Jump to content

Moto Zajednica

Strana dozvola-Nas motor??? Pomoc!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Ljudi molio bih vas za jedan odgovor.Razgovarao sam sa puno njih o ovakvoj temi,i svako mi kaze drugacije! Voleo bih da znam,da li  sa Nemackom A i B kategorijom smem da vozim motor,tj.auto koji je na srpske table?? Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Mislim da da, ali do 6 meseci od dana ulaska u Srbiju!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

@Maki:Sta to znaci? Npr.dodjem zimi vozi 2 nedelje,vratim se u Nemacku,na prolece opet dodjem vozim,i tako u beskraj?

 

Kad dodjes u Srbiju mozes 6 meseci da vozis sa stranom dozvolom! Nakon 6 meseci moras opet da izadjes iz Srbije, vratis se (napravis krug oko granice) i opet mozes da se vozas 6 meseci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova

mozes kao sto je receno, po pravilu treba da nosis i pasos sa sobom kako bi se proverio na pecatu datum ulaska u zemlju, kao i prijavljen boravak preko. ali nemas frku s tim dok si ok, tj. dok ne napravis prekrsaj i dodjes nekom na zub.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova

naravno, najbolje ti je da konsultujes auto moto savez srbije.

 

AUTO MOTO SAVEZ SRBIJE

Kneginje Zorke 58 – privremena adresa Ruzveltova 18

11000 BEOGRAD

Telefoni:

011 / 3331-100   (od 7.30 do 15 časova)

011 / 3331-200   (non stop Operativni centar)

987   (za mreže 062 i 063)

987   (za mreže 064 i 065)

987   (za fiksnu telefoniju)

 

e-mail: info@amss.org.yu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Mozes da imas dva pasosa, dve licne karte ali nemoze dve dozvole.....ja vec godinama vozim sa stranom vozackom dozvolom...pokazem je uz nasu l.k. i nikada nisam imao problema......normalno uvek nosim i drugi pasos ili l.k. ako zatreba...ali nije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Mozes imati dve vozacke dozvole, evo ja imam i obe mi vaze, pitanje je samo kako su stecene. Ako odneses stranu dozvolu u Sup i zatrazis domacu Sup ti uzima stranu dozvolu. Meni u NL nasa dozvola nije priznata tj ne prznaju se dozvole van EU sa izeztekom SAD,Canade i jos nekih. Tako da sam morao ponovo da polazem kompletno i testove i voznju. U prevodu moja vozacka u NL mi ne vazi tako da opet imam jednu vazecu. Ali cim izadjem iz NL svejedno mi je koju cu da pokazem obe su vazece. Kod nas u Srbiji ako imas boravak u Srbiji mozes koristiti stranu vozacku dozvolu 6 meseci od prijave boravka, nakon toga moras je menjati za nasu, ista stvar je u NL samo sto tih 6 meseci moras iskoristiti za polaganje dok se kad nas prosto samo zameni za nasu. Za voznju na Srpske table sa stranom dozvolom, moze ako ga kupis jer je na tvoje ime, ili da imas ovlascenje ako auto nije tvoj koje se vadi sa 5min, ili renta-car koji ti daje auto na koriscenje a samim tim te ovlascuje. Za auto koji kupis da bi vozio u Srbiji vazi ono pravilo o 6 meseci od prijave boravka zatim ti treba nasa dozvola, a ako imas strane papire opet 6 meseci od ulaska u zemlju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Jagodina

Ma nasim pandurima mozes da pokazes i clansku kartu nekog video kluba iz Nemacke i kazes to je dozvola i prolazis 100%.Sta oni znaju sta je Nemacka vozacka ,vozi brate i bas te briga . U krajnjem slucaju i ako je neki malo pametniji policajac das mu 10-20evra i prosao si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ma nasim pandurima mozes da pokazes i clansku kartu nekog video kluba iz Nemacke i kazes to je dozvola i prolazis 100%.Sta oni znaju sta je Nemacka vozacka ,vozi brate i bas te briga . U krajnjem slucaju i ako je neki malo pametniji policajac das mu 10-20evra i prosao si.

 

Ako ovako razmišljaš, bolje je da i ne staješ policiji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
.msg461562#msg461562 date=1236348335]

Ma nasim pandurima mozes da pokazes i clansku kartu nekog video kluba iz Nemacke i kazes to je dozvola i prolazis 100%.Sta oni znaju sta je Nemacka vozacka ,vozi brate i bas te briga . U krajnjem slucaju i ako je neki malo pametniji policajac das mu 10-20evra i prosao si.

:D :D :D :D ;D  Ma imam ja regularnu dozvolu A i B kategoriju,samo sto je nemacka. Ja reko kad dodjem u Srbiju,da vozim sestrin auto(koji je na ZR table),ili neki motor....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Jagodina

Ma nasim pandurima mozes da pokazes i clansku kartu nekog video kluba iz Nemacke i kazes to je dozvola i prolazis 100%.Sta oni znaju sta je Nemacka vozacka ,vozi brate i bas te briga . U krajnjem slucaju i ako je neki malo pametniji policajac das mu 10-20evra i prosao si.

 

Ako ovako razmišljaš, bolje je da i ne staješ policiji...

 

Ako cemo posteno ja u 95% slucajeva i nestajem.Ali  skoro je neko pisao u nekoj temi/mrzi me da trazim/da je vozio sa clanskom kartom neke biblioteke iz neke stane zemlje, oni bre nemaju pojma pogotovu kursisti bez uvrede ali  oni su dno dna,kad im pokazes crvenu oni zabalave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

U novom zakonu je tačka koja kaže da možeš da imaš više vozačkih dozvola (na kraju krajeva postoje zemlje gde ne važi "naša međunarodna dozvola" pa moraš da imaš njihovu) ALI  ne smeš da imaš više od jedne kod sebe tokom vožnje.

 

To znači da će svaki policajac moći da nas pretresa bilo kad i bilo gde samo da bi proverio da u nekom džepu nemamo još jednu dozvolu  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6308 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ma nasim pandurima mozes da pokazes i clansku kartu nekog video kluba iz Nemacke i kazes to je dozvola i prolazis 100%.Sta oni znaju sta je Nemacka vozacka ,vozi brate i bas te briga . U krajnjem slucaju i ako je neki malo pametniji policajac das mu 10-20evra i prosao si.

 

Ako ovako razmišljaš, bolje je da i ne staješ policiji...

Sestra od mog poznanika je imala svajcarski PSP i to je svim patrolama pokazivala kao vozacku dozvolu i UVEK je prolazilo bez problema. Slabo ima nemacko- pismenih saobracajaca, tako da  pop dobro razmislja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

Iz licnog iskustva, bolje polazi za ovdasnju nego sto vozis sa stranom. Posto imam australisku dozvolu sa stalnim boravkom u pasosu, oba puta kad su me rutinski zaustavili prosle godine sam se raspravljao sa njima po vise od pola sata. Inace motor je registrovan na BG na moje ime. Vecito pitanje je bilo: Kako mozes ti da zivis u Australiji i da imas motor ovde? Umno, nema sta. Prvi put sam probao na lepo, drugi put ne, krace je trajalo. Nisam hteo da im dam australisku vozacku pa sam polagao ovde, sto stvarno nije neki problem, a nije ni mnogo skupo. Kad sam otisao da mi upisu kategoriju u dozvolu, objasnili su mi da moram da vadim novu jer na mojoj, na naslovnoj strani pise SCG a ne SRB. Ajd na slikanje. Do kad vazi nova... pa isto do kad je vazila i stara. Genijalci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja