Jump to content

Moto Zajednica

Plasti dip iliti spray plast

Recommended Posts

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

Da napravim i ja jednu temu :)
Pokusaj DIY, jer valja nesto cackati, kad vec slabo vozim
Meni se dopada krajnji rezultat, a malo da opisem uz po koju sliku, mozda nekom bude od koristi.

Naisao sam na par fejzera sa tamnim vizirom i svidelo mi se..

Uglavnom je to bio Puig, ali je cena oko 150e, sto mi je bilo previse. Ivan sto radi vizire mi je rekao da nema sablon da izradi novi, a da bas taj Puig za ovaj model i nije nesto srecno resen po nekim rubovima itd. i da batalim, eventualno da probam Givi, a on mi se ne svidja, i osta na tome.
I tako listajuci oglase, naidjem na jedan i posaljem kolegi poruku uz izvinjenje sto uznemiravam, a ne kupujem, i pitam je l' folija ili farba

I kaze folija ne moze zbog oblika, i skupa je, nego za 20e kupis sprej i u 5,6 slojeva sa pauzama od 15ak min resis stvar..na tehnickom mu nisu pravili problem, al maltene je kao guma i sljustis kaze kao jedan sloj. Zahvalim se i malo izguglam o spreju..videh i ovde da je bila tema..

Sutradan kupovina i na posao :D

Jedino sto me tesi, cak i da ne uspe, sljusti se, barem po procitanom, i odgledanom yt..dobro, ne mogu upropastiti jedini vizir koji imam..valjda.

Potreban materijal 
-Motip Spray plast glossy black (stim sto na mojoj boci nije obelezeno, ali mi je prodavac rekao da je to glossy a ne mat)
Placen oko 1800 ispod TC Stadion, ali vidim u Okovu da ima za 1450, ako je nekom blize

-Krep traka
-Karton da zastitim terasu (ali da svakako ribam jer nisam dovoljno :D)
-Pasta za poliranje (manje vise, ne usko povezano sa naslovom) (50g oko 300,400din)
-Kinesko pistoljce za poliranje (20ak eura sa aliexp)
i Radoznalost je ubila macku (srecom nisam nista upropastio :D)

 

Spoiler

 

IMG-20240722-WA0010.thumb.jpeg.5161046a87de6974d446d81832ea159b.jpegIMG-20240710-WA0005.thumb.jpeg.3e1b888c227e750307029d37a0112c51.jpegIMG-20240110-WA0021.thumb.jpeg.d7560c3d815cbd55087f13d5b9df541d.jpeg


 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

Prvo sam odlucio da odradim blago poliranje, bez smirglanja, jer je bilo blaagih blagih riseva, pa reko ako uspe uspe..

Pastu sam kupio na Dusanovcu u poznatoj radnji.. i ideja je bila da posle pranja sa njom malo premazem plastike i rezervoar, nekad..kaze ima srednju grubocu i onda sto vise poliras, razbijaju se cestice i prelazi na fino poliranje, prebrises krpom, pa ako ne valja, ponovis
Reko ok, je l' mogu malo i vizir? -Pa ne bih se bas sa tim previse zezao, nezgodni su za poliranje..


Ali tuce i za usi vuce..jelte..pa daj da ja malo ipak predjem. 

Srecom prodje to ok, nisam hteo da preterujem, pazio da ne pregrejem, kao nesto postignem, ionako nije imao uocljive stete.

Zavrsi dok nisi napravio sr*!

 

Stavljam Krep traku i nanosim prvi sloj. 


 

Spoiler

image.thumb.jpeg.bd98d73c4750edcecfa4028bdcde0f56.jpeg

 

Sprej nikad nisam koristio, isprobam na kartonu i obojim malo plocica, prekrstim se i pocnem

 

Krenem, ali zbog uglova i savijenih stranica shvatim da mi treba odredjen ugao i podignem vizir na jastuce i dobijem sto sam zamislio..

 

Spoiler

Ovo je prvi sloj

image.thumb.jpeg.191f8db612affc9d55bc7a0e76384072.jpeg

 


Medjutim u naredna 3 poteza pocinju da se pojavljuju linije po viziru i ako se ne varam, nastale su bas zbog tog ugla i efekta slivanja (prethodno je vizir dooobro opran i odmascen, unutrasnja strana nije polirana, bas da mi ne izadje na nos nanosenje spreja, a i samo je spolja bilo tih tragova koji su mi malo zapadali za oko)

Sta je tu je..ako ne uspe, oljusticu.
Pravim pauzu od 20 minuta, merim stopericom, jer sam prethodno izracunao da sa nanetih 5-6 slojeva mogu da izadjem na vreme iz kuce i krenem na posao :D 
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

 
Sledeci sloj vec iskusniji, nanosim malko deblje i pokusavam da se utesim da cu prekriti pukotine (ali neuspesno) 
A one se slabo i vide na ovim slikama jer su sve nakon prskanja i vlazne.. vidi se kad se osusi, i videce se na kraju iznutra kad je matirano

 

Spoiler

(ovo je treci sloj)
image.thumb.jpeg.134d7632e6b1d9480509faee06e02e57.jpeg

 

 

Ali ne mogu reci, svakim novim slojem je sve bolje..
Pauze vise nisu bile 20min, jer sto sam deblje nanosio, duze se susilo, pa sam posle pravio i po 40,50 min dok ne prestane da se sija, postane matirano 

Spoiler

4ti sloj
 image.thumb.jpeg.713c5112a8177be4069945f213ad82ba.jpeg

 

 

Spoiler

i ajde koliko god da nisu preterano vazne i razlicite..
Peti sloj 

image.thumb.jpeg.e3a2777c3d59192806fa224f316b2c1e.jpeg

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

I napokon, osusilo se dovoljno da mogu da ga podignem i vidim sta sam uradio

I bogme rezultat je ohoho bravo uspeo si :D a pukotine se ne vide ni na svetlu, pokrilo je i preziveli smo, nema skidanja, za sad.

 

image.thumb.jpeg.a508e1fc7220f6f7d338574f259abf20.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006
10 minutes ago, Andrej_Hotstepper said:

Gde si našo ovo jastuče za "donja leđa"? 

Ako mislis na ovu podlogu za sediste - aliexpres.
Hteo sam link da prosledim, ali vise ne postoji, a i to sam jedva nesto dobio, otkazivali mi porudzbinu vise puta, dal zbog velicine paketa ili stanja, ili je nesto radnja bila problematicna.. oko 18e je bila cena.

 

Motorcycle honeycomb gel seat cushion 

 

Mogu reci da se dobro pokazalo, mekano je.
Posle voznje sa tim pomislim, pa mozda i ustedim 200e za sediste :D
Posto mi je to sledeca stavka..ali ne resava mi glavno, a to je da skliznem na rezervoar, pa mi fali promena oblika. 

Promenio član demo0007

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja