Jump to content

Moto Zajednica

Motogadget

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova

@joska

nisam siguran mislim da sam video na nekoj od shema pickup sa tocka.pa jel si ubacio i brzinomer ili ne,posto ja obrtaljku imam ali mi fali kilometar sat.ako nisi da li bi mogao da das neke skracene instrukcije oko programiranja,ako to uopste moze da se objasni skraceno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Pickup je bio u vezi obrtomera,a ne km sata.Gadget ne podrzava merenje brzine.

Kratak kurs programiranja? Hm...Ja sam poceo pre 8 godina,a jos uvek mnogo toga ne znam :)

Nije tako lako kako se cini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • glavatar, 172 postova
  • Lokacija: burlingame, ca
  • Motocikl: gs500 '02

obrtomer je na zadnjem tocku i sluzi za odredjivanje brzine kapanja podmazivaca, jel tako? (onaj razmatran stranama unazad)

 

a br obrtaja x obim tocka / vreme (iz sata koji vec postoji) = brzina

 

a ko ce da unosi obim tocka svakome individualno, pa onaj ko ima programator, uzece kod i ubaciti tu malu konstantu pre no sto udahne zivot mozgu gadgeta i voila, ne samo da meri temp, obrtaje, vreme, vc i pametno strca ulje te uredjaj automatski upada u kategoriju "zelenih" proizvoda, vec je u stanju i da prikaze brzinu. samim time i rastojanje, sto otvara brdo novih mogucnosti... mala prepravka na jednom od senzora temperature tako da moze da se skopca na davac na hladnjaku vode/ulja (ukoliko vec ne moze) i mala prepravka kako bi se ubacilo neko mini interno napajanje i gadget je BOmbona od uredjaja. :D

 

ako smem da primetim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

pozdrav , znam li neko oznaku kutije , koju je Joška koristio za motogadget, pošto mi treba za neke druge stvari a daleko mi je Novi Sad da bih je video na licu mesta

 

Hvala unapred :zbunjen:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Da osvjezim malo temu :). Naime, sad preko zime je neka kineska plasticna kutija u kojoj mi je bio smjesten motogadget pukla na nezgodnom mjestu.

 

Interesuje me koje su sad kutije 'u modi' za smjestaj motogadgeta, tj. sta ste zadnje koristili ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Odavno nisam napravio ni jedan,pa ni ne znam kakvih sada kutija ima.Znam da zadnji put nisam mogao naci onu u koju je isao prvi gadget.

Za V2 gadget na svu srecu postoji kutija,ali je taj jos u vrlo ranoj fazi razvoja.

Za pocetak toliko da ce imati graficki lcd128x64 rezolucije,i gps prijemnik u sebi,izmedju ostalog.

Kada bude gotovo,otvaram novu temu,pa dobijate shemu,hex,itd...

Kada ce biti,-ne znam.Radim na drugom projektu vec jako dugo(po porudzbini,-dva programa,jedan je oko 12000 redova,drugi jos nije gotov ali je sada na oko 19000 redova instrukcija),i taj prvo moram zavrsiti,pa tek onda moze novi gadget.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Koliko izadje jedan gadzet bez kutije?

Mozda bi to moglo u neko alu kucishte ( cnc obradom) da izgleda kao posuda za ulje (kocnica, kvacilo)....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Odavno nisam napravio ni jedan,pa ni ne znam kakvih sada kutija ima.Znam da zadnji put nisam mogao naci onu u koju je isao prvi gadget.

Za V2 gadget na svu srecu postoji kutija,ali je taj jos u vrlo ranoj fazi razvoja.

Za pocetak toliko da ce imati graficki lcd128x64 rezolucije,i gps prijemnik u sebi,izmedju ostalog.

Kada bude gotovo,otvaram novu temu,pa dobijate shemu,hex,itd...

Kada ce biti,-ne znam.Radim na drugom projektu vec jako dugo(po porudzbini,-dva programa,jedan je oko 12000 redova,drugi jos nije gotov ali je sada na oko 19000 redova instrukcija),i taj prvo moram zavrsiti,pa tek onda moze novi gadget.

 

 

Ovo mi se svidja :). Jedva cekam da bude realizovan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Evo da vam malo zagolica maštu, prototip novog gadgeta se odavno voza na Joškinom Transalpu i izgleda svetski :moto3:

 

Novi gadget 2.jpg Novi gadget 1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Evo slike sa objašnjenjem :) U novi gedžet Joška je ugradio GPS prijemnik sa Sirf V čipom koji ima višestruko bolji prijem nego Sirf IV.

 

Novi gadget 2 - opis.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Trenutno se taj novi gadget nalazi u fioci u radionici i ceka neke bolje dane kada cu imati vremena za dalji razvoj.

Ideja iza gps prijemnika u gadgetu je ta,da mogu da napravim brojace predjenog puta,a da ne moram smisljati nacin

kako da dodjem do impulsa sa km sata.

Tako ce ovo imati vise nezavisnih brojaca,koji ce moci da se prograiraju kada da najave neki dogadjaj,

kao sto su recimo vreme za zamenu ulja,rezerva goriva,ukupan predjeni put,predjeni put na putovanju,i svasta nesto.

Drugo,informacija o trenutnoj brzini je tacnija nego ona na km satu :)

Trece,uvek ima atomski tacno vreme iz gps satelita...

Ima jos i automatsko podesavanje osvetljenja displeja,sa vrednostima po zelji,

znace da upali svetla kada se upali motor..

Napon punjenja i temperatura(ili dve),-to je vec standardno..

I ako se dosetim jos necega,...

Ono sto ne moze da se izvede je mp3 player.Ovo samo unapred da najavim,da vam ne bi padale i takve ideje na pameyt :)

To ce mozda imati V3,ali do tada treba puno toga jos da naucim,i to nece biti uradjeno sa pic-em,nego

sa malo jacim cpu,i verovatno TFT displejem sa touchscreen-om.Ali,to je neka dalja buducnost...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

A tako... nisam znao da koristis GPS. A na koliko se azurira podatak o brzini? Na mojoj navigaciji to i nije bas realtime, mada to i nije strasno vazno dok god se koristi originalni brzinometar. Zgodno je sto vreme i datum ocitavas sa satelita kad vec imas GPS modul unutra.

Svidja mi se i ideja sa visestukim brojacima... veoma korisno za servisne intervale. Mozes da predvidis i brojac za pauzu koji sugerise pravljenje pauze svakih N predjenih kilometara ili svakih N minuta. Kolega koristi neki brojac na racunaru koji mu ispise Stretch na svakih sata vremena, i ovaj redovno ustaje da se proseta i protegne. :)

Koji GPS modul koristis? Ono sto mi se narocito svidja jeste sto ovaj put koristis graficki display pa bitniji parametri mogu da budu veliki sto je bezbednije, a i organizacija ispisa po ekranu je slobodnija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja