sad si se setio kad sam se uhodao. Sto nisi dovezo daseucim na tvom motoru. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Daki, ako nastavis ovako da se iskazujes, moraces zabatalis posao i otvoris majstorku radionicu! Vec vidim ko ce meni montirati grejace.... A ti znas da ja moju teneru tesko ikome u ruke dajem... ::) ::)::)

 

Sad si se setio kad sam se uhodao. Sto nisi dovezo daseucim na tvom motoru. ;D ;D ;D

 

Pa bas zato nisam doterao!  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja