Jump to content

Moto Zajednica

Pa da se predstavim

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd

Rekoh da vam ovde napisem pocetak i kraj price a da mi vi pomognete oko sredine. Ako budete raspolozeni naravno.  :)

 

Zovem se Ivan zivim i radim u Beogradu. Imam 30 godina i posto sam video da se ponekad pita kada clanovi foruma pitaju za savet visok sam 183cm  i tezak 78 kilograma. Ljubitelj sam pa svega sto ide malo brze jos od kada sam bio klinac. Probao sam apsolutno sve sto sam mogao da vozim, na zalost sve tudje jer para za nesto moje nikada nije bilo. I pored toga sto sam kako drugari kazu adrenalin junkie svi koji me znaju reci ce da se u saobracaju ponasam veoma odgovorno. Imam B kategoriju evo 12 godina i jos hvala bogu nisam imao nikakvu nezgodu. Posto sam zavrsio faks krenuo da radim posao koji bi trebalo da mi donese lepe pare resio sam da sebi ispunim decacki san i udjem u moto svet dvotockasa. Ono sto mislim da treba da napomenem je da i pored mog duzeg staza kao vozaca na motor NIKADA nisam seo.

 

Posto sam vam rekao gde sam otprilike sada da cujete gde bih zeleo da budem pa da mi pomognete da tamo ziv zdrav i bezbedan stignem.

 

Dakle cilj mi je da za par godina kao iskusni i sposobni vozac i ponosni vlasnik nekog sportskog motora od 1000 cc recimo Fireblade-a ili Ninje odem do Nemacke i obrnem koji krug na Nirburgringu. Ako ne ukinu ulaz turistima do tada.

 

Posto volim da mislim da sam pametan momak, nisu dzabe ucene tolike skole, znam da zadatak preda mnom nije ni malo naivan. Treba tu puno rada i truda i treba biti pritom bezbedan kako za sebe tako i za druge. Kao sto ne zelim da me skidaju sa necije haube tako ne zelim ni da ja nekoga povredim. Poceo sam ovaj projekat pre pola godine dok sam se jos patio sa diplomskim. Procitao sam tonu clanaka, pricao sa ljudima. Ali sve to je "suvo" teorijsko znanje. I znam da mi samo ono nije dovoljno pa molim sve vas da ako imate volje odvojite malo vremena i posavetujete me. Svaki dobronameran komentar mi je dobrodosao. Plan koji imam je otprilike ovakav.

 

Na predstojecem sajmu motociklizma planiram da sebi kupim integralnu kacigu. namerno kupujem kacigu pre bilo cega jer ne zelim da dodjem u iskusenje da sedam na bilo sta bez kacige na glavi. Mozda se neko od vas nece sloziti sa mnom ali meni sve sve kacige sem integralnih ne cine bezbedne i ne bih voleo da nesto drugo imam na glavi. Vase preporuke oko izbora su naravno dobro dosle.

 

Posle kacige probacu da nabavim sebi neku finu jaknu, jer ne bih da pod stare dane patim od reume ili da imam problema sa prostatom.

 

Kada se ovako "opremim" plan je da nabavim Tomos APN sa manuelnim menjacem. Oni su ispod 50cc to mogu da vozim sa mojom B dozvolom i deluju mi kao odlicna pocetna tacka da se naviknem na komande motora na voznju u saobracaju na motoru. Kada budem siguran da sam ove osnove savladao planiram da polazem za A. Nadam se da cu to moci da izvedem bez kupovine "pravog" motora ali o tom potom.

 

Kada dobijem A plan mi je da nabavim nesto fino sportsko od 125cc-250cc. Video sam da Yamaha i Honda imaju fine 125-ice i da Kawasaki ima malog Ninju od 250cc. Ninja mi je za sada najvise interesantan ne zato sto je to najbolji izbor za drugu masinu, ne znam da li jeste, nego zato sto ga jedan lik kod mene u kraju ima. Video sam ga izbliza proslog leta dok sam setao psa u dva ujutru i to je probudilo nesto u meni i nateralo me da konacno pocnem da nesto ozbiljnije radim po pitanju moje moto karijere. Posle godinu dve na jednom od ovih motora kada budem siguran u sebe i u to na znam sta radim planiram da nabavim neki od "ozbiljnijih" sportiskih motora 600cc ili vise. Mozda prvo unapredim sebe na 600-tku pa tek posle godinu dve na predjem na hiljadarku ali to je za sada daleka buducnost.

 

Tek kada na tom "pravom" motoru obrnem "dovljnu" kilometrazu dolazi poslednji deo plana. Ja na asfaltu Nirburgringa.

 

Posto ja u ovome nemam pravog iskustva. Citanje clanaka na netu koliko god ja pametan bio nije nikada zamena za pravo iskustvo i posto nemam u svom okruzenju ljude koji mogu previse da mi pomognu molio bih sve vas koji imate vremena i volje da mi posvetite koji minut. Sta u mom planu valja. Posebno sta u mom planu ne valja. Koje marke zastitne opreme da trazim. Koje da izbegavam. Kako da sto lakse i bezbednije naucim da vozim. Gde je u Beogradu pametno da vezbam. Kako da odaberem za pocetak dobar polovan Tomos. Na sta da obratim paznju pri kupovini. Kako da taj motor kada ga nabavim, pazim, odrzavam, garaziram. Kako najbezbolnije da se pripremim za polaganje za A. Ne treba da vam solim pamet znate mnogo bolje od mene sta mi treba i sta treba da radim. Vama nije preveliko cimanje a meni moze mnogo da pomogne. Pa da dao Bog za koju godinu okacim ovde slike na kojima zujim kroz krivine Nemackog motodroma.

 

Pozdrav i hvala unapred za bilo koji savet. Izvinite ako sam bio preopsiran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • DR.Mr, 214 postova
  • Lokacija: Pancevo

Posto je ovde predstavljanje a ti si to moram ti reci odlicno obavio i za primer ostalima, moram sasmo da te pozdravim i pozelim dobrodoslicu ......uradi copy/paste pitanja vezano za motor i postavi posebno temu u forumu  i siguran sam da ces ubrzo dobiti i vise saveta nego sto si ocekivao

 

Pozdrav i sve najbolje u ispunjenju svojih zelja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Arilje

Pozdrav i dobro nam dosao 8)Moj ti je savet da preskocis apenca i ta zujalice i da kupis SUZUKI GSF 600.Pravi motor za pocetnike mnogo lak za voznju a uz to nema mnogo snage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova

Lepo si ti obavio ovaj prvi zadatak, predstavljanje za primer. Poslušaj savet BladesEyeZ-a i piči dalje a saveti će da stignu.

 

E da ne zaboravim, dobro nam došao!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Znam da je kriza i da je tesko doci do zeljene sprave,ali sto pre sednes na "pravi" motocikl pre ce ti se otvoriti novi putevi da ostvaris svoj san.Nista ja nemam protiv Tomosa (posedujem jednog automatika iz '80,sajamski primerak),ali brzo ces da ga izgustiras i kad sednes na vecu spravu sve iz pocetka.Kako bilo, ja ti od srca zelim dobrodoslicu i brzo ispunjenje zelja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja